Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Середа, 22.01.2025, 04:42
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Правознавство

Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня.
Мета відзначення дня – якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. 

Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів:
1. Говори правду, будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.

2. Підтримуй своє здоров’я у якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.

3. Вчися, розвивай свої таланти, здібності, навички протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.

4. < ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 417 | Додав: Admin | Дата: 19.10.2022

Продовження 2 частина. Початок статті дивитися тут "1 частина"

15) в Одеській області:

  • Березівський район (з адміністративним центром у місті Березівка) у складі територій Андрієво-Іванівської сільської, Березівської міської, Великобуялицької сільської, Знам’янської сільської, Іванівської селищної, Коноплянської сільської, Курісовської сільської, Миколаївської селищної, Новокальчевської сільської, Петровірівської сільської, Раухівської селищної, Розквітівської сільської, Старомаяківської сільської, Стрюківської сільської, Чогодарівської сільської, Ширяївської селищної територіальних громад, затверджених Кабіне ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 497 | Додав: Admin | Дата: 01.09.2020

17 липня 2020 року Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити:

1) в Автономній Республіці Крим:

  • Бахчисарайський район (з адміністративним центром у місті Бахчисарай) у складі території, що адміністративно підпорядкована Севастопольській міській раді (крім міста Севастополь), та територій територіальних громад, що входили до складу Бахчисарайського району до дня прийняття цієї Постанови;
  • Білогірський район (з адміністративним центром у місті Білогірськ) у складі територій територіальних громад, що входили до складу Білогірського, Нижньогірського районів до дня прийняття цієї Постанови;
  • Джанкойський район (з адміністративним центром у місті Джанкой) у складі території Джанкойської міської територіальної громади та територій територіальних громад, що входили до складу Джанкойського району ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 496 | Додав: Admin | Дата: 01.09.2020

ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України від 3.03.2020, № 185

КРИТЕРІЇ 
діяльності надавачів соціальних послуг

1. Критерії діяльності надавачів соціальних послуг (далі ― критерії) розроблено з метою встановлення єдиних вимог до надавачів соціальних послуг незалежно від форми власності та господарювання.
Ці критерії не поширюються на фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до Закону України “Про соціальні послугиˮ без провадження підприємницької діяльності.
У цих критеріях терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про соціальні послугиˮ, “Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддюˮ та інших нормативно-правових актах з питань соціального захисту, соціальних послуг, соціальної роботи. ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1035 | Додав: Admin | Дата: 09.03.2020

Хто і в якому розмірі має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, як нараховується і до скількох років вона виплачується, з'ясовувала СНЮ

Ще одним видом пенсій, які виплачуються в солідарній системі пенсійного страхування є пенсія у зв'язку з втратою годувальника. Метою цих виплат є хоча б часткова компенсація членам родини померлого, які перебували на його утриманні, того доходу, який вони втрачають в зв'язку з його смертю.

Умови призначення пенсії по втраті годувальника

Для призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника необхідно дотримання 3 умов:
1.    Непрацездатність члена сім'ї.
2.    Перебування члена сім'ї на утриманні годувальника.
3.    Наявність необхідного страхового стажу годува ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 122 | Додав: Admin | Дата: 19.02.2020

Страховий, пенсійний і трудовий стаж в Україні: що входить, як розраховується коефіцієнт стажу для пенсії для жінок і чоловіків

Після проведення в 2017 році пенсійної реформи в українців з'явилося багато питань, щодо стажу, необхідного для виходу на пенсію. Скільки потрібно буде працювати, щоб заслужити пенсію, який мінімальний стаж для нарахування пенсії, а також які періоди, ще входять до стажу для призначення пенсії? - розповість СНЮ.
Стаж, необхідний для призначення пенсії за віком буде поступово збільшуватися, починаючи з 2018 року. До 31 грудня 2017 року для отримання права на пенсію за віком досить мати 15 років страхового стажу.

Таблиця 1. Стаж, необхідний для виходу на пенсію в 60 років, починаючи з 2018 року

... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 129 | Додав: Admin | Дата: 12.02.2020

СНЮ розповідає про нарахування та оформленні пенсії по інвалідності. Ми розповімо про розмір, особливості призначення і виходу на пенсію інвалідам 1, 2 і 3 груп. Ви дізнаєтеся, як правильно оформити інвалідність в Україні, які документи для цього потрібні.

Умови призначення пенсії по інвалідності

Цей вид пенсій призначається в разі настання інвалідності, яка спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі травми, не пов'язаної з роботою, інвалідності з дитинства) і при наявності необхідного страхового стажу.
Пенсія по інвалідності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання призначається і виплачується Фондом соціального страхування від нещасного випадку на виробництві відповідно до ЗУ “Про загальнообов'язков ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 130 | Додав: Admin | Дата: 02.02.2020

30 жовтня 2019 року на розгляді Верховної Ради України перебуває проект закону про українську жестову мову

Проект Закону розроблений з метою обґрунтування необхідності прийняття Закону.
Особи з інвалідністю мають право нарівні з іншими громадянами на визнання й підтримку їхньої особливої культурної та мовної самобутності, зокрема жестових мов і культури глухих.
Аналіз національного законодавства у сфері державної мовної політики та практики його реалізації засвідчує відсутність в Україні належної регламентації правового статусу української жестової мови, а отже, й умов для участі людей із порушенням слуху чи мовлення в суспільному житті держави.
Такий стан справ зумовлює проблеми, пов’язані з низькою самооцінкою людей із порушеннями слуху чи мовлення, нечіткими життєвими планами, загрозою соціалізації та небезпекою ізоляції цієї категорії нас ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1366 | Додав: Admin | Дата: 02.11.2019

Рішення суду стає обов'язковим до виконання лише з моменту набрання ним законної сили. За загальним правилом, рішення суду першої інстанції набирає законної сили за умови, якщо це рішення не було оскаржене в апеляційному порядку. Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.

Далі буде.

Категорія: Правознавство | Переглядів: 134 | Додав: Admin | Дата: 27.10.2019

У даному розділі коротко розглянемо, які існують сторони правові гарантії участі сурдоперекладача у різних судових провадженнях (цивільному, кримінальному, господарському, адміністративному, участь у справах про адміністративні правопорушення).

Отже, відповідно до статті 75 Цивільного процесуального кодекс України - у цивільному процесі перекладачем може бути особа, яка вільно володіє мовою, якою здійснюється цивільне судочинство, та іншою мовою, знання якої необхідне для усного чи письмового перекладу з однієї мови на іншу, а також особа, яка володіє технікою спілкування з глухими, німими чи глухонімими. Перекладач допускається ухвалою суду за заявою учасника справи або призначається з ініціативи суду.
Участь перекладача, який володіє технікою спілкування з глухими, німими чи глухонімими, є обов’язковою при розгляді справи, одним із учасників якої ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 120 | Додав: Admin | Дата: 21.10.2019

1 2 3 ... 14 15 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 99
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**