Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Неділя, 18.03.2018, 09:07
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [135]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [55]
Консультація [35]
Країна глухих [79]
Адміністратор [12]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » 2013 » Липень » 18 » Порядок реєстрації смерті
15:40
Порядок реєстрації смерті
Реєстрація смерті проводитися у відділах державної реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.
Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" органи реєстрації актів цивільного стану наряду з реєстрацією народження, шлюбу, розірвання шлюбу здійснюють також реєстрацію смерті.
Відповідно до вимог п.9 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за №719/4940 (в редакції наказу Міністерства юстиції України №228615 від 26.12.2008) надалі Правила.
Реєстрація смерті провадиться в органах державної реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання. Смерть особи, яка померла в дорозі (у потягу, на судні, у літаку та ін.), може бути зареєстровано в найближчому органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Реєстрація смерті особи, оголошеної судом померлою, провадиться у книгах поновлених актових записів про смерть. У цих випадках датою смерті вважається день набрання рішенням суду законної сили, якщо інше не зазначено в рішенні суду.
Реєстрація смерті провадиться за заявою родичів померлого, його сусідів, працівників житлово-експлуатаційних організацій або інших осіб чи за повідомленням адміністрації закладу охорони здоров'я,  де сталася смерть.
Особа, яка звернулась щодо реєстрації смерті до відділу державної реєстрації актів цивільного стану повинна пред'явити особистий паспорт або паспортний документ. Але необхідно зазначити, відсутність вищезазначених документів не є підставою для відмови в реєстрації смерті.
Відповідно до вимог п.1 гл.2 розділу II Правил підставою для реєстрації смерті є:
-лікарське свідоцтво про смерть;
-фельдшерська довідка про смерть;
-лікарське свідоцтво про перинатальну смерть;
-рішення суду про оголошення особи померлою;
-рішення суду про встановлення факту смерті в певний час;
-повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України, у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням судових та несудових органів;
-повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятору, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.
Заява про реєстрацію смерті повинна бути зроблена не пізніше трьох діб з дня смерті чи виявлення трупа, а у разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть чи висновку судово-медичної експертизи, прокурора - не пізніше п'яти діб.
Після реєстрації смерті відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання. Якщо реєстрацію смерті проводить виконавчий орган сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради, тоді ними видається довідка для отримання допомоги на поховання.
Відповідно до ст.45 Закону України " Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" з урахуванням змін, внесених Законом України "Про Державний бюджет України на рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України", допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів її сім'ї, що перебували на утриманні застрахованої особи:
-дружини (чоловіка);
-дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років, або старших цього віку, якщо вони стали інвалідами до 18 років (братів, сестер та онуків, за умови, що вони не мають працездатних батьків), студентів та учнів середніх пофесійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання - до 23 років;
-батька, матері;
-діда та баби за прямою лінією спорідненості.
Не вважаються такими, що перебувають на утриманні застрахованої особи, члени  сім'ї, які мали постійні джерела засобів існування (одержували заробітну плату, пенсію тощо). Зазначена допомога надається застрахованій особі, члену її сім'ї або іншим юридичним чи фізичним особам, які здійснили поховання. Підставою для призначення допомоги на поховання є свідоцтво про смерть, видане органом реєстрації актів цивільного стану. З метою уникнення можливості одночасного отримання допомоги на поховання декількома застрахованими особами, рекомендується додатково до зазначених документів надавати за місцем отримання допомоги (за основним місцем роботи) витяг про смерть застрахованої особи  або члена її сім'ї, виданий органом реєстрації актів цивільного стану.
У разі втрати оригіналу зазначеного документу орган реєстрації актів цивільного стану може видати особі, яка отримувала оригінал документа про смерть, її дублікат на отримання допомоги на поховання.
Згідно з частиною шостою статті 52 Закону України "Про  загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" матеріальне забезпечення, передбачене цим Законом, у тому числі допомога на поховання, виплачується у разі, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня смерті застрахованої особи або члена сім'ї, який перебував на її утриманні. Якщо з дати смерті застрахованої особи або члена  сім'ї, який перебував на її утриманні, встановленої рішенням суду, минуло більше ніж 12 місяців, втрачається право на отримання допомоги на поховання особами, зазначеними у частині третій статті 45 Закону. Слід наголосити, що така допомога надається застрахованій особі, члену її  сім'ї або іншим юридичним чи фізичним особам, які здійснили поховання.
Допомога на поховання виплачується, якщо звернення щодо її отримання надійшло не пізніше 6 місяців смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.
Допомога на поховання надається в день звернення за нею протягом шести місяців після смерті особи у розмірі, встановленому на день смерті.
Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) (крім випадків, коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення померлого або особою, яка зобов'язалася поховати померлого).


Категорія: Правознавство | Переглядів: 623 | Додав: jurist | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**