Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Неділя, 18.03.2018, 09:07
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [135]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [55]
Консультація [35]
Країна глухих [79]
Адміністратор [12]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Жовтень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » 2015 » Жовтень » 28 » Пенсії в Україні (інфографіка)
13:46
Пенсії в Україні (інфографіка)

Найбільше криза б’є по незахищених верствах населення - пенсіонерах. Всього їх понад 12 млн осіб. Живуть вони по-різному: одні отримують мінімальні 1074 грн на місяць, інші - майже 16 тис. грн.
Склали портрет середньостатистичного українського пенсіонера і порівняли його рівень життя з “колегами” з Польщі та Німеччини.
Кому що. За підрахунками Пенсійного фонду України (ПФ) і Держслужби статистики, кожен третій українець - пенсіонер. В ПФ підрахували, скільки пенсіонерів і яку пенсію отримують (див. інфографіку).
Як бачимо, 77% пенсіонерів, або троє з чотирьох, отримують пенсію за віком (на сьогодні це 60 років для чоловіків і 57,5 років для жінок, що не мають жодних вікових пільг при виході на пенсію - служба в армії, шкідливі умови праці, вислуга років). А таких пільговиків приблизно 6% або кожен 17-й. Ще 11% (кожен дев’ятий пенсіонер) - це інваліди. Кожен 20-й отримує пенсію по втраті годувальника (вона може бути більшою від власної). І менше 1% - ті, хто не заробив собі пенсію, але держава доплачує їм до прожмінімуму для непрацездатних, це 1074 грн (таку норму було введено в 2014 р.).
Гідними можна назвати пенсії у прокурорів (до 7000 грн), прийнятними - у чорнобильців, вчених і держслужбовців (3-4 тис. грн). І мізерний відсоток пенсіонерів - це народні депутати та судді - мають суперпенсії по 15-16 тис. грн (нагадаємо, їм зараз платять максимум 10740 грн, але з кожним підвищенням соцстандартів їхня пенсія зростає автоматично).
Портрет пенсіонера. Зі статданих і соцдосліджень різних інститутів ми вивели середньостатистичний портрет українського пенсіонера. Виявилося, що “наш” пенсіонер - жінка, тому що, за статистикою, 60-річних і старше жінок у нас удвічі більше, ніж чоловіків. При цьому понад 50% таких дам самотні: вони вдови або розлучені. До речі, більшість українців-пенсіонерів стверджують, що їм на життя вистачає, і лише кожен шостий - це самотні городяни, у яких немає “дачно-городньої” підмоги, вважають свою пенсію недостатньою.
Ми також порівняли з нашим пенсіонером середньостатистичного поляка і німця. Вони також виявилися жінками. “Пані” в Польщі отримує в перерахунку в середньому 9000 грн. (або 1,5 тис. злотих), а максимальна пенсія в Польщі - 14,9 тис. грн. Правда, тут не платять неробам без трудового стажу. Її вік - 68 років, вона теж селянка, має 1-2 дітей і 2-3 онуків. Але ось вибір розваг для польських пенсіонерів широкий: для них існують спеціальні знижки на авіаквитки, поїзди (поляки в віці часто подорожують по країні), музеї, галереї, театри. Існують у Польщі й особливі “Клуби сеньйорів”, в яких літнім людям влаштовують тренінги та майстер-класи.
Одні з найбільш забезпечених пенсіонерів у Європі - німці. Тут “фрау” - 72 роки, її середня пенсія близько 31 тис. грн, у неї 2 дітей і кілька онуків. Серед популярних розваг - робота і подорожі за кордон. Крім того, вони мають право на безкоштовні ліки та низку медпослуг.


Скільки живуть пенсіонери в різних країнах (інфографіка)

В Україні обговорюють можливість підвищення пенсійного віку чоловікам і жінкам до 65 років. В той же час, середня тривалість життя в Україні становить 68,8 років
Отже, середньостатистичний українець проживе на пенсії менше чотирьох років.  Вирішило дослідити, скільки триває життя на пенсії в інших країнах.

Бельгія
Законодавчо встановлений пенсійний вік становить 65 років для чоловіків і 65 років для жінок. При наявності 35 річного стажу можливий достроковий вихід на пенсію - з 60 років. Досягнувши 60 річного віку, також мають право виходити на пенсію військовослужбовці, моряки, працівники державних структур, офіцери поліції, викладачі університетів. Для машиністів залізничного транспорту, службовців місцевих органів управління ця планка становить 55 років. Середня тривалість життя в Бельгії - 80 років. Бельгійцям випала нагода бути пенсіонерами 15 років.

Велика Британія
Пенсійний вік становить 65 років для чоловіків і 60 років для жінок. Працівник платить до фонду 10% із заробітку, роботодавець додає від 3% до 10,2%. Пенсія сягає до 50% від зарплати. Держава гарантує лише мінімальну пенсію. Стаж роботи для чоловіків в середньому становить 44 роки, жінок - 39 років. Зайняті в державному секторі англійці користуються правом виходу на пенсію у 60 років. Середня тривалість життя підданих Сполученого королівства - 80,3 років. Британці можуть, так само, як бельгійці відпочивати на пенсії 15 років.

Німеччина
Пенсійний вік становить 65 років і для чоловіків, і для жінок. Розмір пенсії досягає 70% від зарплати. Достроковий вихід на пенсію можливий з 60 років, а при 35-річному страховому стажі - з 63 років. Пенсійний вік в 60 років встановлений для працівників поліції, пожежної служби, представників судових органів, для шахтарів (за умови 25 річного стажу підземних робіт). Середня тривалість життя в Німеччині - 80,6 років. На пенсії середньостатистичний німець живе 15 років.

Іспанія
Не дивлячись на те, що в Іспанії стандартний пенсійний вік для чоловіків і жінок - 65 років, з 60 років виплачується пенсія у скороченому розмірі, а з 61 року - при страховому стажі в 30 років і в ситуації вимушеного безробіття. У разі отримання доходів від економічної діяльності виплата пенсії припиняється. Після 65 років допускається можливість отримання пенсії та трудового доходу в повному розмірі. Середня тривалість життя в Іспанії - 81,6 років. Іспанці відпочивають в кінці життя в середньому шістнадцять з половиною років.

Італія
Не дивлячись на те, що за чинним законодавством, пенсійний вік для чоловіків - 65 років, а для жінки - 60 років, за умови наявності 35 років страхового стажу на пенсію можна вийти в будь-якому віці. Найбільш сприятливі умови виходу на пенсію поширюються на фахівців індустрії спорту, працівників транспорту, на моряків, військовослужбовців і поліцейських. Середня тривалість життя в Італії - 82 роки. Італійці живуть на пенсії 17 років.

Китай
В Китаї не існує гарантованого пенсійного забезпечення по старості, яке охоплювало б усі верстви престарілого населення. На селі державна пенсійна система фактично відсутня. У місті вперше пенсійна система була впроваджена в 1951 році. У неї були включені тільки співробітники держвідомств і держпідприємств. Пенсійний вік - 60 років для чоловіків і 50-55 років для жінок. Середня тривалість життя в Китаї - 73,7 років.

Росія
Вік виходу на пенсію для чоловіків становить - 60 років, для жінок - 55 років.
Трудова пенсія по старості може бути призначена раніше загальновстановленого пенсійного віку. Таким правом володіють встановлені відповідним законом певні професійні й соціальні категорії громадян. Середня тривалість життя в Росії майже не відрізняється від української – 69,1 років. Росіяни живуть на пенсії в середньому дев’ять років.

США
Пенсійний вік для жінок і для чоловіків становить 65 років. Звичайна пенсія складає в середньому близько 50% від розміру зарплати. У зв'язку зі збільшенням тривалості життя в закон про соціальне забезпечення були внесені зміни про поступове збільшення повного пенсійного віку до 67 років - для народжених в 1960 році і молодше. Середня тривалість життя в США - 78,7 років. Американці перебувають на пенсії майже 14 років.

Франція
Пенсійний вік для жінок і для чоловіків становить 60 років. Розмір пенсії - 50% від середньої зарплати за останні 11 років трудової діяльності. Мінімальна пенсія - € 6 тис. на рік, максимальна - € 12 тис. Офіційний мінімальний вік для виходу на пенсію становить 60 років, проте, за законом Фійона, для отримання повної пенсії необхідно мати загальний трудовий стаж не менше 160 кварталів (40 років). Інваліди, учасники війни, колишні в'язні концтаборів можуть вийти на пенсію в 60 років незалежно від трудового стажу з правом отримання повної пенсії. Для людей, що рано почали працювати, передбачена можливість виходу на пенсію з 56 років, але також за умови значного трудового стажу. Середня тривалість життя у Франції - 81,7 років. Французи насолоджуються життям на пенсії майже 22 роки.

Японія
Пенсійний вік для жінок і для чоловіків становить 65 років. Пенсія складається з двох частин - базової (гарантовано виплачується всім по досягненні пенсійного віку) і трудової (формованої із внесків, які працівники і роботодавці вносять порівну). Середня пенсія сягає 60% заробітку. В Японії - найбільша тривалість життя в світі - 83,6 років. Середньостатистичний японець відпочиває в кінці життя 18,6 років.

Категорія: Правові новини | Переглядів: 361 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**