Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Субота, 24.03.2018, 11:20
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [134]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [60]
Консультація [36]
Країна глухих [79]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » 2013 » Вересень » 21 » Як заповнити лікарняний лист, зразок
15:21
Як заповнити лікарняний лист, зразок

     З 22 липня 2011 року дію новий порядок заповнення та видачі лікарняних листів. Лікарняний лист заповнюється лікуючим лікарем і роботодавцем хворого. Введена в цьому році нова форма листка непрацездатності характеризується максимально зашифрованим виглядом і наявністю великої кількості інформації, що дозволяє ідентифікувати страхову організацію та застрахована особа.
 
     Вам знадобиться:
     -Лікарняний лист;
     -Ручка з чорною пастою.
 
     Інструкція
     1.Якщо ви є роботодавцем, вам доведеться часто зустрічатися із заповненням лікарняних аркушів. За новими правилами оформлення лікарняних листів заповнюйте їх друкованими великими літерами чорнилом чорного кольору або з допомогою друкувальних пристроїв. Записи ставте в спеціально відведених осередках, починаючи з першої з них. Прослідкуйте, щоб усі записи не виходили за межі клітинок. Якщо текст не поміщається, просто припиніть запис.
     2.У графі "місце роботи - найменування організації” вкажіть скорочена або повна назва організації, поставте галочку в графах "основне місце роботи” або "за сумісництвом”, напишіть номер страхувальника, присвоєний органом Фонду соціального страхування. (Графа "реєстраційний №”), поставте код підпорядкованості з 5 цифр у відповідну графу.
     3.При наявності індивідуального податкового номера непрацездатного вкажіть його в лікарняний лист. При вагітності або пологів дану графу не заповнюйте. Вкажіть номер страхового свідоцтва Пенсійного фонду в графі "СНІЛС”, а в графі "Умови нарахування” проставте один або кілька кодів.
     4.Так, 43 код ставиться, якщо у застрахованої є право на пільги як особи, яка зазнала впливу радіації, 44 - якщо працівник працює на Крайній Півночі чи в умовах, прирівняних до нього, і приступив до роботи в цій місцевості до 2007 року. 45 - у разі інвалідності, 46 - за наявності трудового договору строком до 6 місяців, 47 - якщо втрата працездатності відбулася протягом 30 днів після звільнення. 48 - при порушенні режиму з поважної причини, 49 - якщо непрацездатність триває 4 місяці поспіль (оформляється для працівників з інвалідністю). 50 - якщо втрата працездатності перевищує 5 місяців на рік (для інвалідів). 51 застосовується для застрахованої особи, яка працює в умовах неповного робочого часу.
     5.Крім цього в лікарняному листі в однойменних графах вкажіть дату виходу на роботу, страховий стаж, нестрахові періоди (служба в армії), середній денний заробіток, суму допомоги, загальну сума до виплати (графа "разом нараховано»).
     6.Лікарняний лист завірте підписом керівника та головного бухгалтера. Ставлячи штамп на лікарняний лист, зверніть увагу на те, щоб друк не закривала інформацію.
     Якщо ви індивідуальний підприємець, поставте свій підпис в обох графах.
 
Зверніть увагу
До лікарняним листком потрібно окремо розрахувати допомогу по вагітності (при її наявності) та по втраті працездатності (лікарняні) і приколоти їх до аркуша.
 
Корисні поради
Намагайтеся не допускати виправлень у листах про тимчасову непрацездатність. При наявності помилки закресліть неправильний запис, нанесіть правильну на зворотну сторону бланка і підтвердити записом "виправленому вірити", а також підписом та печаткою роботодавця. Виправлення помилок за допомогою коригувального кошти не допускається.
 
 
    Як заповнити лікарняний лист по вагітності та пологах
 
     Інструкція
     Жінка, яка чекає дитину, на певному терміні вагітності змушена розпрощатися з роботою і піти в декрет, щоб займатися тільки малюком, який з'явиться на світ. Щоб згодом не виникло проблем з роботою і можна було отримати грошову допомогу, що їй необхідно правильно оформити пакет документів. Мабуть, першим документом буде лікарняний лист по вагітності та пологах. Цей документ надається всім вагітним жінкам спостерігає лікарем.
     1.Заповніть всі графи лікарняного листа чорнилом від руки, використовуйте один колір для заповнення розпочатого листа непрацездатності (фіолетовий, синій або чорний). Звичайно, якщо відкриває лікарняний один лікар, а закриває інший, то колір чорнила може відрізнятися. Чинне законодавство допускає це, листок непрацездатності буде прийнятий до оплати.
     2.Не забудьте, що при оформленні графи "місце роботи”, слово "основне” підкреслюється тільки в разі наявності у жінки як мінімум двох роботодавців. Занесіть всі записи без скорочень, а в графі причина непрацездатності підкресліть "відпустка по вагітності та пологах” і продублюйте те ж саме власноручного прописом, при цьому в прописи вкажіть, який термін непрацездатності. Зазвичай це 140 календарних днів, тобто 70 днів до народження малюка і 70 після його народження. Проте законом передбачені випадки, коли пологи можуть мати ускладнений перебіг (наприклад, мало місце кесарів розтин), в цій ситуації післяродовий термін тимчасової непрацездатності збільшується на 16 днів і становить 86 календарних днів. А при наявності багатоплідної вагітності 194 календарних днів і лікарняний лист оформляється вже на 28 тижні вагітності.
     3.Виправлення і закреслення підтверджуйте словами "виправленому вірити”, вашим підписом та печаткою вашого лікувального закладу. Але врахуйте, що на одному бланку не повинно бути більше двох виправлень. В іншому випадку необхідно буде виписати і видати новий лікарняний лист.
     4.Поставте на лицьовій стороні листка непрацездатності в правому верхньому кутку штамп лікувальної установи, а трикутну друк у правому нижньому куті.

 

 

 

На що треба звертати увагу при оформленні листків непрацездатності

Періодичність проведення планових перевірок Фондом регулюється Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженою постановою правління Фонду від 22 грудня 2010 року за №29.

Під час проведення перевірки у страхувальників ревізори досліджують:
- протоколи засідань комісій (рішення уповноваженого) із соціального страхування підприємства?
- заяви-розрахунки для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду,
- листки непрацездатності,
- копії посвідчень осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС, учасників війни та інші документи, що підтверджують їх право на пільги щодо оплати листків непрацездатності,
- трудові книжки та “Індивідуальні відомості про застраховану особу” (форма № ОК-7-з) - для обчислення тривалості страхового стажу,
- табелі обілку використання робочого часу, графікі змінності,
- розрахунково-платіжні відомості,
- накладні по путівках, копії квитанцій щодо часткової оплати вартості путівок на санаторно-курортне лікування, сплачених через установи банків; журнали обліку путівок до санаторно-курортних закладів, зворотні талони або довідки про факт перебування в санаторно-курортному закладі,
- відомості про видачу новорічних дитячих подарунків, накладні на отимання цих подарунків, копії свідоцтв про народження дітей, яким видано новорічні подарунки.

Найпоширенішими порушеннями при оформленні листків непрацездатності є:
1) не підкреслюється слово “первинний“ або “продовження”,
2) не зазначається причина непрацездатності,
3) відсутні печатки ілкаря при відкритті листків непрацездатності,
4) на листку непрацездатності відсутній кутовий штамп і печатка закладу охорони здоров’я,
5) не зазначається режим лікування,
6) після стаціонароного лікування вказується одне прізвище лікаря, відсутнє прізвище завідувача відділення, а також відсутні їх підписи,
7) у разі продовження листка непрацездатності понад 10 днів не вказується прізвище завідувача відділення,
8) у листках непрацездатності, виданих на термін понад 30 днів, не зазначаються прізвища голови і членів лікувально-консультаційної комісії закладну охорони здоров’я,
9) не зазначається вік хвороої дитини, за якою здійснювався догляд,
10) не вказується прізвище лікаря при закритті листка непрацездатності.

При перевірці оформлення листків непрацездатності необхідно звертати увагу на виправлення.
Так, згідно з п.4.5. Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності та Фонуд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004р. за №532/274/136-ос/146 на бланку листка непрацездатності дозволяється не більше двох виправлень, крім пунктів 2 і 4 графи лицьового боку листка непрацездатності “Причина непрацездатності”, які виправленню не підлягають. Будь-яке виправлення має бути оформлене належним чином - виправлений текст засвідчено записом “Виправленому вірити”, підпис лікаря та печаткою закладну охорони здоров’я “Для листків непрацездатності”.
Згідно зі ст.37 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18 січня 2001 року, за загальним правилом, розмір допомоги з тимчасової непрацездатності визначається залежно від тривалості страхового стажу та розміру середньої заробітної плати застрахованої особи:
- 60% середньої заробітної плати - при страховому стажі до 5 років,
- 80% середньої заробітної плати - при страховому стажі від 5 до 8 років,
- 100% середньої заробітної плати - при страховому стажі понад 8 років.
Якщо за одним страховим випадком тимчасової непрацездатності видано кілька листків непрацездатності як продовження попереднього, то ні в якому разі не можна змінювати тривалість страхового стажу - оскільки вона завжди встановлюється саме на день настання страхового випадку.
Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів регламентується Постановою правління Фонду від 25.02.2009р. за №12.
При перевірці ревізори звертають увагу на наступні документи:
- медичні довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою №070/о (Наказом МОЗ України від 14.02.2012р. №110 затвердежно новий зразок цієї форми),
- наказ про надання застрахованій особі, яка отримала путівку на санаторно-курортне лікування, віпустки,
- підтвердження того, що протягом календарного року за рахунок коштів Фонду застрахованій особі було виділено лише одну путівку до санаторію,
- квитанцію про часткову оплату вартості путівки.

 

 

Категорія: Правознавство | Переглядів: 17812 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.4/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**