Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Понеділок, 29.04.2024, 17:02
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Консультація

Захист прав виборців

Як захистити свої виборчі права?
Як не порушити виборче законодавство?

Право голосування
Мені виповнюється 18 років 5 червня 2014 року. Я зможу проголосувати?
Відповідно до частини 5 статті 36 Закону України “Про вибори Президента України” до списку виборців для повторного голосування включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться 18 років. Таким чином, 25 травня на виборах Ви проголосувати не зможете, а 15 червня, у випадку повторного голосування (так званого 2 туру, якщо він відбудеться), можна.

Я киянин і хочу обирати мера Києва 25-го травня, але в цей день буду поза межами столиці. Чи зможу я проголосувати?
Право голосу на місцевих виборах та на в ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 1265 | Додав: Admin | Дата: 22.05.2014

Досить часто я зустрічаюсь з тим, коли люди бажають самі скласти позовну заяву, використовуючи зразок, який, в більшості випадків, беруть в Інтернеті, або у малодосвіченого юриста. І досить часто такі позовні заяви суд залишає без руху, вказуючи у своїй ухвалі на необхідність її доопрацювання.
Позовна заява не може бути написана у вільному стилі, вона повинна мати чітку форму та зміст, визначену процесуальним законодавством.
У даній статті мова йтиме про написання позовної заяви про розірвання шлюбу, зразок написання якої найчастіше шукають в Інтернеті .
При цьому я не буду давати зразки написання даного документу, оскільки їх і так вистачає на різноманітних сайтах, а надам основні рекомендації щодо його складання, якщо Ви вирішили все зробити самі, або у адвоката.

Отже, почнемо.
В судовому порядку шлюб розривають в наступних випадках:
-за наявності в ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 1679 | Додав: Admin | Дата: 16.05.2014

Важко рядовому громадянинові розібратися з тонкощами процедур приватизації державного житла або оформлення права власності на придбану нерухомість, але ще більше питань в нечуючих громадян викликає процедура оформлення права власності на кооперативну квартиру. Як показує практика, більшість наших співгромадян погано уявляють собі з чим мають справу, коли мова йде про житлово-будівельні кооперативи, що народжує багато міфів навколо цієї теми. Що таке ЖБК?

В основній своїй масі житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) є радянською “спадщиною” і створювалися ще в 80-х роках. Разом з тим, не можна не відзначити, що останнім часом ця організаційно-правова форма знову набуває популярності. Забудовники, бажаючи обійти законодавчі обмеження і оптимізувати оподаткування, все частіше звертають увагу на призабуті ЖБК як механізм залучення коштів у будівництво, а консерва ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 1395 | Додав: Admin | Дата: 09.05.2014

В киевских маршрутках для льготников нет ограничений

Перевозчикам грозит штраф до 1700 гривен, при регулярном нарушении закона – лишение лицензии на перевозку пассажиров

В киевских маршрутках не существует ограничений на проезд льготных пассажиров, пишет Сегодня. Водители не имеют права отказывать льготникам в бесплатном проезде, аргументируя это тем, что разрешено перевозить не более двух человек за рейс.
"Ограничений на количество мест при перевозке льготников в столичных маршрутках нет вообще, – сообщил директор Департамента транспортной инфраструктуры КГГА Евгений Водовозов. – По действующему законодательству льготную перевозку осуществляют все предприятия транспорта независимо от формы собственности и подчинения, то есть и частники в том числе”.
Если были нарушены права киевлян на льготный проезд, люди могут обратиться в управление Госинспекции Украины по безопасности на наземном ... Читати далі »
Категорія: Консультація | Переглядів: 1852 | Додав: Admin | Дата: 19.12.2013

Відповідно до чинного законодавства, особі, котра має одночасно право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначають лише один із них за її вибором. При цьому особа за власним бажанням може змінити вид пенсії.

В яку установу потрібно звернутися щодо зміни виду пенсії

У Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено, що днем звернення громадянина щодо переведення з одного виду пенсії на інший вважають день, коли управління Пенсійного фонду України приймає від особи відповідну заяву з усіма належними документами.
Заяву про переведення з одного виду пенсії на інший заявник подає у Фонд особисто за місцем проживання (реєстрації), а в разі потреби це ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 1526 | Додав: Admin | Дата: 11.12.2013

Продовження. Читайте также другу частину.

Чи можна відповідно до Закону “Про громадські об’єднання” відокремлений підрозділ об’єднання легалізувати шляхом повідомлення чи повідомити про утворення?
Відокремлений підрозділ не можна відповідно до Закону України “Про громадські об’єднання” “легалізувати шляхом повідомлення” чи “повідомити про утворення”.
Процедура включення відомостей про відокремлені підрозділи громадського об’єднання визначена статтею 13 Закону “Про громадські об’єднання”.
Дана процедура є єдиним способом так званої “легалізації&rdqu ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 3541 | Додав: Admin | Дата: 03.11.2013

Які підтверджуючі документи необхідні при призначенні дострокової пенсії у разі виховання дитини-інваліда — роз’яснення ПФУ

Пенсійний фонд України роз'яснив, які документи необхідно надати матері інваліда з дитинства для отримання пенсії за віком після досягнення 50 років.
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон), жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу.
Порядок, який регулює питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Зак ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 1113 | Додав: Admin | Дата: 07.09.2013

1 березня 2001 року набрала чинності нова редакція Закону України "Про громадянство України", яка була прийнята 18 січня 2001 року.
Згідно з Конституцією в Україні існує єдине громадянство, підстави набуття і припинення громадянства України визначаються Законом.
Відповідно до Конституції громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство.
Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами. Громадянин не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.
Конституція України визначає повноваження Президента України в сфері громадянства: він приймає рішення про прийняття до громадянства України та припинення громадянства України.
Питання, пов'язані з громадянством України, регулюються також іншими законами України, зокрема, "Про імміграцію" від 7 серп ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 1764 | Додав: Admin | Дата: 13.08.2013

Продовження. Читайте также першу частину.

Які рішення приймає уповноважений  орган з питань реєстрації?  
-про прийняття повідомлення про зміни у складі керівних органів, зміну особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об’єднання, зміну місцезнаходження, зміни до статуту;
-про відмову у прийняті повідомлення про зміни у складі керівних органів, зміни до статуту – у разі порушеного статуту громадського об’єднання;
-про відмову у прийнятті повідомлення про зміни до статуту – за наявності підстав, передбачених частиною 10 ст.12 Закону (крім порушення вимог статті 7 Закону)4
-про направле ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 1431 | Додав: Admin | Дата: 05.07.2013

З 1 січня 2013 року введений в дію Закон України “Про громадські об’єднання” (далі – Закон), який визначає правові та організаційні засади реалізації права на свободу об’єднання, гарантованого Конституцією України та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною радою України, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об’єднань.
Дія цього закону поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об’єднань в Україні.
Дія цього Закону не поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення:
-політичних партій;
-релігійних організацій;
-непідприємницьких товариств, що утвор ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 1268 | Додав: Admin | Дата: 04.07.2013

« 1 2 ... 5 6 7 8 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**