Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Субота, 24.03.2018, 11:16
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [134]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [60]
Консультація [36]
Країна глухих [79]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » 2013 » Липень » 22 » Засвідчення офіційних документів шляхом проставлення штампа “Апостиль”
12:23
Засвідчення офіційних документів шляхом проставлення штампа “Апостиль”
В останні роки міжнародні відносини розвиваються дуже стрімко, що тягне за собою велику кількість юридичних питань. Одним з таких, достатньо вагомих питань є легалізація офіційних документів. За загальним правилом, документи, які видані та мають юридичну силу на території однієї держави, можуть бути використані на території іншої держави тільки після їх відповідного засвідчення, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, учасниками яких є держави. На сьогоднішній день існує два способи засвідчення: консульська легалізація та проставлення апостиля.

Поняття апостиля
Апостиль (Apostille) - це міжнародний спосіб завірення документів, який визнаний у 94 країнах світу.
АПОСТИЛЬ - це стандартизований сертифікат чи штамп (який носить назву Apostille), та проставляється на документах, або оформлюється у вигляді додатку до документа. Документи, які завіряються таким чином не потребують додаткової легалізації, причому їх зобов'язані визнавати на будь-якому державному рівні в країнах учасниках Гаазької Конвенції. Для України Гаазька Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року, набула чинності 22 грудня 2003 року.
Апостилізовані документи відміняють вимоги легалізації іноземних офіційних документів. На сьогоднішній день цю конвенцію підписали більше ніж 90 держав, серед яких: США, майже всі країни ЄС, а також Японія, Австралія, Південно-Африканська Республіка, Росія, Україна та інші, крім Федеративної Республіки Німеччина, яка відповідно до ст. 12 Конвенції висловила заперечення проти приєднання України до Конвенції. Тому у відносинах між Україною та Федеративною Республікою Німеччина застосовується консульська легалізація документів.

Порядок проставлення апостиля в Україні
У відповідності до ст.6 Гаазької конвенції кожна держава, яка приймає участь у переговорах, призначає органи, яким надаються повноваження на проставлння апостиля.
Процедура проставлення апостиля на офіційних документах, складених на території України і призначених для використання на території інших держав, регулюється Правилами, затвердженими Наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України від 05.12.2003 №237/803/151/5.

Установи, уповноважені на проставлення апостиля в Україні
У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 №61 Повноваження на проставлення апостиля надається:
Міністерству освіти і науки України - на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки.
До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші.
Міністерству юстиції України - на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.
Зокрема, свідоцтва та довідки, видані органами ДРАЦС, документи, видані або засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
Міністерству закордонних справ України - на всіх інших видах документів.
Зокрема, на довідках, виданих архівними установами України; довідках про стан здоров'я (за умови їх посвідчення гербовою печаткою обласного управління охорони здоров'я та Міністерства охорони здоров'я); довідках, виданих органами МВС України; інших офіційних документах.
Апостиль не проставляється: на оригіналах, копіях та фотокопіях паспортних документів, військових квитках, трудових книжках, дозволах на зброю, свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів (техпаспортах), посвідчення для підтвердження особистості, нормативно-правових актах, поясненнях та правових підставах для їх використання, документах, які носять характер листування.
Апостиль не можливо проставити: на документах, які надаються іноземними дипломатичними організаціями, на адміністративні документи, які мають пряме відношення до комерційних чи митних операцій, оригінали офіційних документів, виданих організаціями колишніх Республік у складі СРСР, не можуть бути прийняті на території України для проставлення на них апостилю. Апостиль може бути проставлений на копіях таких документів завірених у вставленому порядку на території України (нотаріально).
 
Мета проставлення апостиля на оригіналах документів
У зв'язку з тим, що країна перенасичена фальшивими документами, проставлений на оригіналах документів Апостиль засвідчує те, що Ваш документ є справжнім і отриманий законним шляхом.

Порядок проставлення апостиля на документах про реєстрацію актів цивільного стану, у разі якщо  громадяни не мають можливості особисто з'явитись до компетентних органів України
Міністерство юстиції України листом від 26.03.2009 №30-32/93 повідомило, що громадяни, які на даний час проживають за кордоном та мають потребу в проставленні апостиля на документах про реєстрацію актів цивільного стану, можуть це зробити, здійснивши оплату послуг з проставлення апостиля у банках-кореспондентах ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" в іноземній валюті на рахунок Державного казначейства України, відкритий у ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України".
Таким чином, при надходженні звернення громадянина, який проживає за кордоном, з питання проставлення апостиля на відповідному документі про реєстрацію акту цивільного стану, виданому підпорядкованим відділом реєстрації актів цивільного стану, особі надаються реквізити рахунків та перелік банків-кореспондентів ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України", а також повідомляється про обов'язкове зазначення ним у заяві на переказ коштів - "За послуги з проставлення апостиля".
У разі надходження документів про реєстрацію актів цивільного стану, а також про сплату коштів для проставлення апостиля, територіальні управління юстиції засвідчують документ про державну реєстрацію акту цивільного стану з урахуванням вимог Положення про Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, мм.Києві та Севастополі, затвердженого  наказом  Міністерства  України від 14.02.2007 №47/5 (зі змінами). Після чого наведені документи направляються до Міністерства юстиції.
Міністерством юстиції проставлятиметься апостиль на документі про реєстрацію акту цивільного стану у разі підтвердження Державним  казначейством України надходжень до державного бюджету коштів, сплачених громадянином, з урахуванням розміру плати, визначеного наказом Мін'юсту від 18.12.2003 №161/5.


Категорія: Правознавство | Переглядів: 602 | Додав: jurist | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**