Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Субота, 24.08.2019, 20:35
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [51]
Правові новини [160]
Правознавство [123]
Адвокатура [95]
Кримінал [80]
Консультація [61]
Судова медицина [17]
Країна глухих [87]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Посилання
Події
Кіно з субтитрами
Довідник
 

 

Шановні відвідувачі сайту!

     Ми раді вітаємо Вас на сторінках нашого інформаційно-правового сайту!
     Вкрай важливо кожній людині відчувати себе захищеною і впевненою, а тим більше коли ця людина є соціально вразливою внаслідок малозабезпеченості або обмеженні здоров'я. Тому ми спрямували свої зусилля для того, щоб об'єднатися для задоволення спільних цілей у сфері захисту прав людей з інвалідністю зі слуху.
     Сподіваємося, що ви знайдете на сайті потрібну Вам інформацію, отримуєте кваліфіковану допомогу наших спеціалізованих юристів, а також станете постійним партнером нашої організації.

Голова Спілки нечуючих юристів Тимошенко В.А.

Довідкова інформація СНЮ

2010

     Напопередодні загальнодержавного свята для українців - Дня Конституції України, дев'ять років тому, 26 червня 2010 року вперше в історії країни у місті Києві було проведено установчі збори правників, на яких були присутні нечуючі юристи та особи з юридичною освітою з різних міст України. На установчих зборах було прийнято рішення про створення Громадської організації "Спілка нечуючих юристів" (СНЮ). За результатами голосування учасниками на цих зборах було обрано головою Спілки Володимира Тимошенка, київського відомого нечуючого адвоката. Також було затверджено проект Статуту Спілки, обрано склад правління та ревізійної комісії Спілки.
     В серпні 2010 року Головним управлінням юстиції у місті Києві спільно з Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією зареєстровано Спілку відповідно до ст.3, ст.14 Закону України "Про об'єднання громадян". Було отримано Свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян і Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України. Її правовий статус об'єкта - неприбуткова юридична особа (код ознаки неприбуткості - 0032), КОПФГ 815 - громадська діяльність, КВЕД 91.12.0 - діяльність професійних організацій. Ідентифікаційний код - 37270103.
     Основна мета діяльності Спілки - об'єднання юристів з порушеннями слуху та мови з носіями жестової мови для сприяння розвитку та зміцненню інституту особливої категорії юристів, підвищення рівня правової допомоги, що надається зазначеними юристами, підвищення їх ролі та авторитету в суспільстві і задоволення та захист законних прав та інтересів людей з інвалідністю зі слуху, для яких жестова мова є основним засобом міжособистісного спілкування.
  Статут Спілки (повний текст)
Хочете знати, яким чином стати учасником Спілки?
     Ви мрієте про цікаву та кваліфіковану роботу? Бажаєте працювати в сфері права? Для початку потрібно здобути юридичну освіту! Ми не обіцяємо Вас працевлаштувати, але ми обіцяємо що ви здобудете якісні знання та зможете застосовувати їх в майбутньому, як в навчанні на рівні університету так і повсякденному житті. Адже як свідчить практика та досвід роботи, чимала кількість громадян не користуються своїми права, в силу того що не знають своїх прав, а в свою чергу даний контингент громадян є потенційними клієнтами для шахраїв. Як свідчить (п.2 ст.68 Конституції України - Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності). Саме тому, ми створили дану послугу задля того щоб здійснювати охорону Ваших законних прав. Якщо Ви бажаєте обізнаними в юриспруденції, або для того, щоб стати учасником Спілки юристів, зверніться до нас. Вам нададуть заяву-анкету та проконсультують стосовно взаємодії.
   
  Юридична адреса: 04050, м.Київ, вул.Миколи Пимоненка, 10-А,
     Для кореспонденції: 01001, м.Київ, аб/с № В-257,
     Контакти: моб.тел.: +38 (067) 2480103 (тільки SMS-текстове повідомлення), e-mail: snu-ua@ukr.net
     Онлайн-відеочат для спілкування з людьми з порушеннями слуху з носіями жестової мови без присутності сурдоперекладача: WhatsApp, IMO, Viber, Skype, Telegram по мобільному номеру 0672480103.
Ініціювання змін до українського законодавства
     Спілка нечуючих юристів (СНЮ) постійно працює над ініціюванням змін для вдосконалення українського законодавства та нормативно-правових актів місцевих органів виконавчої влади, що регулює правовідносини, в яких суб'єктом є особи з інвалідністю зі слуху.
     СНЮ з 2010 року працює в сфері захисту прав людей з інвалідністю зі слуху в судах різних інстанцій. Має практичний досвід у представленні та захисті порушених прав людей з інвалідністю зі слуху.
     З моменту ратифікації Верховною Радою України Конвенції ООН про права людей з інвалідністю Україна взяла на себе зобов'язання практичного втілення положень, що містяться в статті 13 Конвенції, а саме:
     1.Держави-учасниці забезпечують людям з інвалідністю нарівні з іншими ефективний доступ до правосуддя, зокрема передбачаючи процесуальні та відповідні вікові корективи, які полегшують виконання ними своєї ефективної ролі прямих і опосередкованих учасників, у тому числі свідків, на всіх стадіях юридичного процесу, зокрема на стадії розслідування та інших стадіях попереднього провадження.
     2.Щоб сприяти забезпеченню людям з інвалідністю ефективного доступу до правосуддя, держави-учасниці сприяють належному навчанню осіб, які працюють у сфері здійснювання правосуддя, зокрема в поліції та пенітенціарній системі.
     СНЮ готує пропозиції щодо змін в діючі норми національного законодавства, які покращать доступ до правосуддя людям з інвалідністю і сприямуть більш повну та ефективну втіленню положень ст.13 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.
     Якщо Ви маєте пропозиції щодо змін в законодавство, які поліпшать доступ до правосуддя особам з інвалідністю зі слуху, надсилайте нам на електронну пошту snu-ua@ukr.net або відправивши повідомлення за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті у розділі "
Гостьова книга".
Спеціалізована первинна та вторинна правовоа допомога

На цьому сайті діє Онлайн-режим “Спеціалізована безкоштовна первинна юридична консультація", якою може скористатись кожен

Шановні громадяни з порушеннями слуху!

Повідомляємо Вам, що на сайті діє Онлайн-режим “Спеціалізована безкоштовна первинна юридична консультація від ГО “Спілка нечуючих юристів” яким може скористатись кожен громадянин з порушеннями слуху.
Групою юристів ГО “Спілка нечуючих юристів” за період реалізації даного проекту (з січня 2011 року) в засобах масової інформації проводиться правопросвітницька робота з метою підвищення правової обізнаності серед населення з порушеннями слуху, для яких жестова мова є основним засобом міжособистісного спілкування, а також надаються відповіді на запитання в цій групі юристів та запитання які надходять в електронному вигляді (формат "Зворотний зв'язок на Гостьовій книзі сайту або на електронну пошту ГО “Спілка нечуючих юристів”).
Отримати консультацію легко, просто та зручно.
В соцмережі веб-камери “Skype”, “WhatsApp”, “Facebook”, “Viber”, “IMO”, “Line” існує група "Спеціалізована безкоштовна первинна юридична консультація від ГО “Спілка нечуючих юристів" за допомогою контактного номера 0672480103, де кожен охочий може проконсультуватися з юристами конфіденційно, які вільно володіють жестовою мовою глухих без присутності сурдоперекладача.
Якщо Ви не хочете, щоб Ваше питання бачили всі, то зможете його анонімно надіслати на електронну пошту : snu-ua@ukr.net або зможете зустрітися з юристами на прийом.

Заохочення та нагородження

 

Сертифікати

 

Події та заходи СНЮ
Вручення державні нагороди та відзнаки киянам відбувалося 18 грудня 2017 року у Київській міській раді в урочистій обстановці. За багаторічну  громадську правозахисну діяльність, ваговий особистий внесок у розв’язання проблем соціального захисту інвалідів, активну життєву позицію Почесною Грамотою Київського міського голови був нагороджений Тимошенко Володимир Антонович, голова Громадської організації “Спілка неуючих юристів”, адвокат.
NEWS З нагоди святкування 15-ої річниці від дня заснування Об'єднання нечуючих педагогів, 27 жовтня 2017 року в Культурному центрі УТОГ відбулася урочисті збори педагогів та були нагороджені подяками. За активну громадську позицію, високий професіоналізм, ваговий особистий внесок у захист прав осіб з інвалідністю зі слуху і надання їм соціально-правової та юридичної допомоги Почесною Грамотою Президії Центрального правління Українського товариства глухих був нагороджений Тимошенко Володимир Антонович, юрист, член правління Об'єднання.
NEWS З нагоди професійного свята - Дня юриста в Україні, 09 жовтня 2017 року в офісі Союзу юристів України відбулася урочиста церемонія вручення найвищої нагороди – відзнаки “Орден За заслуги ІІІ ступеня” голові Громадської організації “Спілка нечуючих юристів” – члену Союзу Тимошенку Володимиру Антоновичу за найбільший внесок у розвиток юридичної освіченості осіб з інвалідністю зі слуху, відстоювання їх прав та інтересів, активну участь у громадській правозахисній роботі.
NEWS Державним реєстратором Головного територіального управління юстиції у місті Києві 14 грудня 2016 року Статут Громадської організації “Спілка нечуючих юристів” (ЄДРПОУ 37270103) зі змінами та доповненнями у новій редакції, пов’язаними зі змінами у податковому законодавстві України зареєстровано. Рішенням Державної фіскальної служби 10 січня 2017 року Спілці було включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій, як статус неприбутковості.
NEWS Наказом Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві від 19 лютого 2016 року №890/01-28 нову редакцію Статуту Громадської організації “Спілка нечуючих юристів” (ГО СНЮ) зареєстровано. Таким чином, цей Статут набирає чинності з дня державної реєстрації змін до Статуту Спілки, викладеного в новій редакції та затвердженого 10 жовтня 2015 року Позачерговими загальними зборами юристів в зв‘язку з приведенням діяльності Спілки у відповідність з Законом України “Про громадські об‘єднання”.
NEWS 11 лютого 2015 року в офісі Союзу юристів України відбулася зустріч Голови Союзу юристів України Валерія Євдокимова з Головою громадської організації “Спілка нечуючих юристів” Володимиром Тимошенком в присутності сурдоперекладача.
На зустрічі обговорювались питання налагодження співпраці у таких важливих сферах, як удосконалення законодавства з питань прав громадян, зокрема, з обмеженими можливостями; розвиток міжнародних контактів з метою вивчення і запровадження кращого європейського і світового досвіду; популяризація діяльності громадських об’єднань з метою активнішого залучення юристів з інвалідністю до громадської і професійної діяльності тощо.
Під час обговорення Голова Спілки нечуючих юристів Володимир Тимошенко передав Голові Союзу юристів України Валерію Євдокимову Заяву, а також рішення загальних зборів своєї організації щодо набуття статусу колективного члена Союзу юристів України. В.О.Євдокимов зазначив, що рішення стосовно цього питання буде прийнято на найближчому засіданні Виконкому Ради Союзу юристів України.
NEWS 09 липня 2014 року в приміщенні Управління у справах жінок, людей з інвалідністю, ветеранів війни та праці Київської міської державної адміністрації  за дорученням Київського міського голови В.Кличка відбулася зустріч новопризначеного Начальника Управління Світлани Веселової з Головою ГО “Спілка нечуючих юристів” Володимиром Тимошенком в присутності голови Київської організації УТОГ М.Левицького і сурдоперекладача.
На зустрічі обговорювались питання налагодження співпраці у таких сферах, як надання послуг сурдоперекладу УТОГ в суді у разі звернення людей з інвалідністю зі слуху до Спілки чи адвоката або у разі участі адвоката в інтересах осіб з порушеннями слуху в розгляді судової справи.
Перед обговоренням в кабінеті начальника Голові Спілки В.Тимошенку було надано План використання бюджетних коштів на фінансування програми підтримки статутної діяльності Спілки в 2014 році за формою, затвердженою наказом Управління, а також обговорення питань удосконалення порядку надання послуг сурдоперекладу УТОГ під час надання адвокатом безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим особам з інвалідністю зі слуху, які потребують додаткового захисту.
До уваги членів СНЮ!
Зустріч з членами СНЮ відбудеться 26 червня 2019 року (середа) о 14 годині на вул.Хрещатик, 19, біля станції Метро. Будемо раді бачити Вас на святкуванні 9-ої річниці від дня народження Спілки нечуючих юристів (26 червня 2010р.).
З питань організації і проведення заходів звертатися до офіс-менеджера СНЮ (Артема)
INFO До уваги членів СНЮ!
Зустріч з членами СНЮ відбудеться 26 травня 2019 року (неділя) о 12 годині на Контрактовій площі біля станції Метро. Будемо раді бачити Вас на загальноміському святкуванні Дня столиці та Дня Києва.
З питань організації і проведення заходів звертатися до офіс-менеджера СНЮ (Артема).
INFO

До відома, членів СНЮ! 
Богослуження з перекладом на жестовому мову щонеділі та у святкові дні, початок о 10 годині, Свято-Миколаївський храм на Татарці (м.Київ) і Свято-Михайлівський Золотоверхий собор (м.Київ).
З питань організації відвідування членам звертатися до офіса-менеджера СНЮ (Артема).

INFO Увага! Для бажаючих членів СНЮ, Київські музеї традиційно раз в місяць вересень проводять день відкритих дверей.
З питань організації і проведення екскурсій звертатися до офіс-менеджера СНЮ (Артема).
Графік відкритих дверей музеї міста Києва.
INFO Спілка нечуючих юристів бере участь у круглому столі “Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю", організованому USAID "Нове правосуддя", РГФ "Право і демокраття", Національною школою суддів України.
Місце і час проведення: Готель "Русь", вул.Госпітальна, 4, 2-й поверх, конференц-зала "Київ"; 28 серпня 2018р.(вівторок), о 09.30 –14.00 годині.
INFO Спілка нечуючих юристів бере участь у семінарі-трнінгу"Інклюзивний суд: основні поняття і шляхи розвитку", організованому ВГОІ "Правозахисна спілка інвалідів", ГО "Інститут судового менеджменту", ВГО "Національна асамблея людей з інвалідністю".
Місце і час проведення: Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України, вул.Московська, 5, 2-й поверх, конференц-зала; 8 серпня 2018р.(середа), о 11.00 –14.00 годині.
INFO З нагоди 8-ї річниці від дня створення Спілки правників (26 червня 2010р.), буде проведено оглядову екскурсію членами Спілки юристів на Тарасову (Чернечу) Гору в м.Каневі Черкаської області.
Місце і час зустрічі: Центральний автовокзал на Деміївській площі (центральний вхід залу, о 8.30 год.), виїзд з рейсовим автобусом о 09.00 год., 26 серпня 2018р. (неділя), безкоштовна групова екскурсія (вхід в музеїв, на обід).
INFO З нагоди 8-ї річниці від дня створення Спілки правників (26 червня 2010р.), буде проведена екскурсія членами Спілки до Національного науково-природничого музею Національної академії наук України в центрі міста.
Місце і час зустрічі: вихід із ст.метро Театральна, о 11.00 год. 01 серпня 2018 р. (середа), безкоштовна групова екскурсія (вхід в музеїв, на каву).
INFO Х загальні збори членів Спілки юристів відбудуться 26 червня 2018р. (четвер) о 14 годині в приміщенні ТЦ “Дрим Таун 1”. (Адреса: м.Київ, Оболонський просп., 1-Б, біля ст.м.Мінська). Участь членів Спілки обов'язкова!
За більш детальною інформацією просимо звертатись за моб.тел.0672480103 (SMS) або спілкуватися у відео-чаті Skype або IMO або WhatsApp.
INFO Увага! Для бажаючих членів СНЮ, Київські музеї традиційно раз в місяць червень проводять день відкритих дверей.
З питань організації і проведення екскурсій звертатися до офіс-менеджера СНЮ (Артема).
Графік відкритих дверей музеї міста Києва.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в неділі, 31 березня 2018р., о 13 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в суботу, 23 грудня 2017р., о 13 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва. Після закінчення засідання буде проводитись правовий семінар-тренінг "Реалізація та захист прав нечуючих на сучасному етапу в Україні. Правова допомога нечуючим в усіх галузях права в реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я маю право" та організовано новорічний банкет за участю всіх членів Спілки.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ, з нагоди відзначення Дня юриста в Україні, відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в неділі, 8 жовтня 2017р., о 13 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
INFO З нагоди відзначення Міжнародного дня глухих, буде проведено оглядову екскурсію членами Спілки юристів по території Меморіального комплексу "Національний музей історії України у Другій світовій війні".
Місце і час зустрічі: вихід із ст.метро "Арсенльна" о 13.00.год., 1 жовтня 2017р. (неділя), безкоштовна групова екскурсія (вхід в музеї, на каву).
INFO ІХ загальні збори членів Спілки юристів відбудуться 30 червня 2017р. (п’ятниця) о 14 годині на річковому теплоході. Початок реєстрації учасників о 13.00 год. на Київському річковому вокзалі (Причал №6) (Адреса: м.Київ, Поштова площа, 3, Київський річковий вокзал). Участь членів Спілки обов'язкова!
За більш детальною інформацією просимо звертатись за моб.тел.0672480103 (SMS) або спілкуватися у відео-чаті Skype (ник: deafconsul) або IMO або WhatsApp.
INFO З нагоди 7-ї річниці від дня створення Спілки правників, буде проведено оглядову екскурсію членами Спілки юристів до Національного дендропарку “Олександрія” (м.Біла Церква).
Місце і час зустрічі: вихід із ст.метро "Лебідська" в сторону зупинки тролейбуса поруч з Гіпермаркетом "Океан", виїзд з рейсовим мікроавтобусом о 09.00 год., 05 червня 2017р. (понеділок), безкоштовна групова екскурсія (вхід в дендропарк, на каву, транспорт).
INFO З нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю (5 травня), для членів Спілки юристів буде проведена оглядова екскурсія по території козацького селища “Мамаєва Слобода” (масив Відрадний).
Місце і час зустрічі: біля входу території козацького селища на вулиці Донця, 2, о 12.00 год., 2 травня 2017р. (вівторок), безкоштовна групова екскурсія.
INFO В Адвокатському офісі при ГО СНЮ відбудеться чергове засідання правління Спілки юристів в суботу, 1 квітня 2017р., о 15 годині. Явка членів правління Спілки обов'язкова! Іногородні члени правління мають можливість брати участь в режимі відеоконференції, у разі неможливого приїзду до Києва.
Календар СНЮ

2019

Екстренна інформація для членів СНЮ (тільки word, excel, pdf, ipg, png)
   

ГІМН УКРАЇНИ:***** Ще не вмерла України ні слава, ні воля. Ще нам, браття українці, усміхнеться доля. Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці, Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці. * Душу й тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду. *** Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону, В ріднім краю панувати не дамо нікому; Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє, Ще у нашій Україні доленька наспіє. * Душу, тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду. *** А завзяття, праця щира свого ще докаже, Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже, За Карпати відоб'ється, згомонить степами, України слава стане поміж ворогами. * Душу, тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду.*****

Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Довідник
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**