Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers
Ми раді вітати Вас на інформаційно-правовому сайті "Спілка нечуючих юристів / Union of the Deaf Lawyers" (Kyiv, Ukraine). Цей сайт для всіх, хто цікавиться питаннями права людей з інвалідністю зі слуху в Україні. (Сайт створено 19.I.2007 та поновлено сторінку 30.03.2013)
ЛАСКАВО ПРОСИМО НА САЙТ !
П`ятниця, 26.04.2024, 00:37
Меню сайту
Категорії розділу
Спілка [65]
Правові новини [216]
Правознавство [144]
Адвокатура [101]
Кримінал [84]
Консультація [75]
Судова медицина [21]
Країна глухих [105]
Адміністратор [10]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Посилання
Довідник
 
Головна » Архів матеріалів
В останні роки міжнародні відносини розвиваються дуже стрімко, що тягне за собою велику кількість юридичних питань. Одним з таких, достатньо вагомих питань є легалізація офіційних документів. За загальним правилом, документи, які видані та мають юридичну силу на території однієї держави, можуть бути використані на території іншої держави тільки після їх відповідного засвідчення, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, учасниками яких є держави. На сьогоднішній день існує два способи засвідчення: консульська легалізація та проставлення апостиля.

Поняття апостиля
Апостиль (Apostille) - це міжнародний спосіб завірення документів, який визнаний у 94 країнах світу.
АПОСТИЛЬ - це стандартизований сертифікат чи штамп (який носить назву Apostille), та проставляється на документах, або оформлюється у вигляді додатку до документа. Документи, які завіряються таким чином не потребують додаткової легалізації, ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1300 | Додав: jurist | Дата: 22.07.2013

Відповідно до ст.30 Сімейного кодексу України наречені зобов'язані повідомити один одного про стан свого здоров'я, для цього державою забезпечені умови для медичного обстеження наречених та затверджений порядок здійснення медичного обстеження наречених встановлений Кабінетом Міністрів України. Відповідно до ст.30 Сімейного кодексу України наречені зобов'язані повідомити один одного про стан свого здоров'я. Держава забезпечує створення умов для медичного обстеження наречених. Порядок здійснення медичного обстеження наречених встановлюється наступними нормативними актами.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 №1740 "Про порядок здійснення добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу" державний орган реєстрації актів цивільного стану, під час приймання заяви про реєстрацію шлюбу, інформує осіб, які подають таку заяву, про можливість ... Читати далі »

Категорія: Судова медицина | Переглядів: 1509 | Додав: jurist | Дата: 20.07.2013

Реєстрація смерті проводитися у відділах державної реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.
Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" органи реєстрації актів цивільного стану наряду з реєстрацією народження, шлюбу, розірвання шлюбу здійснюють також реєстрацію смерті.
Відповідно до вимог п.9 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за №719/4940 (в редакції наказу Міністерства юстиції України №228615 від 26.12.2008) надалі Правила.
Реєстрація смерті провадиться в органах державної реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання. Смерть особи, яка пом ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1341 | Додав: jurist | Дата: 18.07.2013

Відповідно до статті 18 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства можуть укладати шлюби з громадянами України та іншими особами відповідно до законодавства України. Іноземці та особи без громадянства мають рівні з громадянами України права і обов'язки у шлюбних і сімейних відносинах.
Державна реєстрація актів цивільного стану здійснюється з метою охорони особистих немайнових та майнових прав громадян, а також в інтересах держави.
Акти громадянського стану - це засвідчені державою факти народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміни прізвища, імені, по батькові. Вони є юридичними фактами, з якими закон пов'язує виникнення, зміну або припинення відповідних прав та обов'язків.
Акти громадянського стану підлягають обов'язковій реєстрації в органах реєстрації актів громадянського стану.
Відповідно до Закону України "Про ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 3510 | Додав: jurist | Дата: 17.07.2013

Закон забезпечує людині можливість реалізації прав на шлюб, на сім'ю, материнство та батьківство. Він захищає новонароджену дитину, створюючи для неї передумови щасливого життя в сімейному оточенні, в атмосфері любові і розуміння, сприяє виконанню сім'єю різноманітних соціальних функцій, головною серед яких є народження і виховання людини.
Питання реєстрації народження та визначення походження дитини регулюються Цивільним та Сімейним кодексами України, розділом V Кодексу про шлюб та сім'ю України, який зберігає свою чинність у частині, що не суперечить Сімейному кодексу України, до прийняття спеціального закону, Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000р. №52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22.11.2007р. №1154/5).
Відповідно до ст.121 СК України юридичним фа ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1223 | Додав: jurist | Дата: 16.07.2013

Згідно зі ст.52 Конституції України діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним. Ніяких моральних та правових обмежень будь-які діти не знають. Права та обов'язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державними органами реєстрації актів цивільного стану в установленому законом порядку. Це положення ст.121 СК України, звичайно ж, стосується як дітей, народжених у шлюбі, так і дітей, народжених особами, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі (народжені поза шлюбом). Отже, визначення походження дитини є підставою виникнення прав та обов'язків матері, батька і дитини (дітей). Розділом  ІІІ глави 12 Сімейного кодексу України (надалі - СК України) передбачений порядок визначення походження дитини, який можливо розподілити на визначення походження дитини, яка зачата і (або) народжена у шлюбі та визначення походження дитини, ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 2421 | Додав: jurist | Дата: 15.07.2013

Цивільний стан особи залежить від  сукупності  факторів, котрі характеризують громадянина як суб'єкта цивільного права. До відділу державної реєстрації актів цивільного стану люди звертаються з різних приводів, які відбивають основні віхи у їхньому житті. Народилась дитина - її треба зареєструвати, давши ім'я. Питання державної реєстрації народження та визначення походження дитини регулюються Цивільним та Сімейним кодексами України, а також Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, де зазначено, що державна реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.
Батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України) ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1553 | Додав: jurist | Дата: 14.07.2013

Державний реєстр актів цивільного стану громадян - єдина комп’ютерна база даних про акти цивільного стану в Україні
Відповідно до вимог статті 49 Цивільного кодексу України народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських  прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть підлягають обов’язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядком ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 №1064 (зі змінами) (далі - Порядок), визначено процедуру створення та ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Зокрема, вказаним Порядком передбачено, що Державний реєстр актів цивільного стану громадян (далі – Реєстр) – це єдина  комп’ютерна база даних про акти цивільного стану, в ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 1954 | Додав: jurist | Дата: 13.07.2013

Відповідно до Сімейного кодексу України (далі — СК) та Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану” народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені підлягають державній реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби. Заявник повинен бути ознайомлений з даними, унесеними до актового запису, який засвідчується печаткою і підписом керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби та посадової особи, яка провела державну реєстрацію акта цивільного стану реєстраційної служби.
На підставі вчиненого актового запису цивільного стану в повній відповідності до нього видається свідоцтво.
Акти цивільного стану реєструються у державних відділах реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби районних, районних у містах, міських (міст обласного значення) управлінь юстиції, у виконавчих органах сільських, селищних, міських (крім міс ... Читати далі »
Категорія: Правознавство | Переглядів: 5488 | Додав: jurist | Дата: 12.07.2013

У Вінниці засудили глухонімого студента, який скоїв кілька злочинів у сфері використання та володіння мобільними телефонами (шахрайства)

В И Р О К
Іменем України

21.07.2011 року Староміський районний суд міста Вінниці в складі: головуючого судді Чернюка І.В., при секретарі Бойко Ю.О. з участю прокурора Хоменка П.Л., представника обвинуваченого ОСОБА_1, адвоката ОСОБА_2 розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Вінниці кримінальну справу №1-180/2011 по обвинуваченню: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, студента Професійного-технічного училища №11 м.Вінниці, працюючого на підприємстві "АВІС" транспортувальником на лінії по виробництву маргаринів, не одруженого, інваліда дитинства ... Читати далі »

Категорія: Кримінал | Переглядів: 1120 | Додав: jurist | Дата: 11.07.2013

« 1 2 ... 71 72 73 74 75 ... 82 83 »
Пошук
Меню співзасновника
 
 
Посилання
Новини
Події
Кіно з субтитрами
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 98
Архів записів
АФОРИЗМИ: **Судиться - не богу молиться: поклоном не відбудеш. **На суд витрачають багато коштів. **Суди, суди, та поглядай сюди. **З багатим не судись, а з сильним не борись. **Суд і прямий, та суддя кривий. **Відсутній - завжди винен. **З суддею не спор, а з тюрмою не лайся. **Суддя в суді, що риба в воді. **Суддя - що кравець: як захоче, так і покрає. **У судді і брат в неправді буде винуватим. **Правдивий суддя, що цегляна стіна. **Коли карман сухий, то і суддя глухий. **Суддя, що подарунки бере, перед суддею (на лаві підсудних) буде. **Архирей не бог, а прокурор не правда. **Секретар суда з ділом, як душа з тілом. **В суді правди не шукають. **Перо в суді, що сокира в лісі. **Як в кишені сухо, то і в суді глухо. **Правда твоя, мужичок, але полізай у мішок. **У суд ногою, а в гаманець рукою. **У кого карман повніший, у того й суд правіший. **Набий віз людей, та повези у суд віз грошей, то й прав будеш. **Не йди в суд з одним носом а йди з приносом. З грішми. **Тому довго суд тягнеться, що винуватий нравиться. **Тоді виграю справу, як ляжу на лаву. **Тяганина в судах. **В своїй справі сам не суддя. **Сам собі ніхто не суддя. **Самому судить - не розсудить. **Самосуд - не суд. **Самосуд - сліпий суд. **Як судять громадою, то й невинному дістається. **Хто судиться, той нудиться. **Найгірше в світі, це судиться та лічиться. **Справу вести,- не постіл плести. **Як почнеться тяганина, то не раз упріє Україна. **Суд не яма - стій прямо. **Із суда, що з ставка, сухий не вийдеш. **Хто ходить по судах, то про того йде негарна слава. **На суді, що на воді, не втонеш, то замочишся. **Краще втопиться, чим судиться. **Тяжба - петля, а суд - шибениця. **Хоч і праве діло, а в кишені засвербіло. **Витрати грошей на судові справи. **З суда грошей не носять. **Тяжба - не гроші, а потрава - не хліб. **В копицях -не сіно, а в суді - не гроші. **В лісі -не дуги, а в суді - не гроші. **Суд та діло собака з’їла. **Судді - рибка, а прохачеві - луска. **Поли вріж (поступись своїм) та тікай, а суда не затівай. **Суд завів, став гол, як сокіл. **Не ходи до суду, бо хліба не буде. **Від злодія біда, від суда - нужда. **Дере коза лозу, а вовк козу, а вовка мужик, а мужика пан, а пана юриста, а юристу чортів триста. **Поганий мир, краще всякого суда. **Краще матер'яний мир, чим ремінний суд. **З казною судиться, то краще втопиться. **З казною не судись - своїм поступись. **Хто бореться з морозом, у того завжди вуха померзлі. **Коза з вовком тягалась, та тільки шкура зосталась. **Великий та багатий - рідко винуватий. **Захищається рак клешнею, а багач мошною. **У скотинки - рожки, а у багатого грошики. **У святих отців не знайдеш кінців. **Уміння приховувати свої вчинки. **На старців суда нема. **Голий голого не позива. **З голого, що з мертвого. **На нема і суда нема. **Не треба з тим дружиться, хто любить судиться. **Правди не судять. **Ідучи в суд хваляться обидва, а з суда - один. **До справи два, а по справі - один. **До суда два скачуть, а після суда один скаче, а другий плаче. **Справа - справою, а суд по формі. **Діло - ділом, пиво - пивом, а суд по формі. **Не спіши карати, спіши вислухати. **Суд скорий рідко бува справедливий. **Без розсуду не твори суду. **Краще десять винуватців простить, чим одного невинного наказати. **Винуватого кров - вода, а невинного - біда. **Неправий суд - гірше розбою.**