Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Вівторок, 17.07.2018, 10:57
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [41]
Правові новини [138]
Правознавство [124]
Адвокатура [89]
Кримінал [69]
Консультація [42]
Країна глухих [82]
Адміністратор [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Посилання
Події
Кіно з субтитрами
Довідник
 
Головна » Правознавство

З 1 квітня 2018 року повинна початись національна кампанія з вибору сімейного лікаря або лікаря первинної медичної допомоги й укласти з ним відповідний договір. Уже після цього потрапити до спеціаліста вузького профілю можна буде тільки із скеруванням від терапевта, з яким підписано декларацію.
Важливо, що тепер медична допомога не буде прив’язана до місця прописки, тобто громадяни можуть обирати лікаря і медичний заклад, який забажають.
Утім, варто додати, що як пацієнти, так і медики зараз доволі розгублені і не знають, як ці новації працюватимуть на практиці і коли система запрацює повноцінно. Міністерство охорони здоров’я ще раніше оприлюднило покрокову інструкцію, як обрати сімейного лікаря, і зразок відповідної угоди. Наскільки ця реформа буде ефективною в реальності, українці зможуть переконатися вже найближчим часом. Наразі ж ІА ZIK нагадує, як МОЗ бачит ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 169 | Додав: Admin | Дата: 09.03.2018

Хто має право на отримання соціальної допомоги?
Відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у 2018 році фінансова підтримка надається сім’ям, які постійно проживають в Україні та мають середньомісячний сукупний дохід нижче встановленого прожиткового мінімуму. До того ж, враховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інші фактори.

Як розраховується дохід сім’ї при оформленні допомоги?
Процедура обчислення середньомісячного заробітку родини здійснюється відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. Калькуляція відбувається на підставі довідки і декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням допомоги по малозабезпеченості. При ц ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 224 | Додав: Admin | Дата: 16.02.2018

2018 рік стане роком початку активної діяльності приватних виконавців
Законодавча, організаційна та експертна база для цього вже готова, а тому громадянам буде достатньо непросто ефективно протидіяти злагодженим діям приватних виконавців.
Особливо, в цьому напрямку, варто звернути увагу на тому, що законодавчо передбачена можливість залучення приватними виконавцями поліцейських для примусового виконання рішення суду.  
Так, Міністерства внутрішніх справ затверджено “Порядок взаємодії, Національної поліції та органів і осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”.
Саме цим Порядком передбачено механізм взаємодії МВС, Нацполіції з приватними виконавцями при примусовому виконанні рішень судів.
А саме зазначено у Порядку, що приватні виконавці можуть залучати поліцейських для:
- ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 174 | Додав: Admin | Дата: 14.02.2018

Громадські (ГО), благодійні (БО) та інші організації після включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій не є платниками податку на прибуток підприємств. Тобто не нараховують та не сплачують податок від будь-яких доходів від своєї діяльності, у разі відсутності ними порушення вимог "неприбутковості" (передбачених пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (ПКУ).
При цьому вони все одно мають вести бухгалтерський облік та зберігати облікові документи у встановлені законодавством строки: не менше 3 років від подання звітності, для складання якої вони використовувались, а для ГО – не менше 5 років (відповідно до спеціального положення  - статті 23 Закону про ГО).
Також неприбуткові організації мають подавати звітність: податкову, фінансову та статистичну.

1. Податковий Звіт про використання доходів (прибутків) непри ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 215 | Додав: Admin | Дата: 05.01.2018

Україна гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на її території, правовий захист від незаконного звільнення, а також сприяння у збереженні роботи. Але попри це, таке право на працю час від часу порушується роботодавцями. І здебільшого незаконні звільнення працівників так і залишаються непоміченими. Оскільки через переконання у безкорисності спорів зі своїм роботодавцем та незнання можливості захисту свого порушеного права, більшість працівників так і полишають своє місце роботи.
Але є й такі, які, не погоджуючись із рішенням колишнього роботодавця, йдуть шукати правди до суду. І хоча у разі винесення позитивного рішення на користь звільненого працівника навряд чи відновляться гарні стосунки з керівництвом, все ж таки для працівника буде можливість не тільки працювати, але й отримати компенсацію за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
Од ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 203 | Додав: Admin | Дата: 28.11.2017

Усім пенсіонерам пришлють індивідуальні "листи щастя" про підвищення пенсій – голова Пенсійного фонду

Від 1 жовтня українським пенсіонерам осучаснили виплати.
В Україні офіційно стартувала пенсійна реформа. Основні нюанси новацій В Україні офіційно стартувала пенсійна реформа. Основні нюанси новацій За жовтень чимало українських пенсіонерів уже отримали підвищені пенсії. Обіцяють усім виплатити надбавки до 25 жовтня. Проте діапазон цих надбавок вражає. Комусь додали 200 гривень, комусь - 2-3 тисячі.
Серед основних новацій - запроваджено новий термін страховий стаж. Він буде збільшуватися щороку. Нині необхідний для виходу на пенсію мінімальний страховий стаж становить 15 років. Від 1 січня 2018-го треба буде мати 25 років. А через десять років, 2028-го, стаж має бути від 35 років. Яким чином " ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 285 | Додав: Admin | Дата: 19.10.2017

30 вересня 2017 року одночасно зі змінами до Конституції України щодо правосуддя набирає чинності нова редакція Закону “Про судоустрій і статус суддів”, який Верховна Рада прийняла 2 червня. Судову систему чекають насправді серйозні зміни – фактично всі рівні судів будуть реорганізовані, зміниться порядок призначення суддів, а їх недоторканність буде обмежена. Що це означатиме на практиці і чи отримаємо ми в результаті нову якість судочинства – з’ясовувала інформагенція.
Можна виділити кілька основних новацій, передбачених судовою реформою.

Замість чотирьох судів – три
Насамперед, це перетворення чотирирівневої судової системи на трирівневу (місцеві/окружні суди – апеляційні суди – новий Верховний Суд). Вищий господарський суд, Вищий адміністративний суд, Вищий спеціалізований суд Украї ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 282 | Додав: Admin | Дата: 07.09.2017

Порядок стягнення аліментів визначається Законом України “Про виконавче провадження”, Сімейним кодексом України, Інструкцією з організації примусового виконання рішень та іншими нормативними актами.
Згідно статті 195 Сімейного кодексу України (далі - Кодекс) заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення.
Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, але працює на час визначення її розміру, заборгованість визначається із заробітку (доходу), який він одержує.
Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Розмір з ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 304 | Додав: Admin | Дата: 21.01.2017

Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки особи, яку він представляє.
Стаття 244 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс), визначає, що представництво, яке грунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю.
Довіреність – це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Довіреність, що видається у порядку передоручення, п ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 275 | Додав: Admin | Дата: 10.01.2017

Одним із учасників цивільного процесу, який відноситься до інших учасників цивільного процесу та надає суду практичну допомогу в процесі розгляду цивільної справи є перекладач.
Відповідно до ч.1 ст.55 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) перекладачем може бути особа, яка вільно володіє мовою, якою здійснюється цивільне судочинство, та іншою мовою, знання якої необхідне для усного чи письмового перекладу з однієї мови на іншу, а також особа, яка володіє технікою спілкування з глухими, німими чи глухонімими.
Аналіз судових рішень, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень (далі – реєстр) за період з 01.01 до 31.12.2014 р. дозволив виявити близько тридцяти ухвал судів першої інстанції по всій території Україні, які стосуються допуску до участі у справі перекладача. Низька репрезентативність вказаної категорії ухвал судів мож ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 252 | Додав: Admin | Дата: 07.10.2016

1 2 3 ... 12 13 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Довідник
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**