Уряд ініціює внесення змін до Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"
Кабінет Міністрів ініціює внесення змін до Закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”. Відповідний законопроект було сьогодні схвалено на засіданні Уряду.
У Мінсоцполітики підкреслюють: державна допомога підприємствам, організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю у вигляді пільг з оподаткування є складовою системи соціального захисту осіб з інвалідністю, бо це надає змогу підприємствам перш за все забезпечувати соціальну функцію по відношенню до працюючих осіб з інвалідністю, а вже потім – отримувати прибуток.
За інформацією Міністерства, на сьогодні чітко налагоджений механізм надання державної допомоги у вигляді пільг з оподаткування 317 підприємствам, організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю, на яких працює 11743 особи, з них 7343 - з інвалідністю.
В залежності від доходу підприємства, організації громадського об’єднання осіб з інвалідністю за минулий рік дозвіл на право користування пільгами з оподаткування приймається: Мінсоцполітики (по тим підприємствам, у яких за попередній податковий рік дохід був більший 8400 мінімальних заробітних плат, тобто більший за 11,5 млн гривень) та обласними, Київською міською державними адміністраціями.
Міністерство соціальної політики ініціювало передачу цих повноважень - щодо прийняття (скасування) рішень про надання державної підтримки підприємствам та організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю у вигляді пільг з оподаткування – виключно на місця, а саме обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань соціальної політики, розробивши законопроект, який сьогодні й було підтримано Урядом.
Крім того, цим актом пропонується привести Закон “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” у відповідність із Законом “Про громадські об’єднання”, а також здійснити заміну термінів “інвалід” та “дитина-інвалід” відповідно до Закону України “Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї”.
Уряд схвалив законопроект, який дозволить вдосконалити механізм реалізації виборчих прав для осіб з інвалідністю
Сьогодні на засіданні Уряду було схвалено проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для забезпечення виборчих прав осіб з інвалідністю”.
Як повідомили у Мінсоцполітики, проект акта було розроблено з метою внесення змін до законів України: “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори Президента України”, “Про місцеві вибори”, “Про всеукраїнський референдум”, “Про місцеве самоврядування в Україні”. Зазначені зміни повинні дозволити подолати існуючі перешкоди у виборчому законодавстві, що стають на заваді реалізації виборчого права людьми з інвалідністю, зокрема особами із порушеннями зору, слуху та опорно-рухового апарату. Також передбачається, що таким чином буде забезпечено ефективну участь цієї категорії осіб та врахування їх думки у місцевих формах безпосередньої демократії.
Реалізація проекту акта дозволить вдосконалити механізм реалізації виборчих прав для осіб з інвалідністю. Таке завдання покладено на Уряд за результатами розгляду звіту України Комітетом ООН з прав людей з інвалідністю та Планом заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 № 1393-р., підкреслюють у Мінсоцполітики.
Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо внесення змін до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями
Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо внесення змін до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999.
Мінсоцполітики розробило проект акта з метою удосконалення зазначеного Порядку, зокрема, шляхом приведення його у відповідність до вимог сьогодення.
Зокрема, внесеними змінами передбачено взяття на облік для забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, в тому числі дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції і мають право на отримання автомобіля безоплатно або на пільгових умовах, та визначено порядок формування їх особових справ за місцем фактичного проживання, перебування.
Удосконалено механізм забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, які раніше були влаштовані до установ соціального обслуговування на повне державне утримання або засуджені до позбавлення волі, поновлення їх на обліку та зняття з обліку.
Установлена норма щодо необхідності повторного огляду облМСЕК для підтвердження наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, якщо в особи з інвалідністю змінилася група інвалідності або її встановлено безстроково.
Урегульовано питання щодо зміни черговості осіб з інвалідністю, які перебували на обліку як сім’я, якщо один із членів сім’ї змінив місце реєстрації, втратив відповідний статус тощо.
Також установлено норму щодо компенсації особі з інвалідністю в разі самостійної оплати навчання водінню автомобіля і механізм розрахунку та надання такої компенсації та уточнено норму стосовно отримання спадкоємцями автомобілів на підставі заяви, поданої не пізніше ніж через 6 місяців після смерті особи з інвалідністю.
Закріплено норму щодо вилучення автомобіля, якщо під час його експлуатації в особи з інвалідністю закінчився термін дії висновку облМСЕК або групи інвалідності та не поновлено відповідні документи протягом 6 місяців.
Установлено механізм переоснащення автомобілів, отриманих за рахунок коштів державного бюджету, під газобалонне обладнання.
У Мінсоцполітики переконані: прийняття зазначеної постанови Кабінету Міністрів України є необхідним, оскільки чинний на сьогодні Порядок забезпечення інвалідів автомобілями застарів і потребує уточнення. Внесені зміни сприятимуть покращенню механізму забезпечення людей з інвалідністю автомобілям
Питання доступності будівель для осіб з інвалідністю пропонується вирішити на законодавчому рівні
Питання доступності будівель для осіб з інвалідністю пропонується вирішити на законодавчому рівні. Уряд схвалив проект Закону України ,”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, розроблений Міністерством соціальної політики.
Як роз’яснили у Мінсоцполітики, на сьогодні в Україні більше ніж 90 % будівель і споруд громадського та цивільного призначення не пристосовані до потреб осіб з інвалідністю. На розв’язання цієї проблеми й спрямований зазначений законопроект.
Документом, зокрема, передбачається встановлення відповідальності за незабезпечення обстеження та паспортизації об’єкта, який підлягає обов’язковому обстеженню;порушення порядку проведення такого обстеження; нереалізацію заходів щодо забезпечення надійності та безпеки об’єктів під час їх експлуатації, в тому числі їх доступності для маломобільних груп населення.
Схвалення законопроекту сприятиме створенню необхідних умов для повного забезпечення доступності осіб з інвалідністю до зданих в експлуатацію будівель і споруд, наголошують у Мінсоцполітики.
Таке завдання покладено на Уряд за результатами розгляду звіту України про стан виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю перед Комітетом ООН з прав людей з інвалідністю та відповідно до Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 року № 1393-р.
Урядом удосконалено Порядок виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування
Уряд сьогодні на своєму засіданні підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо внесення змін до Порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 228.
Рішенням Кабінету Міністрів України, зокрема, передбачено:
- визначення права на одержання грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції і мають право на отримання автомобіля безоплатно або на пільгових умовах;
- врегулювання порядку одержання грошової компенсації на бензин, ремонт і транспортне обслуговування автомобілів особами з інвалідністю, які мають право на забезпечення автомобілями без медичних показань (інвалідів I та II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1); інвалідів війни I групи по зору або без обох рук; інвалідів, які мають кукси обох ніг і рук);
- визначення порядку призначення та виплати грошової компенсації особам з інвалідністю, які перебувають в черзі на забезпечення автомобілем як сім’я, що складається з двох або більше осіб з інвалідністю.
Зазначені зміни, наголошують у Мінсоцполітики, сприятимуть удосконаленню механізму призначення та виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.
Частка добового телевізійного мовлення, доступного для осіб з порушеннями слуху, зросте до 50 відсотків
Уряд 14 грудня схвалив підготовлений Держкомтелерадіо проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення доступу до інформації осіб з порушеннями слуху”.
Мета законопроекту - встановити вимоги для забезпечення телерадіоорганізаціями перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування аудіовізуального продукту з урахуванням жанрового розподілу програм та передач.
Усього в Україні проживає 2,7 млн осіб з інвалідністю – майже 6% від загальної чисельності населення. Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права інвалідів, відтак орієнтується на посилення соціального захисту та підтримки людей з обмеженими можливостями.
Законопроектом пропонується до 2017 року встановити частку загального обсягу телевізійного добового мовлення, адаптовану для сприйняття особами з порушеннями слуху шляхом перекладу на українську жестову мову та/або субтитрування, в розмірі не менше 10 відсотків (крім реклами), до 2018 року - 20 відсотків, до/з 2020 року - 50 відсотків. При цьому має бути враховано жанровий розподіл програм та передач відповідно до вимог, встановлених Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.
Також будуть встановлені нові вимоги для отримання ліцензії на мовлення, а на телерадіоорганізації покладатимуться додаткові зобов’язання. Водночас Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення отримає повноваження щодо нагляду за забезпеченням прав телеглядачів і радіослухачів з порушеннями слуху. За недотримання телерадіоорганізаціями законодавчих вимог та/або ліцензійних умов щодо частки загального обсягу телевізійного добового мовлення та якості і достовірності перекладу на українську жестову мову, субтитрування загального обсягу телевізійного добового мовлення телерадіоорганізація сплачуватиме штраф у розмірі 5 % від розміру ліцензійного збору.
|