Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Субота, 27.04.2024, 22:57
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Архів матеріалів

Деякі загальні проблеми
16 грудня 2009 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів (далі КПІ) та Факультативний протокол до неї, а 6 березня 2010 року ці договори набули чинності на території України.
Конвенція доповнює інші міжнародні договори з прав людини. Вона не визнає за особами з інвалідністю жодного нового права людини. КПІ більшим чином прояснює зобов’язання держави дотримуватись та забезпечувати рівноправне користування особами з інвалідністю загальновизнаними правами людини.
Ратифікація державою КПІ та Факультативного протоколу до неї мала б означати впровадження кардинальних змін в існуючих підходах до питань інвалідності, де “інвалідність” розглядається “як патологія суспільства”, а не як “недосконалість” людини в зв’язку з порушенням здоров’я.
Відпо ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 2127 | Додав: Admin | Дата: 12.04.2013

Обязательное участие защитника с момента предъявления обвинения

Статья 22 Основ установила, что по делам лиц, которые в силу физических или психических недостатков не могут сами осуществлять свое право на защиту, участие защитника является обязательным с момента предъявления обвинения. Несоблюдение требований ст.22 Основ признается существенным нарушением права обвиняемого на защиту и влечет направление дела на дополнительное расследование.
Несмотря на ясность и четкость ст.22 Основ в юридической литературе иногда ограничительно толкуется требование об обязательном участии защитника на предварительном следствии. Авторы учебника “Уголовный процесс” указывают, что “обязательное участие защитника не следует понимать как непременное участие защитника в каждом случае по делам, указанным, в ст.49 УПК”.
Верховный Суд постоянно ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 1257 | Додав: Admin | Дата: 11.04.2013

Обязательность производства предварительного следствия

Действующее уголовно-процессуальное законодательство установило, что по делам лиц, страдающих физическими или психическими недостатками, обязательно предварительное следствие. Причем особенности субъекта преступления определяют черты этой стадии уголовного процесса: предварительное следствие по делам этих лиц проводится с обязательным участием защитника; защитник допускается к делу с момента предъявления лицу обвинения; отказ от защитника, заявленный обвиняемым, не обязателен для следователя и не служит основанием для устранения защитника; одним из обстоятельств, подлежащих доказыванию, является установление физических или психических недостатков обвиняемого; наличие физических или психических недостатков обусловливает специфику производства ряда следственных действий, проводимых с участием обвиняемог ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 1042 | Додав: Admin | Дата: 10.04.2013

Ограниченные возможности участия в доказывании и невозможность самостоятельно защищать свои права

Как известно, участие обвиняемого в доказывании связано с использованием процессуальных прав. Чтобы целенаправленно использовать всю их совокупность, участвовать в собирании, проверке и оценке доказательств, необходимо достаточное развитие индивидуальных физических и психических свойств и способностей лица, привлеченного в качестве обвиняемого.
Под воздействием физических (психических) недостатков обвиняемый бывает лишен части физических, умственных, эмоционально-волевых способностей, это в свою очередь приводит к тому, что лицо, привлеченное в качестве обвиняемого, не в состоянии активно участвовать в уголовно-процессуальной деятельности. Так, непосредственному восприятию слепых и глухонемых обвиняемых не доступны все факты, входящие в предмет доказыва ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 1190 | Додав: Admin | Дата: 09.04.2013

У зв'язку з прийняттям нового КПК у громадян України може істотно ускладнитися життя. Юристи радять українцям починаючи з 20 листопада носити з собою паспорт, так як після прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу міліціонери можуть затримати їх на вулиці і “закрити” для “з'ясування особи” на 72 години.
Про це на прес-конференції заявив член Ради адвокатів Києва, кандидат юридичних наук, співробітник Інституту держави і права ім.В.М.Корецького Микола Сірий, повідомляє Укрінформ.
“Як юрист хочу порадити пересічним громадянам бути після 20 листопада набагато уважніше і обережніше. У новому КПК прописані більш жорсткі правила реагування міліції на дрібні правопорушення, які тепер можуть бути кваліфіковані, як кримінальний вчинок”, — сказав він.
За словами Миколи Сірого, документи, що посвідчують особу, особливо ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 1069 | Додав: Admin | Дата: 08.04.2013

Выявление психических недостатков, не исключающих вменяемости обвиняемого

Установление психических недостатков, имеющих процессуальное значение, вызывает на практике большие трудности. Психические недостатки обвиняемых не столь очевидны, как физические, и их нельзя выявить без специальных исследований. При расследовании и судебном разбирательстве дел этой категории следователи и судьи, как правило, “не только затруднены в определении характера психических недостатков обвиняемого, но и в ряде случаев вообще не знают, имеются ли они в действительности у обвиняемого”.
Тем не менее закон возлагает на следователя и суд обязанность выявить психические недостатки обвиняемых и решить вопрос, может ли обвиняемый самостоятельно осуществлять защиту своих прав. УПК не регламентирует процессуального порядка установления психических недостатков, не ис ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 1016 | Додав: Admin | Дата: 07.04.2013

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 25 лютого 2009 р. № 209-р
(в редакції Розпорядження від 25.07.2012)

ПЛАН
заходів щодо поліпшення доступу до інформації осіб з вадами слуху шляхом субтитрування і сурдоперекладу

1. Вивчити досвід іноземних держав з питань здійснення субтитрування і сурдоперекладу телевізійних програм, у тому числі тих, що транслюються у прямому ефірі, та підготувати пропозиції щодо його впровадження в діяльність телерадіоорганізацій, зокрема під час трансляції матчів чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Держкомтелерадіо, МЗС за участю Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Українського товариства глухих та інших громадських організацій, які об'єднують осіб з вадами слуху. 2009-2012 роки

2. Розробити та подати на розгл ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 959 | Додав: Admin | Дата: 06.04.2013

Выявление физических недостатков

Чтобы успешно выполнить ряд процессуальных действий с участием физически неполноценного обвиняемого, следователю необходимо знать не только то, способно ли лицо самостоятельно защищать свои права, но и психологическую характеристику конкретного физического недостатка. Кроме того, тактические приемы допроса должны разрабатываться с учетом особенностей лиц, страдающих физическими недостатками, их умения правильно воспринимать обстоятельства, имеющие значение для дела, и давать о них показания. Таким образом, решение ряда процессуальных и тактических вопросов непосредственно связано с выявлением физических недостатков.
В уголовно-процессуальном законодательстве нет указаний на то, каким путем следователь должен выявлять физические недостатки обвиняемых. Часть 2 ст.79 УПК закрепила общее требование, согласно которому про ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 1249 | Додав: Admin | Дата: 05.04.2013

Проект Розпорядження Кабінету Міністрів України

Концепція Державної програми "Слух" на 2008 - 2012 роки

Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма
Слух - одне з найбільш вагомих надбань розвитку фізіології людини. Слуховий аналізатор є одним з найінформативніших щодо навколишнього світу. Тому зниження слухової функції, не кажучи про її втрату, значно погіршує якість життя, порушуючи становище людини в суспільстві, обмежує її у виборі фаху, а нерідко призводить до виключення із соціуму. Захворювання, які призводять до зниження чи втрати слуху, є однією із найсерйозніших медичних та соціальних проблем. На сьогодні існує негативна тенденція зростання захворюваності населення цими хворобами. За даними Всесвітньої організації охорони здоров& ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 1383 | Додав: Admin | Дата: 04.04.2013

Понятие физических и психических недостатков, имеющих процессуальное значение

Изучение индивидуальных свойств личности обвиняемого в процессуальном аспекте связано с выполнением задач уголовного судопроизводства. Личность преступника характеризуется не только социальной направленностью (общественной опасностью), но и различными физическими и психическими особенностями, которые в своей совокупности составляют его индивидуальность и отличают одного обвиняемого от другого.
Личность обвиняемого охватывает многие свойства и включает многочисленные качества человека. Мы, однако, сужаем понятие индивидуальных особенностей рамками физических или психических недостатков и рассматриваем их вне зависимости от состава преступления и общественной опасности обвиняемого. Уголовно-процессуальное законодательство признает, что физические или психические недостатки о ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 1213 | Додав: Admin | Дата: 03.04.2013

« 1 2 ... 80 81 82 83 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**