Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Четвер, 24.05.2018, 11:16
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [41]
Правові новини [133]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [68]
Консультація [41]
Країна глухих [80]
Адміністратор [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Посилання
Події
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 54
Меню співзасновника
 
 
Довідник
 

 

Шановні відвідувачі сайту!

     Ми раді вітаємо Вас на сторінках нашого інформаційно-правового сайту!
     Вкрай важливо кожній людині відчувати себе захищеною і впевненою, а тим більше коли ця людина є соціально вразливою внаслідок малозабезпеченості або обмеженні здоров'я. Тому ми спрямували свої зусилля для того, щоб об'єднатися для задоволення спільних цілей у сфері захисту прав людей з інвалідністю зі слуху.
     Сподіваємося, що ви знайдете на сайті потрібну Вам інформацію, отримуєте кваліфіковану допомогу наших спеціалізованих юристів, а також станете постійним партнером нашої організації.

Голова Спілки нечуючих юристів Тимошенко В.А.

Довідкова інформація СНЮ

2010

     Напопередодні загальнодержавного свята для українців - Дня Конституції України, вісім років тому, 26 червня 2010 року вперше в історії країни у місті Києві було проведено установчі збори правників, на яких були присутні нечуючі юристи та особи з юридичною освітою з різних міст України. На установчих зборах було прийнято рішення про створення Громадської організації "Спілка нечуючих юристів" (СНЮ). За результатами голосування учасниками на цих зборах було обрано головою Спілки Володимира Тимошенка, київського відомого нечуючого адвоката. Також було затверджено проект Статуту Спілки, обрано склад правління та ревізійної комісії Спілки.
     В серпні 2010 року Головним управлінням юстиції у місті Києві спільно з Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією зареєстровано Спілку відповідно до ст.3, ст.14 Закону України "Про об'єднання громадян". Було отримано Свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян і Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України. Її правовий статус об'єкта - неприбуткова юридична особа (код ознаки неприбуткості - 0032), КОПФГ 815 - громадська діяльність, КВЕД 91.12.0 - діяльність професійних організацій. Ідентифікаційний код - 37270103.
     Основна мета діяльності Спілки - об'єднання юристів з порушеннями слуху та мови для сприяння розвитку та зміцненню інституту особливої категорії юристів, підвищення рівня правової допомоги, що надається зазначеними юристами, підвищення їх ролі та авторитету в суспільстві і задоволення та захист законних прав та інтересів людей з інвалідністю зі слуху, для яких жестова мова є основним засобом міжособового спілкування.
  Статут Спілки (повний текст)
Хочете знати, яким чином стати учасником Спілки?
     Ви мрієте про цікаву та кваліфіковану роботу? Бажаєте працювати в сфері права? Для початку потрібно здобути юридичну освіту! Ми не обіцяємо Вас працевлаштувати, але ми обіцяємо що ви здобудете якісні знання та зможете застосовувати їх в майбутньому, як в навчанні на рівні університету так і повсякденному житті. Адже як свідчить практика та досвід роботи, чимала кількість громадян не користуються своїми права, в силу того що не знають своїх прав, а в свою чергу даний контингент громадян є потенційними клієнтами для шахраїв. Як свідчить (п.2 ст.68 Конституції України - Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності). Саме тому, ми створили дану послугу задля того щоб здійснювати охорону Ваших законних прав. Якщо Ви бажаєте обізнаними в юриспруденції, або для того, щоб стати учасником Спілки юристів, зверніться до нас. Вам нададуть заяву-анкету та проконсультують стосовно взаємодії.
     Контакти: моб. (067) 2480103 (тільки SMS-текстове повідомлення), e-mail: snu-ua@ukr.net
     Онлайн-відеочат: будь-який відеочат (ник: deafconsul) або через смартфон з допомогою номера мобільного, якщо ж у Вас є доступ в Інтернет, можна поспілкуватися в чаті з носієм жестової мови.
Ініціювання змін до українського законодавства
     Спілка нечуючих юристів (СНЮ) постійно працює над ініціюванням змін для вдосконалення українського законодавства та нормативно-правових актів місцевих органів виконавчої влади, що регулює правовідносини, в яких суб'єктом є особи з інвалідністю зі слуху.
     СНЮ з 2010 року працює в сфері захисту прав людей з інвалідністю зі слуху в судах різних інстанцій. Має практичний досвід у представленні та захисті порушених прав людей з інвалідністю зі слуху.
     З моменту ратифікації Верховною Радою України Конвенції ООН про права людей з інвалідністю Україна взяла на себе зобов'язання практичного втілення положень, що містяться в статті 13 Конвенції, а саме:
     1.Держави-учасниці забезпечують людям з інвалідністю нарівні з іншими ефективний доступ до правосуддя, зокрема передбачаючи процесуальні та відповідні вікові корективи, які полегшують виконання ними своєї ефективної ролі прямих і опосередкованих учасників, у тому числі свідків, на всіх стадіях юридичного процесу, зокрема на стадії розслідування та інших стадіях попереднього провадження.
     2.Щоб сприяти забезпеченню людям з інвалідністю ефективного доступу до правосуддя, держави-учасниці сприяють належному навчанню осіб, які працюють у сфері здійснювання правосуддя, зокрема в поліції та пенітенціарній системі.
     СНЮ готує пропозиції щодо змін в діючі норми національного законодавства, які покращать доступ до правосуддя людям з інвалідністю і сприямуть більш повну та ефективну втіленню положень ст.13 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.
     Якщо Ви маєте пропозиції щодо змін в законодавство, які поліпшать доступ до правосуддя особам з інвалідністю зі слуху, надсилайте нам на електронну пошту snu-ua@ukr.net або відправивши повідомлення за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті у розділі "
Гостьова книга".

Заохочення та нагородження

 

Події та заходи СНЮ
Вручення державні нагороди та відзнаки киянам відбувалося 18 грудня 2017 року у Київській міській раді в урочистій обстановці. За багаторічну  громадську правозахисну діяльність, ваговий особистий внесок у розв’язання проблем соціального захисту інвалідів, активну життєву позицію Почесною Грамотою Київського міського голови був нагороджений Тимошенко Володимир Антонович, голова Громадської організації “Спілка неуючих юристів”, адвокат.
NEWS З нагоди святкування 15-ої річниці від дня заснування Об'єднання нечуючих педагогів, 27 жовтня 2017 року в Культурному центрі УТОГ відбулася урочисті збори педагогів та були нагороджені подяками. За активну громадську позицію, високий професіоналізм, ваговий особистий внесок у захист прав осіб з інвалідністю зі слуху і надання їм соціально-правової та юридичної допомоги Почесною Грамотою Президії Центрального правління Українського товариства глухих був нагороджений Тимошенко Володимир Антонович, юрист, член правління Об'єднання.
NEWS З нагоди професійного свята - Дня юриста в Україні, 09 жовтня 2017 року в офісі Союзу юристів України відбулася урочиста церемонія вручення найвищої нагороди – відзнаки “Орден За заслуги ІІІ ступеня” голові Громадської організації “Спілка нечуючих юристів” – члену Союзу Тимошенку Володимиру Антоновичу за найбільший внесок у розвиток юридичної освіченості інвалідів зі слуху, відстоювання їх прав та інтересів, активну участь у громадській правозахисній роботі.
NEWS Державним реєстратором Головного територіального управління юстиції у місті Києві 14 грудня 2016 року Статут Громадської організації “Спілка нечуючих юристів” (ЄДРПОУ 37270103) зі змінами та доповненнями у новій редакції, пов’язаними зі змінами у податковому законодавстві України зареєстровано. Рішенням Державної фіскальної служби 10 січня 2017 року Спілці було включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій, як статус неприбутковості.
NEWS Наказом Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві від 19 лютого 2016 року №890/01-28 нову редакцію Статуту Громадської організації “Спілка нечуючих юристів” (ГО СНЮ) зареєстровано. Таким чином, цей Статут набирає чинності з дня державної реєстрації змін до Статуту Спілки, викладеного в новій редакції та затвердженого 10 жовтня 2015 року Позачерговими загальними зборами юристів в зв‘язку з приведенням діяльності Спілки у відповідність з Законом України “Про громадські об‘єднання”.
NEWS 11 лютого 2015 року в офісі Союзу юристів України відбулася зустріч Голови Союзу юристів України Валерія Євдокимова з Головою громадської організації “Спілка нечуючих юристів” Володимиром Тимошенком в присутності сурдоперекладача.
На зустрічі обговорювались питання налагодження співпраці у таких важливих сферах, як удосконалення законодавства з питань прав громадян, зокрема, з обмеженими можливостями; розвиток міжнародних контактів з метою вивчення і запровадження кращого європейського і світового досвіду; популяризація діяльності громадських об’єднань з метою активнішого залучення юристів-інвалідів до громадської і професійної діяльності тощо.
Під час обговорення Голова Спілки нечуючих юристів Володимир Тимошенко передав Голові Союзу юристів України Валерію Євдокимову Заяву, а також рішення загальних зборів своєї організації щодо набуття статусу колективного члена Союзу юристів України. В.О.Євдокимов зазначив, що рішення стосовно цього питання буде прийнято на найближчому засіданні Виконкому Ради Союзу юристів України.
NEWS 09 липня 2014 року в приміщенні Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці Київської міської державної адміністрації  за дорученням Київського міського голови В.Кличка відбулася зустріч новопризначеного Начальника Управління Світлани Веселової з Головою ГО “Спілка нечуючих юристів” Володимиром Тимошенком в присутності голови Київської організації УТОГ М.Левицького і сурдоперекладача.
На зустрічі обговорювались питання налагодження співпраці у таких сферах, як надання послуг сурдоперекладу УТОГ в суді у разі звернення людей з інвалідністю зі слуху до Спілки чи адвоката або у разі участі адвоката в інтересах глухонімих в розгляді судової справи.
Перед обговоренням в кабінеті начальника Голові Спілки В.Тимошенку було надано План використання бюджетних коштів на фінансування програми підтримки статутної діяльності Спілки в 2014 році за формою, затвердженою наказом Управління, а також обговорення питань удосконалення порядку надання послуг сурдоперекладу УТОГ під час надання адвокатом безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим інвалідам зі слуху, які потребують додаткового захисту.
З нагоди 8-ї річниці від дня створення Спілки правників (26 червня 2010р.), буде проведено оглядову екскурсію членами Спілки юристів на Тарасову (Чернечу) Гору в м.Каневі Черкаської області.
Місце і час зустрічі: Ц ентральний автовокзал на Деміївській площі (центральний вхід залу, о 8.30 год.), виїзд з рейсовим автобусом о 09.00 год., 29 червня 2018р. (п'ятниця), безкоштовна групова екскурсія (вхід в музеїв, на обід).
INFO З нагоди 8-ї річниці від дня створення Спілки правників (26 червня 2010р.), буде проведена екскурсія членами Спілки до Національного науково-природничого музею Національної академії наук України в центрі міста.
Місце і час зустрічі: вихід із ст.метро Театральна, о 10.00 год. 6 червня 2018 р. (середа), безкоштовна групова екскурсія (вхід в музеїв, на каву).
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в неділі, 31 березня 2018р., о 13 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в суботу, 23 грудня 2017р., о 13 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва. Після закінчення засідання буде проводитись правовий семінар-тренінг "Реалізація та захист прав нечуючих на сучасному етапу в Україні. Правова допомога нечуючим в усіх галузях права в реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я маю право" та організовано новорічний банкет за участю всіх членів Спілки.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ, з нагоди відзначення Дня юриста в Україні, відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в неділі, 8 жовтня 2017р., о 13 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
INFO З нагоди відзначення Міжнародного дня глухих, буде проведено оглядову екскурсію членами Спілки юристів по території Меморіального комплексу "Національний музей історії України у Другій світовій війні".
Місце і час зустрічі: вихід із ст.метро "Арсенльна" о 13.00.год., 1 жовтня 2017р. (неділя), безкоштовна групова екскурсія (вхід в музеї, на каву).
INFO ІХ загальні збори членів Спілки юристів відбудуться 30 червня 2017р. (п’ятниця) о 14 годині на річковому теплоході. Початок реєстрації учасників о 13.00 год. на Київському річковому вокзалі (Причал №6) (Адреса: м.Київ, Поштова площа, 3, Київський річковий вокзал). Участь членів Спілки обов'язкова!
За більш детальною інформацією просимо звертатись за моб.тел.0672480103 (SMS) або спілкуватися у відео-чаті Skype (ник: deafconsul) або IMO або WhatsApp.
INFO З нагоди 7-ї річниці від дня створення Спілки правників, буде проведено оглядову екскурсію членами Спілки юристів до Національного дендропарку “Олександрія” (м.Біла Церква).
Місце і час зустрічі: вихід із ст.метро "Лебідська" в сторону зупинки тролейбуса поруч з Гіпермаркетом "Океан", виїзд з рейсовим мікроавтобусом о 09.00 год., 05 червня 2017р. (понеділок), безкоштовна групова екскурсія (вхід в дендропарк, на каву, транспорт).
INFO З нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю (5 травня), для членів Спілки юристів буде проведена оглядова екскурсія по території козацького селища “Мамаєва Слобода” (масив Відрадний).
Місце і час зустрічі: біля входу території козацького селища на вулиці Донця, 2, о 12.00 год., 2 травня 2017р. (вівторок), безкоштовна групова екскурсія.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в суботу, 1 квітня 2017р., о 15 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в середу, 28 грудня 2016р., о 15 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва. Після закінчення засідання буде організовано новорічний банкет за участю всіх членів Спілки.
INFO Увага членів СНЮ!
В Адвокатському офісі при ГО СНЮ, 6 грудня 2016р., о 17 годині відбудеться термінова нарада членів Спілки юристів. Явка всіх членів Спілки обов'язкова!
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ, з нагоди відзначення Дня юриста в Україні, відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в суботу, 8 жовтня 2016р., о 13 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
INFO З нагоди відзначення Міжнародного дня глухих (25 вересня), для членів Спілки юристів буде проведена оглядова екскурсія до Державного музею авіації України (масив Жуляни).
Місце і час зустрічі: кафе "Макдональдз" на Севастопольській площі, о 12.00 год., 10 вересня 2016р. (субота), безкоштовна групова екскурсія.
INFO VIII загальні збори членів Спілки юристів відбудуться 1 липня 2016р. (п’ятниця) о 14 годині на річковому теплоході. Початок реєстрації учасників о 13.00 год. на Київському річковому вокзалі (Причал №8) (Адреса: м.Київ, Поштова площа, 3, Київський річковий вокзал). Участь членів Спілки обов'язкова!
За більш детальною інформацією просимо звертатись за моб.0672480103 (SMS) або спілкуватися у відео-чаті Skype (ник: deafconsul).
INFO З нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби права за інвалідів (5 травня) буде організовано оглядові екскурсії членами Спілки юристів до Національного ботанічного саду ім.М.Гришка.
Місце і час зустрічі: вихід із ст.метро "Печерська" в сторону зупинки тролейбуса, о 12.00 год., 2 травня 2016р. (понеділок), безкоштовна групова екскурсія.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в п'ятницю, 25 березня 2016р., о 14 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в суботу, 26 грудня 2015р., о 13 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва. Після закінчення засідання буде організовано новорічний банкет за участю всіх членів Спілки.
INFO З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю буде організовано оглядові екскурсії членами Спілки юристів до Національного спортивного комплексу України "Олімпійський".
Місце і час зустрічі: ст.м.Олімпійський вихід на Спортивну площу, о 14.30 год., 5 грудня 2015р. (субота), безкоштовна групова екскурсія.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в суботу, 10 жовтня 2015р., о 15 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
INFO Позачергові загальні збори членів Спілки юристів відбудуться 10 жовтня 2015р. (субота) о 13 годині в Офісі при ГО СНЮ. Початок реєстрації учасників о 12.30 год. в Офісі (адреса: м.Київ, вул.Миколи Пимоненка, 10-А, ГО СНЮ). Участь членів Спілки обов'язкова!
За більш детальною інформацією просимо звертатись за моб.0672480103 (SMS) або спілкуватися у відео-чаті Skype (ник: deafconsul)
INFO 29 вересня - 03 жовтня 2015р. Спілка юристів бере участь у роботі у Всеукраїнській нараді ВГО НАІУ представників громадських організацій інвалідів - членів комітетів доступності в рамках реалізації Всеукраїнської програми "Створення в Україні безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлово-громадського призначення" на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ (с.Яворів Львівської обл.).
INFO З нагоди Дня Незалежності України, у рамках проекту "Захист прав людей з інвалідністю зі слуху" буде організовано екскурсії членами Спілки юристів у трьох будівлях урядового кварталу на Банковій – в “Будинку з Химерами”, “Домі невтішної вдови”, Адміністрації Президента України.
Місце і час зустрічі: ст.метро "Хрещатик" вихід на вулицю Інститутській, о 14.00 год., 26 липня 2015р. (неділя), безкоштовна групова екскурсія.
INFO З нагоди Дня хрещення Київської Русі (28 липня), у рамках проекту "Захист прав людей з інвалідністю зі слуху" буде організовано екскурсії членами Спілки юристів до будинку-музею грошей Нацбанку України.
Місце і час зустрічі: ст.метро "Хрещатик" вихід на вулицю Інститутській, о 13.30 год., 21 липня 2015р. (вівторок), безкоштовна групова екскурсія.
INFO З нагоди 25-ої річниці прийняття Декларація про державний суверенітет (16 липня 1990р.), у рамках проекту "Захист прав людей з інвалідністю зі слуху" буде організовано екскурсії членами Спілки юристів до Сесійного будинку Верховної Ради України.
Місце і час зустрічі: ст.метро "Арсенальна" вихід на площу Арсенальну, о 14.30 год., 16 липня 2015р. (четвер), безкоштовна групова екскурсія.
INFO VI звітно-виборні загальні збори членів Спілки юристів відбудуться 26 червня 2015р. (п‘ятниця) о 14.00 годині на річковому теплоході. Початок реєстрації учасників о 13.00 год. на Київському річковому вокзалі (Причал №8) (Адреса: м.Київ, Поштова площа, 3, Київський річковий вокзал). Участь членів Спілки обов'язкова!
За більш детальною інформацією просимо звертатись за моб.0672480103 (SMS) або спілкуватися у відео-чаті Skype (ник: deafconsul).
INFO Шановні члени СНЮ! У зв‘язку з прийняттям Парламенту нового закону про громадські об’єднання, Правління СНЮ сподівається, що вдасться у червні 2015 року провести заплановані звітно-виборні загальні збори членів СНЮ. Одним з основних питань його порядку денного буде розгляд питання щодо внесення змін та доповнень до Статуту СНЮ у відповідності зі змінами у законодавстві та через необхідність приведення змісту Статуту у відповідність до сучасних реалій. У зв 'язку з цим правління Спілки звертається до всіх членів організації з проханням проаналізувати текст діючого Статуту СНЮ та до 1 вересня 2015р. надіслати свої пропозиції щодо внесення змін та доповнень до нього. Пропозиції надсилайте адміністратору сайту або на ім'я голови Спілки.
INFO З нагоди Міжнародного свята Весни і праці з 1 по 4 травня 2015 року в Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогово (м.Київ) пройде весняний ярмарок народних майстрів.
Місце і час зустрічі: ст.метро "Виставочний центр", о 12-00 год., 4 травня 2015р. (понеділок), безкоштовна групова екскурсія.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в суботу 04 квітня 2015р., о 14 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
INFO Чергове засідання правління Спілки юристів, яке запланове на 27 грудня 2014 року в Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться 30 грудня 2014р. (вівторок), о 14 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Після закінчення засідання буде організовано новорічний банкет за участю всіх членів Спілки.
INFO З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Київський зоопарк з 1 по 7 грудня 2014р. проводить міську акцію безкоштовного відвідування особами з особливими потребами будь-якого віку.
Зоопарк працює щодня з 9:00 до 17:00 (каса до 16:00) (в понеділок з 12:00). Особам-інвалідам до 18 років вхід в Київський зоопарк безкоштовний протягом року.
Календар СНЮ
2018
 
   

ГІМН УКРАЇНИ:***** Ще не вмерла України ні слава, ні воля. Ще нам, браття українці, усміхнеться доля. Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці, Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці. * Душу й тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду. *** Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону, В ріднім краю панувати не дамо нікому; Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє, Ще у нашій Україні доленька наспіє. * Душу, тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду. *** А завзяття, праця щира свого ще докаже, Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже, За Карпати відоб'ється, згомонить степами, України слава стане поміж ворогами. * Душу, тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду.*****

Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**