Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Вівторок, 22.08.2017, 02:37
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [36]
Правові новини [116]
Правознавство [112]
Адвокатура [88]
Кримінал [47]
Консультація [35]
Країна глухих [67]
Адміністратор [13]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 40
Головна » Правознавство

Відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та їх виробниками, продавцями та виконавцями є надзвичайно популярними та необхідними для кожної людини. На жаль, іноді внаслідок цих відносин позитивного результату для їх сторін не вдається досягти. Мова йде про незадоволення споживачем придбаним товаром чи отриманою послугою. Законодавець досить ретельно закріпив права та захист споживачів при виникненні таких ситуацій. Більше того, дана тема стала об'єктом дослідження великої кількості наукових праць та практичних консультацій. Попри це, позиція продавця при таких дослідженнях ставилась на другий план, оскільки основна увага приділялась саме захисту прав споживачів.

Метою цієї статті є надання практичних рекомендацій та алгоритму дій продавцям на основі аналізу Закону України "Про захист прав споживачів" (далі – Закон) при виникненні ситуацій, пов'яза ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 24 | Додав: Admin | Дата: 02.10.2016

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі “Петриченко проти України”, визнавши порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з тим, що у цій справі національні суди не розглянули доводи заявника з прямим посиланням на статтю 46 Конституції України про те, що розмір його пенсії був нижчим від встановленого у відповідний час прожиткового мінімуму.
Спочатку заявник звернувся до суду першої інстанції з позовом до районного управління Пенсійного фонду України про виплату стверджуваної заборгованості по виплаті пенсії та відшкодування моральної шкоди. Заявник, зокрема, стверджував, що розмір його пенсії був нижчим від прожиткового мінімуму, що суперечило статті 46 Конституції України. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову заявника, про це йдеться у стислому викладі рішення Суду від 12 липня 20 ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 338 | Додав: Admin | Дата: 03.09.2016

Як відомо, 1 січня 2017 року спливає термін для неприбуткових організацій з перереєстрації статутів згідно нових вимог українського податкового законодавства. Оскільки цей процес і процедура не для всіх є зрозумілими, зокрема, щодо того, які суттєві моменти необхідно врахувати громадським організаціям, щоб залишитися в реєстрі неприбуткових організацій після 1 січня – тому детально все це Громадський Простір уточнював з Ларисою Шкуркою, керуючим партнером Аудиторсько-консалтингової групи “Компас”.

Запитання: з 1 січня 2015 року вступили в дію  зміни в Податковому Кодексі України. Розкажіть, на що громадським організаціям варто звернути увагу щодо своєї статутної діяльності, відповідно до змін?
Відповідь: Зміни відбулися в Податковому К ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 734 | Додав: Admin | Дата: 05.07.2016

Роз’яснення щодо застосування нормативно-правових актів відносно осіб з інвалідністю

Фізособи-підприємці нараховують ЄСВ на зарплату інвалідів у розмірі 22%

ДФС роз'яснила нарахування ЄСВ із зарплати працівника-інваліда
Податківці зазначають, що ЄСВ для платників, зазначених у ст. 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Згідно з частиною тринадцятою ст. 8 Закону ставка 8,41 % визначеної бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів, встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.
Ця пільга не розповсюджується на фізосіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників-ін ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 592 | Додав: Admin | Дата: 01.07.2016

“Про судову практику застосування положень ч. 3 ст. 11 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” в частині забезпечення права на проведення в залі судового засідання фотозйомки, відео- та аудіозапису з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів”, - без отримання окремого дозволу суду

З метою забезпечення правильного та однакового застосування законодавства в процесі розгляду судами України цивільних, кримінальних, адміністративних, господарських справ в частині забезпечення реалізації положень ч. 3 ст. 11 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та гарантування права на проведення в залі судового засідання фотозйомки, відео- та аудіозапису з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів, вважає за необхідне надати правникам, представникам засобів масової інформації та іншим ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 283 | Додав: Admin | Дата: 08.06.2016

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства охорони здоров'я України
від 23.01.95 №13

зареєстровано в Міністерстві юстиції України
10.02.1995 р. за №34/570


ПЕРЕЛІК
медичних показань на право одержання інвалідами автомобілів з ручним керуванням

1. Кукса гомілки чи більш висока ампутація нижньої кінцівки.
2. Кукси  обох ступнів на рівні суглобу Шарпа та більш високі ампутації ступнів.
3. Захворювання та  деформації  кісток і суглобів  нижніх кінцівок, тазових кісток,  що значно утруднюють  статико-динамічну функцію:
а) анкілоз  або  різко  виражена  контрактура  кульшового  чи колінного суглобу;
б) анкілоз  гомілково-ступневого  суглобу у функціональн ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 296 | Додав: Admin | Дата: 21.05.2016

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. №228
(в редакції постанови від 11.02.2015р.№47)

ПОРЯДОК
виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

Загальна частина
1. Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне  обслуговування (далі - компенсації) виплачуються інвалідам, законним представникам недієздатних інвалідів, дітей-інвалідів, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями.
2. Компенсації призначаються:
-особам, інвалідність яких пов'язана з трудовим каліцтвом, що настало від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (далі - інваліди внаслідок ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 363 | Додав: Admin | Дата: 16.05.2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ

від 06.01.2016 р. № 61/П/99-99-19-02-02-14

Державна фіскальна служба України, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист щодо реєстрації громадської організації як організації інвалідів, і повідомляє.
Спеціальним законом, який визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами, є Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21 березня 1991 року №875-XII (далі - Закон №875).
Для здійснення заходів щодо соціального захисту, ре ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 320 | Додав: Admin | Дата: 01.02.2016

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України 03.09.2012 № 537

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2012 р. за № 1614/21926

ПЕРЕЛІК
соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у
складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати

1. Догляд:
1.1 догляд вдома - допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу, взуття тощо), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб, транспортних сл ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 357 | Додав: Admin | Дата: 19.12.2015

25 жовтня - всі на вибори!

Також тут ви зможете подивитися Захист прав виборців

Категорія: Правознавство | Переглядів: 390 | Додав: Admin | Дата: 01.10.2015

1 2 3 ... 11 12 »
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**