Вакцинація від COVID-19 може бути протипоказана тимчасово або взагалі лише у виключних випадках — роз’яснення МОЗ України
Міністерство охорони здоров’я України направило до управлінь охорони здоров’я Київській міській та обласним державним адміністраціям роз’яснення щодо застосування переліку медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19. Слід зауважити, що основні рекомендації вже неодноразово розглядалися і приймалися відповідними рішеннями, але наразі є уточненими, оновленими та мають відповідний термін дії.
Протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар та надати відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання. За потреби для отримання додаткової інформації щодо верифікації діагнозу, перебігу захворювання, необхідності додаткових обстежень лікар може так
... Читати далі »
Чи можна відсторонити від роботи працівника, який відмовився вакцинуватися від COVID-19, — є роз’яснення
Чи доступна вакцина проти COVID-19 для комерційних закупівель?
Вакцини на комерційному ринку і в приватних медичних закладах можуть з’явитися в другій половині 2021 року. Це пов’язано із надзвичайно великим попитом на вакцини та обмеженими можливостями виробництва фармацевтичних компаній.
Чи є вакцинація проти COVID-19 обов’язковою?
Ні, вакцинація проти COVID-19 в Україні є добровільною. Ніхто не може примусити людину вакцинуватися.
МОЗ та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують зробити щеплення проти
... Читати далі »
Продовження - 2 частина. Початок статті дивитися тут: 1 частина
ВТОРИНКА
Функціонал МІС Helsi для вторинної ланки МІС HELSI забезпечує вторинці підключення до Електронної системи охорони здоров’я (еHealth) та роботу в ній на базі розробленого функціоналу, що включає такі модулі:
- електронну реєстратуру з можливістю запису на прийом через інтернет;
- електронне направлення від лікарів первинної ланки до вузькопрофільних спеціалістів;
- електронну медичну карту;
- кабінет лікаря з формами та протоколами лікування з кодуванням МКХ-10;
- електронний рецепт;
- роботу з лабораторною і функціональною діагнос
... Читати далі »
ПЕРВИНКА 1. Що таке електронна система eHealth? eHealth — електронна система охорони здоров’я, що забезпечує обмін медичною інформацією та реалізацію програми медичних гарантій.
Система eHealth складається з:
- Центральної бази даних — ЦБД (адміністратор ДП "Електронне здоров’я");
- Медичних інформаційних систем — МІС (системи, які дають змогу автоматизувати роботу медзакладів з ЦБД).
ЦБД зберігає: реєстр медичних та аптечних закладів; реєстр працівників медичних та аптечних закладів; реєстр пацієнтів та обраних ними за деклараціями лікарів; медичні дані пацієнтів у вигляді прийомів, діагностичних звітів і виписок зі стаціонару.
2. Чому брати участь в реформі зручніше з Helsi? ... Читати далі »
Урядом урегульовано питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього.
Електронний реєстр листків непрацездатності формуватиметься як електронна база даних із використанням інформаційної інфраструктури Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що оперуватиме масивами інформації із реєстру застрахованих осіб та наповнюватиметься даними із електронної системи охорони здоров’я eHealth про підтверджені лікарями факти тимчасової непрацездатності осіб через програмне забезпечення медичних інформаційних систем, установлених в закладах охорони здоров’я.
Наявні в Реєстрі дані автоматично передаватимуться інформаційно-телекомунікаційним системам Фонду соціального страхування України, який відповідно до законодавства проводить перевірку обґрунтованості видачі та продовження лист
... Читати далі »
Розрахунок лікарняних — тема завжди актуальна. А в осінньо-зимовий період вона набуває особливої популярності, адже у холодну пору року наш організм найбільш схильний до дії різних вірусів, що викликають захворювання. Тому саме в цей період до Спілки юристів надходить найбільша кількість запитань щодо оплати працівникам періоду тимчасової непрацездатності. У межах сьогоднішньої статті ми відповімо на найпоширеніші з них. Для зручнішого сприйняття інформації ми підготували спеціальну таблицю, у якій зліва наведено запитання, яке стосується порядку оплати лікарняних, а справа — нашу відповідь.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2013, № 917
(в редакції постанови від 28.11.2018, №996)
ПОЛОЖЕННЯ
про лікарсько-консультативну комісію
Загальні питання
1. Це Положення визначає механізм проведення медико-соціальної експертизи хворих, що не досягли повноліття, і потерпілих від нещасного випадку на виробництві дітей віком від 15 до 18 років, дітей-інвалідів (далі - діти) з метою встановлення ступеня обмеження життєдіяльності під час взаємодії із зовнішнім середовищем та часу настання інвалідності.
2. Терміни у цьому Положенні вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про реабілітацію інвалідів в Україні”.
3. Лікарсько-консультативні комісії (далі - комісії) функціонують у закла
... Читати далі »
ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України
“Про схвалення Концепції реформування системи медико-соціальної експертизи”
Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про оприлюднення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції реформування системи медико-соціальної експертизи” (далі – проект Розпорядження), яким пропонується реалізувати заходи, спрямовані на розв'язання проблематики у сфері медико-соціальної експертизи.
Розв’язання основних проблемних питань медико-соціальної експертизи передбачається досягти шляхом впровадження Концепції реформування системи медико-соціальної експертизи та виконання завдань таких напрямів:
- перехід від системи медико-соціальної експертизи до системи о
... Читати далі »
Стаття 35-1 Основи законодавства про охорони здоров’я України
Первинна медична допомога - це медична допомога, що передбачає надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів; направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; надання невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнта, який не потребує екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
Надання первинної медичної допомоги забезпечують заклади охорони здоров’я та фізичні особи - підприємці,
... Читати далі »
Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги - документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів “первинки” і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Уже з 1 липня 2018 року абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги (ПМД) мають керуватися цим документом.
Які послуги надаватимуть терапевти, педіатри та сімейні лікарі
Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги визначає список послуг ПМД, вартість яких компенсовуватиме держава через Національну Службу Здоров`я України (НСЗУ). Так, терапевти, педіатри та сімейні лі
... Читати далі »