Кожне підприємство, періодично зіштовхуючись із Фондом соціального захисту інвалідів, вимушене розв’язувати ряд питань, таких, наприклад, як створюється робоче місце інваліда, хто зобов’язаний сплачувати штрафні санкції за нестворення робочих місць, як захистити свої інтереси у суді та як мінімалізувати витрати.
СТВОРЕННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ ІНВАЛІДА
Відповідно до п. 3 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року №314, робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.
На ду
...
Читати далі »
|
Батьки дітей-інвалідів отримають додаткову відпустку
Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)”
Законодавчим актом встановлено щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів для догляду за інвалідом з дитинства І групи підгрупи А та відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною-інвалідом підгрупи А, якій виповнилося шість та більше років, вісімнадцятирічного віку.
Відповідні зміни внесено до статей 83 та 182-1 Кодексу законів про працю України та статей 4, 5 і 19 Закону “Про відпустки”.
Законом із статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 18 Закону “Про відпустки” виключено
...
Читати далі »
|
Звільнення у зв’язку із втратою довіри: білі плями у законодавстві
-Умови звільнення працівника у разі втрати довіри
-Поради роботодавцям
-Порядок звільнення у зв’язку із втратою довір’я
-Зразок наказу про звільнення працівника
-Положення Проекту Трудового кодексу про звільнення у зв’язку із втратою довіри
В даній статті розглянемо, яким чином трудове законодавство України регулює питання звільнення працівників у зв'язку з втратою довіри. Звільнення у зв'язку з втратою довір'я відноситься до додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов. Відповідно до пункту 2 статті 41 Кодексу законів про працю України трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним орган
...
Читати далі »
|
Продовження. Вас побили працівники міліції
Даний розділ є особливим. В ньому не буде посилань на нормативно-правові акти, так як міжнародні договори та національне законодавство України, частиною яких вони є, містять в собі повну заборону катувань, нелюдського або такого що принижує гідність поводження.
Практика розслідування злочинів, судова практика позовів на незаконне поводження з боку працівників міліції багато років говорить про стабільність застосування катувань як незаконного методу розкриття злочинів, задоволення своїх інтересів тощо. Якщо Ви потрапили у відділення міліції, ризик стати жертвою жорстокого поводження з боку міліціонерів достатньо високий, а саме тому ми маємо декілька порад які може запам’ятати кожен.
Якщо Вас б’ють міліціонери:
-не соромтесь голосно кликати на допомогу – це не боя
...
Читати далі »
|
Види робочого часу
-Нормальна тривалість робочого часу
-Скорочений робочий час
-Неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень)
-Зразок заяви про встановлення неповного робочого часу
-Зразок наказу про встановлення неповного робочого дня
-Робота по змінах
Робочий час - це встановлений законодавством, трудовим договором, правилами внутрішнього розпорядку відрізок часу, протягом якого працівник виконує свої трудові обов'язки. Слід врахувати, що у деяких випадках робочим часом вважаються періоди, коли працівник фактично не виконує своїх трудових обов'язків, але цей час включається до робочого часу. Наприклад, у разі тимчасового переведення працівника на іншу роботу через простій (ст.34 Кодексу законів про працю України) або надання жінкам, що мають дітей віком до півтора року, пер
...
Читати далі »
|
Продовження. Вас звинувачують у кримінальному правопорушенні
1. Що таке “кримінальний процес” і як це може стосуватись Вас?
Кримінальний процес – це діяльність органів досудового розслідування, судді, прокурора, яка чітко врегульована законодавствам і направлена на розкриття злочинів, викриття і покарання винних, а також система правовідносин, що виникають у перебігу цієї діяльності.
Саме тому кожен із нас, може бути учасником цього процесу – як у ролі свідка, потерпілого, так і у ролі обвинуваченого, тобто того, хто переступив певну межу, встановлену кримінально процесуальним законодавством.
Завданнями кримінального провадження є:
-захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень;
-охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження;
...
Читати далі »
|
Підприємство, що відряджає працівника, забезпечує його коштами для здійснення поточних витрат під час службового відрядження (авансом). Аванс відрядженому працівникові може видаватися готівкою або перераховуватися у безготівковій формі на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток.
Підприємство, що відряджає працівника, зобов'язане ознайомити його з кошторисом витрат (або з довідкою-розрахунком на виданий аванс, складеною за довільною формою), а також з вимогами нормативно-правових актів стосовно звітування про використання коштів, виданих на відрядження. Керівник підприємства може встановлювати додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження: витрат на найм житлового приміщення, на побутові послуги, транспортні та інші витрати. В такому разі обмеження запроваджуються наказом (розпорядженням) керівника
...
Читати далі »
|
Продовження. Вас викликають у відділення міліції
1. Порядок здійснення виклику в кримінальному провадженні
Якщо Вам зателефонували і суворий голос запропонував терміново з’явитись у відділенні міліції – не поспішайте одразу виконувати таку вказівку. Виклик до міліції є процедурою процесуально регламентованою і вона повинна неухильно дотримуватись працівниками міліції.
Основним способом виклику в кримінальному провадженні є повістка (ст.135 ч.1 КПК), яка має бути передана безпосередньо, надіслана поштою чи факсимільним зв’язком не пізніше, ніж за три дні (ст.135 ч.8) до призначеної дати прибуття в міліцію. Також виклик може бути здійснений телефоном або телеграмою, проте факт його здійснення ніде не фіксується і не є повноцінною підставою до притягнення до відповідальності за неприбуття на виклик. Відповідно,
...
Читати далі »
|
Продовження. До Вас прийшов міліціонер
Ваші права при появі міліціонера перед вашими дверима
“Відчиніть! Міліція” - саме такий наказ Ви можете раптово почути, коли одного разу підійдете до вхідних дверей своєї оселі, щоб довідатись, хто так наполегливо тисне на кнопку дзвінка.
Не зважайте на суворий тон за дверима і пам’ятайте:
-Ви маєте право не пускати міліціонера в своє помешкання , тому що Конституція України та ст.13 КПК гарантує недоторканість Вашого житла. Окрім того, стаття 233 КПК чітко вказує, що “ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді”.
Працівник міліції може зайти до помешкання лише за згодою осіб, які мешкають у ньому, або за вм
...
Читати далі »
|
Продовження. Застосування спецзасобів та вогнепальної зброї
Міліція має право застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю.
Регламентується порядок їхнього застосування статтями 12, 13, 14, 15 Закону України “Про міліцію”, п.200 Статуту ПС та Постановою №49 Ради Міністрів УРСР від 27 лютого 1991 (із змінами, внесеними 26.06.2014 року).
Застосування сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї повинно передувати попередження про намір їх використання, якщо це дозволяють обставини. Без попередження фізична сила, спеціальні засоби і зброя можуть застосовуватися, якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров`ю громадян чи працівників міліції.
Попередження може бути зроблено голосом, а при значній відстані або звернені до великої групи людей – через гучномовні установк
...
Читати далі »
| « 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 14 15 » |