Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Понеділок, 29.04.2024, 13:12
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » 2019 » Лютий » 11 » Що робити, якщо померла близька людина (поради СНЮ)
16:59
Що робити, якщо померла близька людина (поради СНЮ)

Співчуваємо Вашому горю, якщо Ви втратили близьку людину. В цій статті ми зібрали інформацію, яка знадобиться Вам для того, щоб вирішити всі організаційні питання.

Стаття: 1.Свідоцтво про смерть видається суб’єкту звернення відділом державної реєстрації актів цивільного стану при проведенні державної реєстрації смерті. Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров’я, де настала смерть, та інших осіб.
2.Положення визначає загальні правові засади здійснення в Україні діяльності з поховання померлих, регулює відносини, що виникають після смерті (загибелі) особи, щодо проведення процедури поховання, а також встановлює гарантії належного ставлення до тіла (останків, праху) померлого та збереження місця поховання. 

1. Отримання медичного свідоцтва про смерть.
Порядок Ваших дій залежить від місця, часу та обставин смерті:

Обставини смерті Порядок дій
Людина померла вдома (по місцю проживання) До приїзду швидкої допомоги та поліції не змінюйте положення померлої людини і оточуючих її предметів.
1.Необхідно викликати медиків (вдень - дільничного лікаря, вночі - карету швидкої допомоги) і отримати від них довідку про констатацію смерті.
2.Викликати поліцію і отримати від них протокол огляду трупа. За необхідності поліцейські випишуть направлення на судово-медичний розтин.
3.Наступним кроком є отримання медичного свідоцтва про смерть:
- у випадку, якщо смерть трапилася вдень, необхідно звернутися в поліклініку з амбулаторною карткою померлого, історією хвороби, паспортом померлого і паспортом заявника. В поліклініці можуть відправити померлого на патологоанатомічний розтин в морг. В такому випадку необхідно викликати спеціальну машину для перевезення трупів, а медичне свідоцтво про смерть буде оформлено в морзі;
- у випадку, якщо смерть трапилася вночі, необхідно викликати ритуальну службу для транспортування трупа (в цьому допоможуть медики). Співробітники служби заберуть у Вас бланк констатації смерті, протокол огляду трупа, направлення на судово-медичний розтин і видадуть Вам бланк направлення в поліклініку. У морзі, взявши з собою паспорта, Ви можете оформити медичне свідоцтво про смерть.
Родичі можуть відмовитися від розтину, якщо людина померла вдома, а мед. працівники та правоохоронні органи не зафіксували ознак насильницької смерті. Для цього необхідно написати заяву на відмову від розтину і надати її в морг.
Людина померла в лікарні У більшості випадків померлого направляють в морг лікарні, повідомляючи про смерть родичів. 
Саме в морзі відбувається оформлення медичного свідоцтва про смерть та довідки про причину смерті. Для його оформлення Вам потрібно принести в морг паспорт померлого і паспорт заявника.
Людина померла поза місцем проживання (в гостях, на дачі тощо) або в громадському місці 1.Необхідно викликати швидку допомогу, поліцію і отримати від них довідку про констатацію смерті, протокол огляду трупа і направлення померлого на судово-медичний розтин.
2.Потрібно викликати службу для транспортування померлого в морг. Довідка про констатацію смерті, протокол огляду трупа і направлення на розтин передаються співробітникам служби.
3.Тіло буде направлене в судово-медичний морг. Для оформлення медичного свідоцтва про смерть Вам потрібно принести в морг паспорт померлого і паспорт заявника.
Людина померла насильницькою смертю 1.Тіло і речові докази направляють в судово-медичний морг представники органів дізнання або прокуратури. Разом з трупом має бути скерована постанова про проведення експертизи (або інший супровідний документ).
2.У морзі оформляють медичне свідоцтво про смерть. Для його оформлення Вам потрібно принести в морг паспорт померлого і паспорт заявника.
3.Співробітники поліції проводять перевірку, при необхідності порушують кримінальну справу. Після цього Вам буде видано дозвіл на поховання покійного.

2. Отримання гербового свідоцтва про смерть.
Щоб забрати померлого з моргу і організувати похорон, потрібно гербове свідоцтво про смерть. Для його отримання необхідно звернутися в ДРАЦС з паспортом померлого, паспортом заявника, медичним свідоцтвом про смерть і довідкою про причину смерті. Паспорт померлого при цьому вилучається.
Одночасно зі свідоцтвом про смерть видається виписка з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання. У виконавчих органах сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад замість цієї виписки видається довідка про проведення поховання.

3. Видача тіла для поховання або кремації
Щоб отримати дозвіл на видачу тіла, Вам необхідно взяти свідоцтво про смерть та довідку про причину смерті, копію паспорта померлого, копію паспорта заявника, відправитися в прокуратуру за місцем прописки покійного і написати заяву для дозволу на видачу тіла покійного.
Далі з дозволом на видачу тіла, гербовим свідоцтвом про смерть і його копією необхідно йти в морг і забирати тіло. Померлі видаються для поховання тільки в труні (або відповідно до національних звичаїв), омитими і одягненими. Всі дії, пов'язані з видачею померлого (крім попередньої доставки труни) входять в обов'язки санітарів моргу і виконуються ними безкоштовно.

4. Поховання
Вам необхідно з гербовим свідоцтвом про смерть і паспортом заявника звернутися до ритуальної служби (їх представники, як правило, є при моргах і кладовищах) і укласти договір-замовлення на організацію та проведення поховання.
Ритуальні послуги надаються за плату згідно з договором, крім випадків, передбачених законом. Адміністрація кладовища безкоштовно надає місце для поховання на підставі договору-замовлення. Для поховання необхідно також пред'явити довідку про причину смерті.

Отримання допомоги на поховання
Допомога на поховання виплачується з різних джерел:
•Для застрахованих осіб - за основним місцем роботи;
•Для безробітних - виплачується в центрі зайнятості за місцем реєстрації безробітного;
•Для пенсіонерів - необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання пенсіонера (незалежно від того - перебував він у трудових відносинах на момент настання смерті чи ні);
•Для осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві - допомога виплачується Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
•Для осіб, які не досягли пенсійного віку на момент смерті (які не працювали, не вчилися, не служили, не були зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні) - допомога виплачується місцевими органами влади за останнім місцем проживання померлого.

Допомога виплачується на основі:
•Заяви про виплату допомоги на поховання;
•Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть;
•Паспорта заявника;
•Документа, що підтверджує здійснення поховання.

5. Отримання свідоцтва про поховання
Для установки надгробків, вирішення питань з підпоховання та інших дій, пов'язаних з місцем поховання, знадобиться свідоцтво про поховання.
Щоб отримати свідоцтво про поховання, Вам необхідно з гербовим свідоцтвом про смерть і договором-замовлення звернутися в спеціальне комунальне підприємство (а в разі його відсутності - до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради) протягом 3-х діб після похорону.

6. Зняття з реєстрації місця проживання
Померлу людину потрібно зняти з реєстрації місця проживання. Для цього необхідно подати заяву в ДМС про зняття з реєстрації, додати свідоцтво про смерть і отримати талон на зняття з реєстрації. Цей талон знадобиться, щоб внести зміни в договори з комунальними підприємствами.
З талоном необхідно звернутись в ЖЕК або ОСББ для отримання довідки про склад сім'ї.
Далі з цією довідкою необхідно відвідати всі комунальні підприємства, для внесення зміни в кількість проживаючих. Обслуговуючі підприємства повинні оновити інформацію про кількість проживаючих і при необхідності внести зміни в щомісячні розрахунки за комунальні послуги.

7. Особливі випадки
1. Якщо людина померла за кордоном
У багатьох іноземних державах законодавство вимагає, щоб заява про смерть подавалась до місцевих органів ДРАЦС. У будь-якому випадку, рекомендується додатково зробити заяву в консульство тієї країни, громадянство якої мав померлий, і попросити консульські служби зареєструвати в їх реєстрі факт смерті. Це дозволить в подальшому отримати свідоцтво про смерть в країні постійного проживання померлого.
Транспортування тіла покійного на батьківщину і виконання всіх формальностей входить в обов'язки консульських служб, витрати при цьому оплачують родичі покійного.

2. Перепоховання
Перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на підставі:
•письмової заяви особи, яка здійснила поховання;
•висновку органу санітарно-епідеміологічної служби;
•лікарського свідоцтва про смерть.

3. Відновлення втраченого свідоцтва про смерть
Для відновлення втраченого свідоцтва про смерть потрібно звернутися із заявою про видачу дубліката в ДРАЦС, що видав попереднє свідоцтво. При собі потрібно мати паспорт та копію старого свідоцтва (якщо вона є).

4. Якщо померлому не доплатили пенсію
Пенсія, яку недоотримав померлий пенсіонер, виплачується (по місяць смерті включно) членам сім'ї, які проживали з ним на день смерті. Непрацездатним членам сім'ї пенсія виплачуються незалежно від факту спільного проживання. Якщо з померлим ніхто не проживав або ніхто не звернувся за пенсією в установлений строк, вона входить до складу спадщини.
За виплатою пенсії членам сім'ї необхідно звернутися протягом шести місяців з дня смерті до Пенсійного фонду померлого з такими документами:
•заява про виплату недоотриманої пенсії померлого пенсіонера;
•свідоцтво про смерть пенсіонера;
•документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
•паспорт або довідка уповноважених органів місцевого самоврядування або інший документ, який підтверджує спільне проживання з пенсіонером на день його смерті;
•документи, що засвідчують перебування на утриманні померлого пенсіонера (якщо непрацездатні члени сім'ї не проживали спільно з померлим пенсіонером);
•свідоцтво про право на спадщину (якщо немає членів сім'ї, які проживали разом з пенсіонером або якщо ніхто не звернувся за виплатою у встановлений термін).

5.Кремація
Кремація вимагає спеціальних дозволів, а сам процес строго регламентований державними нормами. Займатися цим можуть лише комунальні ритуальні служби.
Адреси крематоріїв в Україні:
1.м.Київ, вул.Байкова 16
2.м.Одеса, Таїровське кладовище
3.м.Харків, с.Жихар, вул.Надборна, 3

Для проведення кремації необхідно:
•згода органів внутрішніх справ (тому що після кремації неможливо провести експертизу, для отримання такої згоди потрібна довідка про відмову в відкритті кримінального провадження);
•медична довідка про смерть (у разі насильницької смерті - дозвіл з прокуратури);
•свідоцтво про смерть і його копія;
•паспорт заявника.

У день кремації видається довідка про кремацію. Протягом двох діб після кремації прах передається відповідальній особі. Термін зберігання праху в крематорії - 1 рік. Якщо протягом цього терміну прах НЕ заберуть родичі, його поховають в безіменній могилі. Для отримання урни з прахом необхідно мати:
•гербове свідоцтво про смерть;
•паспорт заявника;
•довідку про кремацію ;
•квитанцію про оплату послуг кладовища по захороненню урни або заяву від відповідальної особи про те, що урна буде похована в іншому місті.

6. Вивіз тіла або праху на поховання за кордон
Тіло померлого перевозиться в металевій герметичній труні, прах - в урні, яка запечатується. Перед цим необхідно отримати протокол огляду трупа, якщо здійснюється вивезення праху, - акт-довідку про пломбування урни.
На митниці необхідно пред'явити:
•довідку про те, що в тілі і труні (урні) немає вкладень, переміщення яких через кордон України заборонено;
•свідоцтво про смерть або інший документ, що засвідчує факт смерті.
Всі документи при необхідності потрібно перевести і завірити переклад нотаріально. На виїзді необхідно буде заповнити митну декларацію, і вказати в ній: "урна з прахом". Поховання здійснюється за законами країни поховання.

Пам'ятка-порада людям з інвалідністю по слуху, у рішенні таких складних питань не обійтися без допомоги адвоката.
Кожен є вільним у виборі адвоката. Звертайтесь до будь-якого адвоката на консультацію із сурдоперекладачем або спеціалізованого адвоката, який вільно володіє жестовою мовою. Це ваше право!

Посилання на законодавство
•Закон України “Про поховання та похоронну справу”
•Необхідний мінімальний перелік вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення
•Необхідний мінімальний перелік окремих видів ритуальних послуг
•Порядок надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалася поховати померлого.

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Держжитлокомунгоспу України 19.11.2003, №193 
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 
8 вересня 2004, за № 1112/9711 

НЕОБХІДНИЙ МІНІМАЛЬНИЙ ПЕРЕЛІК 
вимог щодо порядку організації поховання 
і ритуального обслуговування населення 

Необхідний мінімальний перелік вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення (далі - Перелік вимог) розроблено та затверджено відповідно до Закону України "Про поховання та похоронну справу". 
1. Цей Перелік вимог визначає необхідний мінімальний перелік вимог щодо порядку організації поховання померлих та ритуального обслуговування населення в населених пунктах України. 
2. Поховання тіла померлого покладається на виконавця волевиявлення померлого. Якщо у волевиявленні померлого немає вказівки на виконання волевиявлення чи в разі відмови виконавця від виконання волевиявлення померлого, поховання  здійснюється чоловіком (дружиною), батьками (усиновителями), дітьми, сестрою, братом, дідом або бабою, онуком (правнуком), іншою особою, яка зобов'язалася поховати померлого (далі - Замовник). Зазначені особи можуть доручити здійснення поховання у відповідності до чинного законодавства іншій фізичній чи юридичній особі на підставі письмового договору, істотними умовами якого є: найменування сторін; предмет договору; перелік послуг, їх вартість, особливості та терміни виконання; порядок розрахунків; права, обов'язки та  відповідальність сторін; умови зміни або припинення дії договору; порядок вирішення спорів; дата і місце укладання договору. 
3. На підставі свідоцтва про смерть Замовник звертається до сільського голови або ритуальної служби з приводу укладання відповідного договору-замовлення на організацію та проведення поховання (далі - договір-замовлення) не пізніше ніж за 24 години до їх проведення.
Укладання договору-замовлення на підпоховання померлого в родинну могилу проводиться на підставі свідоцтва про смерть померлого, згоди користувача місця родинного поховання, оригіналу свідоцтва про смерть чи свідоцтва про поховання першого похованого.
Для оформлення безоплатного поховання померлого (загиблого), що має особливі заслуги чи особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, і спорудження надгробка Замовник подає сільському голові або ритуальній службі свідоцтво про смерть померлого (загиблого), копію посвідчення, що підтверджує особливі заслуги чи особливі трудові заслуги перед Батьківщиною. Витрати на поховання зазначеної категорії померлих та спорудження надгробка здійснюються на підставі договорів-замовлень,підтверджених особами, що отримали права і пільги, шляхом перерахування коштів на рахунки відповідних органів,   підприємств, установ та організацій за рахунок коштів державного бюджету.
Для організації безоплатного поховання померлого учасника бойових дій відповідно до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" 
визначається перелік ритуальних послуг, необхідних для поховання цієї категорії померлих, оплата яких здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Для оформлення такого поховання Замовник подає сільському голові або ритуальній службі свідоцтво про смерть померлого, копію посвідчення, що підтверджує віднесення особи померлого до зазначеної категорії. 
4. Надання ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг здійснюється ритуальними службами або за договором про надання ритуальних послуг суб'єктами господарювання інших форм власності. 
5. Ритуальні послуги надаються за плату згідно з цінами, що діють на момент оформлення договору-замовлення про їх надання. 
6. Ритуальну службу рекомендується розміщати в приміщеннях, розташованих у місцях, зручних для населення.
Ритуальна служба забезпечує у доступному для огляду місці, в якому проводиться оформлення договорів-замовлень, надання Замовнику наочної інформації стосовно:
-виконавців послуг, з якими укладені договори про надання послуг, їх адреси, телефонів та режиму роботи;
-необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг із зазначенням вартості, особливостей та термінів виконання;
-переліку ритуальних послуг із зазначенням вартості, особливостей та термінів виконання щодо кожного виконавця;
-необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання та ритуального обслуговування населення або витягу з нього;
-порядку утримання кладовищ, а також інших місць поховання;
-вимог щодо утримання та охорони місць поховань;
-реєстрації поховань померлих та перепоховань;
-організації поховання за рахунок державного та місцевого бюджетів;
-пільгового обслуговування населення (витяги з положень Закону України "Про поховання та похоронну справу", підзаконних нормативно-правових актів);
-режиму роботи організації, що виплачує допомогу на поховання;
-книги заяв, пропозицій і скарг;
-режиму роботи та номерів телефонів місцевих органів виконавчої влади та територіального органу у справах захисту прав споживачів.
Суб'єкти господарювання, які уклали з ритуальною службою договори про надання послуг, забезпечують у доступному для огляду місці надання Замовнику наочної інформації про ритуальну службу, її адресу, телефон, режим роботи та інформації, яка зазначена в абзацах 3-11 частини другої цього пункту. 
7. У приміщеннях моргів, лікарень, органів реєстрації актів цивільного стану на видному, доступному для громадян місці розміщується інформація про місцезнаходження ритуальної служби в населеному пункті, її телефон та режим роботи. 
8. Замовник має право вибрати виконавця послуг серед суб'єктів господарювання, які уклали договори про надання ритуальних послуг.
Інформація про виконавців послуг доводиться до відома Замовника до моменту укладання договору-замовлення.
Пропонувати Замовнику ритуальні послуги або предмети ритуальної належності неналежної якості або непотрібного йому асортименту забороняється. 
9. Ритуальна служба, сільський голова*, суб'єкт господарювання** (Виконавець послуг) несе відповідальність за відмову в реалізації прав Замовника та ненадання інформації, яка передбачена чинним законодавством. 
10. Ритуальною службою, сільським головою*, суб'єктом господарювання** із Замовником укладається договір-замовлення.
Зразок примірного договору-замовлення наведено в додатку.
Договір-замовлення заповнюється в двох примірниках, з яких один передається Замовнику, другий - Виконавцю послуг. 
---------------
* Для сільського голови має рекомендаційний характер.
** Використовується у випадку, коли особа, яка зобов'язалася поховати померлого і мала  вільний доступ до інформації щодо Виконавців послуг, скористалася правом вибору  Виконавця послуги серед суб'єктів господарської діяльності, які уклали договори із сільським головою або ритуальною службою про надання цих послуг. 
11. Забороняється надання послуг без оформлення договору-замовлення. 
12. У разі виникнення потреби в додаткових ритуальних послугах, не передбачених укладеним договором-замовленням, їх виконання погоджується із  Замовником і оформляється окремим договором-замовленням. 
13. Замовник має право у процесі виконання замовлення внести до нього часткові зміни, які повинні бути прийняті Виконавцем за умови, що їх виконання технічно і технологічно можливе та до оформленого договору-замовлення внесено відповідні зміни  вартості послуг. 
14. У разі надання неякісних ритуальних послуг з поховання та ритуального  обслуговування Замовник має право вимагати від Виконавця послуги безоплатного надання послуги належної якості або відшкодування завданих збитків.
У разі придбання товарів ритуальної належності неналежної якості Замовник має право вимагати від продавця (виробника предметів ритуальної належності):
-безоплатного усунення недоліків товару;
-відшкодування зазначених збитків;
-заміни на аналогічний товар належної якості (якщо ціна на товар змінилася, перерахунок вартості не проводиться);
-відповідного зменшення купівельної ціни зазначених товарів;
-заміни на такий самий товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) з відповідним перерахуванням купівельної ціни, що діяла на момент обміну.
Виконавець послуги, продавець (виробник предметів ритуальної належності) не  несе відповідальності за недоліки в наданих послугах (товарах), якщо доведе, що вони виникли з вини самого Замовника чи внаслідок непереборної сили. 
15. Якщо Виконавець послуг не виконує, прострочує надання послуги згідно з  договором-замовленням, відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів" за кожний день (годину, якщо тривалість виконання визначена в годинах) він сплачує Замовникові пеню.
Сплата Виконавцем послуг пені не звільняє від виконання зобов'язання в натурі. 
16. У разі відсутності на ринку послуг регіону деяких їх видів ритуальна служба організовує їх надання власними силами. 
17. Поховання проводиться не раніше ніж через 24 години після настання смерті. У разі наявності відповідних підстав поховання, як виняток, може бути проведено в день оформлення. 
18. Суб'єкти господарювання можуть самостійно, на підставі звернення осіб, які зобов'язалися поховати померлого, виготовляти та реалізовувати предмети  ритуальної належності, якщо вони відповідають державним стандартам та затвердженій вартості, де це передбачено законодавством. 
19. Організація поховання одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, осіб, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених, невпізнаних трупів, у разі відсутності родичів або осіб чи установ, які можуть взяти на себе організацію поховання, покладається на ритуальні служби згідно з замовленням медичних закладів за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.
Поховання зазначених осіб проводиться з відома органів внутрішніх справ. 
20. Доставка в морг для встановлення причин смерті цієї категорії осіб здійснюється органами внутрішніх справ.


ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Держжитлокомунгоспу України 19.11.2003, №193 
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 
8.09.2004, за № 1111/9710 

 
НЕОБХІДНИЙ МІНІМАЛЬНИЙ ПЕРЕЛІК 
окремих видів ритуальних послуг 

1. Оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання. 
2. Оформлення свідоцтва про поховання. 
3. Копання могили (викопування могили ручним або механізованим способом,  опускання труни з тілом померлого в могилу, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання території біля могили). 
4. Монтаж та демонтаж намогильної споруди при організації підпоховання в існуючу могилу. 
5. Кремація тіл померлих. 
6. Поховання та підпоховання урни з прахом померлих у колумбарну нішу, в існуючу могилу, у землю. 
7. Зберігання урн з прахом померлих у крематорії. 
8. Організація відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України. 
9. Запаювання оцинкованої труни. 
10. Замощення урни з прахом померлого в колумбарну нішу. 


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007, №99 

ПОРЯДОК 
надання допомоги на поховання деяких категорій осіб 
виконавцю волевиявлення померлого або особі, 
яка зобов'язалася поховати померлого 

1. Цей Порядок визначає механізм надання допомоги на поховання померлого (померлої): 
1) аспіранта, докторанта, клінічного ординатора, студента вищого навчального закладу I-IV рівня акредитації, що навчається за денною формою, учня професійно-технічного навчального закладу, якщо померлий не утримувався  особою, застрахованою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування; особи, яка перебувала на утриманні зазначених осіб; 
2) дитини, на яку один з батьків (опікун, піклувальник, усиновитель), що не застрахований в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, отримував допомогу відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми"; 
3) особи, не застрахованої в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, яка отримувала на дитину допомогу відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" або Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам"; 
4) особи, яка не досягла пенсійного віку та на момент смерті не працювала, не перебувала на службі, не зареєстрована у центрі зайнятості як безробітна; 
5) особи, яка не має права на отримання пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам"; 
6) особи, яка мала право на призначення пенсії або державної соціальної допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", але за життя таким правом не скористалася. 
2. Допомога на поховання померлої особи з числа тих, що зазначені у пункті 1 цього Порядку, надається за останнім місцем її проживання з коштів місцевого бюджету на  підставі заяви, паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов'язалася поховати померлого, та довідки про смерть у розмірі, встановленому органом місцевого самоврядування виходячи з вартості ритуальних послуг. 
3. Допомога на поховання надається в день звернення за нею протягом шести місяців після смерті особи у розмірі, встановленому на день смерті. 
4. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення померлого або особою, яка зобов'язалася поховати померлого).

Категорія: Консультація | Переглядів: 5840 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**