Основним міжнародним документом, який гарантує права інвалідів є Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю, яка ратифікована нашою державою і набрали чинності з 06 березня 2010р. і яка зобов’язує держави-учасниці надавати можливість людям з інвалідністю вести незалежний спосіб життя та повною мірою брати участь в усіх аспектах суспільного життя.
Відповідно до статті 13 Даної Конвенції держави-учасниці повинні забезпечувати інвалідам нарівні з іншими ефективний доступ до правосуддя, зокрема передбачаючи процесуальні та відповідні вікові корективи, які полегшують виконання ними своєї ефективної ролі прямих і опосередкованих учасників, у тому числі свідків, на всіх стадіях юридичного процесу, зокрема на стадії розслідування та інших стадіях попереднього провадження. Щоб сприяти забезпеченню інвалідам ефективного доступу до правосуддя, держави-учасниці сприяють належному нав
... Читати далі »
ГОЛОВИ СПІЛКИ НЕЧУЮЧИХ ЮРИСТІВ ВОЛОДИМИРА ТИМОШЕНКА
Текст новорічного привітання голови СНЮ: 2015 рік завершується...
Важкий, напряжений ... але можу сміло сказати: невтрачених надій і з вірою в краще...
Колеги, друзі! Вітаємо вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!
Бажаємо всім нам миру в рідному краї та в серцях, достатку та злагоди у родинах, а також незламної віри у те, що своє майбутнє ми творимо з Божою допомогою власними руками.
Нехай у Новому р
... Читати далі »
4 грудня 2015 року на Ярмарок вакансій запрошуються здобувачі з особливими потребами та роботодавці, готові працевлаштовувати людей з інвалідністю.
Двадцять три роки тому Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета такого рішення цілком очевидна: люди з інвалідністю повинні відчувати себе повноцінними членами суспільства. Проблеми інвалідів у всіх країнах схожі між собою, але питання працевлаштування людей з обмеженими можливостями для України є особливо актуальним в ці нелегкі часи.
Саме тому 4 грудня 2015 року в місті Києві о 15:00 у приміщенні київського Американського дому (вул.М.Пимоненка, 6) відбудеться Велика Ярмарка вакансій для людей з інвалідністю. Організатори - громадські організації "Всеукраїнський Інтеграційній Рух" ВІР в Україну "і" Центр громадських ініціатив "Ми
... Читати далі »
Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 11.11.2015 №1155-р рекомендував графік перенесення робочих днів у 2016 році з урахуванням встановлених законом святкових і неробочих днів в Україні.
Відповідне розпорядження Кабміну традиційно розроблялося Міністерством соціальної політики України.
Текст розпорядження Кабміну, який традиційно розроблявся Мінсоцполітики, нещодавно оприлюднений на "Урядовому порталі".
Згідно із законом подібні перенесення робляться “з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу”.
За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2016 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят:
-1 січня - Но
... Читати далі »
8 причин оновити Конституцію заради децентралізації:
1. В країні з’являється чіткий адміністративно-територіальний устрій:
-громада
-район
-регіон
На кожному рівні діє ефективна місцева влада.
2. Місцева влада кожного з рівнів стає незалежною у прийнятті рішень в межах повноважень. Питання вирішуються на тому рівні, де це найбільш ефективно (субсидіарність).
3. Найбільше повноважень, ресурсів і відповідальності переходить найближче до людей – у громаду:
-Фіксована частка грошей від податків (фінансова незалежність)
-Повноваження вирішувати усі місцеві питання
-Право розпоряджатися землею на всій своїй території, в т.ч. за межами поселень (повсюдність).
-Можливість самостійно вирішувати, як розвиватися, що і де будувати
-Регулярні звіти місцевої влади п
... Читати далі »
Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині - герб, прапор, гімн.
Національні символи - це свідчення унікальності й неповторності духу єднання народу, його історичних прагнень, своєрідний генетичний код нації. Вони покликані служити надійною основою формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції.
Державний прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Українська національна традиція символічного відображення світу форм
... Читати далі »
10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини.
У цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини - перший універсальний міжнародний акт з прав людини.
Вперше цей день став відзначатися в 1950 році після того, як Генеральна Асамблея прийняла резолюцію 423 (V), що закликає всі держави і зацікавлені організації встановити 10 грудня кожного року як День прав людини.
Метою проголошення цього дня є привернення уваги "людей у всьому світі" до Загальної декларації прав людини як до загального ідеалу для всіх людей і народів.
Проте до поняття “Права людини” людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до поняття і прийняття загального кодексу прав людини. 1
... Читати далі »
“Жити стало краще, жити стало веселіше”. Цей крилатий вислів після проведення останньої реформи адвокатури можна адресувати адвокатам лише в лапках. Хоча, можливо, комусь з них і весело, а хтось дійсно став жити краще.
Адвокатура давно мріяла стати “вільною”, вважала, що виконавча влада ніяким чином не повинна впливати на роботу адвокатів, а тому має бути створено адвокатське самоврядування. Адвокати захотіли, реформатори у 2012 р. прийняли відповідний закон, і нарешті в Україні було створено систему органів адвокатського самоуправління. Очолила її Рада адвокатів України, якій підпорядковуються місцеві ради адвокатів.
Паралельно було створено єдину професійну організацію адвокатів, яка об’єднує усіх правозахисників України з метою забезпечення реалізації завдань адвокатського самоврядування – Національну асоціацію адвокатів України. Але
... Читати далі »
21.11.2013 Онлайн-конференция с директором Координационного центра по оказанию правовой помощи Андреем Вишневским (www.for-ua.com)
Ирина - Как выбирают адвоката для человека, который обратился за помощью в Ваш центр? И, если адвокат работает бесплатно, то какая ему польза от такой работы? Андрей Вишневский - Адвокат работает далеко не бесплатно. Как уже отмечалось выше, адвокат получает от государства ощутимое вознаграждение. Все адвокаты, предоставляющие БПП, отобраны в связи с этим на конкурсной основе.
Макс - Оказываете ли Вы поддержку заключенным, то есть, тем людям, которые уже попали в тюрьму? Андрей Вишневский - Выше я отвечал на аналогичный вопрос, спасибо.
Елена - Вы работаете исключительно по уголовным делам? И
... Читати далі »