У 2019 році підвищаться суми виплат на дітей, які перебувають під опікою, а також для одиноких матерів.
У 2019 році розмір виплати при народженні дитини залишився на попередньому рівні, встановленому 1 липня 2014 року. 41280 ₴ - це єдиний розмір допомоги на першу, другу і наступну дитину. Ця сума не залежить від кількості дітей в сім'ї і виплачується протягом 3-х років.
У державному бюджеті країни закладено необхідні кошти для виплати "дитячих" своєчасно і в повному обсязі. Ніяких радикальних змін щодо виплати за народження дитини в Україні 2019 не буде.
У більшості випадків соціальні виплати на дітей залежать від прожиткового мінімуму, який з 2019 становить:
з 1 січня – 1853 ₴;
з 1 липня – 1936 ₴;
з 1 грудня – 2027 ₴.
Що стосується дітей до 6 років, то показник дорівнює:
...
Читати далі »
|
Звертаючись до суду із заявою про стягнення аліментів на утримання дитини, мати (батько) розраховують на те, що аліменти будуть виплачуватися у встановлені строки та в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Проте, як показує практика, дуже часто очікування на своєчасну виплату аліментів батьком (матір’ю) дитини є марними.
Найпоширенішими випадками несвоєчасної виплати батьком (матір’ю) аліментів на утримання дитини є:
1.Відсутність у платника аліментів офіційного працевлаштування;
2.Відсутність даних про місце прописки (проживання) платника аліментів;
3.Відсутність платника аліментів на території України;
4.Перебування платника в місцях позбавлення волі, на примусовому лікуванні тощо.
У одного з батьків, з ким проживає дитина, постає питання – на які кошти утримувати дитину, якщо мати (батько) не працю
...
Читати далі »
|
Запитання – відповіді
щодо реалізації Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 238)
У наведених нижче запитаннях та відповідях терміни та скорочення вживаються у такому значенні:
Порядок - Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету
...
Читати далі »
|
Крок 1. Оберіть нове місце проживання
В більшості випадків людина вже знає адресу, за якою вона буде реєструватися. Але зважайте на те, що в момент подання заяви на зняття з реєстрації Ви повинні вказати цю нову адресу.
Крок 2. Зніміться з реєстрації
Існує можливість реєстрації з одночасним зняттям з реєстрації за попередньою адресою. Скористатися цією послугою Ви можете на порталі iGov.org.ua.
Якщо Ви вирішили спочатку окремо знятися з реєстрації, це також можна зробити, скориставшись відповідним сервісом на порталі iGov.org.ua.
Або Ви можете звернутися в орган реєстрації місця проживання, який Вам підходить, вибравши його з цього переліку.
Для зняття з реєстрації треба надати:
• Письмову заяву.
• Документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця прожива
...
Читати далі »
|
Люди з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися у суспільстві.
Службою зайнятості приділяється особлива увага та впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування людей з інвалідністю.
Державна служба зайнятості відповідно до законів України “Про зайнятість населення” та “Про основи соціальної захищеності людей з інвалідністю в Україні” сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню громадян з інвалідністю з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені підприємствами.
З цією метою постійно ведеться облік осіб з інвалідністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємства, можуть бути
...
Читати далі »
|
Без присутності перекладача жестової мови Ви, якщо вмієш читати, можете самостійно оформити договір купівлі-продажу автомобіля, з подальшою його перереєстрацією. Укласти договір можна як за участю посередників, так і без них. Спілка нечуючих юристів радить, як правильно це зробити самостійно.
ПОТРІБНІ ДОКУМЕНТИ
• паспорт продавця;
• паспорт покупця;
• паспорт транспортного засобу.
Якщо продавець не є власником авто, то у нього має бути довіреність на продаж, завірена нотаріусом. Те ж саме стосується і покупця – якщо він купує транспортний засіб не для себе, то повинен мати довіреність на здійснення покупки.
АЛГОРИТМ ОФОРМЛЕННЯ
1. Зробіть ксерокопію паспортів продавця та покупця.
2. Роздрукуйте бланк договору в трьох екземплярах (два дл
...
Читати далі »
|
Норматив працевлаштування осіб з інвалідністю діє вже не перший рік. І, як правило, коли про нього дізнаються наші роботодавці, то тяжко зітхають: де ж знайти таких осіб, щоб працювали як здорові, та ще й норматив допомогли виконувати... А може, потрібно не зітхати, а просто проаналізувати, на якому робочому місці на вашому підприємстві можна працевлаштувати працівника з інвалідністю? Можливо, знайдеться, наприклад, така робота, яку цей працівник зможе виконувати працюючи вдома, у комфортних для себе умовах. Адже сьогодні Інтернет надає нам з вами необмежені можливості! Не потрібно вішати ярлики "інвалід", "чорнобилець", "одинока мати" тощо. Потрібно оцінювати досвід, вміння, знання і бажання працювати. Мисліть позитивно - і буде вам "плюсик в карму". Ну а зараз пропонуємо вам усе ж таки поговорити про норматив працевлаштування осіб з інвалідніс
...
Читати далі »
|
Оскільки з року в рік оформлення субсидій викликає безліч питань у народу, особливо важливо розуміти, на яку допомогу держави можуть розраховувати особи з інвалідністю по слуху. Як оформити субсидію і отримати підтримку від держави, якщо в сім’ї є людина з обмеженими можливостями?
Субсидії особам з інвалідністю по ЖКГ
Україна налічує майже три мільйони людей з інвалідністю. Особою з інвалідністю вважається громадянин, який втратив можливість працювати або повноцінно обслуговувати себе внаслідок поранень, травм, захворювань або настання похилого віку. В Україні термін "інвалід" замінений на позначення "людина з інвалідністю". Посвідчення, які були видані в той час, коли діяв попередній варіант терміна, залишаються дійсними. Отримання нових посвідчень відбувається вже з формулюванням "людина з інвалідністю". Людям з інва
...
Читати далі »
|
Виплата одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю
Хто право на одноразову грошову допомогу
Особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, які отримують пенсію та/або державну соціальну допомогу, якщо розмір таких виплат у місяці, що передує місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (суми прожиткового мінімуму на 2018 рік встановлені Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”).
Розмір пенсії та державної соціальної допомоги на місяць визначається з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії.
Підстава надання одноразової грошової допомоги
Одноразова грошова допомога надається у разі тр
...
Читати далі »
|
БЕЛОРУСЬ
Льготы инвалидам в Беларуси
1 ГРУППА
Инвалидам 1 группы в Беларуси положен ряд различных льгот, включая льготы на проезд, получение жилья, приобретение лекарств. Получить их можно, имея на руках следующие документы:
-документ, подтверждающий право на льготу;
-паспорт гражданина РБ;
-медицинское заключение медико-реабилитационной экспертной комиссии РБ;
-справки по месту жительства;
-в зависимости от типа запрашиваемой льготы – справка о доходах семьи, с места учёбы и т.д.
Важно: льготы не полагаются лицам, инвалидность которых наступила в результате алкогольного, наркотического, токсического опьянения, членовредительства, совершенных противоправных действий.
Дополнительно получить информацию о полагающихся инвалидам 1 группы льготах либо порядке их получе
...
Читати далі »
| |