Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Вівторок, 17.07.2018, 11:02
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [41]
Правові новини [138]
Правознавство [124]
Адвокатура [89]
Кримінал [69]
Консультація [42]
Країна глухих [82]
Адміністратор [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Посилання
Події
Кіно з субтитрами
Довідник
 
Головна » Архів матеріалів

22 травня 2018 р. Конституційний Суд України ухвалив Рішення № 5-р/2018 у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 12 розділу І Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28 грудня 2014 року №76‒VIII.
Рішення стосується основних засад соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні.
Цим Рішенням Конституційний Суд України визнав такими, що  відповідають Конституції України (є конституційними), підпункти 1, 2пункту 12 розділу І Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28 ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 141 | Додав: Admin | Дата: 25.05.2018

Урядом установлено порядок виявлення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, які проживають у зоні надзвичайної ситуації або можливого ураження, та організації їх супроводження.
Рішення Уряду спрямоване на врегулювання питань життєзабезпечення осіб з інвалідністю (з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, з інтелектуальними та психічними порушеннями тощо) та інших маломобільних груп населення, зокрема прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей, у яких діти перебувають під опікою чи піклуванням, багатодітних сімей і сімей, у складі яких є члени сім’ї, що не можуть самостійно рухатися, які з тих чи інших причин залишилися проживати в зоні надзвичайної ситуації або можливого ураження шляхом забезпечення їх необхідною медичною, соціальною та гуманітарною допомогою, предметами першої необхідності, продуктами харчування, водою тощо.
... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 135 | Додав: Admin | Дата: 19.05.2018

Уряд затвердив у новій редакції Перелік платних послуг, які можуть надаватися архівними установами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів.
Рішення дозволить унормувати такі види платних послуг та сприятиме покращенню матеріально-технічного забезпечення архівних установ і отриманню фізичними та юридичними особами якісних архівних послуг на платній основі.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 1998 р. № 639
(в редакції постанови від 14.03.2018 р. № 175)

ПЕРЕЛІК
платних послуг, які можуть надаватися архівними установами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів

1. Науково-технічне опрацювання документів і справ юридичних осіб:
1) складення історичних довідок до архівних фондів;
2) підготовка документів для науково-технічного о ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 124 | Додав: Admin | Дата: 14.05.2018

8 - 9 травня - державне свято - День пам’яті та примирення і день перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945

Відповідно до Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945”, метою відзначення є “гідне вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів - переможців нацизму та нинішн ... Читати далі »

Категорія: Спілка | Переглядів: 147 | Додав: Admin | Дата: 08.05.2018

Сьогодні - 5 травня світову спільноту відзначає Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю. Цей день відзначається вже 26 років поспіль.

У 1983 році Організація Об‘єднаних Націй почала проводити так зване Десятиліття інвалідів. Десятиліття було покликане стати періодом підвищення інформованості і вживання заходів в цілях поліпшення положення інвалідів і забезпечення для них рівних можливостей.
У 1992 році в ознаменування закінчення циклу Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день інвалідів - 3 грудня. Мета, ради якої проголошуються "Дні інвалідів”, - повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була визначена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною асамблеєю ООН в 1982 році.
Вперше 5 травня 1992 року люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти ... Читати далі »

Категорія: Спілка | Переглядів: 453 | Додав: Admin | Дата: 05.05.2018

Уряд прийняв рішення щодо удосконалення порядку розрахунків із пільг та субсидій на оплату за енергоносіїв та житлово-комунальних послуг.
Рішенням врегульовано проблемні питання, що виникли з початком реалізації нового механізму монетизації пільг і субсидій та пов’язаним з ним отриманням підприємствами тепло-, водопостачання та водовідведення, житлового господарства та поводження з побутовими відходами, ОСББ та ЖБК компенсації з державного бюджету за пільги та субсидії.
Реалізація акта сприятиме удосконаленню механізму монетизації пільг та житлових субсидій.


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848
(в редакції постанови від 14.03.2018) 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок  призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 1555 | Додав: Admin | Дата: 30.04.2018

До Міністерства інфраструктури України звернулась ВГОІ “Українське товариство глухих” з пропозиціями щодо створення сприятливих умов і врахування потреб осіб із порушеннями слуху під час перевезення пасажирів у КП “Київський метрополітен”.
У цьому зверненні для забезпечення доступності метро для пасажирів з порушеннями слуху пропонувалося наступне:
•  розміщення інформаційних табло в поїздах та/або на станціях метрополітену з біжучим рядком, які дублюють звукову інформацію, що оголошується в поїздах та/або на станціях метрополітену;
•  збільшення кількості інформаційних матеріалів про рух транспорту з таким розрахунком, щоб пасажир з порушеннями слуху міг вільно бачити схеми та таблички з зупинками;
•  при проектуванні нових станцій метро передбачити розміщення назв зупинок на стінах платформ на рівні вікон ... Читати далі »

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 163 | Додав: Admin | Дата: 24.04.2018

Кабінет міністрів України затвердив Положення про єдиний державний реєстр отримувачів субсидій. Ведення реєстру покладено на Міністерство соціальної політики України. Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду 14 березня 2018 року.
 Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій створений в Україні вперше в історії української незалежності. Доступ до реєстру буде відкритий лише для Мінсоцполітики та місцевих органів соціального захисту населення для призначення субсидій.
 Реєстр субсидіантів дасть змогу ефективно контролювати кожну гривню, виділену з державного бюджету на допомогу населенню у сплаті комунальних послуг, підвищити адресність допомоги й покращити ефективність програми субсидій.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 березня 2018 р. № 182

< ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 154 | Додав: Admin | Дата: 23.04.2018

Уряд встановив розміри та порядок виплати у 2018 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня

Виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також жертвам нацистських переслідувань передбачено у таких розмірах:
1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
• I групи – 3 685 гривень;
• II групи – 3 265 гривень;
&bul ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 173 | Додав: Admin | Дата: 18.04.2018

Продовження 2 частина. Початок статті дивитися тут "1 частина"

Особливості забезпечення протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям та допоміжними засобами для особистого догляду та захисту

31. Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники звертаються до підприємства із заявою про забезпечення протезно-ортопедичним виробом, ортопедичним взуттям, допоміжними засобами для особистого догляду та захисту (далі — індивідуальні засоби реабілітації) за формою, затвердженою Мінсоцполітики, оригіналом направленням та паспортом громадянина України або ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 227 | Додав: Admin | Дата: 13.04.2018

« 1 2 3 4 ... 59 60 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Довідник
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**