Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Понеділок, 25.06.2018, 03:23
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [41]
Правові новини [134]
Правознавство [124]
Адвокатура [89]
Кримінал [68]
Консультація [41]
Країна глухих [82]
Адміністратор [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Посилання
Події
Кіно з субтитрами
Довідник
 
Головна » Правові новини

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України розпочало перегляд переліку медичних протипоказань для керування транспортними засобами з метою приведення його у відповідність до європейських стандартів.
Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України підготував проект наказу щодо переліку медичних протипоказань для кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, який наразі знаходиться на громадському обговоренні.
Усвідомлюючи необхідність удосконалення медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху та приведення у відповідність українських нормативно-правових актів до вимог та стандартів Європейського Союзу, МОЗ України підняло питання перегляду існуючого переліку медичних протипоказань для водіїв та встановлення стандартів фізичної і розумової придатності для керування транспортними засобами.
До 26 березня Міністерство приймає від ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 185 | Додав: Admin | Дата: 23.03.2018

Уряд вніс зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення. Зазначений Порядок приведено у відповідність до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.
Передбачається, зокрема, що індексація пенсій здійснюватиметься шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Крім того, щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їх сімей будуть індексуватися відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. №1078
(в редакції постанови від 28.02.2018, №141)

ПОРЯДОК
про ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 211 | Додав: Admin | Дата: 19.03.2018

Верховна Рада України ухвалила під час ранкового засідання ухвалила у другому читанні і в цілому Дисциплінарний статут Національної поліції України.

Дисциплінарний статут визначає сутність службової дисципліни в Національній поліції, повноваження поліцейських та їхніх керівників щодо її дотримання, види заохочень і дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження.
Згідно з документом, до поліцейських можуть застосовувати такі види заохочень:
- дострокове зняття дисциплінарного стягнення;
- занесення на дошку пошани;
- заохочення грошовою винагородою;
- заохочення цінним подарунком;
- надання додаткової оплачуваної відпустки тривалістю до п'яти діб;
- заохочення відомчими заохочувальними відзнаками Національної поліції України;
- заохочення відомчими заохочувальними відзнаками Міністерств ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 186 | Додав: Admin | Дата: 15.03.2018

Урядом визначено процедуру надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності.
Документом передбачено, що відповідний статус надається особам, які включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності. Щоб отримати такий статус потрібно звернутися з відповідною заявою до органів соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування. Рішення про його надання буде прийнято протягом семи робочих днів з дня подання заяви.
Крім того, постановою затверджено Порядок виготовлення та видачі посвідчення “Постраждалий учасник Революції Гідності”. Також затверджено зразок відповідного посвідчення.
Реалізація акта не потребує додаткових витрат з державного бюджету. Всі необхідні видатки ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 171 | Додав: Admin | Дата: 02.03.2018

Порядок направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету  узгоджено з чинним законодавством. А саме із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів”. Зокрема, зазначеним Законом передбачено розширення переліку категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок дітей з багатодітних сімей, дітей з малозабезпечених сімей, дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї, та дітей, узятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах. Такі діти мають пр ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 157 | Додав: Admin | Дата: 27.02.2018

Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів

Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення:
1) частину другу статті 13 після цифр "174" доповнити цифрами "183--1";
2) частину першу статті 24 доповнити пунктом 6-1 такого змісту:
"6-1) суспільно корисні роботи";
3) главу 3 доповнити статтею 31-1 такого змісту:
"Стаття 31-1. Суспільно корисні роботи
Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядува ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 179 | Додав: Admin | Дата: 21.02.2018

Кабінет Міністрів України затвердив критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на працевлаштування окремих категорій працівників та створення нових робочих місць

Рішення прийнято для впровадження правового регулювання відносин між Антимонопольним комітетом України, надавачами та отримувачами державної допомоги на працевлаштування окремих категорій працівників та створення нових робочих місць під час оцінки допустимості державної допомоги.
Критеріями визначено:
- мету і форми державної допомоги;
- категорії отримувачів державної допомоги;
- максимальний розмір державної допомоги, яка може надаватися;
- умови та спосіб розрахунку сукупного розміру державної допомоги;
- витрати, що можуть бути відшкодовані отримувачам державної допомоги.

ЗАТВЕРДЖЕНО
по ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 140 | Додав: Admin | Дата: 08.02.2018

Уряд прийняв рішення щодо створення умов для більш ефективного використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству молоді та спорту. Внесено зміни в низку нормативно-правових актів Кабінету Міністрів, зокрема, щодо:
- виплати у 2018 році грошових винагород тренерам спортсменів — чемпіонів і призерів ХХIII літніх Дефлімпійських ігор, які проходили у 2017 році;
- визначення механізму використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Розвиток спорту серед осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивна реабілітація”, доповнення переліку одержувачів бюджетних коштів підприємством об’єднання громадян “Всеукраїнський реабілітаційно-відновлювальний спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України”;
- визначення механізму використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 152 | Додав: Admin | Дата: 05.02.2018

У зв’язку зі змінами у законодавстві та з метою посилення соціального захисту осіб з інвалідністю Уряд 31 січня  прийняв постанову Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 585”.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011, № 585
(в редакції постанови від 31.01.2018, № 53)

ПОРЯДОК
надання пільг водіям з інвалідністю, водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у тому числі транспортними засобами, що належать громадським організаціям осіб з інвалідністю, підприємствам, установам, організаціям, які провадять діяльність у сфері соціального захисту населення, на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів

Загальні питання
1. 1. Цей Порядок виз ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 181 | Додав: Admin | Дата: 01.02.2018

Пенсіонерам, у яких менш ніж 15 років страхового стажу, виплачуватимуть соціальну допомогу до 2021 року.

Українці пенсійного віку, які не мають права на пенсійні виплати, зможуть отримувати державну соціальну допомогу.
Зокрема, затверджений Кабінетом Міністрів України порядок визначає механізм призначення тимчасової допомоги громадянам, які вже досягли пенсійного віку, але мають менше 15 років страхового стажу.

“Тимчасова державна соціальна допомога з 01.01.2018 року по 31.12.2020 року призначатиметься непрацюючим особам, які досягли встановленого пенсійного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату – на період до набуття права на пенсію за віком, у розмірі прожиткового мінімуму, для осіб які втратили працездатність”.
Призначення допомоги здійснюється структурними підрозділами з питань с ... Читати далі »

Категорія: Правові новини | Переглядів: 190 | Додав: Admin | Дата: 20.01.2018

« 1 2 3 4 ... 13 14 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Довідник
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**