Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Середа, 24.04.2024, 14:27
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Правознавство
Департамент нотаріату, фінансового моніторингу послуг та реєстрації адвокатських об'єднань Міністерства юстиції України 16 березня 2011р. видав роз’яснення, щодо змісту, суті і значення договору дарування. Проблеми, пов’язані з договором дарування хвилюють багатьох громадян, тому публікуємо це роз’яснення у тому вигляді, як воно було опубліковано на сайті Верховної Ради України, з невеличкими скороченнями.
За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати у майбутньому іншій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність (пункт 1 статті 717 ЦК України). Як зазначалося, договір дарування є безоплатним, тому дарувальник не має права вимагати від обдаровуваної особи зустрічних дій майнового або немайнового характеру. Договір дарування, укладений з порушенням вимог закону про безоплатність передання іншій стороні майна у власність, є нікчемним.
Предметом договору дарування ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1249 | Додав: Admin | Дата: 12.09.2013

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. №1686

ДЕРЖАВНА
типова програма реабілітації інвалідів

Загальна частина
Ця Програма спрямована на забезпечення системного підходу до організації реабілітації, послідовності і наступності в проведенні багатопрофільних реабілітаційних заходів, запровадження державних реабілітаційних стандартів і установлення контролю за якістю реабілітаційних послуг.
На даний час в Україні налічується близько 2,5 млн. інвалідів, у тому числі 122,6 тис. дітей-інвалідів. Частка осіб цієї категорії в загальній структурі населення становить близько 5 відсотків.
Стандартні правила забезпечення рівних можливостей для інвалідів, затверджені Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 20 грудня 1993 р. №48/96, передбачають рівні стартові можливості для ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1908 | Додав: Admin | Дата: 02.09.2013

Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

Міністерство юстиції України своїм Наказом №296/5 від 22.02.2012 затвердило Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Порядок затверджено у відповідності до ст.21 Закону України "Про нотаріат” з метою вдосконалення порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Цей наказ набере чинність з дня його офіційного опублікування.
Порядком передбачені чіткі правила вчинення нотаріальних дій, місце вчинення нотаріальних дій, правила оплати, строки та підстави відмови у вчиненні нотаріальних дій. Також викладені правила встановлення особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, обсягу цивільної дієздатності фізичної особи, перевірка повноважень представника фізичної особи, перевірки цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, перевірка повноважень представника юридичної о ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1157 | Додав: Admin | Дата: 01.09.2013

Затверджено
Наказ Міністерства праці та соціальної політики України 29.12.2001 №549
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 січня 2002 за №66/6354

Типове Положення
про будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричний пансіонат, пансіонат для ветеранів війни і праці

1. Загальні положення
1.1. Будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричний пансіонат, пансіонат для ветеранів війни та праці (далі - будинок-інтернат) є стаціонарною соціально-медичною установою загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.
1.2. Будинок-інтернат утворюється, реорганізовується та ліквідовується за ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1464 | Додав: Admin | Дата: 21.08.2013

Льготы инвалидам в Российской Федерации (2 часть)

Транспортные льготы инвалидам

Какие льготы гарантированы инвалидам при пользовании городским транспортом?
С 1 января 2005 года Федеральным законом отменено право бесплатного проезда в городском транспорте отдельным категориям граждан. Льготные категории граждан стали получать ежемесячную денежную выплату (ЕДВ) взамен ранее предоставляемых льгот.
С 1 января по 31 декабря 2005 года ежемесячные денежные выплаты, установленные в соответствии с федеральными законами "О ветеранах” и "О социальной защите инвалидов в РФ”), выплачивались в следующих размерах:
-инвалидам, имеющим III степень ограничения способности к трудовой деятельности, - 950 рублей;
-инвалидам, имеющим II степень ограничения способности к трудовой деятельности, - 550 рублей;
-инвалидам, имеющим I степень ограничения способности к трудовой деятельности, - ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1364 | Додав: Admin | Дата: 30.07.2013

Льготы инвалидам в Российской Федерации (1 часть)

Инвалиды - люди с ограниченными физическими возможностями - всегда более уязвимы и в социальном плане.
Государство предоставляет инвалидам немало льгот, но получить их не всегда бывает легко. Часто человек просто не знает, какие существуют льготы для инвалидов в принципе и на какие из них имеет право именно он и что нужно сделать, чтобы воспользоваться этой льготой.
Право на дополнительную жилую площадь, гарантии в отношении образования и трудовой деятельности, бесплатные лекарства и санаторно-курортное лечение, налоговые льготы - вот далеко не полный перечень того, что должно вам государство, если оно признает вас инвалидом.


Порядок признания инвалидом

Какова ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1454 | Додав: Admin | Дата: 29.07.2013

Дуже часто, особливо від юристів, можна почути таку фразу: “Незнання законів не звільняє від відповідальності” (ч.2 ст.68 Конституції України). Однак, як не дивно, жоден нормативний акт не містить дану істину, включаючи Кримінальний Кодекс України, який, як відомо, є єдиним джерелом кримінального права. Логічно виникає питання: чому ж незнання законів не може звільнити від відповідальності?

З юридичної точки зору, відповісти на це питання досить складно. Дійсно, жоден закон не говорить про це. І немає ніякого документального підтвердження подібного вислову, що збиває багатьох з пантелику і змушує шукати різноманітні виправдання в свою сторону. Є закон - є відповідальність за вчинене порушення чи злочин. Інших варіантів і бути не може - скаже людині будь-який юрист, і буде абсолютно правий. Тому краще поглянути на поставлене питання з іншого ракурсу ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 6531 | Додав: jurist | Дата: 24.07.2013

В останні роки міжнародні відносини розвиваються дуже стрімко, що тягне за собою велику кількість юридичних питань. Одним з таких, достатньо вагомих питань є легалізація офіційних документів. За загальним правилом, документи, які видані та мають юридичну силу на території однієї держави, можуть бути використані на території іншої держави тільки після їх відповідного засвідчення, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, учасниками яких є держави. На сьогоднішній день існує два способи засвідчення: консульська легалізація та проставлення апостиля.

Поняття апостиля
Апостиль (Apostille) - це міжнародний спосіб завірення документів, який визнаний у 94 країнах світу.
АПОСТИЛЬ - це стандартизований сертифікат чи штамп (який носить назву Apostille), та проставляється на документах, або оформлюється у вигляді додатку до документа. Документи, які завіряються таким чином не потребують додаткової легалізації, ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1299 | Додав: jurist | Дата: 22.07.2013

Реєстрація смерті проводитися у відділах державної реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.
Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" органи реєстрації актів цивільного стану наряду з реєстрацією народження, шлюбу, розірвання шлюбу здійснюють також реєстрацію смерті.
Відповідно до вимог п.9 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за №719/4940 (в редакції наказу Міністерства юстиції України №228615 від 26.12.2008) надалі Правила.
Реєстрація смерті провадиться в органах державної реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання. Смерть особи, яка пом ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1340 | Додав: jurist | Дата: 18.07.2013

Відповідно до статті 18 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства можуть укладати шлюби з громадянами України та іншими особами відповідно до законодавства України. Іноземці та особи без громадянства мають рівні з громадянами України права і обов'язки у шлюбних і сімейних відносинах.
Державна реєстрація актів цивільного стану здійснюється з метою охорони особистих немайнових та майнових прав громадян, а також в інтересах держави.
Акти громадянського стану - це засвідчені державою факти народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміни прізвища, імені, по батькові. Вони є юридичними фактами, з якими закон пов'язує виникнення, зміну або припинення відповідних прав та обов'язків.
Акти громадянського стану підлягають обов'язковій реєстрації в органах реєстрації актів громадянського стану.
Відповідно до Закону України "Про ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 3510 | Додав: jurist | Дата: 17.07.2013

« 1 2 ... 10 11 12 13 14 15 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**