Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Середа, 15.05.2024, 18:11
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Правознавство

Продовження. Обшук Вашого помешкання або іншого володіння

1. Поняття обшуку житла або іншого володіння особи та його види
Обшук – це слідча дія в рамках досудового розслідування, що являє собою процесуальне примусове обстеження приміщень, місцевості, окремих осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також установлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Залежно від об’єкта обшук поділяється на три види:
1) обшук приміщень: житла чи іншого володіння особи (транспортний засіб, наприклад), службових і виробничих приміщень підприємств, організацій, установ;
2) обшук місцевості (саду, городу, подвір’я тощо);
3) обшук особи (ч.3 ст.208 КПК, див. Розд ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1321 | Додав: Admin | Дата: 04.01.2015

Відповідно до умов лібералізації візового режиму ЄС для України, з 1 січня 2015 року Державна міграційна служба України розпочне оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон.
Біометричний паспорт буде виглядати майже так само, як звичайний закордонний паспорт, відмінністю буде електронний чіп, вбудований в обкладинку паспортної книжки, а також спеціальна позначка на обкладинці, яка вказуватиме на присутність цього чіпа.
На чіп записуватиметься інформація про особу власника, яка є на сторінці даних паспорта, а також біометричні дані – оцифрований образ обличчя, оцифрований підпис, та відбитки вказівних пальців рук.
Для оформлення біометричного паспорта необхідно звернутися виключно до підрозділу міграційної служби, де під час оформлення заяви буде здійснено фотографування та сканування відбитків пальців рук. Жодна особа або організація, окрім міграційн ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1881 | Додав: Admin | Дата: 30.12.2014

Продовження. Ви знаходитесь у кімнаті для затриманих

1. Причини і строки утримання особи в КЗД
Кімната для затриманих і доставлених (скорочено – КЗД) – саме в це приміщення, яке в народі дотепно називають «мавпятником», куди в міліції на перших порах поміщаються особи, затримані за вчинення адміністративного правопорушення або за підозрою у скоєнні злочину. КЗД – місце ізоляції доставлених на час з’ясування обставин скоєння ними правопорушень, а не місце відбування покарання, допиту тощо.
Людина, як правило, утримується там не більше 3 годин, але у виняткових випадках і при особливій потребі така ізоляція може тривати довше (ст.263 КУпАП). Наприклад, особи у яких при собі виявлена речовина схожа на наркотичну чи психотропну, можуть утримуватись у КЗД до трьох діб, тому що необхідно провести ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1305 | Додав: Admin | Дата: 29.12.2014

Продовження. Вас звинувачують в адміністративному правопорушенні

1. Поняття адміністративного правопорушення.
Адміністративне правопорушення (проступок) — протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на державний або громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачено адміністративну відповідальність.
Ознайомитись із переліком адміністративних правопорушень можна у відповідному законі – Кодексі України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Слід розуміти, що з точки зору континентальної системи права, яка присутня в Україні, є розподіл правопорушень на адміністративні та кримінальні. Хоча перша категорія не повністю відповідає своїй назві, але все-таки їх намагаються розмежовувати відповідно до п ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1067 | Додав: Admin | Дата: 28.12.2014

Продовження. Міліція на акціях протесту

1. Правове регулювання свободи мирних зібрань в Україні.
Правове регулювання порядку проведення мирних зібрань в Україні не є деталізованим, оскільки такий порядок наразі регулюється тільки нормою ст.39 Конституції України, тлумаченням Конституційного Суду України щодо завчасності повідомлення органів влади про його проведення (рішення КСУ від 19.04.01 №4-рп/2001), а також певною мірою – статтями 185-1, 185-2 КУпАП та статтями 279, 293 ККУ, які регулюють відповідальність за порушення в проведенні мирних зібрань. Слід зазначити, що окремий "спеціальний" закон про мирні зібрання станом на сьогодні в Україні відсутній.
Коли мирне зібрання є незаконним?
“Ваше зібрання несанкціоноване” - цей безглуздий у юридичному розумінні вираз можна почути від п ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1209 | Додав: Admin | Дата: 27.12.2014

Продовження. Спілкування з працівником ДАІ

1. Тебе зупинив працівник ДАІ
Зупинення транспортного засобу здійснюється виключно жезлом, а у виняткових випадках – жестом руки. При цьому співробітник ДАІ спочатку вказує на транспортний засіб, який повинен зупинитися, а потім – на місце, де йому слід зупинитися (пункт 27.3. Наказу №111).
Законодавством (пункт 21-1 статті 11 ЗУ “Про міліцію”) визначений вичерпний перелік випадків, які надають право співробітнику ДАІ зупинити транспортний засіб, а саме при:
-порушенні правил дорожнього руху водіями;
-відсутності номерного знака на транспортному засобі або наявності номерного знака, який не відповідає встановленим вимогам, закріплений у не встановленому для цього місці, закритий іншими предметами чи забруднений, що не дозволяє чітко визнач ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1164 | Додав: Admin | Дата: 26.12.2014

Продовження. Зустріч із міліціонером на вулиці

1. До Вас звернувся працівник міліції
Якщо працівник міліції звертається до Вас – як правило, він має на те вмотивовані причини. У більшості випадків, це саме так і відбувається. Не нервуйте, зберігайте спокій і поставтесь до цього з розумінням. Правоохоронці мають погану репутацію і низький рівень довіри громадян, проте саме вони захищають Вас і ваше майно від незаконних посягань. Щоб бути обізнаним у своїх правах і обов’язках правоохоронця, радимо наполягати на дотриманні простих речей, які перераховані у наступних пунктах. МВС завжди вважає свою роботу ефективною та такою, що відповідає чинному законодавству – не давайте їм про це забути, закликайте їх до сумлінного виконання своїх обов’язків.

2. Ви маєте право у розмові ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1252 | Додав: Admin | Дата: 25.12.2014

1. Що таке міліція?
Міліція в Україні - державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань (ст.1 Закону України “Про міліцію”).
У своїй діяльності міліція керується виключно законодавством України (ст.19 Конституції України), відповідно – всі її дії чітко регламентовані нормативно-правовими актами.
Це єдина система органів, що входить до структури Міністерства внутрішніх справ, виконує адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну, виконавчу та охоронну (на договірних засадах) функції. Вона складається з підрозділів: кримінальної міліції, міліції громадської безпеки, транспортної міліції, державної автомобільної інспекції, міліції охорони, судової міліції, спеціальної м ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1058 | Додав: Admin | Дата: 22.12.2014

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 р. № 45

ПРАВИЛА
користування приміщеннями житлових будинків

1. Ці Правила визначають порядок користування приміщеннями житлових будинків.
2. Користування приміщеннями житлових будинків здійснюється згідно з свідоцтвом на право власності або договором найму (оренди).
3. Використовувати житлові приміщення для провадження господарської діяльності промислового характеру заборонено.
4. Власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків мають право на:
-своєчасне отримання житлово-комунальних послуг належної якості згідно із законодавством;
-відшкодування збитків, завданих їх майну та/або приміщенням, шкоди, заподіяної їх життю чи здоров'ю внаслідок незадовільного утримання будинку або н ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1429 | Додав: Admin | Дата: 03.12.2014

Яка різниця між юристом та адвокатом

Чи замислювались при пошуку фахівця для вирішення правової (юридичної) проблеми, хто саме потрібен – адвокат або юрист?
Відмінності між адвокатом та юристом можна привести наступні.

... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1467 | Додав: Admin | Дата: 14.10.2014

« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 14 15 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**