Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Середа, 25.04.2018, 21:29
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [132]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [68]
Консультація [40]
Країна глухих [80]
Адміністратор [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Травень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 53
Головна » 2016 » Травень » 16 » Новий порядок виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування
17:51
Новий порядок виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. №228
(в редакції постанови від 11.02.2015р.№47)

ПОРЯДОК
виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

Загальна частина
1. Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне  обслуговування (далі - компенсації) виплачуються інвалідам, законним представникам недієздатних інвалідів, дітей-інвалідів, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями.
2. Компенсації призначаються:
-особам, інвалідність яких пов'язана з трудовим каліцтвом, що настало від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (далі - інваліди внаслідок трудового каліцтва), - за розпорядженнями управлінь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Автономній Республіці Крим,  областях, мм.Києві та Севастополі (далі - управління виконавчої дирекції);
-інвалідам будь-якої іншої категорії - згідно з розпорядженнями Міністерства соціальної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - структурні підрозділи соціального захисту населення).
Розпорядження управління виконавчої дирекції оформляється у двох примірниках, перший - залишається в управлінні виконавчої дирекції, а другий - зберігається в особовій справі інваліда внаслідок трудового каліцтва.
Розпорядження структурного підрозділу соціального захисту населення оформляється у двох примірниках, один з яких зберігається в особовій справі інваліда, що перебуває на обліку для забезпечення автомобілем, а другий надсилається структурному підрозділу соціального захисту населення районної, районної у мм.Києві та Севастополі держадміністрації, виконкому міської, районної у місті ради (далі - районний структурний підрозділ соціального захисту населення).
3. Компенсації виплачуються:
-інвалідам внаслідок  трудового каліцтва - управліннями або відділеннями виконавчої дирекції;
-інвалідам  будь-якої іншої категорії - районними структурними підрозділами соціального захисту населення незалежно від органу, де інвалід перебуває на обліку як одержувач пенсії (довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії).
4. Інвалідам та дітям-інвалідам, які перебувають в установах соціального обслуговування на повному державному утриманні, у місцях позбавлення волі компенсації не виплачуються.
5. Компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік - у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року з дня їх призначення.
6. Переплачена з вини інваліда сума компенсацій повертається ним добровільно або стягується у судовому порядку.
7. У разі смерті інваліда та дитини-інваліда компенсації, не виплачені своєчасно з незалежних від інваліда причин, виплачуються одному із членів його сім'ї (за згодою інших).
7-1. Інформація щодо призначення та виплати компенсацій вноситься до централізованого банку даних з проблем інвалідності.

Компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів
8. Компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів призначаються:
1) інвалідам та дітям-інвалідам, які в установленому порядку забезпечені автомобілем;
2) інвалідам та дітям-інвалідам, які мають право на забезпечення автомобілем, але не одержали його і користуються автомобілем, придбаним за власні кошти інвалідів, законних представників недієздатних інвалідів, дітей-інвалідів;
3) інвалідам та дітям-інвалідам, які були забезпечені в установленому порядку мотоколясками.
9. Для одержання компенсацій на  бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів подаються:
1) заява;
2) технічний паспорт про реєстрацію автомобіля на ім'я інваліда, законного представника дитини-інваліда;
3) копія посвідчення водія, завірена в установленому законодавством порядку;
4) висновок медико-соціальної експертної комісії (далі - МСЕК) про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем (для осіб, зазначених у підпункті 2 пункту 14 цього Порядку).
10. У разі повернення інвалідом з будь-яких причин автомобіля структурному підрозділу соціального захисту населення (управлінню виконавчої дирекції) виплата компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля припиняється з наступного місяця після повернення. Компенсації, що вже виплачені, інвалідом не повертаються, а враховуються у подальшому під час виплати компенсації на транспортне обслуговування.
11. Компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля, одержаного безоплатно чи на пільгових умовах на десятирічний строк його експлуатації, призначаються на підставі заяви та усіх необхідних документів, що додаються до неї.
Датою призначення компенсації у разі, коли автомобіль зареєстровано в органі Державтоінспекції, є дата подання заяви.
Автомобіль, незареєстрований в органі Державтоінспекції, підлягає обов'язковій реєстрації у зазначеному органі і право на призначення компенсації настає з дати такої реєстрації.
12. Виплата компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів інвалідам, законним представникам недієздатних інвалідів, дітей-інвалідів, яким структурні підрозділи  соціального захисту населення видали автомобілі, що надійшли як гуманітарна допомога,  провадиться  на  загальних підставах у межах коштів, що виділяються на цю мету.
13. У разі позбавлення  інваліда або особи, якій передано право керування автомобілем, законного представника дитини-інваліда права керувати автомобілем на певний час за порушення правил дорожнього руху або у разі перебування його у місцях позбавлення волі виплата компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля за відповідний період не провадиться.

Компенсація на транспортне обслуговування
14. Компенсація на транспортне  обслуговування призначається інвалідам та дітям-інвалідам, які:
1) перебувають на обліку для безоплатного забезпечення автомобілями;
2) перебувають на обліку для пільгового забезпечення автомобілями.
Якщо інваліди та діти-інваліди, які перебувають на обліку для безоплатного або пільгового забезпечення автомобілями, отримали їх, виплата компенсації на транспортне обслуговування припиняється і виплачуються компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів. У період, за який виплачена компенсація на транспортне обслуговування, переплачена сума враховується в подальшому під час виплати компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів;
3) мають право на забезпечення автомобілем, але за власним бажанням відмовилися від нього і бажають одержувати компенсацію. У цьому разі компенсація на транспортне обслуговування  за  бажанням зазначених осіб призначається на весь період інвалідності, установлений МСЕК (для дітей-інвалідів - лікувально-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів);
4) мають право на безоплатне забезпечення автомобілем, але не одержали його у зв'язку з протипоказаннями до керування ним, або мають право на пільгове забезпечення автомобілем (за 7 відсотків вартості), але не одержали його у зв'язку з відсутністю можливості передати члену сім'ї право на керування автомобілем;
5) мають право на забезпечення автомобілем (за 30 відсотків вартості), але не одержали його у зв'язку з протипоказаннями до керування ним.
15. Підставою для призначення інвалідам та дітям-інвалідам компенсації на транспортне обслуговування (крім осіб, зазначених в абзаці другому цього пункту) є висновок Кримської - в Автономній Республіці Крим, обласної, центральної міської (у мм.Києві та Севастополі) МСЕК про наявність у інвалідів медичних показань  для забезпечення їх автомобілем і заява інваліда, законного представника дитини-інваліда.
Підставою для виплати компенсації на транспортне обслуговування  інвалідам I та II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1); інвалідам війни I групи по зору або без обох рук; інвалідам, які мають кукси обох ніг і рук, є заява та копія висновку МСЕК про встановлення відповідної групи інвалідності.
16. Компенсація на транспортне обслуговування виплачується починаючи від дня подання інвалідом внаслідок трудового каліцтва заяви з усіма необхідними документами до відділення виконавчої дирекції, інвалідом будь-якої іншої категорії - до структурного підрозділу соціального захисту населення.
17. Районні структурні підрозділи соціального захисту населення подають щомісяця до 10 числа відповідно структурним підрозділам соціального захисту населення звіт про виплату грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.
Структурні підрозділи соціального захисту населення подають двічі на рік (до 20 липня та 20 січня) Мінсоцполітики узагальнений звіт.
Форма звітів затверджується Мінсоцполітики.


Роз’яснення щодо виплати інвалідам грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

Механізм проведення виплати інвалідам грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування визначений «Порядком виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 228.
Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування виплачуються інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями.
Дані компенсації виплачуються щорічно рівними частинами двічі на рік – у березні за І півріччя та у вересні за ІІ півріччя поточного року у розмірах:
- грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів – 245,92 гривні на рік;
- грошові компенсації на транспортне обслуговування – 324,18 гривні на рік.
Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів призначаються з дня подання заяви та копії технічного паспорту автомобіля, після його реєстрації в  органах Державтоінспекції:
-інвалідам та дітям-інвалідам, які в установленому порядку забезпечені автомобілями;
-інвалідам та дітям-інвалідам, які мають право на забезпечення автомобілем, але не одержали його і користуються автомобілем, придбаним за власні кошти.

Грошові компенсації призначаються на 10 річний термін експлуатації автомобіля, по закінченню якого виплати продовжуються за умови придатності автомобіля до подальшої експлуатації на підставі технічного паспорту автомобіля:
Грошові компенсації на транспортне обслуговування призначаються згідно заяви та медичного висновку транспортної комісії:
на період з дня подання заяви до отримання автомобіля:
-інвалідам, які перебувають на обліку для безоплатного забезпечення автомобілем згідно медичних показань для забезпечення автомобілем та  мають показання до керування автомобілем (дозвіл на самостійне керування автомобілем) з числа: інвалідів війни; жертв нацистських переслідувань 6-2; інвалідів  І, ІІ, груп, інвалідність, яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
з 01.01.2016 року на період з дня подання заяви до отримання автомобіля:
-інвалідам, які перебувають на обліку для безоплатного забезпечення автомобілем згідно медичних показань для забезпечення автомобілем та  мають протипоказання до керування автомобілем (не дозволено самостійне керування автомобілем, однак мають право передати керування автомобілем члену сім'ї, який спільно проживає);
з дня подання заяви на період інвалідності:
-інвалідам, які мають право на забезпечення автомобілем, але за власним бажанням відмовились від нього;
-інвалідам, які мають показання до керування автомобілем (дозвіл на самостійне керування автомобілем), але не одержали в зв’язку з протипоказаннями до керування автомобілем та мають право передати керування автомобілем члену сім'ї, який спільно проживає, але не одержали в зв’язку з відсутністю можливості передати члену сім ї право на керування автомобілем;
з 01.01.2016 року з дня подання заяви на період інвалідності:
-інвалідам, які мають показання до керування автомобілем (дозвіл на самостійне керування автомобілем та не мають право передати керування члену сім'ї, який спільно проживає), але не одержали в зв’язку з протипоказаннями до керування автомобілем.
Грошові компенсації виплачують управлінням праці та соціального захисту населення згідно первинних розпоряджень головного управління праці та соціального захисту населення.
 Виплати грошових компенсацій здійснюються за рахунок коштів, що виділяються на цю мету.

Категорія: Правознавство | Переглядів: 576 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**