Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Неділя, 05.05.2024, 13:38
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » 2023 » Квітень » 13 » Захист прав глухих людей в Україні
12:29
Захист прав глухих людей в Україні

Під час надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я, таких як пандемії, екстремальні погодні явища та конфлікти, люди з обмеженими можливостями стикаються з додатковими проблемами. Це стосується і глухих людей в Україні в умовах війни, що триває. Тридцять шість тисяч мешканців країни не можуть почути сирену повітряної тривоги та змушені покладатися на сповіщення через текстові повідомлення. В умовах нестабільно працюючого мобільного зв'язку такі оповіщення не завжди доходять до одержувачів, і часто ці люди не отримують попереджень про ракетно-бомбові удари. 
За оцінками Всесвітньої федерації глухих, до червня 2022 р. країну залишили понад 5000 глухих людей. Тетяна Кривко та її колеги з Українського товариства глухих – одні з тих, хто поки що залишається в країні. 
Тетяна народилася у сім'ї глухих людей у Західній Україні. Незважаючи на всі спроби зберегти їй слух, вона припинила чути, коли їй було п'ять років. Читати та писати Тетяну навчила бабуся. Вона вважає, що своїм багатим словниковим запасом вона завдячує довгим годинникам, проведеним за читанням улюблених книг у дитинстві. 
За допомогою української мови жестів та слухового апарату Тетяна може спілкуватися як із слухняними, так і з глухими людьми. Як перший заступник голови Українського товариства глухих, вона виступає в ролі посередника між цими двома світами. Суспільство займається підвищенням якості життя глухих і людей з вадами слуху по всій країні і надає широкий спектр послуг, від сурдоперекладу до допомоги у працевлаштуванні. "Легше сказати, чим Суспільство не займається, – каже Тетяна. – Наша політика полягає в тому, що всі глухі люди мають отримувати необхідну допомогу." 

Війна у тиші 
Війна в Україні призвела до катастрофічних наслідків для благополуччя глухих людей та їхніх прав людини. Отримувати достовірну інформацію стало ще важче, і, як каже Тетяна, практично всі досягнення минулих років було зведено нанівець. "Глухі люди опинилися у жахливому становищі, – згадує вона перші дні після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 р. – Вони не знали, що їм робити. По телевізору показували кадри вибухів, виступав президент. Але зрозуміти, що саме відбувається , було важко." 
Суспільство перекладає звернення президента Володимира Зеленського на мову жестів і підтримує роботу "гарячої лінії" для відеоконсультацій, надаючи глухим і слабким людям необхідну інформацію. В умовах нестачі коштів та персоналу команди співробітників працюють на межі своїх можливостей. "Наші перекладачі так само потрапляли під обстріли, але в перші тижні війни вони все одно працювали вдень і вночі", – каже Тетяна. 
Наразі, через рік після початку війни, протоколів щодо безпечної евакуації глухих людей у надзвичайних ситуаціях досі відсутні. 14 січня 2023 р. ракета потрапила до багатоквартирного будинку у місті Дніпро на сході України. Наступного дня рятувальники дістали з-під уламків молоду глуху жінку. Вона не могла покликати на допомогу, проте зуміла зв'язатися з матір'ю за допомогою свого "розумного годинника" і повідомити, що жива. 
"Необхідно інформувати глухих людей про те, як їм діяти у надзвичайних ситуаціях, – каже Тетяна. – Навіть коли хтось намагається допомогти, часом буває важко зрозуміти, чи можна довіряти цій людині." Глуха жінка провела під завалами 20 годин та отримала сильне переохолодження. Її доправили до лікарні, де їй надали необхідну допомогу. На жаль, її чоловік та однорічний син загинули. 

Інклюзивна інтеграція
 "Інклюзивна інтеграція глухих людей – це повільний та часто дуже непростий процес", – каже Тетяна. Завдяки невпинним зусиллям Українського товариства глухих та таких видатних осіб, як активістка руху за права людей з інвалідністю Тетяна Баранцова, Офіс Президента України розпочав у рамках національної стратегії зі створення безбар'єрного середовища роботу над ініціативою, яка передбачає, що медичні установи зобов'язані будуть надавати послуги сурдоперекладу всім, хто потребує, і глухим людям більше не доведеться шукати перекладачів самостійно. 
Тетяна пояснює, що вимога українського законодавства, згідно з яким люди з інвалідністю по слуху не мають права керувати автомобілем, є, на її думку, застарілим і дискримінаційним. "Глухі люди в змозі керувати автомобілем. В інших країнах їм не тільки дозволено сідати за кермо, а й працювати водієм – наприклад, водієм вантажівки. То чому ж в Україні нам не можна водити?" Через це правило багато глухих людей мають додаткові труднощі при евакуації. 
"Глухі люди повинні мати можливість самостійно користуватися своїми правами без сторонньої допомоги, – повторює Тетяна. – Часто ми просто не бачимо людину за спиною перекладача чи помічника. Ми не знаємо про потреби людей і сприймаємо їх лише через третіх осіб."

Те, що стосується нас, не можна вирішувати без нашої участі 
Забезпечення інклюзивності для людей з інвалідністю – найважливіший принцип Європейської рамкової основи ВООЗ для дій щодо забезпечення найвищого рівня здоров'я для людей з інвалідністю на 2022–2030 роки. Цей документ закликає держави-члени регулярно надавати інформацію у доступному форматі через заклади охорони здоров'я та передачі, присвячені громадській охороні здоров'я, а також забезпечувати людям з обмеженими можливостями повноцінний захист за надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я. 
Найбільше Тетяні хочеться, щоб глухі люди брали участь у прийнятті рішень з будь-яких ініціатив, що їх стосуються, особливо коли йдеться про доступ до якісних та своєчасних послуг медичної допомоги за прийнятною ціною. За даними Українського товариства глухих, нині глухі люди не отримують усієї необхідної інформації для прийняття важливих рішень щодо їхнього здоров'я. 
Активісти також закликають зробити доступними послуги реабілітації. Коли Тетяна вперше почала використовувати слуховий апарат, він посилював все - стукіт, звуки будівництва, шум мотоциклів. Згодом вона звикла до цього. Тетяна стверджує, що глухі люди та їхні сім'ї мають усвідомлювати важливість реабілітації та асистивних технологій. 
"Наприклад, для дитини зі втратою слуху неналежна реабілітація може стати причиною травми, – каже Тетяна. – Звичайно, мають бути доступні кохлеарні імплантати та слухові апарати. Але ще важливіше те, що кожна глуха людина має сама вирішувати, які медичні послуги їй необхідні. А для цього потрібна надійна та доступна інформація."

Джерело: ВООЗ

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 133 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Квітень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**