Усім пенсіонерам пришлють індивідуальні "листи щастя" про підвищення пенсій – голова Пенсійного фонду
Від 1 жовтня українським пенсіонерам осучаснили виплати.
В Україні офіційно стартувала пенсійна реформа. Основні нюанси новацій В Україні офіційно стартувала пенсійна реформа. Основні нюанси новацій За жовтень чимало українських пенсіонерів уже отримали підвищені пенсії. Обіцяють усім виплатити надбавки до 25 жовтня. Проте діапазон цих надбавок вражає. Комусь додали 200 гривень, комусь - 2-3 тисячі.
Серед основних новацій - запроваджено новий термін страховий стаж. Він буде збільшуватися щороку. Нині необхідний для виходу на пенсію мінімальний страховий стаж становить 15 років. Від 1 січня 2018-го треба буде мати 25 років. А через десять років, 2028-го, стаж має бути від 35 років. Яким чином "
...
Читати далі »
|
30 вересня 2017 року одночасно зі змінами до Конституції України щодо правосуддя набирає чинності нова редакція Закону “Про судоустрій і статус суддів”, який Верховна Рада прийняла 2 червня. Судову систему чекають насправді серйозні зміни – фактично всі рівні судів будуть реорганізовані, зміниться порядок призначення суддів, а їх недоторканність буде обмежена. Що це означатиме на практиці і чи отримаємо ми в результаті нову якість судочинства – з’ясовувала інформагенція.
Можна виділити кілька основних новацій, передбачених судовою реформою.
Замість чотирьох судів – три
Насамперед, це перетворення чотирирівневої судової системи на трирівневу (місцеві/окружні суди – апеляційні суди – новий Верховний Суд). Вищий господарський суд, Вищий адміністративний суд, Вищий спеціалізований суд Украї
...
Читати далі »
|
Розглянемо докладніше, до яких видів відповідальності, хто та коли може притягнути посадових осіб підприємств у разі порушень трудового законодавства та оплати праці
Види відповідальності
На сьогодні законодавством передбачено 5 видів відповідальності: дисциплінарна, адміністративна, матеріальна, фінансова та кримінальна. При цьому такі види відповідальності будуть застосовуватися незалежно один від одного.
Слід зазначити, що саме на підставі результатів перевірки Держпраці посадових осіб може бути притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності, а саме підприємство — до фінансової відповідальності.
Дисциплінарна та матеріальна відповідальність
Посадову особу, яка винна у порушенні трудового законодавства або оплати праці може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Згідно зі ст.41 та
...
Читати далі »
|
На основі аналізу чинного законодавства та думок учених-процесуалістів здійснено дослідження критеріїв допустимості участі перекладача у кримінальному судочинстві. Виокремлено та проаналізовано основні вимоги, які встановлюються щодо зазначених суб’єктів кримінального процесу.
Можливість участі суб’єкта у специфічних суспільних відносинах, що виникають у конкретному кримінальному провадженні, передбачає володіння суворо передбаченими законом якостями, що становлять критерії допустимості участі особи у кримінальному судочинстві в тому чи іншому статусі, індивідуальні для кожного учасника процесу.
Тривалий час у кримінально-процесуальній літературі обговорювалося, кого слід розуміти під учасником процесу, оскільки закон не давав однозначну відповідь на це запитання.
Деякі учені вважають, що свідки, експерти
...
Читати далі »
|
Порядок стягнення аліментів визначається Законом України “Про виконавче провадження”, Сімейним кодексом України, Інструкцією з організації примусового виконання рішень та іншими нормативними актами.
Згідно статті 195 Сімейного кодексу України (далі - Кодекс) заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення.
Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, але працює на час визначення її розміру, заборгованість визначається із заробітку (доходу), який він одержує.
Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Розмір з
...
Читати далі »
|
Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки особи, яку він представляє.
Стаття 244 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс), визначає, що представництво, яке грунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю.
Довіреність – це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Довіреність, що видається у порядку передоручення, п
...
Читати далі »
|
Одним із учасників цивільного процесу, який відноситься до інших учасників цивільного процесу та надає суду практичну допомогу в процесі розгляду цивільної справи є перекладач.
Відповідно до ч.1 ст.55 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) перекладачем може бути особа, яка вільно володіє мовою, якою здійснюється цивільне судочинство, та іншою мовою, знання якої необхідне для усного чи письмового перекладу з однієї мови на іншу, а також особа, яка володіє технікою спілкування з глухими, німими чи глухонімими.
Аналіз судових рішень, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень (далі – реєстр) за період з 01.01 до 31.12.2014 р. дозволив виявити близько тридцяти ухвал судів першої інстанції по всій території Україні, які стосуються допуску до участі у справі перекладача. Низька репрезентативність вказаної категорії ухвал судів мож
...
Читати далі »
|
Відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та їх виробниками, продавцями та виконавцями є надзвичайно популярними та необхідними для кожної людини. На жаль, іноді внаслідок цих відносин позитивного результату для їх сторін не вдається досягти. Мова йде про незадоволення споживачем придбаним товаром чи отриманою послугою. Законодавець досить ретельно закріпив права та захист споживачів при виникненні таких ситуацій. Більше того, дана тема стала об'єктом дослідження великої кількості наукових праць та практичних консультацій. Попри це, позиція продавця при таких дослідженнях ставилась на другий план, оскільки основна увага приділялась саме захисту прав споживачів.
Метою цієї статті є надання практичних рекомендацій та алгоритму дій продавцям на основі аналізу Закону України "Про захист прав споживачів" (далі – Закон) при виникненні ситуацій, пов'яза
...
Читати далі »
|
Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі “Петриченко проти України”, визнавши порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з тим, що у цій справі національні суди не розглянули доводи заявника з прямим посиланням на статтю 46 Конституції України про те, що розмір його пенсії був нижчим від встановленого у відповідний час прожиткового мінімуму.
Спочатку заявник звернувся до суду першої інстанції з позовом до районного управління Пенсійного фонду України про виплату стверджуваної заборгованості по виплаті пенсії та відшкодування моральної шкоди. Заявник, зокрема, стверджував, що розмір його пенсії був нижчим від прожиткового мінімуму, що суперечило статті 46 Конституції України. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову заявника, про це йдеться у стислому викладі рішення Суду від 12 липня 20
...
Читати далі »
|
Роз’яснення щодо застосування нормативно-правових актів відносно осіб з інвалідністю
Фізособи-підприємці нараховують ЄСВ на зарплату інвалідів у розмірі 22%
ДФС роз'яснила нарахування ЄСВ із зарплати працівника-інваліда
Податківці зазначають, що ЄСВ для платників, зазначених у ст. 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Згідно з частиною тринадцятою ст. 8 Закону ставка 8,41 % визначеної бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів, встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.
Ця пільга не розповсюджується на фізосіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників-ін
...
Читати далі »
| « 1 2 3 4 5 6 ... 14 15 » |