Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Субота, 20.04.2024, 05:01
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Правознавство

Шлюбно-сімейне право України - сукупність правових норм, які регулюють особисті й пов'язані з ними майнові відносини громадян, що виникають із шлюбу й належності до сім'ї. Тобто, це право регулює відносини між подружжям щодо порядку та умов узяття шлюбу, особистих і майнових відносин між ними, порядку та умов припинення шлюбу; відносини між батьками й дітьми, іншими родичами тощо. Крім того, шлюбно-сімейне право України регулює відносини усиновлення (удочеріння), опіки й піклування і т. д.
-Особливості та порядок укладання шлюбного договору;
-Порядок та особливості укладання шлюбу;
-Правові особливості проживання однією сім’єю реєстрації шлюбу;
-Умови та порядок розірвання шлюбу;
-Які шляхи та умови встановлення батьківства;
-Правові аспекти призначення та виплати аліментів;
-Підстави та умови встановлення опіки та піклування;
-Усиновлення та його особливості.< ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1530 | Додав: Admin | Дата: 19.10.2013

Професійна етика працівника міліції побудована на концепції формування почуття обов'язку щодо захисту прав і свобод громадян, їх власності і недоторканності, поваги до їхніх прав. Професійна етика формується на підставі окремих елементів деяких аспектів інших видів культур (правової, моральної, духовної, інтелектуальної, фізичної, професійної), а також службового етикету, міліцейського гуманізму, милосердя, етики ненасильства.
Основними правилами професійної етики працівника міліції є: ввічливість, коректність, тактовність, скромність, простота, доцільність.
Професійна етика співробітника міліції відображає реальне становище його в суспільстві: співробітник міліції наділений державною владою, від імені держави охороняє правопорядок, застосовує примусові санкції до правопорушників громадського порядку тощо. Міліція - складова частина державного апарату, її діяльність регламентується законодавчими ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1298 | Додав: Admin | Дата: 15.10.2013

     Пенсійне посвідчення є документом, що підтверджує факт призначення пенсії й посвідчує особу його власника під час одержання належних виплат пенсії. Це зазначено на пенсійному посвідченні. Пенсійне посвідчення особа показує там, де потрібно посвідчувати статус пенсіонера, а також у разі, коли пенсіонер отримує належні йому пільги. Відповідно до цього його можуть вимагати в пенсіонера в громадському транспорті, під час виплати пенсії (але разом із паспортом), у деяких інших випадках.
     Треба зазначити, що в законодавстві не передбачено, що в пенсійному посвідченні має бути інформація про право користування пільгами. Для їх отримання мають бути відповідні посвідчення, видачею яких опікуються управління праці та соціального захисту населення в районах і містах України. Разом із тим на пенсійному посвідченні колишнього зразка може бути позначка про те, що пенсіонер має прав ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 7286 | Додав: Admin | Дата: 12.10.2013

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 січня 2003 р. №117

ПОЛОЖЕННЯ
про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги

1. Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), - автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають  право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України (далі - пільговики).
Реєстр складається з баз даних Мінсоцполітики, Міністерства соціальної політики Автономної Республіки Крим, головних управлінь праці та соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської  міських держадміністрацій, управлінь праці та соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, стру ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 1665 | Додав: Admin | Дата: 08.10.2013

Продовжуємо публікацію роз’яснень цивільного законодавства з питань відшкодування шкоди. Отже, сьогодні ми починаємо публікацію матеріалів про відшкодування шкоди у випадках, які зустрічаються частіше і почнемо з загальних положень про відшкодування шкоди.
Майнова шкода, яку завдано особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. При цьому, особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини. Шкода, завдана каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи внаслідок непереборної сили, відшкодовується у випадках, встановлених законом. Шкода, завдана правомірними діями, відшкодовується у випадках, встановлених цим Цивільним кодексом України (ЦК) та іншим законом.
Напевне, від ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1185 | Додав: Admin | Дата: 05.10.2013

На сьогодні одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист інвалідів.
Інвалідами є особи зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами розумового чи фізичного розвитку, що призводить до обмеження нормальної життєдіяльності.
Ставлення до громадян з обмеженими можливостями здоров´я є характерною ознакою цивілізованості держави та її демократичності.
Інваліди потребують соціальної допомоги і соціального захисту, а також виконання з боку держави відповідних заходів для забезпечення їх законодавчо визначених прав.
Такими заходами з боку держави є, зокрема, соціальна реабілітація інвалідів, що спрямована на створення і забезпечення умов для повернення особи до активної участі у житті, відновлення її соціального статусу та здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової діяльності шляхом соціально - середовищної орієнтації та ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1748 | Додав: Admin | Дата: 25.09.2013

     З 22 липня 2011 року дію новий порядок заповнення та видачі лікарняних листів. Лікарняний лист заповнюється лікуючим лікарем і роботодавцем хворого. Введена в цьому році нова форма листка непрацездатності характеризується максимально зашифрованим виглядом і наявністю великої кількості інформації, що дозволяє ідентифікувати страхову організацію та застрахована особа.
 
     Вам знадобиться:
     -Лікарняний лист;
     -Ручка з чорною пастою.
 
     Інструкція
     1.Якщо ви є роботодавцем, вам доведеться часто зустрічатися із заповненням лікарняних аркушів. За новими правилами оформлення лікарняних листів заповнюйте їх друкованими великими літерами чорнилом чорного кольору або з допомогою друкувальних пристроїв. Записи ставте в спеціально від ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 31976 | Додав: Admin | Дата: 21.09.2013

     Згідно зі ст.1234 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Це положення підлягає застосуванню й щодо тих фізичних осіб, які мають певні фізичні вади, зокрема є глухонімими.
     Однак чинні ЦК України та Інструкція про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України чітко не регламентують порядок нотаріального посвідчення заповіту, право на який може здійснити фізична особа, яка є глухонімою. Виходячи з цього, є потреба в проведенні відповідного правового аналізу чинного законодавства з метою з’ясування порядку нотаріального посвідчення заповіту, що максимально повно відповідатиме чинному законодавству.
     На початку експертного дослідження слід відзначити, що чинний ЦК України встановлює кілька альтернативних порядків (способів) здійснення будь-якою фізичною особою, у тому чи ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1813 | Додав: Admin | Дата: 19.09.2013

     В Україні, як і в більшості інших країн світу, діє правовий принцип римського права "Незнання закону не звільняє від відповідальності”. Але, насправді дуже багато людей не мають уявлення про те, коли, за що і як їх можуть притягти до відповідальності.   Напевне, що досить вірним буде припущення, що більшість населення України не знає дуже значної кількості законодавчих приводів і підстав для відповідальності, а все напевне не знає ні хто, навіть юристи. Значною мірою це пояснюється громіздкістю, заплутаністю, зарозумілістю та при всьому цьому, ще і суперечливістю нашого законодавства.
     Тому слід розповісти хоча б про деякі сторони цієї проблеми. У цій статті буде йтися про основи цивільної відповідальності особи і прав на відшкодування шкоди, які виникають внаслідок рятування життя, здоров’я і майна іншої особи.
     Гадаю, що всім відомо, що ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1474 | Додав: Admin | Дата: 16.09.2013

В наше время выжить одинокому пожилому человеку с мизерной пенсией нелегко. Впрочем, украинское законодательство достаточно широко регулирует этот вопрос.
В частности, речь идет о договоре пожизненного содержания (ухода), который в Гражданском кодексе Украины (ГКУ) рассматривается в гл.57. Вариант рисковый и несколько сложный для понимания пенсионеров, как правило, юридически неподкованных, но все же вполне доступный. Впрочем, доступность не исключает опасности как для пенсионеров, так и для лиц, взявших на себя обязанности по уходу за ними. В этой сфере формальные тонкости, связанные с правильным оформлением документов о пожизненном содержании, имеют большое значение. И сложившаяся судебная практика очень ярко это отражает.
Напомним, согласно ст.744 ГКУ, по договору пожизненного содержания (ухода) одна сторона (отчуждатель) передает второй стороне (приобретателю) в собстве ... Читати далі »

Категорія: Правознавство | Переглядів: 946 | Додав: Admin | Дата: 14.09.2013

« 1 2 ... 9 10 11 12 13 14 15 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**