Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Середа, 24.04.2024, 18:44
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Архів матеріалів

     З 22 липня 2011 року дію новий порядок заповнення та видачі лікарняних листів. Лікарняний лист заповнюється лікуючим лікарем і роботодавцем хворого. Введена в цьому році нова форма листка непрацездатності характеризується максимально зашифрованим виглядом і наявністю великої кількості інформації, що дозволяє ідентифікувати страхову організацію та застрахована особа.
 
     Вам знадобиться:
     -Лікарняний лист;
     -Ручка з чорною пастою.
 
     Інструкція
     1.Якщо ви є роботодавцем, вам доведеться часто зустрічатися із заповненням лікарняних аркушів. За новими правилами оформлення лікарняних листів заповнюйте їх друкованими великими літерами чорнилом чорного кольору або з допомогою друкувальних пристроїв. Записи ставте в спеціально від ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 31978 | Додав: Admin | Дата: 21.09.2013

     Згідно зі ст.1234 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Це положення підлягає застосуванню й щодо тих фізичних осіб, які мають певні фізичні вади, зокрема є глухонімими.
     Однак чинні ЦК України та Інструкція про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України чітко не регламентують порядок нотаріального посвідчення заповіту, право на який може здійснити фізична особа, яка є глухонімою. Виходячи з цього, є потреба в проведенні відповідного правового аналізу чинного законодавства з метою з’ясування порядку нотаріального посвідчення заповіту, що максимально повно відповідатиме чинному законодавству.
     На початку експертного дослідження слід відзначити, що чинний ЦК України встановлює кілька альтернативних порядків (способів) здійснення будь-якою фізичною особою, у тому чи ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1813 | Додав: Admin | Дата: 19.09.2013

     В Україні, як і в більшості інших країн світу, діє правовий принцип римського права "Незнання закону не звільняє від відповідальності”. Але, насправді дуже багато людей не мають уявлення про те, коли, за що і як їх можуть притягти до відповідальності.   Напевне, що досить вірним буде припущення, що більшість населення України не знає дуже значної кількості законодавчих приводів і підстав для відповідальності, а все напевне не знає ні хто, навіть юристи. Значною мірою це пояснюється громіздкістю, заплутаністю, зарозумілістю та при всьому цьому, ще і суперечливістю нашого законодавства.
     Тому слід розповісти хоча б про деякі сторони цієї проблеми. У цій статті буде йтися про основи цивільної відповідальності особи і прав на відшкодування шкоди, які виникають внаслідок рятування життя, здоров’я і майна іншої особи.
     Гадаю, що всім відомо, що ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1474 | Додав: Admin | Дата: 16.09.2013

В наше время выжить одинокому пожилому человеку с мизерной пенсией нелегко. Впрочем, украинское законодательство достаточно широко регулирует этот вопрос.
В частности, речь идет о договоре пожизненного содержания (ухода), который в Гражданском кодексе Украины (ГКУ) рассматривается в гл.57. Вариант рисковый и несколько сложный для понимания пенсионеров, как правило, юридически неподкованных, но все же вполне доступный. Впрочем, доступность не исключает опасности как для пенсионеров, так и для лиц, взявших на себя обязанности по уходу за ними. В этой сфере формальные тонкости, связанные с правильным оформлением документов о пожизненном содержании, имеют большое значение. И сложившаяся судебная практика очень ярко это отражает.
Напомним, согласно ст.744 ГКУ, по договору пожизненного содержания (ухода) одна сторона (отчуждатель) передает второй стороне (приобретателю) в собстве ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 946 | Додав: Admin | Дата: 14.09.2013

Департамент нотаріату, фінансового моніторингу послуг та реєстрації адвокатських об'єднань Міністерства юстиції України 16 березня 2011р. видав роз’яснення, щодо змісту, суті і значення договору дарування. Проблеми, пов’язані з договором дарування хвилюють багатьох громадян, тому публікуємо це роз’яснення у тому вигляді, як воно було опубліковано на сайті Верховної Ради України, з невеличкими скороченнями.
За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати у майбутньому іншій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність (пункт 1 статті 717 ЦК України). Як зазначалося, договір дарування є безоплатним, тому дарувальник не має права вимагати від обдаровуваної особи зустрічних дій майнового або немайнового характеру. Договір дарування, укладений з порушенням вимог закону про безоплатність передання іншій стороні майна у власність, є нікчемним.
Предметом договору дарування ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1249 | Додав: Admin | Дата: 12.09.2013

27-летняя киевлянка, с рождения прикованная к инвалидной коляске, делает карьеру, прыгает с парашютом, пишет стихи и планирует родить ребенка
Она не любит трех вещей: жалости к себе, необязательности и вялого течения жизни. Впрочем, ее жизнь скучной никак не назовешь. Как-то в свой день рождения Наташа прыгнула с парашютом с высоты 4200 метров. Причем тот факт, что до этого она двадцать пять лет не вставала с инвалидной коляски, ее нисколько не смущал.
Фото отчаянной парашютистки, парящей в небесах, я увидела в одной из газет и решила узнать: кто была эта девушка, как сложилась ее дальнейшая судьба?
"Никогда не плакала: "Почему моя сестра- близнец родилась здоровой, а я нет?"
Наташа ожидала меня в своей просторной ухоженной квартире на 14 этаже одной из киевских многоэтажек. С момента своего поистине легендарного прыжка она изменилась: похуде ... Читати далі »

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 1036 | Додав: Admin | Дата: 09.09.2013

Які підтверджуючі документи необхідні при призначенні дострокової пенсії у разі виховання дитини-інваліда — роз’яснення ПФУ

Пенсійний фонд України роз'яснив, які документи необхідно надати матері інваліда з дитинства для отримання пенсії за віком після досягнення 50 років.
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон), жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу.
Порядок, який регулює питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Зак ... Читати далі »

Категорія: Консультація | Переглядів: 1112 | Додав: Admin | Дата: 07.09.2013

     Держава створила різні механізми та способи захисту порушених прав, свобод та інтересів юридичних та фізичних осіб. Але найбільш розповсюдженим та дієвим способом все ж є судовий захист.
     Проте, перед особою, яка має намір звернутися до суду, насамперед, постає питання надання кваліфікованої юридичної допомоги. Адже далеко не всі мають достатні знання та досвід, щоб самостійно складати судові документи, приймати участь в судових засіданнях та виконувати інші процесуальні приписи. А іноді особа взагалі не здатна самостійно звернутися до суду, оскільки не наділена відповідною процесуальною дієздатністю (наприклад, малолітні чи неповнолітні діти, недієздатні, а також особи, дієздатність яких обмежена, та інші).
    Саме для таких випадків чинним законодавством передбачена можливість представляти свої інтереси через інших осіб - представників.

&nbs ... Читати далі »
Категорія: Правові новини | Переглядів: 1000 | Додав: Admin | Дата: 05.09.2013

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. №1686

ДЕРЖАВНА
типова програма реабілітації інвалідів

Загальна частина
Ця Програма спрямована на забезпечення системного підходу до організації реабілітації, послідовності і наступності в проведенні багатопрофільних реабілітаційних заходів, запровадження державних реабілітаційних стандартів і установлення контролю за якістю реабілітаційних послуг.
На даний час в Україні налічується близько 2,5 млн. інвалідів, у тому числі 122,6 тис. дітей-інвалідів. Частка осіб цієї категорії в загальній структурі населення становить близько 5 відсотків.
Стандартні правила забезпечення рівних можливостей для інвалідів, затверджені Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 20 грудня 1993 р. №48/96, передбачають рівні стартові можливості для ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1908 | Додав: Admin | Дата: 02.09.2013

Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

Міністерство юстиції України своїм Наказом №296/5 від 22.02.2012 затвердило Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Порядок затверджено у відповідності до ст.21 Закону України "Про нотаріат” з метою вдосконалення порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Цей наказ набере чинність з дня його офіційного опублікування.
Порядком передбачені чіткі правила вчинення нотаріальних дій, місце вчинення нотаріальних дій, правила оплати, строки та підстави відмови у вчиненні нотаріальних дій. Також викладені правила встановлення особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, обсягу цивільної дієздатності фізичної особи, перевірка повноважень представника фізичної особи, перевірки цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, перевірка повноважень представника юридичної о ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1157 | Додав: Admin | Дата: 01.09.2013

« 1 2 ... 68 69 70 71 72 ... 82 83 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**