Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Середа, 17.01.2018, 04:29
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [41]
Правові новини [130]
Правознавство [118]
Адвокатура [89]
Кримінал [51]
Консультація [35]
Країна глухих [77]
Адміністратор [12]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Головна » 2013 » Грудень » 28 » Вихідні, святкові, неробочі дні у 2014 році вже визначено
00:06
Вихідні, святкові, неробочі дні у 2014 році вже визначено
Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням рекомендував відповідний графік перенесення робочих днів у 2014 році з урахуванням встановлених законом святкових і неробочих днів в Україні.

Розпорядження Кабміну від 21.11.2013 №920-р розроблялося Мінсоцполітики та було ухвалене (до речі, не без порушення закону) на засіданні уряду 21 листопада.
За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2014 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові дні і дні релігійних свят:
1 січня - Новий рік (середа);
7 січня - Різдво Христове (вівторок);
8 березня - Міжнародний жіночий день (субота);
20 квітня - Пасха (неділя);
1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих (четвер, п'ятниця);
9 травня - День Перемоги (п'ятниця);
8 червня - Трійця (неділя);
28 червня - День Конституції України (субота);
24 серпня - День незалежності України (неділя).
Вихідні дні на Новий 2014 рік та Різдво з урахуванням перенесення робочих днів згідно розпорядження Кабміну триватимуть сім днів: з 1 по 7 січня 2014 року. Відпрацьовувати "канікули" доведеться 11 і 25 січня, а також 8 лютого.
Міжнародний жіночий день 8 березня - субота. Згідно зі статтею 67 КЗпП , якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Отже, для привітання жінок чоловіки матимуть три вихідних дні.
Великдень у 2014 році припадає на 20 квітня (це, як завжди, неділя). Аналогічно за КЗпП маємо триденні канікули з 19 по 21 квітня.
А ось 1 і 2 травня 2014 (День солідарності трудящих) - це четвер і п'ятниця. Так що з урахуванням наступних вихідних у бажаючих виїхати на природу буде цілих чотири вихідних. Крім цього, День перемоги, 9 травня також випадає на п'ятницю. Отримуємо три вихідних дні підряд.
Трійця, що випадає на 8 червня, завжди відзначається по неділях, отже, це дає нам ще один вихідний 9 червня.
Ще одне свято в червні - День Конституції (28 червня), який випадає на суботу. Знову ж за КЗпП автоматично додається вихідний 30 червня.
І нарешті День Незалежності (24 серпня) святкуватимемо у неділю, і тому закон дасть нам ще один день відпочинку у понеділок, 25 серпня.
Щоправда, даний графік розрахований для працівників з 5-денним робочим тижнем. Також слід мати на увазі, що графік перенесення вихідних носить рекомендаційний характер. Згідно КЗпП остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.
Переноси на підприємстві робочих і вихідних днів, які за рахунок отриманих новорічних канікул дають можливість працівникам більше відпочити, додають трохи роботи бухгалтерії.

Як оплачувати листок з тимчасової втрати працездатності, якщо працівник хворів, наприклад, в робочий день 3 січня, оголошений Кабміном вихідним? І чи повинен він виходити на роботу в суботу, 25 січня, коли всі відпрацьовують той вихідний день?
У такому випадку допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується за робочі дні, що припадають на період хвороби, згідно з графіком роботи підприємства або індивідуальним графіком роботи працівника (якщо такий встановлено).
Даний висновок випливає з п.2 Порядку оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Кабміну від 06.05.2001 № 439, де визначено, що умови і розмір оплати роботодавцем перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця.
Оплата днів тимчасової непрацездатності застрахованій особі провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) за графіком роботи, що припадають на дні тимчасової непрацездатності.
Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
Таку думку викладено також у листі Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 11.07.2007 № 04-06/С-133з-218.
Отже, якщо за рекомендацією уряду робочий день з п'ятниці, 3 січня, було перенесено на суботу, 25 січня, і роботодавець видав наказ про перенесення робочих днів, то 3 січня вважається вихідним днем, а 25 січня - робочим.
За роботу 25 січня має нараховуватися зарплата згідно з табелем обліку робочого часу. Якщо працівник продовжує хворіти 25 січня, то цей день, встановлений за графіком як робочий день, оплачується за рахунок коштів Фонду. Якщо листок непрацездатності закрито до 25 січня, працівник повинен вийти на роботу відповідно до графіка, тобто 25 січня.


Коли вигідно брати відпустку - у травні чи липні, з понеділка або в якийсь інший день?
Відповіді на ці питання залежать від того, що для вас важливіше: побільше погуляти або отримати більше відпускних.
Дохід працівника в місяць відпустки складається з нарахованих йому 1) відпускних і 2) зарплати за фактично відпрацьовану в цьому місяці кількість днів (усякі додаткові виплати, як то оздоровчі та ін. матдопомоги, ми не враховуємо).
Перша особливість при розрахунку відпускних і зарплати: відпускні за один робочий день завжди менше, ніж зарплата, нарахована за цей же день. Чому так? Вся справа в формулі, за якою бухгалтерія розраховує відпускні. Ось вона:
[відпускні] = [середньорічна зарплата за календарний день] х [кількість календарних днів відпустки]
А середня зарплата за календарний день менше зарплати за один робочий день. При розрахункусередньої зарплати дохід, отриманий працівником за останні перед відпусткою 12 місяців, ділиться на кількість календарних днів у цьому ж періоді за вирахуванням десяти офіційних святкових і неробочих днів, встановлених Кодексом законів про працю (Новий рік, Різдво, Міжнародний жіночий день, два Дні міжнародної солідарності трудящих, День Перемоги, День Конституції і День незалежності, а також Великдень і Трійця).
А ось при розрахунку зарплати за робочий день місяця, в якому людина йде у відпустку, роботодавець не враховує також і вихідні дні - суботу та неділю (тобто, зарплата працівника за один день становить його оклад, поділений на кількість робочих днів у конкретному місяці) .
Наприклад, при зарплаті 3 тис. грн. в місяць середня зарплата за день дорівнюватиме 3000 х 12 : (365 - 10) приблизно 101 грн. (тут ми беремо ідеальний випадок, коли місячний дохід працівника не змінювався у зв'язку з підвищеннями зарплати, відпустками за власний рахунок та ін. обставинами).
А ось зарплата за робочий день у місяць відпустки «плаваюча» і залежить від кількості робочих днів. Причому, чим менше у місяці робочих днів, тим більше виходить зарплата за один робочий день. Наприклад, в 2013 році в травні з урахуванням усіх вихідних, в тому числі перенесених, з 31 календарного дня всього 18 робочих. Зарплата за робочий день в травні 2013 року буде 3000: 18 і складе приблизно 167 грн. Виходить, оформляючи відпустку в травні, за кожен його день ви втрачаєте 66 грн.
А ось у липні, де 23 робочих дні, зарплата за день буде 3000: 23 і дорівнюватиме 130 грн. Тут щоденні втрати будуть меншими - всього 29 грн.
Тому, перше правило таке: якщо для вас важливі гроші, відпустку слід брати в тому місяці, де більше робочих днів.
Друга важлива особливість грошових розрахунків бухгалтерії полягає в тому, що відпускні нараховуються не тільки за робочі дні, але також і за вихідні (суботи та неділі), що випадають на час відпустки. Тому свій місячний дохід можна підвищити за рахунок написання заяви на відпустку, включаючи вихідні дні.
Пояснимо на прикладах. При тій же місячній зарплаті 3000 грн. ви хочете влітку взяти відпустку.
Варіант № 1. Більше відпочиваємо. Якщо написати заяву з понеділка 8 липня по п'ятницю 26 липня 2013 року, то ви використовуєте 19 днів відпустки, отримуючи при цьому бонусом додатково 4 дні вихідних - два до відпустки і два після (до речі, невикористану частину відпустки - 5 днів при стандартній відпустці 24 дня - можна буде взяти пізніше, оформивши її знову з понеділка по п'ятницю, і додавши таким же чином ще 4 вихідних дні).
У цьому випадку ваш липневий дохід (згідно з формулою) складе 2959 грн., в тому числі, відпускні: 101 х 19 = 1919 грн. і зарплата за 8 робочих днів: 130 х 8 = 1040 грн.
Варіант № 2. Отримуємо більше грошей. Якщо ви відмовитеся від календарного бонусу і напишете заяву з суботи 6 липня по неділю 28 липня 2013 року, то при фактично тій же тривалості відпустки влітку отримуєте більше відпускних, але розтратите майже всю свою річну відпустку, адже невикористаним залишається всього один день.
Однак у цьому випадку липневий дохід складе вже 3363 грн., у тому числі відпускні: 101 х 23 = 2323 грн. і зарплата за 8 робочих днів: 130 х 8 = 1040 грн.
Різниця між першим і другим варіантами оформлення відпустки - 400 грн. Зрозумілло, що при більшій зарплаті ця різниця буде більш відчутною.
Таким чином, друге правило оформлення відпустки наступне: якщо ви хочете більше відпочити, беріть відпустку з понеділка або по п'ятницю. Якщо для вас важливі гроші, відпустку варто починати і закінчувати у вихідні дні.
У розрахунок потрібно приймати також ті вихідні дні, які визначені на підприємстві через перенесення вихідних і робочих днів у році згідно розпоряджень Кабміну.


Категорія: Правові новини | Переглядів: 1294 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**