З 1 липня 2015 р. дванадцять пільгових категорій населення зможуть скористатися своїм правом безкоштовного проїзду виключно за “Карткою киянина”. Таке рішення було ухвалено на сесії Київради ще у травні цього року.
Зокрема, зміни стосуватимуться столичних пільговиків:
– пенсіонери міста Києва;
– інваліди III групи;
– учасники війни;
– члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
– особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
– особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
– непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом I групи, дитиною-інвалідом або за престарілим, який досяг 80-річного віку;
– соціальні працівники, соціальні робітники, фахівці із соціальної роботи комунальних установ/закладів соціального захисту населення та державні соціальні інспектори;
– патронажні сестри міського Товариства Червоного Хреста;
– перекладачі жестової мови Київської організації УТОГ;
– батьки багатодітної сім’ї;
– особи, які не мають право на пенсію в розумінні Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”;
– особи, переміщені з районів проведення АТО, які віднесені виключно до зазначених категорій.
Без картки проїхатися безкоштовно не можна буде.
Громадянам вищезазначених категорій, які ще не отримали “Картку киянина”, для її оформлення та отримання необхідно звертатися в управління праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій або до Департаменту соціальної політики КМДА. Громадяни можуть записатися на прийом за телефонами гарячої лінії районних управлінь праці та соціального захисту населення.
Міська влада подбала про збереження пільг на проїзд для жителів Києва, що були відмінені у грудні минулого року на загальнонаціональному рівні. Так столичні “Ветерани праці” чи “Діти війни” для безкоштовного проїзду у підземці можуть користуватися своїм пенсійним статусом та, відповідно, “Карткою киянина”. Крім того, важливу соціальну підтримку від Києва отримали пільговики з зони АТО. Вони також мають можливість отримувати “Картку киянина” з безкоштовним транспортним додатком.
Київський метрополітен звертається до пасажирів з проханням ознайомлюватися з інформацією та не створювати напружених ситуацій.
![](/novini/010715/snu010715b.jpg)
![](/novini/010715/snu010715c.jpg)
![](/novini/010715/snu010715d.jpg)
![](/novini/010715/snu010715f.jpg)
Роз’яснення щодо проїзду в метрополітені працівників міліції, податкової міліції та Служби безпеки України
Згідно з додатком до рішення Київської міської ради від 28.05.2015 №567/1431 “Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 лютого 2011 року №19/5406 “Про затвердження міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011-2015 роки” 04.06.2015 втратило чинність рішення Київської міської ради від 27 листопада 2008 року №642/642 “Про безплатний проїзд у м.Києві працівників міліції, податкової міліції та Служби безпеки України”.
При цьому звертаємо увагу, що право безоплатного проїзду в метрополітені працівників бюджетних установ, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, визначене чинним законодавством, реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2003 №426, якою затверджено Порядок надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу (далі – Порядок).
Відповідно до абзацу першого, другого пункту 2 Порядку, пільги, компенсації і гарантії, на які мають право працівники бюджетних установ, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу надаються шляхом відшкодування передбаченої законодавством частини фактичних витрат за проїзд. Відшкодування зазначених витрат провадиться щомісяця або раз на квартал за рішенням керівника установи.
Згідно з абзацом першим пункту 3 Порядку визначено, що видатки на відшкодування витрат здійснюються за рахунок і в межах бюджетних асигнувань на утримання цих установ.
![](/novini/010715/snu010715g.jpg) |