Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Субота, 11.05.2024, 05:31
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Архів матеріалів
Выборы Европейского Парламента (ЕП) 2009 года войдут в историю тем, что впервые депутатом ЕП был избран глухонемой человек – Адам Коса из Венгрии. Он является руководителем Венгерской ассоциации глухих и слабослышащих. Партия, от которой он баллотировался, получила большинство голосов венгерских избирателей – 56%, и Коса был уверенно избран депутатом Европарламента. 
Свою популярность Адам Коса приобрел благодаря тому, что именно он открыл дебаты первого заседания нового созыва Европарламента. Коса, 34-х летний юрист, открыл заседание, говоря не на одном из 23-х официальных языков Евросоюза, а на жестовом языке. Обращаясь к депутатам Коса отметил, что глубоко тронут возможностью говорить на языке жестов и что принадлежность к Евросоюзу означает, что люди разговаривающие на языке меньшинств, а также инвали ... Читати далі »
Категорія: Країна глухих | Переглядів: 1339 | Додав: Admin | Дата: 30.10.2013

Руководители общества глухих переплатили за ремонт 1,3 млн грн
Должностные лица Симферопольского учебно-производственного предприятия УТОГ переплатили частной фирме за ремонт более 1,3 млн грн. Об этом сообщили в пресс-службе прокуратуры АРК.
По данным пресс-службы, на проведение ремонта государство выделило предприятию 3,5 млн грн. “Руководители предприятия общества глухих явно рассчитывали на слепоту проверяющих, которые не заметят значительного завышения цен на материалы (на 1,1 млн грн) и невыполнение полного комплекса работ (на 270 тыс. грн). Таким образом, в целом заказчики ремонта переплатили частной фирме 1,3 млн бюджетных гривен”, – отметили в крымской прокуратуре.
По данному факту прокуратурой Крыма возбуждено уголовное дело по признакам преступлений, предусмотренных ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 Уголовного кодекса Украины – ... Читати далі »

Категорія: Кримінал | Переглядів: 1321 | Додав: Admin | Дата: 28.10.2013

Я не відношусь до тих щасливців, що мають змогу пересуватись по Києву на власній автівці і, мабуть, ніколи нею не стану, тому розглядаючи місто через вікно громадського транспорту маю змогу поспостерігати і послухати людей в їх, так би кажучи, звичайному середовищі. Багато розмов ведеться про політику, про мізерність пенсій, зарплат, як, хто і з ким живе, як невістка (свекруха, теща, зять) не дають спокійно дихати і таке інше. У транспорті ми зовсім не соромимося свого співбесідника і розповідаємо про таке, що лежить так далеко в душі, що самому стає жахливо. Такий собі “ефект попутника” - розповів про сокровенне та й забув. І так легко стає - ми ж бо ніколи не зустрінемось.

Але одного разу мандруючи з Києва до Житомира стала мимо волі свідком цікавої розмови. Тема, яку обговорювали три жінки та чоловік, виявилася для мене цікавою тому, що торкалась мо ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 993 | Додав: Admin | Дата: 25.10.2013

     У нечуючого адвоката Тимошенка В.А. сьогодні 25 жовтня – професійне свято з нагоди дня отримання свідоцтва про право на заняття адвокатську діяльністю. Це вперше за всю історію України нечуючих.
     25 жовтня 1996 року Тимошенку Володимиру Антоновичу, який закінчив в 1994 році юридичний факультет Київського національного університету ім.Тараса Шевченка, який мав стаж роботи у галузі права не менше двох років, який успішно склав кваліфікаційні іспити на статус адвоката, на підставі рішення Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, було видано Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.
     На урочистій церемонії вперше в історії України Тимошенко В.А. склав Присягу адвоката України і було вручено посвідчення про присвоєння професійного звання "Адвокат" в присутності сурдоперекладача Ж ... Читати далі »

Категорія: Спілка | Переглядів: 1256 | Додав: Admin | Дата: 24.10.2013 | Коментарі (2)

Суб’єкт права на конституційне звернення – громадянин звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України, згідно з якою у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Автор клопотання просив дати тлумачення вказаної норми в аспекті того, чи поширюється необмежений строк звернення працівника до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати на вимоги про стягнення компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати та індексації заробітної плати, нарахування яких не здійснено роботодавцем, та щодо яких існує спір між працівником та роботодавцем.
Підставою для офіційного тлумачення вказаних положень суб’єкт права на конституці ... Читати далі »
Категорія: Правові новини | Переглядів: 1625 | Додав: Admin | Дата: 22.10.2013

Надамо висококваліфіковану і доступну допомогу з питань, пов’язаних з аліментами.
Нижче – деяка довідкова інформація по аліментах:

Аліменти:
Порядок стягнення аліментів на дітей
Українським законодавством передбачено два способи стягнення аліментів на неповнолітніх дітей: на підставі угоди (шлюбний договір або договір по утриманню дітей) про сплату аліментів; на підставі судового рішення.

Угода про сплату аліментів на дітей
Батьки мають право самостійно визначати порядок і форму надання утримання неповнолітнім дітям, у тому числі шляхом укладання угоди (шлюбний договір або договір по утриманню дітей) про сплату аліментів. Оформлення подібної угоди найчастіше виключає можливість виникнення конфліктів між батьками дитини з питань стягнення аліментів, дозволяє скоротити витрати сторін, пов’язані з судовим розглядом, економить час і нерви.
Угода про сплату аліментів являє собою доб ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1923 | Додав: Admin | Дата: 21.10.2013

ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ВИПЛАТИ АЛІМЕНТІВ
Аліментні правовідносини (зобов’язання) батьків та дітей щодо утримання - це правовідносини, в яких одна сторона зобов’язана надати другій стороні утримання на підставах і в порядку, що встановлені законом, а друга сторона вправі вимагати виконання такого обов’язку.

Правовідносини батьків і дітей щодо утримання залежно від самої зобов’язаної особи можна поділити на дві основні групи, кожна з яких має свої підгрупи.
По-перше, це аліментні зобов’язання батьків щодо утримання дитини, до яких входять:
-зобов’язання батьків щодо утримання дитини до досягнення нею повноліття (ст. 180 СК);
-зобов’язання батьків щодо утримання повнолітніх дочки, сина, що продовжують навчання й у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги (ст.199 СК);
-зобов’язання батьків щодо у ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1485 | Додав: Admin | Дата: 20.10.2013

Шлюбно-сімейне право України - сукупність правових норм, які регулюють особисті й пов'язані з ними майнові відносини громадян, що виникають із шлюбу й належності до сім'ї. Тобто, це право регулює відносини між подружжям щодо порядку та умов узяття шлюбу, особистих і майнових відносин між ними, порядку та умов припинення шлюбу; відносини між батьками й дітьми, іншими родичами тощо. Крім того, шлюбно-сімейне право України регулює відносини усиновлення (удочеріння), опіки й піклування і т. д.
-Особливості та порядок укладання шлюбного договору;
-Порядок та особливості укладання шлюбу;
-Правові особливості проживання однією сім’єю реєстрації шлюбу;
-Умови та порядок розірвання шлюбу;
-Які шляхи та умови встановлення батьківства;
-Правові аспекти призначення та виплати аліментів;
-Підстави та умови встановлення опіки та піклування;
-Усиновлення та його особливості.< ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1535 | Додав: Admin | Дата: 19.10.2013

Інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, наслідком травм або з уродженими дефектами, що призводить до обмеження життєдіяльності, до необхідності в соціальній допомозі і захисті.
Діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціально-побутових і соціально-психологічних умов для задоволення їх потреб у відновленні здоров’я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Соціальний захист інвалідів з боку держави полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв’язку до особливостей інвалідів.
Матеріальне, соціально-побутове і медичне забезпечення інвалідів з ... Читати далі »

Категорія: Судова медицина | Переглядів: 5963 | Додав: Admin | Дата: 18.10.2013

Професійна етика працівника міліції побудована на концепції формування почуття обов'язку щодо захисту прав і свобод громадян, їх власності і недоторканності, поваги до їхніх прав. Професійна етика формується на підставі окремих елементів деяких аспектів інших видів культур (правової, моральної, духовної, інтелектуальної, фізичної, професійної), а також службового етикету, міліцейського гуманізму, милосердя, етики ненасильства.
Основними правилами професійної етики працівника міліції є: ввічливість, коректність, тактовність, скромність, простота, доцільність.
Професійна етика співробітника міліції відображає реальне становище його в суспільстві: співробітник міліції наділений державною владою, від імені держави охороняє правопорядок, застосовує примусові санкції до правопорушників громадського порядку тощо. Міліція - складова частина державного апарату, її діяльність регламентується законодавчими ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1306 | Додав: Admin | Дата: 15.10.2013

« 1 2 ... 66 67 68 69 70 ... 82 83 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**