Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Неділя, 25.02.2018, 06:55
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [135]
Правознавство [122]
Адвокатура [88]
Кримінал [52]
Консультація [35]
Країна глухих [79]
Адміністратор [12]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » Консультація

Питання - відповідь ДМС
        
1. Чи можна отримати паспорт громадянина України у формі картки не за місцем реєстрації?
Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання Лише оформлення замість втраченого або викраденого, обмін паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру, та його видача здійснюватимуться територіальними підрозділами ДМС за місцем звернення особи чи її законного представника (пункт 17 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ 25.03.2015, №302).

2. Моєму синові виповнилося 14 років. За якою адресою та в який орган йому зв ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 217 | Додав: Admin | Дата: 09.06.2017

У житті трапляються різні ситуації і бувають випадки, коли необхідно передати квартиру чи будинок третій особі. Договір дарування і заповіт залишаються найбільш часто використовуваними інструментами у взаєминах близьких родичів і не тільки по частині передачі нерухомості. Виникає логічне питання: подарувати чи заповісти? При цьому, достатньо часто люди плутають дарування із заповітом, не розуміючи суті цих угод. Тому для ясності питання, спробуємо розібратися, яка між ними різниця.

Що є договором дарування та що таке заповіт?

Договір дарування
Договір дарування – це правочин, за яким дарувальник дарує або зобов’язується в майбутньому подарувати іншій особі — обдаровуваному — об’єкт нерухомості безоплатно, і обдаровуваний має право власності на неї – право володіти, користуватися та розпоряджати ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 358 | Додав: Admin | Дата: 24.12.2016

Як правникам боротися зі стресом: віджиматися, співати й залишатися людиною
Неважливо, до якого розряду юристів ви належите та де працюєте: у великій чи маленькій компанії. У будь-якому разі ви зазнаєте підвищеного ризику депресій та нервових зривів. Тому що професія юриста — одна з найбільш стресових. Американський юрист Гері Росс, автор колонки в журналі Above the Law, розповів колегам, як надихати себе й інших та зберігати позитивну настроєність, аби уникнути “емоційного вигорання”.

Повторюйте “мантри”
“Я вмію!”, “Я зможу це зробити!”, “Життя прекрасне!” й навіть... “Я володар світу!” (“Ця — моя улюблена”, — зізнається Г.Росс).
Постарайтеся вивчити якомога більше таких мотиваційних “мантр” і спробуйте використов ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 225 | Додав: Admin | Дата: 08.12.2016

Глухонемая жительница России 64-летняя Лидия Майорова не в состоянии защитить права на собственную жилплощадь из-за того, что ей не предоставляют сурдопереводчика.
Как объяснила “Радио 1” знакомая Лидии Майоровой Лидия Домбрава, проблема связана с наследованием квартиры. “Из-за того, что нет сурдопереводчика, она не может ни с юристом проконсультироваться, ни в суде за себя постоять. Сама Лидия говорит, что ей положен переводчик, но в социальном страховании сказали, что в её документы пункт о сурдопереводчике не вписан”, – сказала Л.Домбрава.
Журналисты “Радио 1” связались с отделом соцзащиты города. Сотрудница отдела Светлана Емельянова сообщила, что соцзащита помочь Лидии Майоровой не может: “У нас в штате переводчика жестового языка нет. При этом, если бы услуги сурдоперевода были прописаны в индивидуальной пр ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 416 | Додав: Admin | Дата: 30.08.2016

На сьогодні одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист інвалідів.
Інвалідами є особи зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами розумового чи фізичного розвитку, що призводить до обмеження нормальної життєдіяльності.
Ставлення до громадян з обмеженими можливостями здоров´я є характерною ознакою цивілізованості держави та її демократичності.
Інваліди потребують соціальної допомоги і соціального захисту, а також виконання з боку держави відповідних заходів для забезпечення їх законодавчо визначених прав.
Такими заходами з боку держави є, зокрема, соціальна реабілітація інвалідів, що спрямована на створення і забезпечення умов для повернення особи до активної участі у житті, відновлення її соціального статусу та здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 841 | Додав: Admin | Дата: 25.05.2016

Питання: Слідчий допитав у якості свідка глухонімого без участі сурдоперекладача. Допит провів таким чином: на окремому аркуші записував запитання - про анкетні дані, про подію злочину, а свідок записував відповіді. Після чого слідчий склав письмовий протокол, дав прочитати свідкові, після чого обидва підписали протокол. Чи допущені слідчим порушення норм КПК? Які саме? Які вимоги закону щодо допиту осіб, які мають фізичні вади?

Відповідь: Так, за умовою провадження, слідчий допитав в якості свідка глухонімого без участі сурдоперекладача. Допит провів таким чином: на окремому аркуші записував запитання - про анкетні дані, про подію злочину, а свідок записував відповіді. Після чого слідчий склав письмовий протокол, дав прочитати свідкові, після чого обидва підписали протокол.
На жаль, чинний КПК України, на відміну від КПК України у попередній редак ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 767 | Додав: Admin | Дата: 04.04.2016

Городские власти и инвестор планируют еще немало улучшений функционала "Карточки киевлянина", расширение перечня услуг

Функционал "Карточки киевлянина" - довольно широкий. Помимо банковского применения, скидок в театрах, музеях, торговых сетях и аптеках, карточка обеспечивает проезд в метро (в том числе бесплатный проезд всех льготных категорий граждан), а также позволяет оплатить коммуналку в режиме онлайн без комиссии.

Укринформ подготовил детальную информацию о том, для чего нужна “Карточка киевлянина”, как она работает и о ее перспективах развития.

Что такое “Весна-Осень-и-Козак”?

“Карточка киевлянина” - это обычная пластиковая банковская карта международных платежных систем Visa и MasterCard. У нее есть свой банковский счет, который действует по всей ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 442 | Додав: Admin | Дата: 26.03.2016

Настав довгоочікуваний відпускний період, якого більшість наших громадян чекало з великим нетерпінням. Для когось відпустка - це дача, город, для когось - рідний берег Криму, а хтось віддає перевагу відпочивати виключно за кордоном.
Не секрет, що чим далі від України місце відпочинку - тим більше ми готуємося до поїздки: заздалегідь збираємо речі, попередньо закуповуємо потрібні медикаменти, продумуємо, які документи взяти з собою і з нетерпінням чекаємо того дня, коли нарешті опинимося на борту літака, у вагоні поїзда або в автобусі. Все, здавалося б, чудово, але сюрприз у вигляді відмови у виїзді за кордон може очікувати кожного при проходженні прикордонного контролю. Для того, щоб уникнути таких неприємних сюрпризів я і пропоную Вам ознайомитися з матеріалом даної статті.
Порядок в'їзду та виїзду з території України, на сьогоднішній день, регулюється Законом України ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 475 | Додав: Admin | Дата: 26.02.2016

Пропонуємо Вашій увазі деякі роз’яснення з приводу встановлення приладів обліку згідно з Законом України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”

Чому газовики наполягають, що прилади обліку мають з’явитися в усіх оселях?
У квітні 2011 року прийнято Закон України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”. Згідно із ст.2 цього Закону постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку  для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується:
1) комплексно, у тому числі для опалення – з 1 січня 2012 року;
2) для підігріву води та приготування їжі – з 1 січня 2016 року;
3) тільки для приготування їжі – з 1 січня 2018 року;
для інших споживачів – з 1 липня 2011 року.
... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 495 | Додав: Admin | Дата: 11.09.2015

Є села, де люди живуть до півсотні років і навіть не відають, що їхні будинки “висять” у повітрі, тобто на них немає жодних правовстановлюючих документів. Побудував колись дід будинок та й живе в ньому вже не одне покоління.  І нині, коли кожний пенсіонер вирішив оформити ту ж субсидію, виникають проблеми. Все впирається у право власності та документи на будинок, які є основними при оформленні різних документів. Крім того, рано чи пізно цей будинок може продаватися, даруватися або успадковуватися.
Якщо звернутися до букви Закону, то така нерухомість, на яку не оформлено права власності, не являється майном людини, яка в ньому проживає і визнається самочинно збудованим. А отже, враховуючи докорінні зміни у законодавстві, які відбуваються сьогодні, рано чи пізно вас і вашу родину можуть з нього виселити.
Зважаючи на це, 7 травня 2014 року Президентом був під ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 501 | Додав: Admin | Дата: 23.08.2015

1 2 3 4 »
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**