Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
Неділя, 18.03.2018, 18:17
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [40]
Правові новини [135]
Правознавство [124]
Адвокатура [88]
Кримінал [55]
Консультація [35]
Країна глухих [79]
Адміністратор [12]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

free web counter
Довідник
 
Посилання
Події
Календар
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » 2014 » Листопад » 8 » Довідник СНЮ: 8.Я хочу оскаржити судове рішення
22:09
Довідник СНЮ: 8.Я хочу оскаржити судове рішення

Продовження. Початок дивіться, будь-ласка, №№1, 2, 3, 4-1, 4-2, 5, 6, 7
Даний розділ містить в собі частину довідника СНЮ під назвою “Мені довелось стати учасником кримінального процесу”.
В ньому детально описані головні елементи кримінального процесу: права і обов`язки заявника, потерпілого, свідка, обвинувачуваного, підозрюваного, як оскаржити ухвали слідчого, слідчого судді, прокурора, які існують види запобіжних заходів тощо.

VIII. Я хочу оскаржити судове рішення

Апеляційне рішення

1. Що таке апеляційна скарга?
В кримінальному процесі апеляційна скарга – це письмово оформлений документ, в якому скаржник, звертаючись до суду апеляційної інстанції, просить змінити, скасувати вирок чи ухвалу суду, ухвалу слідчого судді як такі, що не відповідають закону та порушують його права.
Закон (ст.396 КПК України) ставить обов’язкові вимоги до відомостей, які вказуються в апеляційній скарзі. До них належать:
-найменування суду апеляційної інстанції, якому адресується ця скарга;
-прізвище, ім’я та по батькові (найменування), місце проживання (перебування) особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
-судове рішення, яке оскаржується, і назва суду, який його ухвалив;
-вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, та їх обґрунтування із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення;
-клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про дослідження доказів;
-перелік матеріалів, які додаються.
Якщо особа не бажає брати безпосередню участь в апеляційному розгляді, вона зазначає про це в апеляційній скарзі.
Якщо в апеляційній скарзі зазначаються обставини, які не були досліджені в суді першої інстанції, або докази, які не подавалися суду першої інстанції, то в ній це має бути обов’язково зазначено.
Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає. Якщо апеляційну скаргу подає захисник, представник потерпілого, то до неї додаються оформлені належним чином документи, що підтверджують його повноваження відповідно до вимог КПК України.
До апеляційної скарги та доданих до неї письмових матеріалів надаються копії в кількості, необхідній для їх надіслання сторонам кримінального провадження та іншим учасникам судового провадження, інтересів яких стосується апеляційна скарга. Цей обов’язок не поширюється на обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом або тримається під вартою.
Подання апеляційної скарги на вирок або ухвалу суду зупиняє набрання ними законної сили та їх виконання, крім випадків, встановлених КПК (ч.1 ст.400 КПК України).
Апеляційна скарга подається на судові рішення, ухвалені судом першої інстанції – через суд, який ухвалив оскаржуване рішення (ч.1 ст.395 КПК України).
Для зручності і полегшення процесу написання апеляції наводимо приклад алгоритму її написання.

2. Які судові рішення можуть, а які не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку?
Судові рішення у кримінальних справах можуть прийматися у формі вироку (обвинувального чи виправдувального) та ухвали.
Судове рішення, у якому суд вирішує обвинувачення по суті, викладається у формі вироку.
Судове рішення, у якому суд вирішує інші питання, викладається у формі ухвали.
Відповідно до ч.1 ст.392 КПК України в апеляційному порядку можуть бути оскаржені судові рішення, які ухвалені судом першої інстанції і не набрали законної сили, а саме:
-вироки, крім вироків суду першої інстанції, які ухвалені за результатами спрощеного провадження щодо кримінальних проступків (статті 381, 382 КПК України);
-ухвали про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру;
-інші ухвали (наприклад, ухвала суду про закриття кримінального провадження, ухвала суду про повернення обвинувального акта, ухвала суду про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності).

3. Хто має право на апеляційне оскарження?
Відповідно до ст.393 КПК України апеляційну скаргу мають право подати, зокрема:
-обвинувачений, стосовно якого ухвалено обвинувальний вирок, його законний представник чи захисник – в частині, що стосується інтересів обвинуваченого;
-обвинувачений, стосовно якого ухвалено виправдувальний вирок, його законний представник чи захисник – в частині мотивів і підстав виправдання;
-підозрюваний, обвинувачений, його законний представник чи захисник;
-законний представник, захисник неповнолітнього чи сам неповнолітній, щодо якого вирішувалося питання про застосування примусового заходу виховного характеру, – в частині, що стосується інтересів неповнолітнього;
-законний представник та захисник особи, щодо якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів медичного характеру;
-потерпілий або його законний представник чи представник – у частині, що стосується інтересів потерпілого, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції.

4. Які строки апеляційного оскарження?
Згідно із ч.2 ст.395 КПК України апеляційна скарга може бути подана:
-на вирок або ухвалу про застосування (чи відмову у застосуванні) примусових заходів медичного або виховного характеру – протягом 30 днів з дня їх проголошення;
-на інші ухвали суду першої інстанції – протягом 7 днів з дня її оголошення;
-на ухвалу слідчого судді – протягом 5 днів з дня її оголошення.
Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Крім того, якщо ухвалу суду було постановлено, а вирок ухвалено без виклику особи, яка її оскаржує в порядку спрощеного провадження щодо кримінальних проступків, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення (ч.3 ст.395 КПК України).

5. Коли апеляційна скарга може бути повернута чи залишена без руху?
Суддя-доповідач апеляційного суду, встановивши, що апеляційну скаргу на вирок чи ухвалу суду першої інстанції подано без додержання вимог, передбачених ст.396 КПК України, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, в якій зазначаються недоліки скарги і встановлюється достатній строк для їх усунення, який не може перевищувати 15 днів з дня отримання ухвали особою, яка подала апеляційну скаргу. Копія ухвали про залишення апеляційної скарги без руху невідкладно надсилається особі, яка подала апеляційну скаргу.
Якщо особа усуне недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений суддею-доповідачем, то апеляційна скарга вважається поданою у день первинного її подання до суду апеляційної інстанції. Протягом 3 днів після усунення недоліків апеляційної скарги і за відсутності перешкод суддя-доповідач постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Відповідно до ст.399 КПК України апеляційна скарга повертається, якщо:
-особа не усунула недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк;
-апеляційну скаргу подала особа, яка не має права подавати апеляційну скаргу;
-апеляційна скарга не підлягає розгляду в цьому суді апеляційної інстанції;
-апеляційна скарга подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Ухвала про повернення апеляційної скарги може бути оскаржена в касаційному порядку.
Залишення апеляційної скарги без руху або її повернення не позбавляють права повторного звернення до суду апеляційної інстанції в порядку, передбаченому КПК, у межах строку на апеляційне оскарження.

6. Що являє собою заперечення на апеляційну скаргу?
Особи, зазначені у ст.393 КПК України, як такі, що мають право подати апеляційну скаргу, можуть звернутися до суду апеляційної інстанції із запереченням на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції.
Кримінальний процесуальний закон (ст.402 КПК України) встановлює вимоги до змісту такого документу. Так, у запереченні на апеляційну скаргу зазначаються:
-найменування суду апеляційної інстанції;
-прізвище, ім’я, по батькові (найменування), місце проживання (перебування) особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
-судове рішення, яке оскаржується, і назва суду, який його ухвалив;
-номер кримінального провадження в суді апеляційної інстанції, якщо він повідомлений судом апеляційної інстанції;
-обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги;
-у разі необхідності – клопотання особи, яка подає заперечення на апеляційну скаргу;
-перелік матеріалів, які додаються.
Також у ній має бути зазначено, чи бажає особа взяти участь в апеляційному розгляді.
Заперечення підписується особою, яка його подає.

7. Судове рішення переглядається “в межах апеляційної скарги”. Що це означає?
Це означає, що за загальним правилом при здійсненні апеляційного перегляду рішень суду першої інстанції апеляційний суд розглядає справу лише в межах вимог, які були поставлені особою в апеляційній скарзі. За межі цих вимог апеляційний суд має право вийти лише у випадках, якщо:
1)цим не погіршується становище обвинуваченого (або особи, щодо якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру);
2)розгляд апеляційної скарги дає підстави для прийняття рішення на користь осіб, які не подавали апеляційну скаргу.
За наявності відповідного клопотання учасників кримінального провадження суд апеляційної інстанції:
-зобов'язаний повторно дослідити обставини, встановлені під час кримінального провадження, якщо вони досліджені судом першої інстанції не повністю або з порушеннями;
-має право дослідити докази, які не досліджувалися судом першої інстанції (але лише у випадку, якщо під час розгляду в суді першої інстанції було клопотання про їх дослідження) або які стали відомими після ухвалення рішення судом першої інстанції.
Суд апеляційної інстанції не має право розглядати обвинувачення, що не було висунуте в суді першої інстанції (ст.404 КПК України).

8. Яке рішення може бути прийняте судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду?
За наслідками апеляційного розгляду за скаргою на вирок або ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право:
-залишити вирок або ухвалу без змін;
-змінити вирок або ухвалу;
-скасувати вирок повністю чи частково та ухвалити новий вирок;
-скасувати ухвалу повністю чи частково та ухвалити нову ухвалу;
-скасувати вирок або ухвалу і закрити кримінальне провадження;
-скасувати вирок або ухвалу і призначити новий розгляд у суді першої інстанції (ч.1 ст.407 КПК України).
За наслідками апеляційного розгляду за скаргою на вирок суду на підставі угоди суд апеляційної інстанції, крім рішень, передбачених пунктами 1-5, має право скасувати вирок і направити кримінальне провадження: якщо угоду було укладено під час досудового розслідування – до органу досудового розслідування для здійснення досудового розслідування в загальному порядку, а якщо під час судового провадження – до суду першої інстанції для проведення судового провадження у загальному порядку.

Касаційне рішення

1. Що таке касаційна скарга?
Касаційна скарга – це процесуальна форма звернення громадян до суду касаційної інстанції (Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ) з питань оскарження незаконних і необґрунтованих вироків та рішень суду першої, апеляційної інстанції, що набрали законної сили.
Касаційна скарга подається в письмовій формі. Вимоги до неї майже аналогічні з вимогами до апеляційної скарги. Відмінності полягають у назві адресата (найменування суду касаційної інстанції), у тому, що, крім судового рішення, що оскаржується, треба вказати назву суду, який його ухвалив, а також у тому, що клопотання про дослідження доказів у касаційній скарзі не подається.
Якщо особа – скаржник не бажає брати участі у касаційному розгляді, вона зазначає це в касаційній скарзі.
Касаційна скарга підписується особою, яка її подає. Якщо касаційну скаргу подає захисник, представник потерпілого, до неї додаються оформлені належним чином документи, що підтверджують його повноваження відповідно до вимог КПК України.
До касаційної скарги мають бути додані копії судових рішень, які оскаржуються.
До касаційної скарги додаються її копії з додатками в кількості, необхідній для надіслання сторонам кримінального провадження і учасникам судового провадження. Ця вимога не стосується засудженого, якого тримають під вартою (ст.427 КПК України).

2. Які судові рішення можуть, а які не можуть бути оскаржені в касаційному порядку?
У касаційному порядку можуть бути оскарженні:
-вироки суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку;
-ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку;
-судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених вище судових рішень суду першої інстанції;
-ухвали суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку та ухвали суду апеляційної інстанції, – якщо вони перешкоджають подальшому кримінальному провадженню (крім випадків, передбачених КПК України).
Ухвала слідчого судді після її перегляду в апеляційному порядку, а також ухвала суду апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги на таку ухвалу оскарженню в касаційному порядку не підлягають.
Вирок суду першої інстанції на підставі угоди і судове рішення суду апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги на такий вирок можуть бути оскаржені частково – виключно з певних підстав, які зазначені у ч.3 ст.424 КПК України.

3. Хто має право подати касаційну скаргу і заперечення на неї?
Перелік осіб, які мають право подати касаційну скаргу, встановлений ст.425 КПК України. До них, зокрема, належать:
-засуджений, його законний представник чи захисник – у частині, що стосується інтересів засудженого;
-виправданий, його законний представник чи захисник – у частині мотивів і підстав виправдання;
-підозрюваний, обвинувачений, його законний представник чи захисник;
-прокурор;
-потерпілий або його законний представник чи представник – у частині, що стосується інтересів потерпілого, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції.
Відповідно до ч.1 ст.431 КПК України ці ж особи мають право подати до суду заперечення на касаційну скаргу.

4. Які строки касаційного оскарження?
Відповідно до ч.2 ст.426 КПК України касаційна скарга може бути подана протягом 3 місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції.
Для засудженого, якого тримають під вартою, строк для подання касаційної скарги обраховується з дня вручення йому копії судового рішення.

5. Коли касаційна скарга може бути залишена без руху чи повернута?
Суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених ст.427 КПК України, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху, в якій зазначає недоліки касаційної скарги і встановлює строк, необхідний для їх усунення. Цей строк не може перевищувати 15 днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу.
Копія ухвали про залишення касаційної скарги без руху невідкладно надсилається особі, яка подала касаційну скаргу.
Підставами для повернення касаційної скарги визнаються:
-не усунення в установлений строк недоліків касаційної скарги, яку залишено без руху;
-подання її особою, яка не має такого права;
-подання касаційної скарги після закінчення строку касаційного оскарження, якщо особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або суд касаційної інстанції за заявою такої особи не знайшов підстав для його поновлення.
Копія ухвали про повернення касаційної скарги невідкладно надсилається особі, яка подала касаційну скаргу, разом з касаційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Проте, відповідно до ч.4 ст.429 КПК України залишення касаційної скарги без руху або її повернення не позбавляє особу права повторно звернутися до суду касаційної інстанції у межах строку на касаційне оскарження.

6. Якими є межі перегляду судових рішень судом касаційної інстанції?
Суд касаційної інстанції здійснює перевірку правильності застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правову оцінку обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
За загальним правилом суд касаційної інстанції переглядає оскаржувані судові рішення у межах касаційної скарги.
Відповідно до ч.2 ст.433 КПК України суд касаційної інстанції має право вийти за межі касаційних вимог, якщо цим не погіршується становище засудженого, виправданого чи особи, стосовно якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру. Якщо задоволення скарги дає підстави для прийняття рішення на користь інших засуджених, від яких не надійшли скарги, суд касаційної інстанції зобов’язаний прийняти таке рішення.

7. Яке рішення може бути прийняте судом касаційної інстанції за наслідками касаційного розгляду?
За наслідками розгляду касаційної скарги суд касаційної інстанції має право:
-залишити судове рішення без зміни, а касаційну скаргу – без задоволення;
-скасувати судове рішення і призначити новий розгляд у суді першої чи апеляційної інстанції;
-скасувати судове рішення і закрити кримінальне провадження;
-змінити судове рішення (ст.436 КПК України).

Оскарження у міжнародній установі

1. Коли всі національні засоби правового захисту вважаються використаними...
Термін “використання всіх національних засобів правового захисту” (ч.3 ст.55 Конституції України) означає обов’язкове використання заявником всіх засобів, як адміністративних, так і судових, які передбачені в національному законодавстві для захисту порушених, невизнаних та оспорюваних прав, свобод. При цьому заявник має довести, що використані ним засоби захисту є неефективними.
Це насамперед означає, що слід спочатку звернутися до національних судів, яким підсудна справа, включаючи відповідну вищу судову інстанцію – Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ – з дотримання вимог національних процесуальних правил і лише потім направляти звернення до міжнародної судової установи.

2. В якому порядку здійснюється звернення до міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною?
Звернення здійснюється за заявою відповідної особи. Вимоги до її оформлення, порядок подання диференціюються залежно від установи до якої направляється таке звернення.

3. Яке значення має рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною?
Таке рішення може стати підставою для перегляду справи Верховним Судом України.
Якщо це рішення ЄСПЛ, то відповідно до вимог Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” воно підлягає обов’язковому виконанню. Таке виконання полягає у виплаті відшкодування, вжитті додаткових заходів індивідуального характеру з метою відновлення порушених прав, а також заходів загального характеру, спрямованих на попередження випадків аналогічних порушень у майбутньому.

Оскарження у Верховному Суді України

1. Які існують підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України?
Є дві підстави для перегляду судових рішень, що набрали законної сили, Верховним Судом України:
-неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм закону України про кримінальну відповідальність щодо подібних суспільно небезпечних діянь (крім питання призначення покарання, звільнення від покарання та від кримінальної відповідальності), що потягло ухвалення різних за змістом рішень;
-встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом (ст.445 КПК України).

2. Хто має право подати заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України?
Суб’єкти права на звернення до Верховного Суду диференціюються залежно від підстав перегляду (частини 1, 2 ст.446 КПК України). Відповідно, право на звернення мають:
-з підстав неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм закону України про кримінальну відповідальність – особи, зазначені у ст.425 КПК України, як такі, що мають право на подання касаційної скарги;
-щодо встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, – особа, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою.

3. Як не пропустити строк подання заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України?
Строк подання заяви про перегляд становить 3 місяці, проте для кожної підстави перегляду встановлюються різні моменти початку обрахування такого строку.
Так, за п.1 ч.1 ст.445 КПК України початок перебігу строку починається з дня ухвалення судового рішення, стосовно якого надійшло клопотання про перегляд або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, якщо воно ухвалено пізніше.
За п.2 ч.2 ст.445 КПК України – строк обраховується з дня, коли особі, на користь якої ухвалено рішення міжнародною судовою установою, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
При цьому перегляд виправдувального вироку, ухвали про закриття справи або інших судових рішень з метою погіршення становища засудженого з підстав, передбачених п.1 ч.1 ст.445 КПК України, допускається лише протягом установлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, але не пізніше одного року з дня постановлення такого рішення.
У разі пропущення строку звернення, визнаного поважним, суд має право за клопотанням особи, яка подала заяву, поновити цей строк (ст.447 КПК України).

4. В якому порядку вирішується питання про “допуск справи до провадження”?
Питання про допуск справи до провадження вирішується колегією у складі 5 суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Це питання має бути вирішене протягом 15 днів з дня надходження до цього Суду відповідної заяви.
Судді постановляють мотивовану ухвалу про допуск справи до провадження або про відмову у допуску (ст.451 КПК України).

5. Якими є повноваження Верховного Суду України в кримінальному провадженні?
Відповідно до ст.454 КПК України за наслідками розгляду справи простою більшістю голосів від складу суду має бути постановлена одна з таких ухвал: про повне або часткове задоволення заяви; про відмову в задоволенні заяви.
Ухвала Верховного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена, крім як з підстави встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом.

Оскарження за нововиявленими обставинами

1. Якими є підстави для здійснення кримінального провадження за нововиявленими обставинами?
Відповідно до ст.459 КПК України нововиявленими обставинами визнаються:
-штучне створення або підроблення доказів, неправильність перекладу висновку і пояснень експерта, завідомо неправдиві показання свідка, підозрюваного, обвинуваченого, на яких ґрунтується вирок;
-зловживання слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду під час кримінального провадження;
-скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення вироку чи постановлення ухвали, що належить переглянути;
-визнання Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом;
-інші обставини, які не були відомі суду на час судового розгляду при ухваленні судового рішення і які самі по собі або разом із раніше виявленими обставинами доводять неправильність вироку чи ухвали, що належить переглянути.

2. Хто має право подати заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами?
Перегляд судового рішення будь-якої інстанції, яке набрало законної сили за нововиявленими обставинами, здійснюється на підставі заяви учасника того судового провадження, в якому було постановлено таке рішення.

3. В який строк необхідно звернутися із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами?
КПК України (ст.461) встановлено кілька можливих строків звернення із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами:
-загальний строк – 3 місяці від дня, коли особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини;
-в межах строків давності притягнення до кримінальної відповідальності (зокрема, при перегляді виправдувального вироку);
-без обмеження строку – у випадку наявності обставин, які підтверджують невинуватість засудженого або вчинення ним менш тяжкого кримінального правопорушення.

4. Яке судове рішення може бути прийняте за наслідками кримінального провадження за нововиявленими обставинами?
Суд за наслідками кримінального провадження за нововиявленими обставинами має право:
-скасувати вирок чи ухвалу і ухвалити новий вирок чи постановити ухвалу;
-залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення.
При ухваленні нового рішення суд користується повноваженнями суду відповідної інстанції.

Порада СНЮ: Пам‘ятайте! Обов‘язкова участь адвоката разом з сурдоперекладачем забезпечується у кримінальному провадженні щодо осіб, які внаслідок фізичних вад слуху не здатні повною мірою реалізувати свої права, - з моменту встановлення цих вад (ст.52, ст.68 КПК України)

1.Конституція України
2.Кримінальний процесуальний кодекс України
3.Закон України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”
 


Далі буде.

Категорія: Адвокатура | Переглядів: 568 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Посилання
Довідник
Кіно з субтитрами
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**