Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою (стаття 51 Конституції України).
Збільшення кількості неповних сімей є фактом, розповсюдженим по всьому світу.
На сьогоднішній день розпадається кожний другий шлюб, все більше жінок народжують дитину без чоловіка. Виховання дитини, безумовно, велика відповідальність, і з цим неможливо не погодитися. Як же діяти сучасній матері, яка виховує дитину одна, без чоловіка, в умовах, коли розраховувати можна лише на свої сили?
Слід зазначити, що більшість одиноких матерів можна віднести до категорії осіб, які потребують матеріальної допомоги. І це очевидно, тому що дохід неповної сім’ї складає лише заробітна плата матері.
Законодавством України передбачені пільги та різні гарантії для одиноких матерів, однак, деякі із них, жінка втрачає, у разі коли вона вступає в шлюб.
Проте, в
...
Читати далі »
|
У статті проаназовано організаційно-правові аспекти функціонування громадських об'єднань адвокатів і суддів. Розкрито їх місце в структурі громадянського суспільства. Досліджено історичні аспекти становлення громадських правничих товариств в Україні. Здійснено класифікацію громадських об'єднань адвокатів та юристів. З'ясовано особливості структурної побудови та правового статусу громадських об'єднань адвокатів. Виокремлено види громадських об'єднань суддів, розкрито основні форми їх діяльності.
Послідовною й незворотньою тенденцією останніх років є посилення ролі громадянського суспільства в Україні, яким надано потужний імпульс руху країни в напрямі європейської інтеграції та впровадження стандартів правової держави.
Одним із ключових елементів громадянського суспільства є громадські об'єднання, завдяки яким кожна людина на добровільній к
...
Читати далі »
|
Язык жестов - самостоятельный, естественно возникший или искусственно созданный язык, состоящий из комбинации жестов, каждый из которых производится руками в сочетании с мимикой, формой или движением рта и губ, а также в сочетании с положением корпуса тела.
Язык жестов богат на способы выражения людьми самых разнообразных эмоций и значений, например, оскорбления, враждебности, дружелюбия или одобрения по отношению к другим. Большинство людей используют при разговоре жесты и язык тела в дополнение к словам. Многие жесты используются людьми подсознательно. Считается, что некоторые этнические группы используют жесты чаще других, и культурно приемлемый объём жестикуляции разнится от одного места к другому.
Например, один и тот же жест в Германии или скандинавских странах может быть выражен всего лишь лёгким движением кисти руки, в то время, как в Италии или Исп
...
Читати далі »
|
Ще 25 жовтня 2011 року на сайті було опубліковано статтю “Можно ли пить за рулем”. У статті розглядалися норми спільного наказу МВС і Мінздраву України від 09.09.2009р. №400/666 (гарний номер!), яким було затверджено Інструкцію про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу й швидкість реакції. Український переклад статті було опубліковано 7 листопада цього року.
Сьогодні ми розглянемо вимоги Постанови Кабінету Міністрів України вiд 17.12.2008 №1103 “Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду”. Оск
...
Читати далі »
|
Затверджено Наказ Міністерства праці та соціальної політики України 20.11.2000 №307
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 р. за №915/5136
Порядок
надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок, розроблений відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", визначає механізм призначення, виплати допомоги по безробіттю, у т.ч. одноразової для організації безробітними підприємницької діяльності, та обчислення страхового стажу.
1.2. Допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітними підприємницької діяльності надається застрахованим та незастрахова
...
Читати далі »
|
З настанням 2014 року органи Державної податкової служби України приймають податкові декларації про майновий стан і доходи, отримані громадянами протягом 2013 року.
Податковим кодексом України (далі – Кодекс) встановлено, що громадяни зобов'язані подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) або мають право її подати для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб.
Для реалізації права громадян на податкову знижку за наслідками 2013 року, разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. У 2014 році платники податку таку податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.
Громадянин зобов’язаний подати у 2014 році податкову декларацію, якщо протягом звітного 2013 року, зокрема, отримував:
-дохо
...
Читати далі »
|
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САНАТОРНО-КУРОРТНИМ ЛІКУВАННЯМ
Органи праці та соціального захисту населення, згідно Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.06 № 187, із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів від 09.07.08 № 617 забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками:
- інвалідів усіх категорій, за рахунок коштів, передбачених Міністерством праці та соціальної політики України;
- осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та осіб, зазначених у статтях 6-1 - 6-4 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”, за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюдже
...
Читати далі »
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992р. №572
(в редакції постанови від 14.01.2009р., №5)
ПРАВИЛА
користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків
1. Ці Правила визначають порядок користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, на які поширюється дія Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" (далі - гуртожитки).
2. Користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків здійснюється згідно з свідоцтвом на право власності, договором найму (оренди) або іншим документом, що підтверджує право власності чи користування.
3. Використовувати житлові приміщення для провадження господарської діяльності промислового характеру заборонено.
4. Власники, наймачі (орендарі) приміщень
...
Читати далі »
|
Законом України вiд 01.07.2010 року №2394-VI Верховна Рада внесла зміни до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа.
Зокрема, у Житловому кодексі (ЖК) статтю 39 доповнено частиною другою, згідно з якою, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, а також особи з їх числа беруться відповідними органами місцевого самоврядування на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем їх походження або проживання до влаштування в сім’ї громадян, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Також, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після завершення терміну перебування у сім’ї опікуна чи піклувальника, прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу, заклад
...
Читати далі »
|
ПРАВИЛА
пропуску осіб до приміщення суду та поведінки в приміщенні суду, а також порядок пропуску автомобілів на територію суду, огороджену парканом
1. Загальні положення.
1.1. Дані Правила розроблено у відповідності та на підставі Правил пропуску осіб до приміщень суду та на їх територію транспортних засобів, затверджених спільним наказом Державної судової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України №102/765 від 12.09.2005, Конституції України, Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, Закону України “Про правила етичної поведінки” та інших нормативно-правових актів, виданих на їх основі.
1.2. Цими Правилами визначається порядок пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засоб
...
Читати далі »
| « 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 14 15 » |