Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Субота, 24.08.2019, 21:34
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [51]
Правові новини [160]
Правознавство [123]
Адвокатура [95]
Кримінал [80]
Консультація [61]
Судова медицина [17]
Країна глухих [87]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Посилання
Події
Кіно з субтитрами
Довідник
 
Головна » 2018 » Березень » 23 » МОЗ України працює над спрощенням переліку медичних протипоказань для керування транспортними засобами
11:00
МОЗ України працює над спрощенням переліку медичних протипоказань для керування транспортними засобами

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України розпочало перегляд переліку медичних протипоказань для керування транспортними засобами з метою приведення його у відповідність до європейських стандартів.
Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України підготував проект наказу щодо переліку медичних протипоказань для кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, який наразі знаходиться на громадському обговоренні.
Усвідомлюючи необхідність удосконалення медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху та приведення у відповідність українських нормативно-правових актів до вимог та стандартів Європейського Союзу, МОЗ України підняло питання перегляду існуючого переліку медичних протипоказань для водіїв та встановлення стандартів фізичної і розумової придатності для керування транспортними засобами.
До 26 березня Міністерство приймає від усіх зацікавлених сторін зауваження та пропозиції, які по завершенню громадського обговорення будуть опрацьовані.
Водночас, МОЗ України доручило керівнику ДП "Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України" Максиму Циганку підготувати спрощений перелік медичних протипоказань відповідно до Додатку ІІІ Директиви 2006/126/ЄС.   
Ми переконані, що у новому переліку медичних протипоказань мають залишитися лише ті захворювання, які безпосередньо можуть впливати на безпеку дорожнього руху. Наголошуємо, що той перелік, який наразі знаходиться на громадському обговоренні - це не остаточний варіант наказу. МОЗ України прийматиме відповідний наказ лише після суттєвого його доопрацювання та удосконалення.  


ПРОЕКТ НАКАЗУ МОЗ

Перелік медичних протипоказань для кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів

1.Медичні протипоказання для кандидатів у водії та водіїв некомерційного транспорту (категорії А1,А,В1,В,ВЕ)
1. Хронічні захворювання оболонок ока, що супроводжуються значним порушенням функції зору, стійкі зміни повік, у тому числі їх слизових оболонок, парези м'язів повік, що перешкоджають зору або обмежують рух очного яблука (після оперативного лікування з позитивним результатом допуск до керування - дозволяється).
2. Хронічне, що не піддається консервативному лікуванню, запалення сльозного мішка, свищ сльозного мішка, а також стійка сльозотеча, що не піддається консервативному лікуванню (після оперативного лікування з позитивним результатом допуск до керування дозволяється).
3. Стійка диплопія внаслідок косоокості будь-якої етіології.
4. Обмеження поля зору більше ніж на 20 град., у будь-якому з меридіанів. Центральна скотома абсолютна або відносна (при скотомі та наявності змін зорової функції не нижче значень, вказаних у пункті 5а, - допуск без обмежень).
5. Зниження гостроти зору в залежності від стійких помутнінь рефрактерних середовищ чи змін дна ока, аномалій рефракцій, а також інших причин органічного характеру:
а) гострота зору з корекцією нижче 0,6 на кращому оці, нижче 0,2 на гіршому. Припустима корекція при короткозорості і далекозорості 8.0 Д, у тому числі контактними лінзами; астигматизмі до 3.0 Д (сума сфери і циліндра не повинна перевищувати 8.0 Д). Різниця в силі лінз двох очей не повинна перевищувати 3.0 Д;
б) відсутність зору на одному оці (гострота зору 0,1 і нижче), допускається за умови 0.8 (без корекції) на другому оці;
в) стан після рефракційних операцій на роговій оболонці (кератотомія, кератомільоз, кератокоагуляція, рефракційна кератопластика). Допускаються до довжина кінцівки більше 75 см (від п'яткової кістки до середини великого вертлюга стегна).
6. Захворювання, що викликають обмеження рухів чи біль при рухах кінцівками, грижі, свищі, випадання прямої кишки, геморой, водянка яєчка чи сім'яного канатика та ін. Питання про допуск, у тому числі після оперативного лікування, вирішується індивідуально.
7. Захворювання судин: аортальні аневризми, аневризми судин головного мозку, аневризми стегнової та підколінної артерій, аневризми підшкірно розташованих судин (при підозрі на наявність аневризми індивідуальний допуск на підставі висновків спеціалізованих закладів охорони здоров`я за умови наступного періодичного огляду через 1 рік).
8. Стійкі зміни в бронхолегеневій системі з вираженими явищами легеневої недостатності. При наявності деформації грудної клітки та хребта з незначним порушенням функції органів грудної порожнини - питання про допуск вирішується індивідуально.
9. Вроджені чи набуті пороки серця і судин будь-якої етіології - при наявності компенсації питання про допуск вирішується індивідуально за умови наступного періодичного огляду через 1 рік.
10. Стан після операції на серці та великих магістральних судинах (при компенсації з добрими віддаленими результатами і висновком спеціалізованого закладу охорони здоров`я питання вирішується індивідуально за умови наступного періодичного огляду через 1 рік). Особи з імплантованими штучними водіями ритму серця допускаються індивідуально.
11. Хвороби серця будь-якої етіології (ендокардит, міокардит та ін.), порушення ритму будь-якої етіології (мерехтлива аритмія, пароксизмальна тахікардія та ін.), хронічна ішемічна хвороба серця, в тому числі стан після перенесеного інфаркту міокарда - питання про допуск вирішується індивідуально за умови наступного періодичного огляду через 1 рік (на підставі висновків спеціалізованих закладів охорони здоров`я).
12. Гіпертонічна хвороба: питання про допуск осіб з гіпертонічною хворобою III стадії, 3 ступеня, ризик 4 – допуск індивідуальний за умови щорічного огляду та наявності висновку кардіолога.
13. Хвороби крові та кровотворних органів: при відсутності тяжкого анемічного синдрому і загострення основного захворювання питання про допуск вирішується індивідуально.
14. Ендокринні захворювання зі стійкими та вираженими порушеннями функції. Рішення приймається індивідуально на підставі висновку лікаря - ендокринолога; у разі захворювання з розладами свідомості, схильністю докоматозних станів - непридатні.
15. Хронічні рецидивні захворювання периферичної нервової системи та залишкові явища перенесених захворювань і травм великих нервових стовбурів зі стійким порушенням функції нервової системи.
16. Медичні психіатричні загальні протипоказання: тяжкі хронічні та затяжні психічні розлади що супроводжуються затьмаренням свідомості, порушенням сприйняття, мислення, волі, емоцій, інтелекту чи пам`яті та позбавляють особу здатності адекватно усвідомлювати оточуючу дійсність, свій психічний стан і поведінку.
Додаткові психіатричні протипоказання: епілепсія та синкопальні стани, захворювання що супроводжуються нарколептичними та каталептичними пароксизмальними розладами, розумова відсталість, виражені форми психічних розладів непсихотичного рівня. Питання про наявність психіатричних протипоказань в особи, яка у минулому страждала на тяжкий психічний розлад (не менш ніж 5 років тому) або має виражені форми психічних розладів непсихотичного рівня, вирішується індивідуально.
17. Наркологічні протипоказання: наявність алкоголізму, наркоманії, токсикоманії.

2.Медичні протипоказання для кандидатів в водії та водіїв комерційного транспорту (категорії В, ВЕ, С1, С1Е, С, СЕ, D1,D1E, D, DE, T)
1. Хронічні захворювання оболонок ока, що супроводжуються значним порушенням функції зору, стійкі зміни повік, у тому числі їх слизових оболонок, парези м'язів повік, що перешкоджають зору або обмежують рух очного яблука (після оперативного лікування з позитивним результатом допуск до керування – індивідуальний).
2. Хронічне, що не піддається консервативному лікуванню, запалення сльозного мішку, свищ сльозного мішку, а також стійка сльозотеча, що не піддається консервативному лікуванню (після оперативного лікування з позитивним результатом допуск до керування дозволяється).
3. Стійка диплопія внаслідок косоокості будь-якої етіології.
4. Обмеження поля зору більше ніж на 20 град., у будь-якому з меридіанів. Центральна скотома абсолютна або відносна (при скотомі та наявності змін зорової функції не нижче значень, вказаних у пункті 5а, - допуск без обмежень).
5. Зниження гостроти зору в залежності від стійких помутнінь рефрактерних середовищ чи змін дна ока, аномалій рефракцій, а також інших причин органічного характеру:
а) гострота зору з корекцією нижче 0,8 на кращому оці, нижче 0,4 на гіршому. Припустима корекція при короткозорості і далекозорості 8.0 Д, у тому числі контактними лінзами, астигматизмі 3.0 Д (сума сфери і циліндра не повинна перевищувати 8.0 Д). Різниця в силі лінз двох очей не повинна перевищувати 3.0 Д;
б) відсутність зору на одному оці (гострота зору 0,1 і нижче);
в) стан після рефракційних операцій на роговій оболонці (кератотомія, кератомільоз, кератокоагуляція, рефракційна кератопластика). Допускаються до керування транспортом особи через 3 місяці після операції при гостроті зору з корекцією не нижче вказаної в пункті 5а, відсутності ускладнень і показником рефракції до операції від +8.0 до - 8.0 Д. При неможливості встановити доопераційну рефракцію визнаються придатними до керування транспортом після відповідного висновку спеціалізованого офтальмологічного підрозділу закладу охорони здоров`я.
6. Порушення відчуття кольору типу дихромазії.
7. Захворювання сітківки й зорового нерву (пігментний ретиніт, атрофія зорового нерву, відшарування сітківки та ін.). При змінах гостроти зору та поля зору менше значень, вказаних у пунктах 4, 5, допуск індивідуальний за умови наступного періодичного огляду через 1 рік.
8. Глаукома (при початковій компенсованій глаукомі, нормальному дні ока, при змінах гостроти зору й поля зору менше значень, вказаних у пунктах 4, 5 - допуск можливий за умови наступного періодичного огляду через 1 рік.
9. Зниження слуху будь якої етіології: повна глухота на одне вухо за умови сприйняття розмовної мови на інше на відстані 3 м, шепітної мови - на відстані 1 м, або сприйняття розмовної мови на кожне вухо на відстані 2 м.
10. Хронічне однобічне чи двобічне гнійне запалення середнього вуха, ускладнене холестеатомою, грануляціями чи поліпом (епітимпаніт). Наявність фістульного симптому (після оперативного лікування з добрим результатом питання вирішується індивідуально).
11. Хронічний гнійний мастоїдит, ускладнення внаслідок мастоїдектомії (кіста, свищ) - після оперативного лікування з добрим результатом питання вирішується індивідуально.
12. Захворювання будь-якої етіології, що викликає порушення функції вестибулярного апарату, синдроми запаморочення, ністагм (хвороба Меньєра, лабіринтити, вестибулярні кризи будь-якої етіології та ін.).
13. Спонтанний ністагм при відхиленні зіниць на 70 град. від середнього положення.
14. Доброякісні новоутворення, малорухомі рубці, що значно ускладнюють рухи кінцівок, різко виражені обмеження рухомості шиї, стійкі зміни у великих суглобах, переломи, які неправильно зрослися, несправжні суглоби, що значно ускладнюють рухи кінцівок, а також стійкі зміни у хребті, що порушують його рухи. Після проведеного лікування – допуск індивідуальний.
15. Відсутність однієї верхньої чи нижньої кінцівки, кисті чи стопи, а також деформація кисті чи стопи, що значно ускладнює їх рухи.
16. Відсутність пальців чи фаланг, а також нерухомість у міжфалангових суглобах, які порушують функцію тримання керма та безпечного керування.
17. Травматичні деформації з наявністю неврологічної симптоматики та дефекти кісток черепа. При наявності незначних дефектів чи деформацій кісток черепа (при відсутності неврологічної симптоматики) допуск здійснюється індивідуально.
18. Скорочення нижньої кінцівки більше ніж на 6 см. Водії, що проходять періодичний медичний огляд, можуть бути визнані придатними, якщо кінцівка не має дефектів кісток, м'яких тканин і суглобів, об'єм рухів збережений, довжина кінцівки більше 75 см (від п'яткової кістки до середини великого вертлюга стегна).
19. Захворювання, що викликають обмеження рухів чи біль при рухах кінцівками, грижі, свищі, випадання прямої кишки, геморой, водянка яєчка чи сім'яного канатика та ін. Питання про допуск, у тому числі після оперативного лікування, вирішується індивідуально.
20. Захворювання судин:
а) аортальні аневризми, аневризми судин головного мозку, аневризми стегнової та підколінної артерій, аневризми підшкірно розташованих судин (при підозрі на наявність аневризми індивідуальний допуск на підставі висновків спеціалізованих закладів охорони здоров`я.);
б) облітеруючий ендартеріїт II-III стадії, хвороба Такаясу;
в) варикозне розширення вен з порушенням трофіки, слоновістю та ін.
21. Стійкі зміни в бронхолегеневій системі з вираженими явищами легеневої недостатності. При наявності деформації грудної клітки та хребта з незначним порушенням функції органів грудної порожнини - питання про допуск вирішується індивідуально.
22. Вроджені чи набуті пороки серця і судин будь-якої етіології - при наявності компенсації питання про допуск вирішується індивідуально за умови наступного періодичного огляду через 1 рік.
23. Стан після операції на серці та великих магістральних судинах (при компенсації з добрими віддаленими результатами і висновком спеціалізованого закладу охорони здоров`я питання вирішується індивідуально за умови наступного періодичного огляду через 1 рік). Особи з імплантованими штучними водіями ритму серця допускаються індивідуально.
24. Хвороби серця будь-якої етіології (ендокардит, міокардит та ін.), порушення ритму будь-якої етіології (мерехтлива аритмія, пароксизмальна тахікардія та ін.), хронічна ішемічна хвороба серця, в тому числі стан після перенесеного інфаркту міокарда - питання про допуск вирішується індивідуально за умови наступного періодичного огляду через 1 рік (на підставі висновків спеціалізованих закладів охорони здоров`я).
25. Гіпертонічна хвороба ІІІ ст. Питання про допуск осіб з гіпертонічною хворобою II ст. вирішується індивідуально (з частими гіпертонічними кризами - непридатні).
26. Хронічні захворювання легенів і плеври, в тому числі і туберкульозної етіології, бронхіальна астма, стан після резекції легенів.
27. Хвороби крові та кровотворних органів: при відсутності тяжкого анемічного синдрому і загострення основного захворювання питання про допуск вирішується індивідуально.
28. Ендокринні захворювання зі стійкими та вираженими порушеннями функції. Рішення приймається індивідуально на підставі висновку лікаря-ендокринолога; у разі захворювання з розладами свідомості, схильністю до коматозних станів - непридатні.
29. Хронічні рецидивні захворювання периферичної нервової системи та залишкові явища перенесених захворювань і травм великих нервових стовбурів зі стійким порушенням рухів, чутливості й трофіки – допуск індивідуальний.
30. Медичні психіатричні загальні протипоказання: тяжкі хронічні та затяжні психічні розлади що супроводжуються затьмаренням свідомості, порушенням сприйняття, мислення, волі, емоцій, інтелекту чи пам`яті та позбавляють особу здатності адекватно усвідомлювати оточуючу дійсність, свій психічний стан і поведінку.
Додаткові психіатричні протипоказання: епілепсія та синкопальні стани, захворювання що супроводжуються нарколептичними та каталептичними пароксизмальними розладами, розумова відсталість, виражені форми психічних розладів непсихотичного рівня. Питання про наявність психіатричних протипоказань в особи, яка у минулому страждала на тяжкий психічний розлад (не менш ніж 5 років тому) або має виражені форми психічних розладів непсихотичного рівня, вирішується індивідуально.
31. Наркологічні протипоказання: наявність алкоголізму, наркоманії, токсикоманії.
32. Психофізіологічні протипоказання: група придатності 3. У разі встановлення групи придатності 2 - питання про допуск вирішується індивідуально після додаткової психофізіологічної експертизи.
33. Професійні захворювання опорно-рухового апарату, вібраційна хвороба – допуск індивідуальний.
34. Виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, хронічні захворювання печінки, жовчовивідної системи, підшлункової залози з частими загостреннями, синдром оперованого шлунку - допуск індивідуальний.
35.Хронічні захворювання нирок, відсутність однієї нирки - питання про допуск осіб вирішується індивідуально.

2.1. Медичні протипоказання для водіїв та кандидатів у водії тракторів, в тому числі саморобних, самохідних сільськогосподарських, меліоративних і дорожньо-будівних машин категорій А1, А2, В1,В2,В3, С, D1, D2, E1, E2, F1, F2,G1,G2,H)
1. Хронічні захворювання оболонок ока, що супроводжуються значним порушенням функції зору, стійкі зміни повік, у тому числі їх слизових оболонок, парези м'язів повік, що перешкоджають зору або обмежують рух очного яблука (після оперативного лікування з позитивним результатом допуск до керування – індивідуальний).
2. Хронічне, що не піддається консервативному лікуванню, запалення слізного мішку, свищ слізного мішку, а також стійка сльозотеча, що не піддається лікуванню (після оперативного лікування з позитивним результатом допуск до керування дозволяється).
3. Стійка диплопія внаслідок косоокості будь-якої етіології.
4. Обмеження поля зору більше ніж на 20 град., у будь-якому з меридіанів. Центральна скотома абсолютна або відносна (при скотомі та наявності змін зорової функції не нижче значень, вказаних у пункті 5а, - допуск без обмежень).
5. Зниження гостроти зору в залежності від стійких помутнінь рефрактерних середовищ чи змін дна ока, аномалій рефракцій, а також інших причин органічного характеру:
а) гострота зору з корекцією нижче 0,8 на кращому оці, нижче 0,4 на гіршому. Припустима корекція при короткозорості та далекозорості 8.0 Д, у тому числі контактними лінзами, астигматизмі 3.0 Д (сума сфери і циліндра не повинна перевищувати 8.0 Д). Різниця в силі лінз двох очей не повинна перевищувати 3.0 Д;
б) відсутність зору на одному оці (гострота зору 0,1 і нижче);
в) стан після рефракційних операцій на роговій оболонці (кератотомія, кератомільоз, кератокоагуляція, рефракційна кератопластика). Допускаються до керування транспортом особи через 3 місяці після операції при гостроті зору з корекцією не нижче вказаної в пункті 5а, відсутності ускладнень і показником рефракції до операції від +8.0 до - 8.0 Д. При неможливості встановити доопераційну рефракцію визнаються придатними до керування транспортом після відповідного висновку спеціалізованого офтальмологічного підрозділу закладу охорони здоров`я.
6. Порушення відчуття кольору допускаються.
7. Захворювання сітківки й зорового нерву (пігментний ретиніт, атрофія зорового нерву, відшарування сітківки та ін.). При змінах гостроти зору й поля зору менше значень, вказаних у пунктах 4, 5, допуск індивідуальний).
8. Глаукома (при початковій компенсованій глаукомі, нормальному дні ока, при змінах гостроти зору й поля зору менше значень, вказаних у пунктах 4, 5, допуск індивідуальний).
9. Зниження слуху будь-якої етіології: повна глухота на одне вухо при сприйнятті розмовного мовлення іншим на відстані, меншій 3 м, шепітного мовлення на відстані 1 м чи сприйнятті розмовного мовлення кожним вухом менше ніж за 2 м.
10. Хронічне однобічне чи двобічне гнійне запалення середнього вуха, ускладнене холестеатомою, грануляціями чи поліпом (епітимпаніт). Наявність фістульного симптому (після оперативного лікування з добрим результатом питання вирішується індивідуально).
11. Хронічний гнійний мастоїдит, ускладнення внаслідок мастоїдектомії (кіста, свищ) - після оперативного лікування з добрим результатом питання вирішується індивідуально.
12. Захворювання будь-якої етіології, що викликає порушення функції вестибулярного апарату, синдроми запаморочення, ністагм (хвороба Меньєра, лабіринтити, вестибулярні кризи будь-якої етіології та ін.).
13. Спонтанний ністагм при відхиленні зіниць на 70 град. від середнього положення.
14. Доброякісні новоутворення, малорухомі рубці, що значно ускладнюють рухи кінцівок, різко виражені обмеження рухомості шиї, стійкі зміни у великих суглобах, переломи, які неправильно зрослися, несправжні суглоби, що значно ускладнюють рухи кінцівок, а також стійкі зміни у хребті, що порушують його рухи. Після проведеного лікування – допуск індивідуальний.
15. Відсутність однієї верхньої чи нижньої кінцівки, кисті чи стопи, а також деформація кисті чи стопи, що значно ускладнює їх рухи.
16. Відсутність пальців чи фаланг, а також нерухомість у міжфалангових суглобах, які порушують функцію тримання керма та безпечного керування.
17. Травматичні деформації з наявністю неврологічної симптоматики та дефекти кісток черепа. При наявності незначних дефектів чи деформацій кісток черепа (при відсутності неврологічної симптоматики) допуск здійснюється індивідуально.
18. Скорочення нижньої кінцівки більше ніж на 6 см. Водії, що проходять періодичний медичний огляд, можуть бути визнані придатними, якщо кінцівка не має дефектів кісток, м'яких тканин і суглобів, об'єм рухів збережений, довжина кінцівки більше 75 см (від п'яткової кістки до середини великого вертлюга стегна).
19. Захворювання, що викликають обмеження рухів чи біль при рухах кінцівками, грижі, свищі, випадання прямої кишки, геморой, водянка яєчка чи сім'яного канатика та ін. Питання про допуск, в тому числі після оперативного лікування, вирішується індивідуально.
20. Захворювання судин:
а) аортальні аневризми, аневризми судин головного мозку, аневризми стегнової та підколінної артерій, аневризми підшкірно розташованих судин (при підозрі на наявність аневризми індивідуальний допуск на підставі висновків спеціалізованих закладів охорони здоров`я.);
б) облітеруючий ендартеріїт II-III стадії, хвороба Такаясу;
в) варикозне розширення вен з порушенням трофіки, слоновістю та ін.
21. Стійкі зміни в бронхолегеневій системі з вираженими явищами легеневої недостатності. При наявності деформації грудної клітки та хребта з незначним порушенням функції органів грудної порожнини - питання про допуск вирішується індивідуально.
22. Вроджені чи набуті пороки серця та судин будь-якої етіології - при наявності компенсації питання про допуск вирішується індивідуально.
23. Стан після операції на серці та великих магістральних судинах (при компенсації з добрими віддаленими результатами і висновком спеціалізованого закладу охорони здоров`я вирішується індивідуально). Особи з імплантованими штучними водіями ритму серця допускаються індивідуально.
24. Хвороби серця будь-якої етіології (ендокардит, міокардит та ін.), порушення ритму будь-якої етіології (мерехтлива аритмія, пароксизмальна тахікардія та ін.), хронічна ішемічна хвороба серця, в тому числі стан після перенесеного інфаркту міокарда - питання про допуск вирішується на підставі висновків спеціалізованих закладів охорони здоров`я індивідуально.
25. Гіпертонічна хвороба ІІ-ІІІ ст. Питання про допуск осіб з гіпертонічною хворобою I ст. вирішується індивідуально.
26. Хронічні захворювання легенів і плеври, в тому числі і туберкульозної етіології, бронхіальна астма, стан після резекції легенів, бронхоектатична хвороба.
27. Хвороби крові та кровотворних органів: при відсутності тяжкого анемічного синдрому і загострення основного захворювання питання про допуск вирішується індивідуально.
28. Ендокринні захворювання зі стійкими та вираженими порушеннями функції. Рішення приймається індивідуально на підставі висновку лікаря-ендокринолога; у разі захворювання з розладами свідомості, схильністю до коматозних станів - непридатні.
29. Хронічні рецидивні захворювання периферичної нервової системи та залишкові явища перенесених захворювань і травм великих нервових стовбурів зі стійким порушенням рухів, чутливості та трофіки.
30. Медичні психіатричні загальні протипоказання: тяжкі хронічні та затяжні психічні розлади, що супроводжуються затьмаренням свідомості, порушенням сприйняття, мислення, волі, емоцій, інтелекту чи пам`яті та позбавляють особу здатності адекватно усвідомлювати оточуючу дійсність, свій психічний стан і поведінку.
Додаткові психіатричні протипоказання: епілепсія та синкопальні стани, захворювання що супроводжуються нарколептичними та каталептичними пароксизмальними розладами, розумова відсталість, виражені форми психічних розладів непсихотичного рівня. Питання про наявність психіатричних протипоказань у особи, яка у минулому страждала на тяжкий психічний розлад (не менш ніж 5 років тому) або має виражені форми психічних розладів непсихотичного рівня, вирішується індивідуально.
31.Наркологічні протипоказання: наявність алкоголізму, наркоманії, токсикоманії.
32.Психофізіологічні протипоказання: група придатності 3. У разі встановлення групи придатності 2 - питання про допуск вирішується індивідуально після додаткової психофізіологічної експертизи.
33. Професійні захворювання опорно-рухового апарату, вібраційна хвороба будь-якої стадії.
34. Виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічні захворювання печінки, жовчовивідної системи, підшлункової залози з частими загостреннями, синдром оперованого шлунку - питання про допуск вирішується індивідуально.
35.Хронічні захворювання нирок, відсутність однієї нирки - питання про допуск осіб вирішується індивідуально.

ADMIN: 26 березня 2018р. з точки зору юристів СНЮ було надіслано до МОЗ лист з пропозицією щодо внесення змін до проекту Наказу МОЗ про затвердження переліку медичних показань для керування транспортними засобами стосовно глухих кандидатів у водії та водів транспортних засобів.

Категорія: Судова медицина | Переглядів: 362 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Довідник
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**