103 глухонемых иеговиста борются против правозащитницы Екатерины Гориной.
Люди кричали, возмущались, спорили. Но при этом в набитом до отказа судебном зале стояла невероятная тишина. Будто звуконепроницаемое стекло упало, отделив более сотни людей, живущих своей бурной жизнью, от судьи, адвокатов, ответчиков.
Говорят, ничего подобного в судебной практике России еще не было. В Советском районном суде Челябинска слушается беспрецедентное дело 103 глухонемых членов религиозной группы Свидетелей Иеговы, которые выступают против председателя комиссии по правам человека при губернаторе области Екатерины Гориной.
Беспрецедентность процесса не только в огромном количестве истцов - эти стены видели уже и большее число заявителей: работники суда вспоминают дела по выборам, финансовым пирамидам. Но чтобы более ста заявителей были инвалидами по слуху - ни с чем по
...
Читати далі »
|
Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно (стаття 59 Конституції України). Незважаючи на закріплення у Конституції України положень, які гарантують громадянам право на безоплатну правову допомогу, порядок та механізм її надання був визначений лише у зв'язку з прийняттям Закону України "Про безоплатну правову допомогу” від 02.06.2011 р. №3460-VI (далі Закон). Розробка та ухвалення зазначеного Закону здійснені на виконання Концепції формування системи безоплатної правової допомоги в Україні, схваленої Указом Президента України від 09.06.2006 р. №509/2006. Положення Закону визначають зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, а також державні гарантії щодо її надання. Правова допомога у контексті Закону передбачає надання право
...
Читати далі »
|
27-летняя киевлянка, с рождения прикованная к инвалидной коляске, делает карьеру, прыгает с парашютом, пишет стихи и планирует родить ребенка
Она не любит трех вещей: жалости к себе, необязательности и вялого течения жизни. Впрочем, ее жизнь скучной никак не назовешь. Как-то в свой день рождения Наташа прыгнула с парашютом с высоты 4200 метров. Причем тот факт, что до этого она двадцать пять лет не вставала с инвалидной коляски, ее нисколько не смущал.
Фото отчаянной парашютистки, парящей в небесах, я увидела в одной из газет и решила узнать: кто была эта девушка, как сложилась ее дальнейшая судьба?
"Никогда не плакала: "Почему моя сестра- близнец родилась здоровой, а я нет?"
Наташа ожидала меня в своей просторной ухоженной квартире на 14 этаже одной из киевских многоэтажек. С момента своего поистине легендарного прыжка она изменилась: похуде
...
Читати далі »
|
Продовження - 2 частина. Початок статті дивитися тут: 1 частина.
3.3. Визначення предмету доказування у справах про стягнення адмiнiстративно-господарських санкцiй за невиконання нормативу робочих мiсць для iнвалiдiв
Адмiнiстративно-господарську вiдповiдальнiсть, передбачену статтею 20 Закону, за своєю правовою природою суди визначають як господарсько-правову вiдповiдальнiсть. Пiдставою для застосування такої вiдповiдальностi учасника господарських вiдносин, з позицiї судiв, є вчинене роботодавцем правопорушення в сферi господарювання (частина перша статтi 218 Господарського кодексу України).
...
Читати далі »
|
Це питання задають ті, в кого виникла необхідність звернутися до адвоката, і ті, кому це не критично. Один класик у свій час казав: “Всі люди розбираються у двох речах - у медицині та в управлінні державою”. Безперечно, це алегорія та жарт. Але інколи усвідомлення свого нерозуміння ситуації, виникає в помислах людини тільки тоді, коли вона зштовхнеться з дійсно серйозною проблемою, яка потребує втручання фахівця. Адже тільки фахівець знає, що і як вчинити, та найголовніше - чи потрібно.
В усьому світі людина наділена правами від народження, але якими саме, і що з ними робити - знають тільки спеціально навчені люди.
Можливо, Ви або Ваш родич закінчили юридичний ВУЗ, і Ви припускаєте, що він, знаючи тексти законів, зможе їх правильно застосувати? Але ж адвокат - це не той, хто вміє читати, і тому прочитав кодекс, а той, хто розуміє - яке право людини, і коли
...
Читати далі »
Категорія:
Адвокатура
|
Переглядів:
1323
|
Додав:
Admin
|
Дата:
23.08.2013
|
|
Довідка Вищого Адміністративного Суду України про результати вивчення та узагальнення судової практики застосування статей 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”
На виконання плану роботи Вищого адмiнiстративного суду України на I пiврiччя 2007 року Управлiнням законодавства та узагальнення судової практики та Судовою палатою з розгляду справ за зверненнями юридичних осiб здiйснено вивчення та узагальнення практики застосування адмiнiстративними судами статей 19, 20 Закону України “Про основи соцiальної захищеностi iнвалiдiв в Українi”.
1. Законодавство, що регулює правовiдносини у сферi соцiальної захищеностi iнвалiдiв в Українi
Статтею 43 Конституцiї України задекларовано право кожного на працю, що включає можливiсть заробляти собi на життя працею, яку вiн вiльн
...
Читати далі »
|
Прокуратура завжди відстоює інтереси інвалідів (2012-2011)
2012 рік
Завдяки органам прокуратури захищено в суді права інваліда на житло
Апеляційним судом Житомирської області 24.07.2012 залишено без змін рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов прокурора м.Житомира, поданий в інтересах інваліда дитинства 2 групи, хворого на церебральний параліч, людини похилого віку про визнання недійсним договору купівлі- продажу належної йому однокімнатної квартири.
Суд при постановленні рішення врахував, що покупець умисно ввела продавця в оману щодо істотних умов договору, запевнивши, шо з ним укладено договір довічного утримання, та позбавила інваліда єдиного житла, при цьому не сплативши його вартість.
01.08.2012
 
...
Читати далі »
|
1. Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
2. Строк, що визначається роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року цього строку.
3. Строк, що визначається місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця цього строку.
4. Якщо закінчення строку, що визначається місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця.
5. Останнім днем строку, який закінчується вказівкою на певний день, вважається цей день.
6. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
7. Перебіг строку, закінчення якого пов'язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного
...
Читати далі »
|
Прекрасное нам даром не дают,
Во всякой красоте борьба и труд.
Венков готовых нам земля не дарит –
Из сорванных цветов венки плетут.
Алмаз и тот готовым не находят:
Его, найдя, гранят, шлифуют, трут!
Мирза-Шафи Вазех
Кожне слово Конституції чи кодексу має надзвичайні наслідки. Для того, щоб воно слугувало успіху держави і її громадянам, воно потребує тривалої обробки, огранки, шліфовки і тертя або до його введення в закон, або після - з метою зміни закону. В цій статті я буду намагатися зробити чорнову обробку понять "державна мова" та "перекладач". Я впевнений, що в майбутньому їх огранку і шліфовку зроблять майстри.
Не можна створити враження про сутність людини, якщо під мікроскопом вивчати клітини її тіла. Не можна збагнути величі собору, якщо піддавати хімічному аналізу
...
Читати далі »
|
Найвагоміша роль у реалізації положень принципу національної мови кримінального судочинства відведена такому учаснику процесу, як перекладач. Він вступає в процес для подолання мовних бар’єрів та його участь пов’язана із забезпеченням прав учасників провадження, а також із вирішенням основних завдань судочинства.
Перекладач запрошується для здійснення перекладу документів, для надання допомоги під час проведення слідчих і судових дій, для ознайомлення учасників процесу з матеріалами справи та в інших випадках.
Без перекладача неможливо створити належні умови комунікації між учасниками провадження у справі, якщо деякі з них не володіють мовою судочинства. З огляду на важливість ролі перекладача в кримінальному процесі актуальним і конче необхідним є належне визначення його статусу.
Чинне законодавство передбачає як загальні умови, так і конкретні підстави
...
Читати далі »
| « 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 » |