Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Середа, 25.04.2018, 21:28
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [132]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [68]
Консультація [40]
Країна глухих [80]
Адміністратор [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 53
Головна » 2016 » Вересень » 18 » Міжнародний тиждень глухих і Міжнародний день глухих у 2016 році (оновлення)
12:19
Міжнародний тиждень глухих і Міжнародний день глухих у 2016 році (оновлення)

Цю дату ми відзначаємо для запобігання дискримінації людей, які не чують. Мало хто замислюється над тим, що для багатьох людей недоступно почути шум дощу, музику, голос рідної людини… За статистикою, на порушення слуху страждає кожна 9-та людина на Планеті. Його втрачають внаслідок травм, хвороб або вроджених вад.
Відомо, що відсутність одного з органів чуття змінює весь процес сприйняття світу, дозволяючи звертати увагу на дрібниці, приховані від більшості. Але, ніхто з людей, які не мають слуху, не вважають себе німими – у глухих є мова жестів, така ж повноцінна, як і мова вербального спілкування.
Міжнародний тиждень глухих цього року відзначатиметься від 19 до 25 вересня 2016 року, а Міжнародний день глухих (International Deaf Day) припадає на останню неділю місяця - 25 вересня 2016 року. Національні асоціації глухих багатьох країн світу організовують в ці дні різноманітні заходи, марші, кампанії та зустрічі, на яких вони висвітлюють перед місцевими і національними владами численні проблеми глухих для прийняття ними невідкладних рішень.
У цьому році слід порушувати такі болючі проблеми, як закриття шкіл для глухих дітей, відсутність дитячих телепередач жестовою мовою, телепередач з перекладом на жестову мову, раннього втручання в мовний розвиток новонародженої дитини, відсутність у чуючих батьків знань жестової мови і знань з культури поводження з глухими тощо. Ще ніколи досі заходи до Міжнародного дня глухих не присвячувалися саме глухим дітям.
Міжнародний день глухих започатковано за ініціативи Всесвітньої федерації глухих WFD (World Federation of Deaf),і відзначається він з 1958 року в останню неділю вересня, завершуючи Міжнародний тиждень глухих. Міжнародний день глухих відзначається щорічно в усіх країнах світу, але на жаль, не на досить високому офіційному рівні. Навіть Організація Об’єднаних Націй поки що не погоджується визнати його офіційно.
Тому мета цього всесвітнього заходу - привернути більше уваги провладних структур, громадськості і мас-медіа до проблем і сподівань глухих людей, продемонструвати всьому світу, що глухі люди також мають право на щастя і недоторканість особистого життя, мають бути захищені законодавством! Міжнародний тиждень глухих саме і присвячений тому, щоб глухі люди відчули єдність і могутність єднання та продемонстрували це світовій громадськості. Цей тиждень зміцнює солідарність з глухими людьми і стимулює більшу увагу до їхніх проблем з боку суспільства.
У цьому році нечуюча спільнота збирається разом відзначити 10-річчя з дня затвердження Організацією Об’єднаних Націй Конвенції про права осіб з інвалідністю і схвалити нещодавно затверджені в ООН Цілі Поступального Розвитку.


Міжнародний тиждень глухих - під гаслом “З жестовою мовою я рівноправний!”
Запам’ятайте ключові гасла нинішньої кампанії:

ПРАВО НАРОДЖЕННЯ
Наполягаймо на першочерговому фундаментальному праві глухої людини оволодіти рідною мовою від народження. Якнайшвидше оволодіння глухими немовлятами жестовою мовою забезпечить їм повноцінне спілкування з дорослими людьми й цим розвине їх когнітивні й соціальні навички. Глухим дітям необхідний доступ до жестової мови з народження.

РІВНОПРАВНІСТЬ МОВИ
Наполягаємо на визнанні жестової мови в якості універсального лінгвістичного засобу висловлення глухими людьми своїх думок, ідей та емоцій. Жестова мова є повністю функціональною - з власним синтаксисом, морфологією і структурою. Вона задовольняє всі наукові вимоги, які визначають поняття “мова”. Це підтверджено багатьма систематичними лінгвістичними дослідженнями жестової мови, починаючи з кінця 1970-х років.

ДВОМОВНА ОСВІТА
Наполягаємо, що всі зацікавлені сторони мають визнати потребу глухої дитини у білінгвальному навчанні й зрозуміти, яким саме чином якісне білінгвальне навчання має відбуватись у жестомовному оточенні. Білінгвальне навчання базується на соціально-культурному підході з використанням жестової мови як мови інструктажу в усіх навчальних предметах з обов’язковим сильним наголосом на навчанні читанню і писемному мовленню, яким користуються в конкретній країні або конкретному товаристві.

ПРАВО ГЛУХИХ НА САМОВИЗНАЧЕННЯ
Наполягаймо на визначенні терміну “глухі люди” як “люди, що належать до культурної та лінгвістичної спільноти й користуються жестовою мовою як рідною, інакше кажучи, природною мовою спілкування”.

РІВНОПРАВНА УЧАСТЬ У СУСПІЛЬСТВІ
Наполягаємо, що глухим людям потрібний, як і будь-якій іншій людині, повний доступ до можливостей брати активну участь в особистому, публічному й політичному житті. Дуже важливо забезпечити глухим людям можливість виконувати роль лідерів, щоб вони самі мали можливість добиватись своїх прав і самі долучались до всіх процесів, пов’язаних з їх особистим життям. Ця директива є відображенням вже добре відомого гасла - “Ніщо про нас без нас самих”.

ДОСТУПНІСТЬ ІНФОРМАЦІЇ
Глухим людям необхідно надавати доступ до публічної інформації та публічних послуг за допомогою перекладу жестовою мовою або різних видів субтитрування, зокрема субтитрування великими літерами діалогів героїв фільму.

РІВНІ УМОВИ ЗАЙНЯТОСТІ
Гарні знання жестової мови на рівні спілкування і взаєморозуміння, а також забезпеченість послугами перекладачів жестової мови дають, по суті, змогу глухим людям займатись будь-якою працею. Важливо, щоб всі глухі люди намагались знайти собі роботу до вподоби, яка б відповідала їхнім інтересам і компетенції. Головні бар’єри на шляху до зайнятості глухих виникають саме внаслідок недоступності для них робочого середовища, а не через їх нездатність чути.

НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ
Наполягаємо на забезпеченні глухих доступом до освіти, професійного навчання і постійного підвищення рівня кваліфікації та розвитку знань і вмінь, які є ключовими факторами для отримання і збереження глухою особою спеціальності й зарплати, які, у свою чергу, дозволяють глухим вести незалежний спосіб життя.

До уваги киян та гостей столиці!
У рамках Міжнародного тижня глухих, при підтримці Київської міської державної адміністрації, Київська спільнота нечуючих організовує міський фестиваль “Почуйте нас!” з метою привернення уваги суспільства до спільноти глухих і слабочуючих та викликів, з якими вони стикаються у повсякденному житті.
Програма фестивалю містить в собі організацію декількох зон:
-інформаційної,
-deaf made,
-розважально-ігрової,
-соціально-культурної програми “Ми разом одна сім’я” від Культурного центру глухих.
Дата проведення:
25 вересня 2016 року, з 12 до 19 години.
Місце проведення: літня естрадна сцена Міського саду (між Маріїнським парком та стадіоном “Динамо”).
Чекаємо всіх! Адже це Ваш день!

Позиція Спілки юристів
Запитання: Хто має право брати участь у фестивалі “Почуйте нас”?
На думку Спілки, вважає, у цій фестивалі мають право брати участь претенденти усіх громадських організацій інвалідів зі слуху та їх підприємств усіх форм власності.
Однак, незважаючи на перешкоди, створювані УТОГ, Спілка, як громадська організація нечуючих має намір брати участь у цих заходах. Прохання Координатору фестивалю ознайомитись нас з даною заявкою та прийняти до уваги.

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 406 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**