Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Неділя, 18.03.2018, 09:08
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [135]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [55]
Консультація [35]
Країна глухих [79]
Адміністратор [12]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Травень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » 2015 » Травень » 20 » Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України
23:58
Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015р., №302

ПОРЯДОК
оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України

Загальна частина
1.Паспорт громадянина України (далі — паспорт) є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України.
2.Паспорт дійсний для укладення цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
3.Кожен громадянин України незалежно від віку зобов'язаний отримати паспорт.
4.Паспорт оформляється громадянам України починаючи від народження та незалежно від віку на кожні 10 років.
Паспорт видається територіальним підрозділом ДМС не пізніше ніж через З0 календарних днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання або не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання.
5.Паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.
Особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від отримання такого паспорта, оформляється паспорт, що не містить безконтактного електронного носія.
6.Оформлення та видача паспорта здійснюються територіальним підрозділом ДМС за місцем проживання особи в Україні у взаємодії з Головним обчислювальним центром Єдиного державного демографічного
реєстру (далі — Головний обчислювальний центр Реєстру) та Державним центром персоналізації документі в (далі — Центр).
Порядок взаємодії територіальних підрозділів ДМС з Центром встановлюється шляхом укладення договору згідно із статтею 4 Закону України “Про захист персональних даних'’.
Внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі — Реєстр) здійснюється з використанням відомчої інформаційної системи ДМС, яка ведеться для обліку даних. Для внесення інформації до Реєстру формується заява-анкета.
7.Керівник територіального підрозділу ДМС визначає працівників, які формують заяву-анкету та на яких згідно з їх службовими обов'язками покладаються функції з оформлення та видачі паспорта.
Зазначені працівники під час виконання функцій з оформлення та видачі паспорта у день звернення надсилають в електронному вигляді захищеними каналами зв'язку запити до Мін'юсту щодо одержання відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну прізвища, власного імені, по батькові (далі — ім'я), смерть, які підлягають обов'язковому внесенню до Реєстру. Мін'юст надає зазначені відомості протягом трьох робочих днів з дня надходження такого запиту.
8.До заяви-анкети вносяться такі відомості (персональні дані) про особу, на ім'я якої оформлюється паспорт:
-відцифрований образ обличчя особи;
-унікальний номер запису в Реєстрі;
-ім'я особи. Якщо за звичаями національної меншини, до якої належить особа, прізвище або по батькові не є складовими імені, зазначаються лише складові імені;
-стать;
-дата народження;
-місце народження (держава, область, район/місто, селище/село);
-місце проживання із зазначенням адреси (держава, область, район/місто, селище/село, вулиця, номер будинку, корпусу, квартири);
-серія, номер, дата видачі документа, на підставі якого оформлюється паспорт;
-номер контактного телефону;
-дата заповнення заяви-анкети;
-відомості про відмову від отримання паспорта, що містить безконтактний електронний носій;
-підпис особи віком з 14 років;
-підпис посадової особи, яка сформувала заяву-анкету;
відомості про законного представника особи (ім'я, дата та місце народження) (в разі потреби);
-прізвище, підпис (із зазначенням дати) працівника територіального підрозділу ДМС, на якого згідно з його службовими обов'язками покладено функції з передачі персональних даних особи, на ім'я якої оформлюється паспорт, для їх перевірки;
-номер оформленого паспорта;
-підпис заявника із зазначенням дати отримання паспорта.
9.Зазначені в заяві-анкеті відомості (персональні дані) передаються від відомчої інформаційної системи ДМС до Головного обчислювального центру Реєстру захищеними каналами зв'язку з обов'язковим дотриманням вимог щодо обробки персональних даних, визначених законом.
10.Головний обчислювальний центр Реєстру проводить автоматизовану перевірку, накопичення та збереження даних, що отримані від відомчої інформаційної системи ДМС, установлює їх унікальність, формує набори даних для виготовлення паспорта та передає їх до Центру, який здійснює персоналізацію бланка паспорта. У разі оформлення паспорта, що містить безконтактний електронний носій. Центр вносить до безконтактного електронного носія інформацію, що міститься на лицьовому та зворотному боці паспорта, біометричні параметри особи, додаткову змінну інформацію, а також дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії, відповідно до рекомендацій ІКАО Dос 9303.
11.Відомості (персональні дані), внесені до заяви-анкети, зберігаються в електронному вигляді в Реєстрі.
12.Персоналізовані Центром бланки паспорта надсилаються до територіального підрозділу ДМС в установленому законодавством порядку.
13.За оформлення паспорта справляється плата у порядку та розмірах, встановлених законодавством.
14.Документи, що підтверджують внесення встановленої законодавством плати, додаються до заяви-анкети.
15.У разі коли в паспорті допущено помилку в інформації, така інформація підлягає виправленню, а паспорт — обміну. У разі допущення помилки з вини територіального підрозділу ДМС, що видав паспорт, встановлена законодавством плата за обмін паспорта не справляється.
16.Громадянин України повинен надійно зберігати паспорт.

Оформлення, видача та обмін паспорта
17.Оформлення, видача та обмін паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого) здійснюються територіальним підрозділом ДМС за місцем проживання особи:
1)особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, — на підставі її особистої заяви-анкети;
2)особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, — на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі — законні представники). Якщо батьки особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, не перебувають у шлюбі, заяву подає той з батьків, з ким вона проживає.
Особі, яка перебуває у місцях позбавлення волі або на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, оформлення, видача та обмін паспорта здійснюються через адміністрацію відповідних установ та закладів.
18.Для оформлення паспорта особа або її законний представник подають:
1)заяву-анкету;
2)свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта вперше);
3)у разі потреби довідку про реєстрацію особи громадянином України або інші документи, визначені статтею 5 Закону України “Про громадянство України”;
4)паспорт громадянина України для виїзду за кордон (для осіб, які постійно проживали за кордоном, після повернення їх на постійне проживання в Україну);
5)посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);
6)документ, що підтверджує особу законного представника;
7)документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законним представником є один із батьків;
8)заяву про відмову від отримання паспорта, що містить безконтактний електронний носій;
9)у разі оформлення паспорта особі, яка не досягла чотирнадцятирічного віку, особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується довідкою лікувального закладу, або особі, яка перебуває у місцях позбавлення волі або на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, в разі потреби одну фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування;
10)відповідні документи, що підтверджують внесення встановленої законодавством плати, або оригінал і копію документа про звільнення від такої плати.
19.У разі оформлення паспорта дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка не досягла шістнадцятирічного віку, законний представник подає оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:
1)документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);
2)договору про влаштування дитини до прийомної сім'ї;
3)договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
4)рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування);
5)рішення суду про встановлення опіки (піклування);
6)договору про патронат.
20.Після заповнення заяви-анкети (введення персональних даних особи, на ім'я якої оформлюється паспорт) працівник територіального підрозділу ДМС друкує її та надає особі або її законному представнику для перевірки правильності внесених до заяви-анкети персональних даних.
Після зазначеної перевірки особа або її законний представник власним підписом підтверджують правильність внесених до заяви-анкети персональних даних особи, на ім'я якої оформлюється паспорт.
Оригінали документів повертаються особі або її законному представнику після прийняття заяви-анкети до розгляду. До заяви-анкети додаються копії відповідних документів.
21.Рішення про видачу паспорта особі приймається територіальним підрозділом ДМС виключно на підставі даних, отриманих з Реєстру.
22.Для обміну паспорта особа або її законний представник подають:
1)заяву-анкету;
2)паспорт, що підлягає обміну;
3)документи, що підтверджують обставини (події), у зв'язку з якими паспорт підлягає обміну;
4)кольорову фотокартку розміром 3,5х4,5 сантиметра (у разі обміну паспорта зразка 1993 року у зв'язку з непридатністю паспорта для подальшого використання);
5)документ, що підтверджує особу законного представника;
6)документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законним представником є один із батьків;
7)заяву про відмову від отримання паспорта, що містить безконтактний електронний носій;
8) у разі обміну паспорта особі, яка не досягла чотирнадцятирічного віку, особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується довідкою лікувального закладу, або особі, яка перебуває у місцях позбавлення волі або на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, в разі потреби одну фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування;
9)відповідні документи, що підтверджують внесення встановленої законодавством плати, або оригінал і копію документа про звільнення від такої плати.
23.У разі виникнення обставин (подій), у зв'язку з якими паспорт підлягає обміну, особа або її законний представник зобов'язані подати зазначені у пункті 22 цього Порядку документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій).
У разі закінчення строку дії паспорта зазначені документи особа або її законний представник зобов'язані подати за один місяць до дати закінчення такого строку.
24. Обмін паспорта здійснюється в порядку, встановленому для його первинного оформлення, у разі:
1)зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);
2)виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
3)закінчення строку дії паспорта;
4)досягнення 25- чи 45-річного віку особою, яка має паспорт зразка 1993 року;
5)непридатності паспорта для подальшого використання.
25.У разі обміну паспорта у зв'язку з його непридатністю для подальшого використання територіальним підрозділом ДМС приймається рішення про видачу особі на час оформлення нового паспорта довідки встановленого МВС зразка (далі — довідка).
Рішення про обмін паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру, та видачу нового паспорта приймається територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи виключно на підставі даних, отриманих з Реєстру.
26.Для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого особа або її законний представник подають:
1)заяву встановленого МВС зразка про втрату або викрадення паспорта;
2) заяву-анкету;
3)кольорову фотокартку розміром 3,5х4,5 сантиметра (у разі втрати або викрадення паспорта зразка 1993 року);
4)витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта);
5)заяву про відмову від отримання паспорта, що містить безконтактний електронний носій;
6)у разі оформлення паспорта особі, яка не досягла чотирнадцятирічного віку, особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується довідкою лікувального закладу, або особі, яка перебуває у місцях позбавлення волі або на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, в разі потреби одну фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування;
7)відповідні документи, що підтверджують внесення встановленої законодавством плати, або оригінал і копію документа про звільнення від такої плати.
27.Про втрату або викрадення паспорта на території України особа або її законний представник зобов'язані негайно повідомити найближчому територіальному підрозділу ДМС, а в разі викрадення — також органу внутрішніх справ.
28.Замість втраченого або викраденого паспорта територіальний підрозділ ДМС після встановлення факту видачі раніше такого паспорта особі оформлює та видає новий паспорт.
29.Якщо особа або її законний представник, які заявили про втрату або викрадення паспорта, знайшли паспорт, вони зобов'язані протягом доби здати знайдений паспорт для списання та знищення найближчому територіальному підрозділу ДМС.
30.У разі повідомлення особою або її законним представником про втрату або викрадення паспорта територіальний підрозділ ДМС приймає рішення про видачу особі на час оформлення нового паспорта довідки.
31.Рішення про оформлення паспорта замість втраченого або викраденого паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру, приймається територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи. Ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, отриманих з Реєстру.
32.Ідентифікація осіб, які звернулися із заявою про обмін (у разі непридатності паспорта для подальшого використання), втрату або викрадення паспорта зразка 1993 року, а також осіб, які звернулися із заявою про оформлення паспорта вперше після досягнення вісімнадцятирічного віку і стосовно яких відсутня інформація в Реєстрі, здійснюється відповідно до наявних картотек територіальних підрозділів ДМС.
33.Якщо особу не буде ідентифіковано, проводиться процедура встановлення особи.
34.У разі відсутності документів (у тому числі офіційних довідок з фотокартками), згідно з якими може бути встановлено особу, з метою встановлення особи за її письмовою згодою проводяться опитування родичів, сусідів (не менше трьох осіб) та всі можливі перевірки за місцем проживання особи, за обліками МВС, МЗС та Мін'юсту, за результатами яких складається акт про встановлення особи.
35.Процедура встановлення особи проводиться протягом місяця, а у разі потреби — двох місяців.
36.Під час видачі паспорта проводиться перевірка персональних даних особи, на ім'я якої оформлено паспорт, шляхом зчитування інформації з безконтактного електронного носія (у разі оформлення паспорта, що містить безконтактний електронний носій).

Підстави для відмови в оформленні та видачі паспорта
37.Територіальний підрозділ ДМС має право відмовити в оформленні та видачі паспорта, якщо:
1)особа не є громадянином України;
2)стосовно видачі паспорта звернулася особа, яка не досягла шістнадцятирічного віку, або представник особи, який не має документа, що підтверджує його повноваження як законного представника;
3)особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення та видачі паспорта;
4)дані, отримані з Реєстру, не підтверджують інформації, наданої особою або її законним представником.
38.У рішенні про відмову в оформленні та видачі паспорта, яке доводиться до відома особи в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави для відмови. Особа має право звернутися до територіального підрозділу ДМС з повторною заявою про оформлення та видачу паспорта в разі зміни або усунення обставин, у зв'язку з якими їй було відмовлено в оформленні та видачі паспорта.

Вилучення, повернення державі, знищення або тимчасове затримання паспорта
39.За наявності підстав, зазначених у цьому Порядку, раніше виданий паспорт підлягає вилученню, поверненню державі, знищенню або тимчасовому затриманню.
40.Особа, стосовно якої громадянство України припинено відповідно до Закону України “Про громадянство України”, зобов'язана у порядку та строки, встановлені законодавством про громадянство України, повернути паспорт територіальному підрозділу ДМС, що здійснив його оформлення та видачу.
41.У разі закінчення строку дії паспорт повертається до територіального підрозділу ДМС, у разі смерті особи паспорт померлого здається до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який після державної реєстрації смерті особи надсилає його до найближчого територіального підрозділу ДМС для знищення в установленому порядку.
42.У особи, взятої під варту або засудженої до позбавлення волі, паспорт вилучається органами дізнання, досудового слідства або судом. Після звільнення з-під варти чи від відбування покарання паспорт повертається його власнику.
43.Забороняється вилучення в особи паспорта, крім випадків, передбачених законом, зокрема взяття паспорта в заставу.
44.Територіальні органи чи територіальні підрозділи ДМС мають право вилучити, а також тимчасово затримати паспорти, які оформлені з порушенням вимог законодавства, підроблені, або в інших випадках, передбачених законом. Під час вилучення або тимчасового затримання паспорта складається відповідний акт встановленого МВС зразка та видається відповідна довідка.
45.Паспорт вважається недійсним у разі:
1)коли він підлягає обміну у зв'язку із зміною інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);
2)встановлено розбіжності у записах (невідповідність записів, зроблених у паспорті, записам в інших документах);
3)непридатності паспорта для подальшого використання;
4)припинення особою громадянства України;
5)коли він заявлений як втрачений або викрадений;
6)смерті особи, якій було видано паспорт;
7)зіпсуття паспорта під час заповнення;
8)оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства.
Недійсні паспорти підлягають списанню та знищенню.
46.У разі оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства керівник територіального підрозділу ДМС проводить службову перевірку, за результатами якої складається висновок у двох примірниках, який надсилається до ДМС для затвердження керівником відповідного структурного підрозділу апарату ДМС. Перший примірник затвердженого висновку зберігається в ДМС, другий — у територіальному підрозділі ДМС.
47.Недійсні паспорти анулюються шляхом пробиття не менш як одного отвору в машинозчитуваній зоні, після чого списуються та знищуються.
48.Списання та знищення недійсних паспортів здійснюється комісією в складі не менше трьох посадових осіб територіального органу та територіального підрозділу ДМС. яка складає акт про списання та знищення недійсних паспортів у трьох примірниках.
49.Недійсні паспорти знищуються щомісяця згідно з актом про списання та знищення недійсних паспортів.
50.Територіальний підрозділ ДМС у випадках, передбачених пунктом 45 цього Порядку, з використанням відомчої інформаційної системи ДМС вносить до Реєстру інформацію про факт визнання недійсним та про знищення паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру, або інформує про це територіальний підрозділ ДМС, що видав паспорт (у разі визнання недійсним чи знищення паспорта зразка 1993 року).

Оскарження та перегляд рішень про відмову в оформленні, видачі паспорта, його тимчасове затримання та вилучення
51.Рішення про відмову в оформленні, видачі паспорта, його тимчасове затримання та вилучення може бути оскаржено особою шляхом звернення до відповідного територіального органу ДМС або до суду.
52.За наявності підстав ДМС або її територіальний орган має право скасувати рішення, прийняте територіальним підрозділом ДМС, подати документи для повторного розгляду (в разі потреби — для додаткової перевірки поданих документів) чи прийняти на їх підставі нове рішення.
53.У разі оскарження особою рішення про відмову в оформленні та видачі паспорта остаточне рішення приймає ДМС. Інформація про результати розгляду скарги доводиться ДМС до відома особи в установлений законодавством строк.

Заповнення паспорта
54.До паспорта вноситься така інформація: назва держави;
-назва документа; ім'я особи; стать;
-громадянство; дата народження; унікальний номер запису в Реєстрі; номер документа;
-дата закінчення строку дії документа; дата видачі документа;
-уповноважений суб'єкт, що видав документ (код); місце народження;
-відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи.
55.У паспорті ім'я особи, її місце народження зазначається українською мовою та через скісну риску латинськими літерами відповідно до правил транслітерації.
Якщо прізвище або по батькові не є складовими імені, відповідні поля не заповнюються.
56.Найменування полів для внесення інформації про особу та реквізитів у зоні візуальної перевірки паспорта зазначаються українською мовою та через скісну риску англійською мовою.
57.Заповнення даних здійснюється з дотриманням таких вимог:

Елементи даних Назва поля Заповнення елементів даних у документі Максимальна кількість знаків
Назва держави   УКРАЇНА/UKRAINE  
Назва ддокумента   ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ/PASSPORT OF THE CITIZEN OF UKRAINE  
Ім'я особи

Прізвище/Surname

Ім'я/Name

По батькові/Patronymic

зазначається прізвище

зазначається власне ім'я

зазначається по батькові

змінна

змінна

змінна

Стать Стать/Sex Ж/F або Ч/M 3
Громадянство Громадянство/Nationality Україна/UKR 11
Дата народження Дата народження/Date of birth зазначається дата народження 10
Унікальний номер запису в Реєстрі Запис №/Record No зазначається унікальний номер запису в Реєстрі (безурахування позначки "-") 13
Номер документа Документ №/Document No зазначається номер виданого паспорта 9
Дата закінчення строку документа Дійсний до/Date of expiry зазначається дата закінчення строку дії паспорта 10
Дата видачі документа Дата видачі/Date of issue зазначається дата видачі паспорта 10
Уповноважений суб'єкт, що видав документ (код) Орган, що видав/Authority зазначається код територіального підрозділу ДМС, що видала паспорт 4
Місце народження Місце народження/Place of birth зазначається народження особи змінна
Відцифрований образ обличчя особи   відцифрований обличчя особи  
Відцифрований підпис особи   відцифрований підпис особи  

58.До безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, що відповідає вимогам нормативних документів у сфері технічного та криптографічного захисту інформації в Україні, вноситься:
1)інформація, зазначена в зоні візуальної перевірки паспорта;
2)додаткова змінна інформація (про місце реєстрації, сімейний стан, відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, видачу приватизаційних паперів);
3) біометричні дані, параметри (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи);
4)дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії.
59.Внесення до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, додаткової змінної інформації, передбаченої Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, крім інформації про місце реєстрації особи, здійснюється виключно за письмовим клопотанням особи або її законного представника.
60.За фактом реєстрації місця проживання або місця перебування особи, яка проживає в Україні, територіальним підрозділом ДМС з використанням засобів відомчої інформаційної системи ДМС здійснюється внесення інформації про місце реєстрації особи до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, та до бази даних Реєстру. Інформація про місце реєстрації особи зберігається на безконтактному електронному носії, який імплантовано у паспорт, у хронологічному порядку.
61.У разі оформлення особі дозволу на виїзд на постійне проживання за кордон та зняття з реєстраційного обліку в Україні територіальним підрозділом ДМС з використанням засобів відомчої інформаційної системи ДМС здійснюється внесення відповідної інформації до Реєстру та до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт.
62.На зворотному боці паспорта міститься наклейка із зазначенням адреси зареєстрованого або знятого з реєстрації місця проживання/перебування власника паспорта.
63.До паспортів осіб, які в установленому законом порядку визнані недієздатними, відцифрований підпис не вноситься, а паспортів, виданих особам з фізичними вадами, — вноситься за їх бажанням.
64.Дата народження зазначається таким чином: дні та місяці — двома цифрами (від одиниці до дев'яти попереду ставиться нуль), між якими ставиться пробіл, роки — чотирма цифрами, яким передує пробіл.
Якщо дату народження або якусь її частину не встановлено, проставляються відповідно “XX” — для дня чи місяця, “ХХХХ” — для року, “XX XX ХХХХ” — для дня, місяця і року.
65.Жіноча стать зазначається літерами “Ж/F”, чоловіча — "Ч/М”.
66.Відомості про місце народження вносяться таким чином:
-назва міста — у разі народження в мм.Києві та Севастополі;
-назва міста та області (Автономна Республіка Крим), до складу якої входить місто,— у разі народження в місті обласного чи республіканського (Автономної Республіки Крим) значення;
-назва населеного пункту, району, області (Автономна Республіка Крим) — у разі народження в іншому населеному пункті;
-відомості згідно з документом, що посвідчує факт реєстрації народження особи, або паспортом, що підлягає обміну, з обов'язковим зазначенням країни народження та через скісну риску її трилітерного коду.
Коди країн зазначаються згідно з ДОТУ 180 3166-1-2000 "Коди назв країн світу”.
67.Територіальний підрозділ ДМС, що видав паспорт, позначається чотиризначним числом, в якому перші дві цифри означають регіональний код (код Автономної Республіки Крим, області чи міста) відповідно до державного класифікатора ДК 014-97 "Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України”, а останні дві цифри — код територіального підрозділу ДМС, що видав паспорт.
Установлюються такі коди регіонів України:

Автономна Республіка Крим 01
Вінницька область 05
Волинська область 07
Дніпропетровська область 12
Донецька область 14
Житомирська область 18
Закарпатська область 21
Запорізька область 23
Івано-Франківська область 26
Київська область 32
Кіровоградська область 35
Луганська область 44
Львівська область 46
Миколаївська область 48
Одеська область 51
Полтавська область 53
Рівненська область 56
Сумська область 59
Тернопільська область 61
Харківська область 63
Херсонська область 65
Хмельницька область 68
Черкаська область 71
Чернівецька область 73
Чернігівська область 74
місто Київ 80
місто Севастополь 85

Коди територіальних підрозділів ДМС, що видали паспорт, встановлюються ДМС.
68.Для заповнення значення елемента даних “Унікальний номер запису в Реєстрі” використовуються цифри від нуля до дев'яти (зазначається унікальний номер запису в Реєстрі). Порядок визначення номера запису встановлюється МВС.

Зразок бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм
Технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактними електронним носієм
Схема діаграма паспорта

Зразок бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія
Технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія
Схема діаграма паспорта

 

Категорія: Правові новини | Переглядів: 1039 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**