Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Неділя, 18.03.2018, 09:08
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [135]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [55]
Консультація [35]
Країна глухих [79]
Адміністратор [12]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » 2014 » Вересень » 18 » Новий порядок призначення житлових субсидій
23:43
Новий порядок призначення житлових субсидій

Спілка нечуючих юристів роз‘яснює, що програма житлових субсидій, яка є головним механізмом забезпечення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг, гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.
Сьогодні сім'ї, яким призначено житлову субсидію, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норм володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15% середньомісячного сукупного доходу, а сім'ї непрацездатних громадян – 10%.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів №409 від 06.08.2014 року “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” з 1 жовтня запроваджуються нова соціальна норма житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, на які держава надаватиме пільги та субсидії (див. порівняльну таблицю).
Установлення соціальних нормативів дозволить громадянам сплачувати за послуги відповідно до фактичних обсягів споживання кожного виду послуг (споживання природного газу, електроенергії), а державі відповідно забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг.
Крім цього , змінюється принцип розрахунку обов’язкового відсотка платежу сім'ї за житлово-комунальні послги в разі призначення житлових субсидій.
Якщо до цього сім'ї, яким призначено житлову субсидію, сплачували за житлово-комунальні послуги в межах норм володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15% середньомісячного сукупного доходу, а сім»ї з непрацездатних громадян – 10%, то з 1 жовтня 2014 р. обов'язковий відсоток платежу сім»ї за житлово-комунальні послуги визначатиметься для кожної сім»ї індивідуально (залежатиме виключно від доходів сім'ї).
Тобто за умови призначення житлової субсидії за користування житлом, його утримання на оплату послуг водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот (житлово-комунальні послуги) в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами громадяни, які зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), сплачують частку середньомісячного сукупного доходу за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива- частку їхнього середньомісячного сукупного доходу за попередній календарний рік (Ро), яка визначається за такою формулою:

(Ро) = Кд: Кг х Рг,
де Ро –частка плати за житлово-комунальні послуги для домогосподарства (частка доходу), яка для розрахунку субсидії заокруглюється до двох знаків після коми;
Кд – коефіцієнт доходу домогосподарства – відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на дату, з якої призначається субсидія;
Кг – базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії- два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць (Кг= 2);
Рг – базова норма плати за житлово-комунальні послуги – 15%  середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 15).
Таким чином, для обрахунку обов'язкового відсотка платежу потрібно:
1.Визначити середньомісячний дохід сім'ї на одного члена за попередні шість місяців (сукупний дохід домогосподарства за попередні 6 місяців розділити на число осіб, які входять до домогосподарства, і на 6 місяців).
Приклад. Середньомісячний сукупний дохід домогосподарства за попередні 6 місяців становитиме 1000 грн. (18000 грн: 3 особи: 6 міс.).
2. Розрахувати обов»язковий відсоток платежу за встановленою формулою (середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців розділити на прожитковий мінімум на одну особу (у 2014р. – 1176 грн.) і на базовий коефіцієнт 2, після чого помножити на базовий коефіцієнт 15).
Наприклад, за середньомісячного доходу на одного члена сім»ї – 1000 грн. обов»язковий відсоток платежу становитиме 6,38% (1000 грн.: 1176грн.: 2х15).
Таким чином, обов'язковий відсоток платежу за житлово-комунальні послуги для цієї сім'ї становитиме 6,38% середньомісячного сукупного доходу. При цьому розмір обов'язкового платежу становитиме 191,33 грн. (3000 грн. х 6,38%), де середньомісячний сукупний дохід на сім»ю – 3000 грн. (18000 грн.: 6 міс.).
Усе, що перевищує цю суму (в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами), буде розміром субсидії.
Тому, якщо така сім»я платить, приміром, 400 грн. на місяць за житлово-комунальні послуги, то розмір субсидії становитиме 208,67 грн. (400 грн. – 191,33 грн.).
Ще однією важливою зміною в порядку надання населенню житлових субсидій є скасування потреби проводити перерахунок призначеної субсидії за фактичним обсягом споживання послуг.
До 1 жовтня 2014 року право на призначення субсидії визначається виходячи з вартості послуг у межах норм споживання (незалежно від того, скільки громадяни фактично споживали в попередньому періоді). При цьому розмір субсидії розраховується виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому періоді, але не більше від установлених норм.
Тобто під час призначення субсидії визначається її орієнтований розмір. Остаточний розмір обраховується після закінчення терміну дії субсидії та отримання відомостей від організації, яка надає послуги , про фактичні обсяги їхнього споживання.
З 1 жовтня 2014 року субсидія призначатиметься виходячи із соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не проводиться.
Сума субсидії, яку управлінням соціального захисту населення перераховано на рахунки виконавців/ виробників житлово-комунальних послуг для оплати їхньої вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов'язкової частки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.
Крім цього, змінено окремі умови надання житлових субсидій:
- субсидія надаватиметься одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок (нині субсидія на загальних підставах призначається лише власнику житлового приміщення);
- для осіб, які перебувають у шлюбі, зареєстровані і проживають окремо, субсидія призначається на соціальну норму житла (нині субсидія призначається без урахування додаткових 10,5 кв.м. на сім’ю);
- комісії позбавляються права ухвалюти рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла;
- передбачається враховувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу, або доходи яких менш ніж прожитковий мінімум.
При цьому для громадян не змінено порядок звернення за житловою субсидією. Як і раніше, для призначення житлової субсидії потрібно подати управлінню праці та соціального захисту населення такі документи:
заяву встановленої форми:
декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою);
довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої в житловому приміщенні (крім довідок про пенсії та допомоги).
Інші відомості, потрібні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами), додають організації, які надають ці послуги, на запит управління праці та соціального захисту населення

Нормативи споживання послуг

Послуга Норма до 01.10.14 Соціальна норма з 01.10.14
НОРМА ЖИТЛА:
пільги 21 м2 на особу + 10,5 м2 на сім’ю не змінюється
субсидії 13,65 м2 на особу + 35,22 м2 на сім’ю
СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ:
на опалення 11 м3 на 1 м2 площі в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
на газову плиту (приготування їжі) 9,8 м3 на особу 6 м3 на особу
на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) 18,3 м3 на особу 9 м3 на особу
на газову плиту і водонагрівач 23,6 м3 на особу 18 м3 на особу
ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ:
постачання холодної води встановлюються органами місцевого самоврядування (у м.Києві - 5,5 м3 на особу)

2,4 м3 на особу (за наявності централіз. постачання гарячої води),

4,0 м3 на особу (за відсутності централіз. постачання гарячої води)

постачання гарячої води

встановлюються органами місцевого самоврядування (у м. Києві - 3,5 м3 на особу )

1,6 м3 на особу
СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ:
на опалення 28 кВт.год 1 м2 площі в опалювальний період 65 кВт.год на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами 100 кВт.год на сім’ю з однієї - двох осіб
+ 25 кВт.год на іншого члена сім’ї
130 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
150 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)
у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами 75 кВт.год на сім’ю з однієї -двох осіб
+ 15 кВт.год на іншого члена сім’ї

90 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)

120 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)

 

Положення про порядок призначення та надання житлових субсидій

Категорія: Правові новини | Переглядів: 634 | Додав: jurist | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**