Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України розпочало перегляд переліку медичних протипоказань для керування транспортними засобами з метою приведення його у відповідність до європейських стандартів.
Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України підготував проект наказу щодо переліку медичних протипоказань для кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, який наразі знаходиться на громадському обговоренні.
Усвідомлюючи необхідність удосконалення медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху та приведення у відповідність українських нормативно-правових актів до вимог та стандартів Європейського Союзу, МОЗ України підняло питання перегляду існуючого переліку медичних протипоказань для водіїв та встановлення стандартів фізичної і розумової придатності для керування транспортними засобами.
До 26 березня Міністерство приймає від
...
Читати далі »
|
З 1 квітня 2018 року повинна початись національна кампанія з вибору сімейного лікаря або лікаря первинної медичної допомоги й укласти з ним відповідний договір. Уже після цього потрапити до спеціаліста вузького профілю можна буде тільки із скеруванням від терапевта, з яким підписано декларацію.
Важливо, що тепер медична допомога не буде прив’язана до місця прописки, тобто громадяни можуть обирати лікаря і медичний заклад, який забажають.
Утім, варто додати, що як пацієнти, так і медики зараз доволі розгублені і не знають, як ці новації працюватимуть на практиці і коли система запрацює повноцінно. Міністерство охорони здоров’я ще раніше оприлюднило покрокову інструкцію, як обрати сімейного лікаря, і зразок відповідної угоди. Наскільки ця реформа буде ефективною в реальності, українці зможуть переконатися вже найближчим часом. Наразі ж ІА ZIK нагадує, як МОЗ бачит
...
Читати далі »
|
Медицинский адвокат – профессия, которая в последнее время все больше становится популярной, так как грамотная юридическая помощь помогает как пациентам клиник защитить свои права, так и самим клиникам отстоять свои интересы. Ни для кого не секрет, что эффективность медицинской помощи во многом зависит от качества ее оказания, то есть от того, была ли она оказана своевременно, в нужном объеме, в соответствии с действующими в стране порядками и стандартами.
Конечно, при этом учитываются и возможности лечащего врача и лечебного учреждения в целом. Но практика показывает, что часто причина неэффективности проведенного лечения или обследования кроется не в скудном материально-техническом оснащении больницы, а в небрежном отношении медицинского персонала, халатности и даже в осознанном пренебрежении требованиями действующего з
...
Читати далі »
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.01.1995, №13
зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 10.02.1995, за №34/570
ПЕРЕЛІК
медичних показань на право одержання інвалідами автомобілів з ручним керуванням
1. Кукса гомілки чи більш висока ампутація нижньої кінцівки.
2. Кукси обох ступнів на рівні суглобу Шарпа та більш високі ампутації ступнів.
3. Захворювання та деформації кісток і суглобів нижніх кінцівок, тазових кісток, що значно утруднюють статико-динамічну функцію:
а) анкілоз або різко виражена контрактура кульшового чи колінного суглобу;
б) анкілоз гомілково-ступневого суглобу у функціонально невиг
...
Читати далі »
|
Продовження. Початок дивіться, будь ласка, №1
ІІІ. Медичне обслуговування засуджених у лікарняних закладах
1. Порядок направлення засуджених до лікарняних закладів
1. Направленню на госпіталізацію в лікарняні заклади підлягають засуджені, у яких виникли захворювання або загострилися хронічні хвороби, лікування яких потребує госпіталізації до лікарняних закладів, а також при необхідності проведення додаткового обстеження (наявним у медичних частинах УВП обладнанням, лабораторіями та обсягом медико-санітарної допомоги не передбачено проведення цих обстежень) в умовах лікарняних закладів.
2. Направлення засуджених, які потребують госпіталізації, до лікарняних закл
...
Читати далі »
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції України,
Міністерства охорони здоров’я України
15.08.2014 № 1348/5/572
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
20.08.2014р. за № 990/25767
ПОРЯДОК
організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає основні засади організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі та взаємодію закладів охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - заклади охорони здоров’я ДКВС) із закладами охорони здоров’я з питань надання медичної допомоги засудженим.
2. У цьому Порядку терміни мають такі значення:
-заклад охорони здоров’я - юридична особа б
...
Читати далі »
|
Пропозиції щодо покращення законодавчих, інформаційних, організаційних умов здійснення медико-соціальної експертизи та залучення громадськості
Пропозиції щодо законодавчих умов
1.Передбачення процедур оформлення та надання заявнику рішень медико-соціальних комісій, а не довідок та виписки з акту огляду комісією, надання мотивації прийнятого рішення.
Відповідно до п.24 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009р. №1317, комісія видає особі, яку визнано інвалідом або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, довідку та індивідуальну програму реабілітації і надсилає у триденний строк виписку з акта огляду комісії органові, в якому інвалід перебуває на обліку як отримувач пенсії чи державної соціальної допомоги (щомісячного довічного грошо
...
Читати далі »
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань
та Міністерства охорони здоров'я України
27 квітня 2000 року №79/91
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 травня 2000р. за №320/4541
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок проведення медико-соціальної експертизи
інвалідів, які відбувають покарання в установах виконання
покарань та слідчих ізоляторах
Відповідно до вимог ст.89 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та з метою встановлення порядку проведення медико-соціальної експертизи інвалідів, які відбувають покарання в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, установлюється такий порядок проведення медико-соціальної експертизи цієї категорії осіб.
1. Загал
...
Читати далі »
|
В цивилизованных странах мира, таких как США, Германия, Франция, сегодня врачи нередко проигрывают судебные тяжбы и выплачивают компенсации пациентам и их родственникам за дефекты обследования, лечения и даже диагностики. Потому что в этих государствах с успехом доказывают наличие если не состава преступления, то прямого вреда, нанесенного действиями врача, что влечет за собой возмещение убытков и выплату огромных компенсаций. Каковы же перспективы и возможности привлечения к ответственности докторов за их не всегда качественную работу в Украине?
Что такое “врачебная ошибка”?
Начнем с того, что термина “врачебная ошибка” советская наука уголовного права не знала никогда. Связано это, по мнению ряда исследователей, с тем, что в годы социализма вряд ли можно было привлечь к ответственности добродетелей-врачей, которые занимали
...
Читати далі »
|
Інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, наслідком травм або з уродженими дефектами, що призводить до обмеження життєдіяльності, до необхідності в соціальній допомозі і захисті.
Діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціально-побутових і соціально-психологічних умов для задоволення їх потреб у відновленні здоров’я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Соціальний захист інвалідів з боку держави полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікацій і зв’язку до особливостей інвалідів.
Матеріальне, соціально-побутове і медичне забезпечення інвалідів з
...
Читати далі »
| |