Відповідно до ст.30 Сімейного кодексу України наречені зобов'язані повідомити один одного про стан свого здоров'я, для цього державою забезпечені умови для медичного обстеження наречених та затверджений порядок здійснення медичного обстеження наречених встановлений Кабінетом Міністрів України. Відповідно до ст.30 Сімейного кодексу України наречені зобов'язані повідомити один одного про стан свого здоров'я. Держава забезпечує створення умов для медичного обстеження наречених. Порядок здійснення медичного обстеження наречених встановлюється наступними нормативними актами.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 №1740 "Про порядок здійснення добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу" державний орган реєстрації актів цивільного стану, під час приймання заяви про реєстрацію шлюбу, інформує осіб, які подають таку заяву, про можливість здійснення медичного обстеження та за їх бажанням видає направлення на медичне обстеження.
Медичне обстеження осіб за направленнями державних органів реєстрації актів цивільного стану здійснюється в акредитованих лікувально-профілактичних закладах за визначенням Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської та Головного управління охорони здоров'я Київської міської адміністрацій.
Медичне обстеження осіб в Києві здійснюється в лікувально-профілактичних закладах.
Лікувально-профілактичні заклади зобов'язані здійснити медобстеження осіб, які подали заяву на реєстрацію шлюбу, протягом 20 днів після їх звернення до цих закладів.
Звертаємо увагу, що медичне обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, проводиться тільки за їх бажанням.
Відповідно до п.4 Переліку видів добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, затвердженого наказом МОЗ від 20.12.2002 за №480 організація щодо забезпечення бланками форми № 147-2/о "Направлення на добровільне медичне обстеження особи, яка подала заяву про реєстрацію шлюбу" відділів державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби відповідних управлінь юстиції, виконавчих органи сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад покладена медичні установи. Дані бланки заповнюються згідно з Інструкції щодо заповнення облікової форми №147-2/о "Направлення на добровільне медичне обстеження особи, яка подала заяву про реєстрацію шлюбу", а саме: направлення на добровільне медичне обстеження особи, яка подала заяву про реєстрацію шлюбу, заповнюється і видається особі, яка направляється на таке обстеження працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби, виконавчих органів сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад під час прийняття заяви про реєстрацію шлюбу.
Направлення заповнюється розбірливим почерком, без виправлень.
У направленні повністю пишуть прізвище, ім'я, по батькові особи, її адресу, рік народження - цифрами.
У графах щодо консультацій лікарів зазначають назву й адресу лікувально-профілактичного закладу, у якому пропонується здійснити обстеження, відповідно до переліку, установленого територіальними органами охорони здоров'я.
Про видачу направлення або про відмову від медичного обстеження особи, яка бере шлюб, працівник органу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби проставляє відмітку на заяві про реєстрацію шлюбу.
Відомості про результати медичного обстеження повідомляються лише особам, які пройшли обстеження, і заносяться до медичних карток.
Під час видачі направлення необхідно обов'язково враховувати бажання наречених здійснити таке обстеження в певному лікувально-профілактичному закладі.
|