Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Вівторок, 17.07.2018, 11:05
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [41]
Правові новини [138]
Правознавство [124]
Адвокатура [89]
Кримінал [69]
Консультація [42]
Країна глухих [82]
Адміністратор [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Посилання
Події
Кіно з субтитрами
Довідник
 
Головна » Адвокатура

22 травня 2018 р. Конституційний Суд України ухвалив Рішення № 5-р/2018 у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 12 розділу І Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28 грудня 2014 року №76‒VIII.
Рішення стосується основних засад соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні.
Цим Рішенням Конституційний Суд України визнав такими, що  відповідають Конституції України (є конституційними), підпункти 1, 2пункту 12 розділу І Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28 ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 141 | Додав: Admin | Дата: 25.05.2018

Життя непередбачуване та може призвести до необхідності звернення громадян до суду для захисту їх порушених прав, свобод та інтересів.
Крім клопоту, пов’язаного з оформленням відповідної позовної заяви, збиранням та наданням суду доказів на підтвердження своєї правоти в суді, на плечі особи, яка звертається до суду, лягає обов’язок сплати  витрат, пов’язаних з розглядом справи у суді.
Зокрема, як відомо, звертаючись до суду з позовною заявою, особа відповідно до вимог процесуального законодавства повинна сплатити судовий збір, розмір якого встановлений Законом України “Про судовий збір” (далі – Закон).
Так, за ч.1 ст.4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подаєтьс ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 278 | Додав: Admin | Дата: 14.04.2017

РЕШЕНИЕ СУДА
Именем Российской Федерации

05 ноября 2009 года Новоуральский городской суд Свердловской области в составе председательствующего судьи Гречущевой Т.В.,
при секретаре Логуновой Т.А.,
рассмотрев в открытом судебном заседании гражданское дело по иску прокурора ЗАТО г.Новоуральск в интересах А. к ФГУ Главное бюро МСЭ ФМБА России о признании незаконным отказа филиала-бюро №31 ФГУ Главное бюро МСЭ ФМБА России включить в индивидуальную программу реабилитации инвалида технических средств реабилитации и услуг по сурдопереводу,
УСТАНОВИЛ:
Прокурор ЗАТО г.Новоуральск обратился в суд с иском в интересах А. к ФГУ Главное бюро МСЭ ФМБА России о признании незаконным отказа филиала-бюро №31 ФГУ Главное бюро МСЭ ФМБА России включить в индивидуальную программу реабилитации инвалида технических средств ре ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 307 | Додав: Admin | Дата: 12.10.2016

ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Загальна інформація

Європейський суд з прав людини (далі – Суд) є міжнародним органом, який за умов, визначених Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод (далі – Конвенція), може розглядати заяви, подані особами, які скаржаться на порушення своїх прав. Конвенція є міжнародним договором, на підставі якого більшість європейських держав зобов’язалися дотримуватися прав та основоположних свобод людини. Ці права гарантуються як самою Конвенцією, так і протоколами до неї (Протоколи № 1, 4, 6, 7, 12 і 13), згода на обов’язковість яких надана державами – сторонами Конвенції.

Підстави звернення до Євро ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 624 | Додав: Admin | Дата: 28.06.2016

Відсутність у особи під час укладення договору дарування волевиявлення на безоплатну передачу майна у власність обдаровуваного й передача його за умови вчинення на користь дарувальника будь-якої дії майнового характеру

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України розглянула заяву заступника Генерального прокурора України про перегляд рішення Дарницького районного суду м.Києва від 11.07.2014р., ухали Апеляційного суду м.Києва від 03.05.2015р.та ухвали Вищого спеціалізованого  суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27.05.2015р. про визнання договору дарування квартири недійсним.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2016 року Справа №6-1364цс15
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі:
... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 386 | Додав: Admin | Дата: 26.06.2016

Сурдоперекладач запрошується до участі у справі для забезпечення прав осіб, що не володіють мовою, якою ведеться судочинство, і від нього вимагається вільне володіння відповідними мовами. Як відзначає провідний спеціаліст Спілки Тимошенко В.А.: “сурдоперекладач може брати участь у справі, якщо він вільно володіє мовами, необхідними для перекладу, знає предмет дослідження і вміє точно передавати інформацію”. В підтвердження цьому у кримінальній справі обов’язково повинні бути відомості про освіту та професію перекладача. Слід акцентувати увагу на тому, що сурдоперекладач у юридичному процесі обов’язково повинен володіти юридичною термінологією та мати хоча б мінімальний об’єм знань у тій чи інший галузі права.
Аналізуючи чинне кримінальне законодавство, можна прийти до висновку, що сурдоперекладач є повноправним учасником судочинства і доказом то ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 450 | Додав: Admin | Дата: 30.04.2016

Часто, саме страх супроводжує багатьох людей при думці, що потрібно іти в суд та виступати, доводячи свою правоту.
Можу сказати, що подібний страх – це спадок радянського минулого, коли люди масово боялися будь-яких силових органів включно із судом.
Та варто пам’ятати, що часи змінюються, суспільство змінюється, держава і її органи змінюються. Вони вже не є каральними, а перетворюються в допоміжні для громадян держави.
Так само і суд – орган, який перетворюється в інстанцію знаходження справедливості, за яким все більше здійснюється громадський нагляд. А тому, варто пам’ятати першу і найважливішу пораду – не бійтеся ні судді, ні самого суду. Це інстанція, яка має встановити обставини справи вислухавши вашу позицію.
Отже, коли Ви в суді:
•    На судове засідання необхідно з’являтися хоча б за 10 х ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 536 | Додав: Admin | Дата: 08.10.2015

Допомога малозабезпеченій сім’ї може призначатися і за наявності в її власності чи володінні ділянки площею понад 0,6 га, якщо остання не приносить доходу.

Верховний Суд України
Іменем України
ПОСТАНОВА

7 липня 2015 року, Справа №484/2551/14-а
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду у складі:
головуючого — Панталієнка П.В.,
суддів: Волкова О.Ф., Гриціва М.І., Коротких О.А., Кривенди О.В.,  Кривенка В.В., Маринченка В.Л., Прокопенка О.Б., Терлецького О.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Миколаївської області до Особи 10 про стягнення надміру сплачених коштів,
ВСТАНОВИЛА:
У червні 2014 року управління звернулос ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 583 | Додав: Admin | Дата: 04.10.2015

Суб’єкт владних пільг
Управління соцзахисту наділено повноваженнями, які за своїм змістом є виконавчими і розпорядчими, і у відповідних правовідносинах реалізує управлінські функції в розумінні ст.2 КАС. До такого висновку дійшов ВСУ в постанові від 23 червня 2015 року №803/963/14, текст якої друкує "СНЮ".

Верховний Суд України
ПОСТАНОВА

23 червня 2015 року №803/963/14
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
головуючого - Терлецького О.О., суддів: Волкова О.Ф., Гриціва М.І., Коротких О.А., Кривенди О.В., Маринченка В.Л., Панталієнка П.В., Самсіна І.Л.,
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Цуманського виробничого управління житлово-комунального господарства до управління прац ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 401 | Додав: Admin | Дата: 17.08.2015

На початку січня 2013 року особа з інвалідністю зі слуху звернулась до ГО “Спілка нечуючих юристів” з проханням надати їй кваліфіковану правову допомогу шляхом звернення до суду, незважаючи на проблеми корупції сурдоперекладачів в УТОГ, навмисно гальмуючи реформу системи надання послуг зі сурдоперекладу.
За дорученням Спілки адвокат Тимошенко В.А. в інтересах особи, яка має вади слуху, звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з адміністративним позовом, у якому просив визнати неправомірними МСЕК щодо відмови у визнанні особи інвалідом з дитинства по слуху, зобов‘язати вчинити певні дії.

Повні тексти рішень суду першої, апеляційної і касаційної інстанції:
1.Повний текст ухвали Окружного адміністративного суду м.Києва

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД М ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 442 | Додав: Admin | Дата: 13.08.2015

1 2 3 ... 8 9 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Довідник
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**