Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Неділя, 18.03.2018, 09:08
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [135]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [55]
Консультація [35]
Країна глухих [79]
Адміністратор [12]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » 2014 » Листопад » 15 » Збій у роботі: київські адвокати зникли з ЄРАУ
21:10
Збій у роботі: київські адвокати зникли з ЄРАУ

“Жити стало краще, жити стало веселіше”. Цей крилатий вислів після проведення останньої реформи адвокатури можна адресувати адвокатам лише в лапках. Хоча, можливо, комусь з них і весело, а хтось дійсно став жити краще.
Адвокатура давно мріяла стати “вільною”, вважала, що виконавча влада ніяким чином не повинна впливати на роботу адвокатів, а тому має бути створено адвокатське самоврядування. Адвокати захотіли, реформатори у 2012 р. прийняли відповідний закон, і нарешті в Україні було створено систему органів адвокатського самоуправління. Очолила її Рада адвокатів України, якій підпорядковуються місцеві ради адвокатів.
Паралельно було створено єдину професійну організацію адвокатів, яка об’єднує усіх правозахисників України з метою забезпечення реалізації завдань адвокатського самоврядування – Національну асоціацію адвокатів України. Але створено – це дуже легко сказано. Обрання представників до органів адвокатського самоуправління супроводжувалося скандалами між адвокатами, проведенням паралельних адвокатських з’їздів (один обрав головою РАУ, що одночасно є головою НААУ, Лідію Ізовітову, інший – Володимира Висоцького), судовими розборками…
Можна сказати, що реформа, яка відбулася у 2012 р. з прийняттям Закону “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”, фактично розколола адвокатуру України на два табори, які досі не знайшли спільної мови. А нещодавно “відколовся” ще й третій табір адвокатів.
Напередодні позачергового з’їзду адвокатів України, що відбувся цією весною в Одесі, голова ради адвокатів Києва Інна Рафальська заявила, що керівництво НААУ не в повній мірі справляється зі своїми завданнями, а на самому з’їзді виступила з критикою стосовно діяльності Ради адвокатів України та, зокрема, Лідії Ізовітової, вимагаючи звіту про використання адвокатських внесків.
Треба сказати, що в Україні слова “з’їзд адвокатів” і “скандальний” вже стають синонімами. Так, на одеському з’їзді були бійки між адвокатами, зціджування молока годуючою матір’ю, обрання членів Вищої ради юстиції на світанку… Як бачимо, якщо студенти весело живуть від сесії до сесій, то адвокати – від з’їзду до з’їзду.

Реєстри
25 жовтня ц.р. на засіданні Ради адвокатів України було прийнято рішення про скликання ІІІ з’їзду адвокатів України. Він має пройти 20-21 листопада 2014 р. у м.Мукачеве Закарпатської області. Серед питань, які розглядатимуться на з’їзді – призначення представника до складу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та членів Вищої ради юстиції.
На тому ж засіданні розглядалося питання про виконання Радою адвокатів Києва рішень вищих органів адвокатського самоврядування, зокрема щодо ведення Єдиного реєстру адвокатів України. Як виявилось, НААУ вважає, що І.Рафальська видає адвокатам регіону документи під назвою “Витяг з Єдиного реєстру адвокатів України”, що за формою і змістом не відповідають встановленій Радою адвокатів України формі. Згідно з озвученою інформацією, відомості, що вносяться радою адвокатів Києва, не співпадають з тими, які внесені до бази даних Єдиного реєстру адвокатів України та є відкритою інформацією на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України, про що голова ради адвокатів Києва І.В.Рафальська раніше повідомлялась.
Л. Ізовітова вважає, що зазначене свідчить про ведення радою адвокатів Києва іншої, неофіційної бази даних, яка не є складовою Єдиного реєстру адвокатів України та не відповідає порядку його ведення, затвердженому РАУ на виконання вимог ст.17 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
“Фактично радою адвокатів Києва адвокатам надаються витяги із власного Єдиного реєстру адвокатів міста Києва, а не із передбаченого законодавством Єдиного реєстру адвокатів України, – зазначається у заяві НААУ. – Рада адвокатів України прийняла рішення, яким зобов’язала голову Ради адвокатів України повідомити суди та правоохоронні органи України про існування неналежних витягів з Єдиного реєстру адвокатів України, які видаються з іншої бази даних”.
Вже 27 жовтня голова ради адвокатів Києва І. Рафальська на своїй сторінці в мережі Facebook повідомила про факт несанкціонованого втручання в систему Єдиного реєстру адвокатів України у ніч з 25 на 26 жовтня 2014 р., внаслідок чого з сайту НААУ зникла інформація щодо 10 тис. адвокатів. У зв’язку з даним інцидентом пані Рафальська звернулася до міністра юстиції України Павла Петренка з проханням посприяти вирішенню даної проблеми.
Зазначимо, що ця проблема може потягти вкрай негативні наслідки щодо забезпечення конституційних функцій захисту від обвинувачення у кримінальних справах та представництва у адміністративному судочинстві, оскільки, відповідно до ч.2 ст.45 Кримінального процесуального кодексу України, захисником не може бути адвокат, відомості про якого не внесені до Єдиного реєстру адвокатів України, або стосовно якого у цьому реєстрі є дані про зупинення або припинення права на адвокатську діяльність.
Як пояснює І.Рафальська, відповідно до положення про Єдиний реєстр адвокатів України, що затверджене РАУ, проте не пройшло реєстрацію у Міністерстві юстиції, інформація про кожного адвоката України проводиться подвійним записом: на першому рівні – регіональною радою адвокатів (первинне внесення), на другому – Радою адвокатів України (підтвердження). “Повідомляємо, що після втручання невідомих осіб 26 жовтня 2014 р. у систему ЄРАУ другого рівня раді адвокатів Києва як адміністратору першого рівня дані реєстру адвокатів вдалося зберегти, проте їх відновлення для публічного доступу пов’язане із значними технічними труднощами та потребує часу”, – зазначається у заяві голови РА Києва. У зв’язку із фактами несанкціонованого втручання у роботу Єдиного реєстру адвокатів України адвокати звернулися до правоохоронних органів із заявами про злочин.

Першопричини проблем
Ця проблема викликала активну дискусію серед адвокатів у соціальних мережах. Так, адвокат Світлана Нестерчук вважає, що корінь проблеми з відсутністю багатьох адвокатів у ЄРАУ – у незаконному рішенні РАУ №76 від 4-5 липня 2014 р. В п.4.12 цього документу зазначено, що у випадку несплати адвокатом щорічного внеску на реалізацію адвокатського самоврядування внесення відомостей про нього до ЄРАУ та будь-яких змін до них не здійснюється, а раніше внесені дані стають неактивними та невидимими до моменту сплати заборгованості. При цьому такий адвокат не має права брати участь в діяльності (роботі) органів адвокатського самоврядування у зв’язку з відсутністю даних про нього в ЄРАУ.
П.4.13 рішення РАУ №76 передбачає, що неперерахування або неповне перерахування радою адвокатів регіону отриманих від адвокатів внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування на рахунок НААУ у встановленому розмірі є підставою для непідтвердження внесених адміністратором першого рівня відомостей про такого адвоката в ЄРАУ адміністратором другого рівня та переведення таких відомостей у статус неактивних та невидимих для користувачів офіційного веб-сайту НААУ. “Тобто таким чином нас вирішили позбавити права на професію і на гарантоване державою право участі у адвокатському самоврядуванні!” – вважає С.Нестерчук.
При цьому заступник голови Ради адвокатів України Катерина Коваль зазначила, що рішення має відповідати регламенту РАУ, а 5 липня на засіданні Ради не було кворуму.
Пояснюючи причини ситуації, що склалася з реєстрами, І.Рафальська заявила, що до певного часу розподілення внесків у “Діамантбанку” було автоматичне: 70% – на рахунок РА Києва, а 30% – на РАУ. Потім почалася незрозуміла ситуація з платіжками на сайті НААУ – вони стали формуватися не на Київ, а на інші області, а іноді 100% – просто на НААУ. Про це говорилося, зокрема, на конференції адвокатів у Києві в 2013 р., коли затверджували бюджет.
“Я обіцяла адвокатам, що з’ясую в НААУ, яка кількість внесків не дійшла до Києва. У січні 2014 р. я попередила НААУ, що нам потрібна звірка за 2013 р. Вони спочатку обіцяли, а потім цього не зробили, – написала у соцмережі голова ради адвокатів Києва. – Тоді я сказала НААУ, що ми на засіданні РА Києва вирішили відстрочити киянам внески, оскільки більшість наших адвокатів захищають майданівців безкоштовно та ще й допомагають їм фінансово. Лідія Павлівна відповіла, що таке наше рішення скасують. Його й скасували, та ми прийняли на конференції нове рішення, а його скасувати вже не можна. Потім раз на місяць я писала листи на звірку по внескам, та у відповідь тиша. Внески розносилися по адміністративному реєстру регулярно, список по внесках, який ви бачите у нас на сайті, давно є в РАУ. А те, що зараз твориться – це спроба провести “міжсобойчик” на з’їзді з 50 “делегатами”. Сподіваюся, це зрозуміло? Ці знущання з реєстром не перший раз – те саме було восени минулого року, тільки тоді за ніч нам вдалося все відновити”.
І.Рафальська переконана, що Національна асоціація адвокатів України просто не хоче звітувати, куди витрачались адвокатські внески, і саме через це тисячі адвокатів позбавлені права на професію.
Адвокат Ростислав Кравець також переконаний, що керівництво НААУ не готове дати звіт про витрати, тому знову влаштувало збій у роботі реєстру і шукає крайніх. За словами адвоката, на сьогодні працює сайт НААУ http://www.unba.org.ua/, і в цьому реєстрі є більшість правозахисників. Та навіщось було створено інший реєстр на сайті http://portal.unba.org.ua/. “Так можна щодня новий сайт створювати і реєстр на ньому”, – вважає Р.Кравець. Він закликає адвокатів, які не знаходять себе в ЄРАУ, взяти участь у встановленні справедливості та приєднатись до позову до НААУ і РАУ, який готує адвокат Дмитро Назарець.

Глухий кут?
Наразі Л.Ізовітова через повідомлення на сайті НААУ продовжує звинувачувати І.Рафальську в бездіяльності й невиконанні приписів закону та актів НААУ щодо порядку ведення ЄРАУ, а також у створенні перешкоди адвокатам Києва у здійсненні ними професійної діяльності. У Національній асоціації повідомляють, що відновлення відомостей щодо адвокатів Києва у ЄРАУ буде здійснено виключно після отримання від регіональної ради адвокатів поіменного акту звірки сплати адвокатами щорічних внесків та отримання НААУ від РА Києва 30% від отриманих внесків.
Звертаємо увагу: НААУ повідомляє, що адвокати, які сплатили 30% від розміру щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування безпосередньо на рахунок НААУ і нададуть асоціації доказ оплати (оригінал квитанції) 70% на рахунок ради Києва, будуть негайно поновлені в ЄРАУ секретаріатом НААУ як оператором другого рівня.
Цікаво, що НААУ закликає адвокатів Києва з усіх питань, що виникають щодо ведення ЄРАУ, звертатись до голови ради адвокатів Києва за відповідними поясненнями щодо невиконання нею обов’язків голови ради та вимагати поновлення їхніх прав.
Як бачимо, розкол в українській адвокатурі перейшов на стадію кризи. Президент П.Порошенко минулого тижня знову заявив про необхідність реформи адвокатури, однак адвокати ще не оговтались від реформи його попередника. На носі – черговий з’їзд адвокатів. Вже традиційно очікується, що проходитиме він неспокійно, адже там ділитимуть чергові посади.
А тимчасом на Сході країни не припиняється війна.

Х.Венгриняк, головний редактор

Джерело: Юридична газета

 

Категорія: Спілка | Переглядів: 617 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**