Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
П`ятниця, 29.03.2024, 14:34
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Правознавство

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про оприлюднення
проекту наказу Міністерства охорони здоров'я України
"Про затвердження Медичних критеріїв для встановлення рівнів підтримки дітей з особливими освітніми потребами та форми первинної облікової документації "Висновок про стан функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я дитини, що потребує інклюзивної форми освіти" та інструкції щодо її заповнення"

Проект наказу МОЗ України "Про затвердження Медичних критеріїв для встановлення рівнів підтримки дітей з особливими освітніми потребами та форми первинної облікової документації "Висновок про стан функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я дитини, що потребує інклюзивної форми освіти" та інструкції ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 731 | Додав: Admin | Дата: 26.03.2019

Громадське обговорення професійних стандартів

 

Професійний стандарт (проект)
на професію “Перекладач жестової мови (сурдоперекладач)”

1.Загальні відомості професійного стандарту
1.1.Основна мета професійної діяльності
Забезпечення міжмовної та міжкультурної комунікації між особами з вадами слуху та тими, які чують у різних сферах суспільної діяльності.

1.2.Назва видуекономічної діяльності (кодзгідно з КВЕД ДК 009:2010):

... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 916 | Додав: Admin | Дата: 08.01.2019

Що таке надзвичайний стан?
Надзвичайний стан оголошується державою у відповідь на виникнення надзвичайних ситуацій, які несуть загрозу існуванню країни.
Введення надзвичайного стану може супроводжуватися тимчасовим призупиненням виконання деяких функцій держави, змусити цивільне населення внести певні зміни у своє повсякденне життя або ж надати урядовим органам додаткових повноважень, які необхідні для розробки плану надзвичайних заходів, що, у свою чергу, може призвести до обмеження певних свобод і цивільних прав населення.
Необхідність оголосити надзвичайний стан може зумовлена різними причинами, такими як воєнні дії проти країни, що здійснюються з боку внутрішніх або іноземних збройних формувань, а також природні катастрофи, громадські заворушення, епідемії, фінансова або економічна кризи, загальний страйк.
Оголошення надзвичайного ста ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1869 | Додав: Admin | Дата: 23.11.2018

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ 
Міністерства соціальної політики України
щодо Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації

Забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи (далі – Особа) технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР) здійснюється відповідно до вимог Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012, №321 (в редакції постанови Кабіне ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 899 | Додав: Admin | Дата: 01.11.2018

Пропонуємо до уваги правників статтю щодо особливості участі перекладача жестової мови під час судових засідань у цивільному судочинстві. Матеріал підготовлено з урахуванням останніх змін до процесуального законодавства. Автор публікацій має 10-річний досвід роботи заступником голови Спілки нечуючих юристів. Основною метою статутної діяльності Спілки нечуючих юристів є соціальний захист та надання особам з інвалідністю зі слуху першої та вторинної правової допомоги. 

Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не  суперечить загальним засадам цивільного законодавства. 
Відповідно до ч.1 ст.5 Цивільного процесуального кодексу України2 (у редакції від 15.12.17р.) здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та  інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 463 | Додав: Admin | Дата: 11.10.2018

В Україні  діє 161 стаття Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання (від штрафу до виправних робіт на строк до двох років або позбавлення волі на строк до п'яти років) за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. Але ця стаття дуже рідко використовується. Як правило, такі злочини кваліфікуються як злочин, пов’язаний з вчиненням злочинних дій, без урахування порушення рівноправності. 
У деяких випадках поліція не порушує кримінальну справу або неправильно кваліфікує дії за ознаками злочину, передбаченого ст.161 КК (дискримінація осіб з інвалідністю зі слуху), а в інших випадках нечуючі постраждалі самі не звертаються до правоохоронних органів через відсутність механізму надання сурдоперекладацьких послуг. 
Останнє пов’язано з тим, щ ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 2745 | Додав: Admin | Дата: 10.06.2018

Хто має право на отримання соціальної допомоги?
Відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у 2018 році фінансова підтримка надається сім’ям, які постійно проживають в Україні та мають середньомісячний сукупний дохід нижче встановленого прожиткового мінімуму. До того ж, враховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інші фактори.

Як розраховується дохід сім’ї при оформленні допомоги?
Процедура обчислення середньомісячного заробітку родини здійснюється відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. Калькуляція відбувається на підставі довідки і декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням допомоги по малозабезпеченості. При ц ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 943 | Додав: Admin | Дата: 16.02.2018

2018 рік стане роком початку активної діяльності приватних виконавців
Законодавча, організаційна та експертна база для цього вже готова, а тому громадянам буде достатньо непросто ефективно протидіяти злагодженим діям приватних виконавців.
Особливо, в цьому напрямку, варто звернути увагу на тому, що законодавчо передбачена можливість залучення приватними виконавцями поліцейських для примусового виконання рішення суду.  
Так, Міністерства внутрішніх справ затверджено “Порядок взаємодії, Національної поліції та органів і осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”.
Саме цим Порядком передбачено механізм взаємодії МВС, Нацполіції з приватними виконавцями при примусовому виконанні рішень судів.
А саме зазначено у Порядку, що приватні виконавці можуть залучати поліцейських для:
- ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 808 | Додав: Admin | Дата: 14.02.2018

Громадські (ГО), благодійні (БО) та інші організації після включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій не є платниками податку на прибуток підприємств. Тобто не нараховують та не сплачують податок від будь-яких доходів від своєї діяльності, у разі відсутності ними порушення вимог "неприбутковості" (передбачених пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (ПКУ).
При цьому вони все одно мають вести бухгалтерський облік та зберігати облікові документи у встановлені законодавством строки: не менше 3 років від подання звітності, для складання якої вони використовувались, а для ГО – не менше 5 років (відповідно до спеціального положення  - статті 23 Закону про ГО).
Також неприбуткові організації мають подавати звітність: податкову, фінансову та статистичну.

1. Податковий Звіт про використання доходів (прибутків) непри ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 844 | Додав: Admin | Дата: 05.01.2018

Україна гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на її території, правовий захист від незаконного звільнення, а також сприяння у збереженні роботи. Але попри це, таке право на працю час від часу порушується роботодавцями. І здебільшого незаконні звільнення працівників так і залишаються непоміченими. Оскільки через переконання у безкорисності спорів зі своїм роботодавцем та незнання можливості захисту свого порушеного права, більшість працівників так і полишають своє місце роботи.
Але є й такі, які, не погоджуючись із рішенням колишнього роботодавця, йдуть шукати правди до суду. І хоча у разі винесення позитивного рішення на користь звільненого працівника навряд чи відновляться гарні стосунки з керівництвом, все ж таки для працівника буде можливість не тільки працювати, але й отримати компенсацію за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
Од ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 865 | Додав: Admin | Дата: 28.11.2017

« 1 2 3 4 5 ... 14 15 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**