Рига, Латвия
Транспортные льготы инвалидов
-100% скидка на оплату проезда э-талон не нужен (предоставляет Рижская дума)*:
-инвалидам 1-й группы и лицу, сопровождающему инвалида 1-й группы: необходимо предъявить удостоверение инвалида;
-инвалидам 2-й группы – необходимо предъявить удостоверение инвалида;
-детям-инвалидам и лицу, сопровождающему ребенка-инвалида: необходимо предъявить удостоверение инвалида;
* документ, удостоверяющий право на льготу, необходимо предъявлять только во время билетного контроля.
Э-талон необходим (предоставляет Рижская дума):*
-пенсионерам старше 75 лет, задекларировавшим основное место жительства на административной территории города Риги или самоуправления, с которыми Департамент сообщения Рижской думы заключил договор о перевозке пассажиров;<
...
Читати далі »
|
Питання - відповідь ДМС
1. Чи можна отримати паспорт громадянина України у формі картки не за місцем реєстрації?
Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання Лише оформлення замість втраченого або викраденого, обмін паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру, та його видача здійснюватимуться територіальними підрозділами ДМС за місцем звернення особи чи її законного представника (пункт 17 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ 25.03.2015, №302).
2. Моєму синові виповнилося 14 років. За якою адресою та в який орган йому зв
...
Читати далі »
|
Державні нагороди України (далі - державні нагороди) є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги у розвитку економіки, науки, культури, соціальної сфери, захисті Вітчизни, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед Україною.
Статею 3 Закону України “Про державні нагороди України” (далі – Закон) визначено такі види державних нагород:
• звання Герой України (ст.6 Закону);
• орден (ст.7 Закон);
• медаль (ст.8 Закон);
• відзнака “Іменна вогнепальна зброя” (ст.9 Закону);
• почесне звання України (ст.10 Закон);
• Державна премія України (ст.11 Закон);
• президентська відзнака (ст.12 Закон).
Підстави для нагородження державних нагород, їх опис, а також порядок нагородження, вручення, носіння
...
Читати далі »
|
ПЕНСІЯ У ЗВ’ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА
Кому призначається пенсія:
• непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії за III групою інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, інвалідність яких настала в період проходження строкової військової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу;
• дітям — незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника;
• батькам і чоловіку (дружині) померлого, які не були на його утриманні, якщо втратили джерело засобів до існування.
Хто вважається непрацездатним членом сім’ї:
— чоловік (дружина), батько, мати
...
Читати далі »
|
У житті трапляються різні ситуації і бувають випадки, коли необхідно передати квартиру чи будинок третій особі. Договір дарування і заповіт залишаються найбільш часто використовуваними інструментами у взаєминах близьких родичів і не тільки по частині передачі нерухомості. Виникає логічне питання: подарувати чи заповісти? При цьому, достатньо часто люди плутають дарування із заповітом, не розуміючи суті цих угод. Тому для ясності питання, спробуємо розібратися, яка між ними різниця.
Що є договором дарування та що таке заповіт?
Договір дарування
Договір дарування – це правочин, за яким дарувальник дарує або зобов’язується в майбутньому подарувати іншій особі — обдаровуваному — об’єкт нерухомості безоплатно, і обдаровуваний має право власності на неї – право володіти, користуватися та розпоряджати
...
Читати далі »
|
Як правникам боротися зі стресом: віджиматися, співати й залишатися людиною
Неважливо, до якого розряду юристів ви належите та де працюєте: у великій чи маленькій компанії. У будь-якому разі ви зазнаєте підвищеного ризику депресій та нервових зривів. Тому що професія юриста — одна з найбільш стресових. Американський юрист Гері Росс, автор колонки в журналі Above the Law, розповів колегам, як надихати себе й інших та зберігати позитивну настроєність, аби уникнути “емоційного вигорання”.
Повторюйте “мантри”
“Я вмію!”, “Я зможу це зробити!”, “Життя прекрасне!” й навіть... “Я володар світу!” (“Ця — моя улюблена”, — зізнається Г.Росс).
Постарайтеся вивчити якомога більше таких мотиваційних “мантр” і спробуйте використов
...
Читати далі »
|
Особи, що мають особливі заслуги перед Україною мають право на пенсію за особливі заслуги, яка є надбавкою до основної пенсії, яку отримує людина – пенсії за віком, через інвалідність, втрату годувальника або за вислугу років.
Особами, що мають особливі заслуги перед Україною, вважаються:
• Герої України, особи, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, особи, нагороджені орденом Леніна, орденом Слави трьох ступенів, чотирма і більше медалями “за відвагу”, чотирма і більше орденами України та колишнього Союзу РСР, повним кавалерам ордена “За службу Родине в Вооруженных Силах СССР”, особи, відзначені почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР “народний”;
• Ветерани війни, нагороджені за бойові дії орденом, мед
...
Читати далі »
|
Глухонемая жительница России 64-летняя Лидия Майорова не в состоянии защитить права на собственную жилплощадь из-за того, что ей не предоставляют сурдопереводчика.
Как объяснила “Радио 1” знакомая Лидии Майоровой Лидия Домбрава, проблема связана с наследованием квартиры. “Из-за того, что нет сурдопереводчика, она не может ни с юристом проконсультироваться, ни в суде за себя постоять. Сама Лидия говорит, что ей положен переводчик, но в социальном страховании сказали, что в её документы пункт о сурдопереводчике не вписан”, – сказала Л.Домбрава.
Журналисты “Радио 1” связались с отделом соцзащиты города. Сотрудница отдела Светлана Емельянова сообщила, что соцзащита помочь Лидии Майоровой не может: “У нас в штате переводчика жестового языка нет. При этом, если бы услуги сурдоперевода были прописаны в индивидуальной пр
...
Читати далі »
|
На сьогодні одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист інвалідів.
Інвалідами є особи зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами розумового чи фізичного розвитку, що призводить до обмеження нормальної життєдіяльності.
Ставлення до громадян з обмеженими можливостями здоров´я є характерною ознакою цивілізованості держави та її демократичності.
Інваліди потребують соціальної допомоги і соціального захисту, а також виконання з боку держави відповідних заходів для забезпечення їх законодавчо визначених прав.
Такими заходами з боку держави є, зокрема, соціальна реабілітація інвалідів, що спрямована на створення і забезпечення умов для повернення особи до активної участі у житті, відновлення її соціального статусу та здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової
...
Читати далі »
|
Питання: Слідчий допитав у якості свідка глухонімого без участі сурдоперекладача. Допит провів таким чином: на окремому аркуші записував запитання - про анкетні дані, про подію злочину, а свідок записував відповіді. Після чого слідчий склав письмовий протокол, дав прочитати свідкові, після чого обидва підписали протокол. Чи допущені слідчим порушення норм КПК? Які саме? Які вимоги закону щодо допиту осіб, які мають фізичні вади?
Відповідь: Так, за умовою провадження, слідчий допитав в якості свідка глухонімого без участі сурдоперекладача. Допит провів таким чином: на окремому аркуші записував запитання - про анкетні дані, про подію злочину, а свідок записував відповіді. Після чого слідчий склав письмовий протокол, дав прочитати свідкові, після чого обидва підписали протокол.
На жаль, чинний КПК України, на відміну від КПК України у попередній редак
...
Читати далі »
| |