Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
П`ятниця, 20.04.2018, 21:30
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [133]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [68]
Консультація [38]
Країна глухих [79]
Адміністратор [8]
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 53
Головна » 2014 » Листопад » 21 » ІАГ бореться за визнання прав глухих
00:56
ІАГ бореться за визнання прав глухих

Члени Італійської асоціації глухих (ІАГ) - ENS ONLUS - знову виходять на вулиці, щоб протестувати проти бездіяльності влади. В житті глухі, сліпо-глухі і слабочуючі громадяни Італії щодня стикаються з невидимими бар’єрами в спілкуванні/комунікації і взаємовідносинах.
У підготовленому спільнотою глухих зверненні зазначаються наступні факти дискримінації нечуючих:
-коли дитина йде до школи, в якій недостатньо послуг підтримки і допомоги в забезпеченні спілкування;
-коли молода людина з порушеннями слуху стикається з проблемою отримання вищої освіти, і їй це робити набагато важче, ніж іншим, адже послуги перекладу в сфері освіти недостатні, і взагалі відсутня можливість взаємодіяти зі своїми ровесниками без бар’єрів у спілкуванні;
-коли глуха доросла людина вимушена боротися за те, щоб отримати роботу, щоб подивитись програму на телебаченні, отримати доступ до інформації на залізничному вокзалі, під час надзвичайних ситуацій, у публічних закладах та ін.;
-коли нечуючі жінки у повсякденному житті через глухоту стикаються зі значною і тривалою соціальною обмеженістю;
-коли глухі похилого віку опиняються на узбіччі суспільства;
-коли сліпо-глухі люди і люди з різними ускладненнями інвалідності лише завдяки їх сім’ям і асоціаціям мають можливість вести достойний спосіб життя.
Такі типи бар’єрів можна значною мірою усунути або зменшити їх вплив, застосувавши оперативне і законодавче знаряддя, яке Італія прийняла більш ніж п’ять років тому. Це “Конвенція ООН про права осіб з особливими потребами”, яку ратифіковано як Закон 3 березня 2009 року за номером 18. Цей документ надзвичайної важливості, який включає необхідність визнання, захисту і розповсюдження жестових мов у державах, таких як Італія, нарешті став державним законом.
Щоб позбутися становища, в якому Італія опинилася багато років тому, ще до ратифікації Конвенції ООН, Італійська асоціація глухих у жовтні 2013 року представила на розгляд керівництва держави законопроект “Заходи з усунення бар’єрів у комунікації/спілкуванні шляхом визнання італійської жестової мови, дактильного мовлення і сприяння соціальній інклюзії глухих і сліпо-глухих”.
У тексті цього законопроекту Асоціація глухих врахувала всі різноманітні життєві обставини, сімейні ситуації і всю складність подолання проблем глухоти, в першу чергу наголошуючи на принципі свободи вибору: глухі люди і їх сім’ї мають право обирати способи комунікації і доступу до інформації, які їм до вподоби, з повною повагою до їх автономії і ідентичності.
Про що саме просить Італійська асоціація глухих? Про забезпечення і розповсюдження всіх комунікативних засобів/знарядь, допоміжних пристроїв і методологій, які дають дієві можливості: призупинення погіршення стану слуху і лікування втрати слуху; інтеграції і автономії; поваги до права вибору окремих індивідуумів і сімей; проведення сканування слуху у новонароджених; раннє втручання з застосуванням протезів; білінгвізм; усний метод; визнання і вживання італійської жестової мови і дактильного мовлення.
Пропозицію Італійської асоціації глухих підтримала велика кількість політичних партій, і вона подана різними текстами в Палату депутатів і Сенат Республіки, проте минув вже майже рік, але досі її не було розглянуто в парламентських комітетах, в які її було передано на розгляд. Лише минулого тижня вищезгадана пропозиція Італійської асоціації глухих таки була занесена в розклад роботи Комітету Сенату з конституційних питань. З метою привернення уваги громадськості і організацій до цього питання, 31 січня 2014 року ІАГ організувала конференцію з презентацією на тему: “Мета - законодавче визнання італійської жестової мови, як життєво важливий стратегічний план усунення бар’єрів у суспільстві/комунікації”, яку було організовано в аудиторії парламентських партій за підтримки Сенату і Палати депутатів.
Тисячі італійців, які мають порушення слуху, дійшли до висновку, що саме в даний момент, щоб змінити перебіг подій, єдиною зброєю, що залишилась, є вихід з протестом на площу перед Сенатом.
ІАГ фактично оголосила стан тривоги і мобілізації з метою потужного висловлення свого розчарування і гніву з приводу того, що є справжньою агресивною дискримінацією, порушенням прав на спілкування і рівні можливості глухих людей.
Нечуючі італійці звертають увагу на те, що в Європейському Союзі використовується понад 30 жестових мов, і більшість країн уже прийняли національне законодавство, націлене на захист, вивчення, застосування і розповсюдження інформації про жестові мови.
Жестові мови визнані конституційно в Австрії, Фінляндії, Португалії і Угорщині і захищені різними законодавствами в Бельгії, Болгарії, Кіпрі, Данії, Естонії, Франції, Німеччині, Великобританії, Греції, Ірландії, Латвії, Литві, Нідерландах, Польщі, Чеській Республіці, Румунії, Словаччині, Словенії, Іспанії і Швеції.
Держави, у яких немає певного документального визнання і захисту жестових мов, - це такі як Італія, Люксембург і Мальта (джерело інформації - “Законодавства про жестові мови”, друге видання, 2012 рік, Європейський Союз глухих).
Оскільки Італія в останні місяці головує в Європейському Союзі, у її програмі зазначено, що “Італія сприятиме повному запровадженню принципу недопущення дискримінації [...], керуючись принципом рівноправного ставлення до осіб, незалежно від їх релігійних переконань, інвалідності, віку або сексуальної орієнтації”, оскільки “Права людини і фундаментальні свободи є центральними питаннями, оскільки вони являють собою наріжний камінь Європейської інтеграції і є характерною рисою нашої спільної ідентичності”.
Ці ж принципи закладені у таких значущих документах, як: Європейська хартія фундаментальних прав, Європейський договір про захист прав людини і фундаментальні свободи, Європейська хартія про регіональні мови або мови меншин, Резолюції Європейського парламенту від 17 червня 1988 року і 18 листопада 1998 року, а також міжнародні документи, такі як, наприклад, Резолюція ООН 48/96 від 20 грудня 1993 року, вищезгадана Конвенція ООН про права інвалідів і статті 3 і 6 Італійської Конституції, - всі вони підтримують принцип права на доступність, комунікацію і визнання жестових мов.
Італійська асоціація глухих закликає інші міжнародні організації глухих приєднатись до боротьби шляхом розповсюдження інформації про вимоги нечуючих громадян Італії, щоб нарешті глухі люди отримали рівноправ’я в освіті, суспільних можливостях, соціальній інклюзії і дос¬тупність у щоденному житті.

Д.Петруче, президент Італійської асоціації глухих

 

Категорія: Країна глухих | Переглядів: 397 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**