До уваги осіб з інвалідністю зі слуху
Як грамотно вибрати адвоката: 4 головні поради ГО "Спілка нечуючих юристів"!
1. Спеціалізація
Усі адвокати, як правило, мають окремі спеціалізації. Законодавець не передбачив обов’язку адвокатів практикувати тільки в тій галузі права, в якій він спеціалізується, а тому він може займатися будь-якою діяльністю, яка не заборонена законом.
Успішний адвокат повинен відстежувати щонайменші зміни законодавства, нормативно-правових документів, у тому числі і на регіональному рівні, знати встановлену практику, а це неможливо, якщо він спеціалізується відразу в багатьох галузях правових відносин. Тому варто завжди звертатися за допомогою до фахівців з вузькою спеціалізацією, в якого є багато позитивних рішень судів, в яких він брав участь в якості захисника (представника).
Адвокат вільно володіє жестовою мовою. Звернувшись до цього адвоката, для яких жестова мова є основним засобом міжособистного спілкування, глухі клієнти можуть бути впевнені, що без присутності сурдоперекладача (перекладача жестової мови, перекладача-дактилолога) інформація отримана ним буде носити суворо конфіденційний характер та буде зберігатись у суворій адвокатській таємниці.
2. Кваліфікація адвоката
Переконайтеся в кваліфікації вибраного вами фахівця. Причому, не радимо відразу звертати увагу на дипломи про освіту (звичайно, це грає роль, але не настільки вагому) і кірочки профспілок і колегій (адже, досить складно визначити за які саме заслуги отриманий цей документ).
В першу чергу дивіться на його професійний стаж роботи, відгуки в Інтернеті, дізнайтеся про кількість справ, які він виграв. На вашу вимогу, якщо юрист дійсно професіонал, адвокат надасть всі папери, які засвідчують його перемоги в справах, аналогічних з вашою.
Сучасний адвокат – незалежний радник в галузі права, який при виконанні своїх обов’язків керується лише аргументами закону і відмінно розбирається в інших нормативно-правих актах. Він зобов’язаний надавати своєчасну кваліфіковану допомогу своїм клієнтам, захищати їх інтереси в усіх інстанціях і забезпечувати доступ до правосуддя.
Останніми роками в нашій країні з’являється дієздатний інститут адвокатури, який з кожним днем грає все більшу роль на ринку правових послуг. Щоб вирішити складні і заплутані проблеми своїх клієнтів, адвокат повинен мати досвід і стаж, і знати все супутнє законодавство. Особливо цінується всебічний підхід до вирішення проблем.
3. Професіоналізм
Не менш важливим критерієм, як вибрати адвоката, є його поведінка. Довіртеся своїй інтуїції, прислухайтесь, яке враження він на вас справляє.
Зверніть увагу:
• на можливість консультування онлайн;
• присутність адвоката в популярних соціальних мережах (skype, телеграм, whatsapp, twitter, facebook), ведення їм блогів (лізі, адвайсинг, особистий);
• наявність публікацій і статей в Інтернеті, ЗМІ;
• ознайомтеся з документацією, складеною їм особисто.
Запам’ятайте: успішний адвокат не дозволить собі з’явитися перед клієнтом в неохайному виді, адже в суді недбалість, неохайність може викликати сумніви в його компетентності та переконливості.
4. Репутація
Окрім стажу роботи постарайтеся знайти інформацію про репутацію вашого потенційного захисника. У кожному місті професійні адвокати стають досить відомими особами.
Поспілкуйтеся з колегами вашого юриста, дізнайтеся, що про його професійні якості думають інші люди за допомогою відгуків в Інтернеті на спеціалізованих сайтах, форумах і блогах.
І найголовніше, запам’ятайте, що вибір адвоката – це відповідальний крок, адже саме від нього залежатиме ваша репутація, ваші гроші, а в деяких випадках, і доля.
АDMIN: По можливості намагайтеся якомога раніше звертатися до професійного адвоката. Не шукайте адвоката "дешевого" чи "пасивного” (захисника, який призначається за рахунок держави). Якщо схочете "дешевшого” адвоката, пам‘ятайте, що безкоштовний сир лише в мишоловці! Безкоштовних гарних адвокатів - просто не буває! |